Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία... Όπως και με το 4, δίνουμε τη σκυτάλη στον κόσμο, που η συντρηπτική πλειοψηφία, δεν έχει ιδέα (του βλέπουμε πως παίζουνε), να αποφασίσει τι πορεία θα ακολουθήσει το game. Χωρίς σχέδιο, χωρίς πλάνο, χωρίς στόχο, όπου μας πάει το κύμα  :angry:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2MEZ3KTjhW0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία... Όπως και με το 4, δίνουμε τη σκυτάλη στον κόσμο, που η συντρηπτική πλειοψηφία, δεν έχει ιδέα (του βλέπουμε πως παίζουνε), να αποφασίσει τι πορεία θα ακολουθήσει το game. Χωρίς σχέδιο, χωρίς πλάνο, χωρίς στόχο, όπου μας πάει το κύμα  :angry:

 

Δε θα ανησυχούσα τόσο πολύ. Μου φαίνεται περισσότερο για κίνηση αναθέρμανσης του ενδιαφέροντος για το παιχνίδι και αναπτέρωσης των ελπίδων για κάτι καλύτερο παρά για μια πραγματική ανάγκη για community input. Άλλωστε όπως λέει και ο Westie μέσα στο βίντεο, το community κράζει πχ για το aim assist from day one και η DICE τους γράφει. 

 

Βέβαια ο Westie κάνει πως δεν καταλαβαίνει γιατί τους γράφει (γιατί έχει και μια σχέση εξάρτησης με την εταιρεία που δε θέλει να τη χαλάσει) ενώ όλοι ξέρουμε γιατί η συγκεκριμένη αλλαγή έχει αργήσει και ίσως και μην έρθει ποτέ. Γιατί τότε οι μισοί που το παίζουν σε κονσόλα θα φύγουν και όπως ξέρουμε σε όλες τις εταιρίες αλλά ειδικά στην ΕΑ, it's all about the $$.

 

Οπότε νομίζω πως όποιες αλλαγές είναι να κάνει η EA/DICE θα τις κάνει, δε πα να ουρλιάζει το community για κάτι διαφορετικό ή ακόμα και αντίθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε νομίζω πως όποιες αλλαγές είναι να κάνει η EA/DICE θα τις κάνει, δε πα να ουρλιάζει το community για κάτι διαφορετικό ή ακόμα και αντίθετο.

Μακάρι, αλλά...

Δεν ξέρω κατά πόσο η DICE ενδιαφέρεται να χαροποιήσει το community, ή τους πελάτες. Γιατί αυτά τα δύο είναι διαφορετικά σύνολα.

Οι πρώτοι, είμαστε όσοι παρακολουθούμε το παιχνίδι από τα γεννοφάσκια του, 1942, έχουμε πάρει όλα τα επόμενα και χαιρόμαστε με την ομαδικότητα, τα squads, τους άγραφους κανόνες, κλπ.

Τα λεφτά όμως, είναι από τους παροδικούς πελάτες, που σήμερα θα παίξουν 3-4 εβδομάδες με αυτό, αύριο με το TitanFall, μεθαύριο με το Battlefront ή ακόμα και το CoD.

Αυτούς φοβάμαι μην ευχαριστήσει, αυτούς που δεν κάνουν revive, που δε δίνουν ammo, που παίρνουν το αεροπλάνο ή το όχημα για να πάνε στη σημαία ή να camperώσουν πάνω στο Zeppelin (Giants'), κλπ.

Και φυσικά, δε βλέπω κανένα ενδιαφέρον για το cheatting και τα ban, αλλά αυτό δεν αποτελεί έκπληξη, μάθαμε τόσα χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία. εδώ σε συνθήκες μέρας δεν μπορώ να δω. ο νυχτερινός χάρτης με μάρανε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία. εδώ σε συνθήκες μέρας δεν μπορώ να δω. ο νυχτερινός χάρτης με μάρανε 

Καλά, δεν είναι και νύχτα χωρίς φεγγάρι, σούρουπο είναι κι έχει και φώτα :P

Απλά έχει μερικά σημεία, γωνίες, κλπ, που είναι εντελώς σκοτεινά.

