Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφή από διακοπές και έπαιξα 3-4 γύρους στη νυκτερινή.

Μόνο νυκτερινή δεν είναι, αλλά τέλος πάντων...

Άλλαξαν τα spawn points σε κάποιες, ή μου φαίνεται;

Έκανα 3 φορές spawn στο E της FAO και τις 3 πάνω σε κουβά με φωτιά, αυτούς που έχει μέσα στο κάστρο κι άρχισα να καίγομαι...

 

edit:

Πριν λίγο... 3 μαζί στον ίδιο server... Μάλλον το Fairfight έπαθε κοκομπλόκο κι αντί να τους banάρει, τους μηδένιζε τα score...

 

attachicon.gifIMG_1452.JPG

Δεν έπαθε κανένα κόκο μπλόκο το fairfight. Ήταν το premium friends. Μπορείς να μπεις σε dlc maps αν δεν έχεις premium αλλά έχεις premium friends. Κανείς join πάνω τους, και απλά δεν παίρνεις βαθμούς. Αν πάρεις κάποια στιγμή πρεμιουμ στους δίνει εκ παραδρομής τους βαθμούς.

 

Οσο για το ασχολίαστο από τον saxos55 μιας και τον έψαξα θα σου πω ότι εντάξει έχει χρησιμοποιήσει, γτ έχει ασυνήθιστο headshot/kill, αλλά το βίντεο που παρέθεσες, δεν φαίνεται ότι είναι cheater. Όταν σκοτώνεται από το τανκ μετά χαλάει ένα γεμιστήρα και δεν σκότωσε καθόλου.

Κ μένα με έχουν κατηγορήσει άπειρα ότι είμαι cheater και με έχουν κάνει ριπορτ κλπ. Και δεν ειμαι καν τοοσο καλός.

 

https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Plakal23

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο για το ασχολίαστο από τον saxos55 μιας και τον έψαξα θα σου πω ότι εντάξει έχει χρησιμοποιήσει, γτ έχει ασυνήθιστο headshot/kill, αλλά το βίντεο που παρέθεσες, δεν φαίνεται ότι είναι cheater. Όταν σκοτώνεται από το τανκ μετά χαλάει ένα γεμιστήρα και δεν σκότωσε καθόλου.

Κ μένα με έχουν κατηγορήσει άπειρα ότι είμαι cheater και με έχουν κάνει ριπορτ κλπ. Και δεν ειμαι καν τοοσο καλός.

 

https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Plakal23

Σεντόνι warning

 

 

 

Την πρώτη φορά σου έγραψα ασχολίαστο γιατί ήμουν διακοπές τριήμερο από κινητό και νόμιζα ότι τρολάρεις. Αφού επιμένεις και ποστάρεις και τα στατιστικά σου που σημαίνει ότι δε μπήκες στο thread έτσι να πετάξεις μια μπαρούφα και να φύγεις, ας κάτσω να σου αναλύσω γιατί δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς (συγνώμη, δε στο λέω για να σε προσβάλω αλλά πραγματικά είσαι ανίδεος για το τι εστί cheat και πως λειτουργεί. Το οποίο από μόνο του δε θα με πείραζε καθόλου. Αλλά το ότι πας να με δασκαλέψεις κιόλας, με ξεπερνά).

 

Επειδή όπως έγραψα αυτή τη στιγμή χαζεύω τη θάλασσα πίνοντας καφέ, δε θα μπορέσω να σου βάλω links του βίντεο καθώς δεν έχω αρκετά G ούτε καν για να το δω στο κινητό χωρίς να υποφέρω, θα στο περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ από μνήμης, μιας και το είχα δει αρκετές φορές πριν το postάρω.

 

Πρώτα απ' όλα, τα προφανή. Από δύο σημεία και μόνο του βίντεο μπορείς να καταλάβεις ότι χρησιμοποιεί aimbot, ακόμα κι αν "πετάξεις" όλο το άλλο βίντεο.

