Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει, αηδία.

Μπαίνω σήμερα το πρωί να παίξω. Monte Grappa, δοκιμάζω medic. Όλα μια χαρά.

Κάποια στιγμή μας έχουν πάρει το E. Γυρνάω να το ξαναπάρω. Είμαι εγώ και ένας teammate σε απόσταση δέκα μέτρων. Εγώ κοιτάω προς το D, αυτός προς το C. Κάποια στιγμή ακούω τρεις πυροβολισμούς. Μέχρι να προλάβω να στρίψω, ακούω άλλους τρεις-τέσσερις. Πέφτω. Στο kill cam, support στα είκοσι μέτρα. Μας έφαγε και τους δύο με ακριβώς όσες σφαίρες χρειαζόντουσαν. Κοιτάω scoreboard, 45-10 ο συγκεκριμένος, όταν ο επόμενος είχε 20+ kills. Quit και spectate:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sWnGF-o76F4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να κάτσεις βρε άνθρωπε να κάνεις κανένα ωραίο gameplay βίντεο ή κανένα "παίζω και μαθαίνω", κάθεσαι και αναλώνεσαι με τον κάθε ένα. Αφού το report απ' ότι κατάλαβα δουλειά δεν κάνει, τι το ψάχνεις περαιτέρω?

 

Γκαντέμης πάντως, σε κάθε πίστα που μπαίνεις βρίσκεις και ένα?

 

Στα του cheater, το ότι φαινόταν οι εχθροί στο mini map είναι λόγω του cheat να φανταστώ και όχι από flares?!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αηδία.

Μπαίνω σήμερα το πρωί να παίξω. Monte Grappa, δοκιμάζω medic. Όλα μια χαρά.

Κάποια στιγμή μας έχουν πάρει το E. Γυρνάω να το ξαναπάρω. Είμαι εγώ και ένας teammate σε απόσταση δέκα μέτρων. Εγώ κοιτάω προς το D, αυτός προς το C. Κάποια στιγμή ακούω τρεις πυροβολισμούς. Μέχρι να προλάβω να στρίψω, ακούω άλλους τρεις-τέσσερις. Πέφτω. Στο kill cam, support στα είκοσι μέτρα. Μας έφαγε και τους δύο με ακριβώς όσες σφαίρες χρειαζόντουσαν. Κοιτάω scoreboard, 45-10 ο συγκεκριμένος, όταν ο επόμενος είχε 20+ kills. 

O συγκεκριμένος δε χρησιμοποιεί cheat*

Δεν είμαι σίγουρος για το Minimap, αφού δεν ήταν γεμάτο με κόκκινα, αλλά λίγα, οπότε μπορεί να είναι κι από spotting.

Για το aimbot που αναφέρθηκε, δεν έχει.

Αυτό που έχει, είναι mouse script. Έχει φτιάξει/κατεβάσει κάποιο script που τρέχει με το software του mouse και του εξαφανίζει το recoil στο όπλο. Για αυτό και κάνει σε κάποια σημεία δοκιμές και ρίχνει στο γάμο του Καραγκιόζη.

 

*σύμφωνα με τους όρους χρήσης της ΕΑ, cheat είναι κι αυτό, απλά εννοώ, ότι δεν είναι κάποιο αγοραστό, made in russia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να κάτσεις βρε άνθρωπε να κάνεις κανένα ωραίο gameplay βίντεο ή κανένα "παίζω και μαθαίνω", κάθεσαι και αναλώνεσαι με τον κάθε ένα. Αφού το report απ' ότι κατάλαβα δουλειά δεν κάνει, τι το ψάχνεις περαιτέρω?

 

Γκαντέμης πάντως, σε κάθε πίστα που μπαίνεις βρίσκεις και ένα?

 

Στα του cheater, το ότι φαινόταν οι εχθροί στο mini map είναι λόγω του cheat να φανταστώ και όχι από flares?!

 

Μα πως να κάνω gameplay όταν κυριολεκτικά κάθε δεύτερο παιχνίδι (αυτές τις μέρες, όχι πάντα) πετυχαίνω τέτοιο τύπο; 

Θα μου πεις μπορείς να βγεις και να μπεις αλλού, αλλά πέφτει ξενέρωμα αφενός και αφετέρου δεν έχω πάντα το χρόνο να ξαναξεκινήσω παιχνίδι από την αρχή (τα «παίζω και μαθαίνω» θέλω να είναι ενιαίοι γύροι και όχι συρραφές clips).

 

Για το δεύτερο, νομίζω στο spectate φαίνονται όλοι οι αντίπαλοι ανεξάρτητα αν κλέβει ή όχι, αλλά πρέπει να το σιγουρέψω μπαίνοντας spectator σε κάποιον που σίγουρα δεν κάνει cheat.

 

Έρχονται clips πάντως

 

:)

O συγκεκριμένος δε χρησιμοποιεί cheat*

Δεν είμαι σίγουρος για το Minimap, αφού δεν ήταν γεμάτο με κόκκινα, αλλά λίγα, οπότε μπορεί να είναι κι από spotting.

Για το aimbot που αναφέρθηκε, δεν έχει.

