Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει κάποιο bug με τα battlepacks, φαρμάρετε όσο διαρκεί.

Μετά από ένα παιχνίδι μου έριξε 5.

Ξαναμπαίνω μετά από λίγο και είχα στο inventory άλλα 5.

Και τι να τα κάνεις; Ανούσιες μαλακιούλες είναι.(Εκτός από τα squad xp boost).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από καιρό, είπα να δω τι γίνεται...

 

Κατέβηκε το update το μεσημέρι, μπήκα πριν μια ώρα.

 

Με το που ξεκινά, μήνυμα ότι πρέπει να κατεβάσει το νέο UI...3' υπόθεση, αλλά τί κουλαμάρα ήταν αυτό για ingame Που δεν το κατέβασε/πέρασε στην αναβάθμιση.

 

Παίζω δυο γύρους, στον ίδιο server, με ίδιο Ping (72-75), έναν με DX11 κι έναν με 12, μήπως επιτέλους κάτι έφτιαξε.

 

@11: Αρκετά smooth, αλλά μέχρι εκεί.

 

Τον κακό τους τον καιρό.

 

Δεν γίνεται να χορεύει ο αντίπαλος γύρω-γύρω από καραμπίνα και ταυτόγχρονα να με γαζώνει-πετυχαίνει.

 

Δεν γίνεται να τρώει 4 καραμπινιές στο κεφάλι (εξ επαφής) και απλά να κάνει register το παιγνίδι ότι είναι ο τοίχος από δίπλα.

 

Δεν γίνεται να ρίχνω από άρμα με το πολυβόλο, να πετυχαίνω και να ζει ο άλλος.

 

Δεν γίνεται να έχει καπνό και να μη βλέπω εγώ όταν είμαι μέσα, αλλά να με βλέπει ο άλλος. Αν γίνεται, δεν γίνεται να μη βλέπω εγώ όταν είναι αυτός μέσα αλλά πάλι να με βλέπει αυτός. Τα ίδια με το 3-4 γίνονται κι εδώ (ρύθμιση, υποθέτω σε .ini όπου δεν εμφανίζεται ο καπνός)?

 

Δεν γίνεται να υπάρχουν αιωρούμενες φωτιές, super-speed soldiers κλπ.

 

@12: Τα (γ)ίδια ακόμα μια φορά. Ταρακούνημα, ανακάτεμα, αλλά και κάτι που με εξόργισε...

 

Όποτε αντίπαλος μου έριχνε, τα fps βουτούσαν κάτω από 30(!), ολάκερη η οθόνη πήγαινε σε break-dance, φυσικά ούτε για αστείο να σωθώ. Αν προλάβαινα να ρίξω πρώτος και να τον πετύχω (αφού όλα όσα αναφέρω παραπάνω για 1vs1 εξακολουθούν να ισχύουν), κάτι γινόταν.

 

Να φταίει ο server? Γιατί σε 12 μόνο όμως? Να φταίει ο driver? Να φταίει το patch?

 

Ξαναγύρισα σε 11, ίσως ξαναδοκιμάσω κάποια από αυτές τις ημέρες, ίσως σε κανένα 2μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο ένα tour στις "νέες" πίστες, ας πω πως μου φάνηκαν.

 

Soissons, Rapture μου άρεσαν περισσότερο απ' όλες (έγιναν και 1-2 καλά score :devil: ), η Nivelle Nights ωραία ατμόσφαιρα, ειδικά με την λίγη ομίχλη που είχε (δεν ξέρω αν την έχει πάντα) έδινε την εντύπωση ότι μιλάμε για νεκροταφείο :P. Verdun Hights λίγο που τον έπαιξα καλή φάνηκε. Praise de Tahur με έκανε να γίνω τυφεκιοφόρος (medic)  :ph34r:  για να βγω ζωντανός από 'κει, δεν βλέπεις στο μισό μέτρο μπροστά σου (έβαλα brightness 100%, δεν βοήθησε). Fort De Vaux είναι η operation Metro ή Locker του BF1 (όπως είπε ο saxos), τις απέφευγα τότε και θα την αποφεύγω και αυτή, τώρα.

 

Αυτά σαν πρώτη γνώμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην praise de tahur για sniping βολευει το M.95 που ειναι γρήγορο και βοηθάει πολυ την ομάδα το flare gun για spotting. Κάθομαι πανω σε ενα ammo crate και ριχνω καμια 10ρια βολες γύρο απο την σημαία. Γίνεται μέρα.

 

Σε medic με βόλεψε το M1907 sl sweeper που εχει κατα ρυπας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην praise de tahur για sniping βολευει το M.95 που ειναι γρήγορο και βοηθάει πολυ την ομάδα το flare gun για spotting. Κάθομαι πανω σε ενα ammo crate και ριχνω καμια 10ρια βολες γύρο απο την σημαία. Γίνεται μέρα.