 

1) Όταν γυρίζει πίσω στο B, με το που ανεβαίνει το λόφο του C, γυρίζει αριστερά και κάνει headshot σε κάποιον που είναι prone πίσω από ένα φοίνικα και δεν είναι spotted στο mini map. Βασικά μόνο γι αυτό θα έπρεπε κάπου εδώ να τελειώσω το post μου και να μην ασχοληθώ άλλο, αλλά θέλω να σου εξηγήσω γιατί "αστοχεί" όπως λες.

 

2) Προς το τέλος του βίντεο όταν είναι στον πρώτο όροφο και οι αντίπαλοι έχουν περάσει πίσω του, περιμένει σημαδεύοντας με το πιστόλι και φυσικά ο αντίπαλος εμφανίζεται εκεί που περιμένει ως δια μαγείας (ενώ ο συγκεκριμένος αντίπαλος δεν είναι spotted). Έλα όμως που ενώ σημαδεύει γενικά στην περιοχή που εμφανίζεται, το σκόπευτρο μετακινείται δυόμιση εκατοστά κατευθείαν στο κεφάλι του και headshot. Dragshooting λέγεται σαν τεχνική όταν σημαδεύεις κοντά στο κεφάλι και τελευταία στιγμή σέρνεις (drag) το σκόπευτρο πάνω στο κεφάλι του άλλου και πατάς κλικ. Στο συγκεκριμένο κομμάτι όμως ο σταυρός κάνει απλά snapping από το σημείο που είναι στο κεφάλι γιατί αυτό κάνουν τα aimbot.

 

Πάμε τώρα στις περιβόητες "αστοχίες". Λίγο πριν πεθάνει από το landship, λίγο αφού πεθάνει από το landship, στην επόμενη βολή μετά από τον τύπο που σκοτώνει στο φοίνικα (μια που πάει στα σκοτάδια μέσα στο σπίτι) και στον τύπο που είναι στην ταράτσα του B, ο τύπος φαίνεται να αστοχεί. Βασικά φαίνεται να αστοχεί σε εσένα. Δε σου κάνει εντύπωση που δε βλέπεις σε τι ακριβώς ρίχνει; Δε μιλάμε να φαίνεται ολόκληρος αντίπαλος. Ούτε καν ένα body part. Δε φαίνεται ούτε καν ένα πιξελ από ένα κεφάλι.

 

Δε φαίνεται γιατί δεν είναι τίποτα εκεί. Όλες αυτές οι βολές που "αστοχεί", είναι χεντίδια. Μόνο που υπάρχει ένα πρόβλημα. Ο τύπος εκτός από cheater, είναι και βλάκας. Εκτός του ότι δεν έχει ρυθμίσει το cheat του να μην είναι όλα headshot ώστε να μην καρφώνεται (πχ να είναι μια στις 3 βολές gearshift), ρίχνει και σε ανθρώπους που είναι πίσω από λόφους, τοίχους, εμπόδια κτλ. Εκτός αν το cheat του δεν έχει τέτοια ρύθμιση, οπότε είναι διπλά βλάκας γιατί πλήρωσε λεφτά για μη customizable cheat.

 

Αν δεν έχεις δει βίντεο από cheat, ψάξε στο YouTube για bf1 hacks ή bf1 aimbot. Αυτοί που χρησιμοποιούν hacks δεν βλέπουν στην οθόνη τους ότι βλέπουν όλοι οι άλλοι. Βλέπουν όλους τους αντιπάλους, ακόμα και αυτούς που είναι πίσω από κάλυψη. Μερικά cheat σου δίνουν την δυνατότητα να "φας" κάποιον οπουδήποτε στο χάρτη, ακόμα και πίσω από τοίχο, αλλά αυτός προφανώς δεν χρησιμοποιεί τέτοιο.

 

Ο τύπος λοιπόν σε όλο το κλιπ, αν εξαιρέσεις τις φορές που βαράει τοίχους και βράχια, αστοχεί τρεις φορές. Στην αρχή αρχή όταν ρίχνει σε ένα Sniper, λίγο πριν πεθάνει από το tank όπου ρίχνει σε έναν assault που φτάνει στα πρώτα σπίτια του D από το E και τέλος στον τύπο που είναι στην ταράτσα του Β. Και τις τρεις φορές αστοχεί για τον ίδιο λόγο: δεν υπολογίζει το bullet travel time. Νομίζει ότι μόλις πατήσει κλικ ο άλλος θα πεθάνει κατευθείαν και δεν καταλαβαίνει πως αν ο αντίπαλος κινείται και είναι μακριά υπάρχει περίπτωση μέχρι να φτάσει η σφαίρα (που το ain't έχει υπολογίσει να πάει στο κεφάλι του) μπορεί να έχει μπει πίσω από κάλυψη.