Καλός είναι πάντως, αρκετά χαοτικός, με πολλά στενά, δρομάκια, χαλάσματα. Θέλει πολύ προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν είναι και νύχτα χωρίς φεγγάρι, σούρουπο είναι κι έχει και φώτα :P

Απλά έχει μερικά σημεία, γωνίες, κλπ, που είναι εντελώς σκοτεινά.

Καλός είναι πάντως, αρκετά χαοτικός, με πολλά στενά, δρομάκια, χαλάσματα. Θέλει πολύ προσοχή.

μετά την εγχείρηση καρδιάς, πρέπει να είμαι προσεκτικός με συγκινήσεις κτλ κτλ.

δεν είμαι για πολλά πολλά.προτιμώ χάρτη που μπορώ να δω τον αντίπαλο παρά σε χάρτη close combat. :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Εννοείται πως όπως πιστεύαμε τα νέα όπλα δεν ξεκλειδώνουν με το Premium Trials (σιγά μην τα έδιναν, πάνω από το μίσο Premium είναι τα όπλα και όχι οι χάρτες. Εγώ τουλάχιστο αν το αγόραζα ποτέ θα το έπαιρνα κυρίως για τα όπλα).

 

2) Έπαιξα λιγότερο από μισό γύρο Soissons (με έβαλε όταν χάναμε 800-660 και τελικά κερδίσαμε 1000-990, όχι χάρις σε μένα πάντως). Έπαθα πλάκα με το πόσο όμορφη οπτικά είναι η πίστα. Εντάξει, το ξέρουμε πως είναι το πιο "όμορφο" Battlefield της σειράς και είχα δει και βιντεάκια στο yt. Αλλά άλλο να το βλέπεις και άλλο να το «ζεις». Πέρασα την περισσότερη ώρα χαζεύοντας το περιβάλλον παρά παίζοντας. Μετά έπαιξα μισό γύρο Fort De Vaux. Εκεί όντως είναι ό,τι βλέπεις στο yt. Operation Locker και nade fest. Αν δεν παίξεις με την ομάδα σου, πας χαμένος. Είχαμε μια εκπληκτική ομάδα (βασικά ένα μπούγιο) δεκαπέντε ατόμων που γυρνάγαμε όλο το χάρτη και έπεφτε Kill/revive/heal/capture/repeat. Παρότι μονίμως είχαμε μία σημαία (αυτή στην οποία είμασταν/από την οποία φεύγαμε), όταν έφυγα είμασταν 500-210.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Premium Trials έχει περιορισμό π.χ 7 ώρες συνολικά ή είναι μέχρι την gamescom που έλεγαν, και όσες ώρες "καείς"?

 

ΕDIT: Πρέπει να ανοίξω την φωτεινότητα για να βλέπω στις βραδινές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όταν έφυγα είμασταν 500-210.

Rage quit?  :lol:

Δεν ξέρω αν αλλάξανε κάτι με το σημερινό update, ή ήταν μόνο ο χάρτης, αλλά...

1. Αργεί υπερβολικά μετά το τέλος του γύρου να δείξει τα αποτελέσματα

2. Προσπαθούσα σε ολόκληρο γύρο να πετύχω έναν τύπο με 110ms (εγώ 25ms) και ήταν απλά αδύνατο. Στο τέλος του γύρου, με πιστόλι, ήταν αυτός μπροστά κι ένας άλλος από πίσω του, ρίχνω, πεθαίνει ο πίσω κι από αυτόν ούτε hitreg...!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κάποιο bug με τα battlepacks, φαρμάρετε όσο διαρκεί.

Μετά από ένα παιχνίδι μου έριξε 5.

Ξαναμπαίνω μετά από λίγο και είχα στο inventory άλλα 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...