 

Σε medic με βόλεψε το M1907 sl sweeper που εχει κατα ρυπας.

 

Δεν υπάρχει χρόνος για ADS. Η πίστα προσφέρεται για noobάρισμα με το Automatico, hip fire και κλάμα.

:P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος. Δεν αφησες τίποτα όρθιο με το ψεκαστήρι σου.!

Με tank δοκιμασε κανείς; Υπάρχει ελπιδα με τόσους μανιακους assaults σε αυτήν την πίστα;

Επεξ/σία από tetes3e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι στην prise de tahur η πλειοψηφία ανεβάζει την φωτεινότητα στο 100% μου καταστρέφει την εμπειρία! :(

 

Στην αρχή πήγαινα στους στόχους με καταδρομικές τακτικές εκμεταλλευόμενος τα σκοτάδια και νόμιζα οτι θα θερίσω κιόλας τρομάρα μου... μόνιμη ατάκα στο στόμα μου ήταν η "μα πού στο διάολο με είδε!!;;;" :mad:

 

Στην πορεία χαζεύοντας στο youtube βιντεάκια απο τον συγκεκριμένο χάρτη διαπίστωσα οτι η συντριπτική πλειοψηφία είναι με φούλ φωτεινότητα, είδα και το σχόλιο του cpttony παραπάνω για το οτι στην πρώτη δυσκολία, πρώτη κίνηση ήταν η αύξηση της φωτεινότητας(χωρίς παρεξήγηση φιλαράκι :-)) και ξενέρωσα τελείως για τη νοοτροπία...... πλέον έχει χαθεί το νόημα... Να μην ξανακάνουν νυχτερινές. :-(

 

 

(στο battlefield 4 είχαμε το σπαμάρισμα με τις νυχτερινές διόπτρες, στο 1 έχουμε τη φωτεινότητα. Δεν υπάρχει σωτηρία...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαφορά δεν είδα, είτε ήταν 100% ή όχι. Στο chat που το έλεγαν το διάβασα και το δοκίμασα, τώρα είμαι με το κλασσικό 50% και είμαι καλά :)

 

Μπαίνω πρώτη φορά στην Tahur, είχα ψιλιαστεί ότι για sniper δεν , και λέω να πάρω medic. Εε, στα 2 πρώτα λεπτά που ήμουν στον server μάζεψα 8 death.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πώς; Στο 100% ο χάρτης γίνεται πρωϊνός, έχει ξημερώσει πια απο νωρίς το βραδάκι που είναι...

 

https://youtu.be/aR1PKSuGnqQ

 

(...)Στο chat που το έλεγαν το διάβασα και το δοκίμασα, τώρα είμαι με το κλασσικό 50% και είμαι καλά :)

 

Μπαίνω πρώτη φορά στην Tahur, είχα ψιλιαστεί ότι για sniper δεν , και λέω να πάρω medic. Εε, στα 2 πρώτα λεπτά που ήμουν στον server μάζεψα 8 death.

Ναι είναι γαμάτη η φάση που δεν το έκαναν φούλ νύχτα αλλά νωρίς το βράδυ συνδυάζοντας σκοτεινά σημεία στο χάρτη με φωτεινά. :)

 

Για το δεύτερο όντως, είναι η χαρά των deaths αυτός ο χάρτης χαχαχαχα ωωωωωχχχ :P

(αυτό όμως με μπριζώνει και την παλεύω καταδρομικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Δεν αφησες τίποτα όρθιο με το ψεκαστήρι σου.!

Με tank δοκιμασε κανείς; Υπάρχει ελπιδα με τόσους μανιακους assaults σε αυτήν την πίστα;

Έκανα πάλι κατι ζημιές με το light tank.Ενα παιχνίδι έπαιξα στο νεο χάρτη γιατι το βαριεμαι το conquest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σε εαν φύλο μου βγαινι το παρακάτω μήνυμα

 

fairfight : 1week suspension -lvl 3 monitoring active

 

 

              μήπως τον απόκλεισαν απο το game 

 

 μάλλον την πάτησε ο τύπος   :-D  :-D  :-D

 

                                                                             thx..............

Επεξ/σία από chrkain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε εαν φύλο μου βγαινι το παρακάτω μήνυμα

 

fairfight : 1week suspension -lvl 3 monitoring active

 

 

              μήπως τον απόκλεισαν απο το game 

 

 μάλλον την πάτησε ο τύπος   :-D  :-D  :-D

 

                                                                             thx..............

ποια σχολή τελείωσες? έτσι εγκυκλοπαιδικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...