 

 

 

Tl; dr: Έχουμε έναν παιχταρά που κάνει 60-4 μόνο με headshots, ρίχνει σε τοίχους, δεν ξέρει τι είναι bullet travel time, σκοτώνει unspotted non-visible αντίπαλους (αλλά δε βλέπει κοτζάμ landship στα είκοσι μέτρα). Και μου λες μετά για ιστορίες με tanker πριν μπω στο server κτλ.

 

Τρία ενδεχόμενα υπάρχουν τώρα. Ή τρολαρες οπότε πέτυχες το σκοπό σου, ασχολήθηκα μισή ώρα να σου απαντήσω (το οποίο δε με πειράζει καθόλου καθώς ξέχασα να πάρω κάνα βιβλίο μαζί και δεν είχα και πολλά να κάνω μεσημεριάτικα) και θα το συνεχίσεις, αλλά εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο.

 

Ή κατάλαβες αυτά που γράφω παραπάνω οπότε στην καλύτερη μπορείς να γράψεις ναι σόρι έχεις δίκιο, δεν το είχα καταλάβει τι βλέπω ακριβώς, στην χειρότερη να το κάνεις γαργάρα και να μην το συνεχίσεις για να save face.

 

Ή συνεχίζεις να πιστεύεις πραγματικά ότι το βίντεο δεν αποδεικνύει ότι ο τύπος κλέβει, στην οποία περίπτωση δε μπορώ να σε βοηθήσω άλλο.

 

Όπως και να 'χέρι, νομίζω το θέμα του συγκεκριμένου βίντεο εξαντληθηκε.

 

EDIT : Ορθογραφικό του autocorrect

Επεξ/σία από saxos55
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saxos55 πρέπει να ήσουν πολυ καλός στην έκθεση

:-) Δεν άφησες κανενα περιθώριο στον plakali. Συνεχίστε το παρακαλώ να περάσει το μεσημέρι στην παραλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο 'κει να δείτε πόσο χαζοί παίκτες υπάρχουν. Ballrom Blitz. Έχουν όλες τις σημαίες οι εχθροί εκτός από το Ε, έχω βρει τρόπο και περάσει απ' όλες τις σημείες και βρίσκομαι κοντά στην βάση τους, θέλω ταυτόχρονα σφαίρες, μπαίνω σε κάποια ομάδα (είχα καιρό να το κάνω), λέω δεν γίνεται θα κάνουν spawn πάνω μου, να μου δώσουν σφαίρες και να τρέξουν για το Α/Β. Αμ δε, ποτέ κανείς.

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παιχτούμπας. Εγώ τον έχω αναφέρει την ημέρα που έκανα το post (με link στο βίντεο εννοείται) και περιμένω να δω πόσες βδομάδες θα παίζει ακόμα. Γιατί κάτω από μήνα δεν έχω δει να ρίχνει μπαν η EA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν τρολλαρα. Εγώ το cheat πιο πολύ το νόμιζα σαν τον adiosoida. Και από βίντεο που έχω δει πιο παλιά στο βφ4 να δίνουν πόνο ασταμάτητα μέσα από τοίχους κλπ.

Αυτό που ήθελα να πω, επειδή έχω κάνει σε σέρβερ admin για πολύ καιρό, (βφ4), αν ο κόσμος δεν κάνει μαζικά παράπονα, αυτό το σκορ και ο τρόπος που παίζει δεν τον ενοχοποιεί. Υπάρχει αμφιβολία. Στα στατιστικά όμως το βλέπεις ότι όντως κλέβει.

Σε αυτό συμφωνούμε!

No hard feelings, θα σε ψάξω στο origin να παίξουμε και μαζί..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...