Αυτό που έχει, είναι mouse script. Έχει φτιάξει/κατεβάσει κάποιο script που τρέχει με το software του mouse και του εξαφανίζει το recoil στο όπλο. Για αυτό και κάνει σε κάποια σημεία δοκιμές και ρίχνει στο γάμο του Καραγκιόζη.

 

*σύμφωνα με τους όρους χρήσης της ΕΑ, cheat είναι κι αυτό, απλά εννοώ, ότι δεν είναι κάποιο αγοραστό, made in russia.

 

Κι όμως, αν δείς στο 1.31, κάνει snapping και ενώ κοιτάζει όπου να'ναι, γυρνάει κατευθείαν στον Aircleatus και τον τρώει. Φαίνεται σα να λείπουν frames ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν είναι πρόβλημα του shadowplay ή του βίντεο, είναι λόγω της ανώμαλης κίνησης (δεν κουνάει mouse, κάνει snap κατευθείαν στο στόχο). Αμέσως μόλις τον τρώει, κάνει λίγο αριστερά με φυσικό τρόπο και αν προσέξεις, πάλι κάνει snap σε κάποιον στόχο (που δεν τον βλέπουμε γιατί είναι πίσω από τα βράχια, μακριά).

 

Εκεί που είναι εμφανέστατο, είναι λίγο μετά στο 1.39 που ενώ περπατάει, πάλι κάνει snap αριστερά σε κάποιον στόχο πολύ μακριά και πίσω από τα βράχια (στο C).

 

Το ίδιο μοτίβο επαναλαμβάνεται σε όλο το βίντεο αν προσέξεις.

Δύο πράγματα μπορώ να υποθέσω, γιατί ειδικός στα hacks δεν είμαι. Είτε έχει κάνει bind το "lock on target" σε κάποιο κουμπί που όταν το πατάει στοχεύει στον κοντινότερο εχθρό, είτε έχει ρυθμίσει το hack του πάντα να στοχεύει τον κοντινότερο αντίπαλο μετά από x δευτερόλεπτα από κάποιο kill.

 

Υπάρχουν κι άλλα tells ότι χρησιμοποιεί aimbot αλλά βαριέμαι να αφιερώσω έστω κι ένα δευτερόλεπτο ακόμα στο σίχαμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να κάτσεις βρε άνθρωπε να κάνεις κανένα ωραίο gameplay βίντεο ή κανένα "παίζω και μαθαίνω", κάθεσαι και αναλώνεσαι με τον κάθε ένα. Αφού το report απ' ότι κατάλαβα δουλειά δεν κάνει, τι το ψάχνεις περαιτέρω?

 

Γκαντέμης πάντως, σε κάθε πίστα που μπαίνεις βρίσκεις και ένα?

 

Στα του cheater, το ότι φαινόταν οι εχθροί στο mini map είναι λόγω του cheat να φανταστώ και όχι από flares?!

Αυτο πηγα να του γραψω και εγω.Χασαμε τα ωραια gameplay και ευτυχως που ανεβαζει ο cpttony κανενα.Τι να του πεις ομως.Μικρο παιδι ειναι :-( Να το μαλωσεις θα κλαψει,να το δειρεις θα το πει.Ασε που γραφει και ενα κατεβατο εκθεση καθε φορα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κάνεις τα δικά μου βίντεο, δεν έχουν δράση-suspense. ;) Αν είδες στο τελευταίο βίντεο που ανέβασα αναφέρω έναν εύκολο τρόπο να ανεβάζετε και εσείς (πέρα από το YT).

 

Σήμερα, ήταν η πρώτη φορά που ήρθα σε επαφή με invisible παίκτη... καιρός μου ήταν,εε saxos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά κάτι από 'μενα.

 

Τα matches είναι στον ίδιο server, το ένα μετά το άλλο.

 

 

 

Γαμάτη η φάση με το εφέ στο ~2:40 του πρώτου βίντεο!! :o

(γέλασα με το πως ακουγόταν η φωνή... χαχαχαχα)

 

Κατά τα άλλα, killer είσαι! Δώσ' τους a break :lol:

 

 

(:cry: <— ο blanked101 το 'βαλε!!! :lol:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς:

 

 

tumblr_m0btkzRha81qlxnhco1_500.gif

 

 

Saxos:

 

 

giphy.gif

 

 

 

EDIT: 

https://www.youtube.com/watch?v=dNW0t4idRq0

 

Αναφέρει στο τέλος του βίντεο για το Premium Trials. Λέει ότι όσοι έχουν το base game θα μπορούν να παίξουν όλους τους DLC χάρτες μέχρι τέλος του Ιουλίου ή μέχρι την gamescom.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zaytsev σε ποιά περιοχή έχεις τέτοιες ταχύτητες; Αυτή είναι σαν vdsl 100άρα...

Δεν είμαι Ελλάδα :)

Εϊναι οπτική ίνα μέχρι το κουτί και από εκεί και πέρα, VDSL.

Έχει κι 1GBit, αλλά δεν έχει νόημα, ποτέ δε γεμίζει η γραμμή, ακόμα κι αν έχεις torrents με πολλούς seeders.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...