Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αγόρασα και εγώ το παιχνίδι στα 24 € από το Origin. Πολύ καλό. Είχα παίξει πριν από καιρό την Trial έκδοση. Ευτυχώς τώρα πλέον αυξήθηκε το damage του Sniper με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να πετύχεις κάποιον στο κεφάλι για να κάνεις one shot-one kill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς τώρα πλέον αυξήθηκε το damage του Sniper με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να πετύχεις κάποιον στο κεφάλι για να κάνεις one shot-one kill.

Δεν νομίζω να αυξήθηκε κάτι, απλως πρέπει να είσαι στο sweet spot του κάθε όπλου για να κάνεις 100% όπου τον χτυπήσεις (σώμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να αυξήθηκε κάτι, απλως πρέπει να είσαι στο sweet spot του κάθε όπλου για να κάνεις 100% όπου τον χτυπήσεις (σώμα).

 

 

 

Μπορεί να έχεις δίκιο. Πάντως τώρα κάνω πολύ πιο εύκολα kill με sniper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα και εγώ το παιχνίδι στα 24 € από το Origin. Πολύ καλό. Είχα παίξει πριν από καιρό την Trial έκδοση. Ευτυχώς τώρα πλέον αυξήθηκε το damage του Sniper με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να πετύχεις κάποιον στο κεφάλι για να κάνεις one shot-one kill.

Άμα είναι έτσι μάλλον το χάλασαν το game. Δεν το έφτιαξαν... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταλάβω πλέον τί σκ. γίνεται σε αυτό το παιγνίδι.

 

Με hardcore+vanilla, είναι ζήτημα πια να βρίσκω 4-5 servers (τις τελευταίες 3-4 ημέρες δεν βρίσκω κανένα, πολλές φορές), οπότε θέλοντας και μη, "Normal".

 

Έχω το Heavy χτες, και δεν μπαίνει κανείς. Κανείς!

 

Ούτε από squad, ούτε περαστικός, ούτε κανείς.

 

Πήρα αυτό αντί για το light-howitzer για να δουλέψουμε λίγο τις "σημαίες" αντί να κάνω τον ranger. Κανείς...Το αποτέλεσμα λόγω δυσκίνητου, προφανές.

 

Μπαίνω πολυβολητής σε άλλον...κλάμα...Το light δίπλα μας, στα 5μ το πολύ, μπροστά δεξιά, να φαίνεται προφανώς και στο χάρτη, ο οδηγός μπεεεεε...1-2-3-5 μας έριξε...δεν ξέρω, μάλλον προσπαθούσε να κατεβάσει αεροπλάνο ο δικός μας.

 

Εκτός...εκτός κι αν επειδή ο συγκεκριμένος στο Light είχε ένα 22-0 μέχρι εκείνη τη στιγμή, έπαιζε αυτό που νομίζω πως έχω πάθει κι εγώ: Δεν φαίνεται. Απλά.

 

Δεν φαίνεται, από ορισμένους. Το έχω ξαναγράψει, το θεωρώ δύσκολο, αλλά πλέον κάτι δεν πάει καλά. Δεν γίνεται να είναι μέσα στο οπτικό πεδίο, σε ελάχιστη απόσταση, χωρίς εμπόδια και ανάγλυφο ενδιάμεσα και να μην τον παίρνει κανείς χαμπάρι.

 

Το αυτό, και για "πεζικό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας και like στη σελίδα τους ( cdkeys ) εχει και κουπόνι για εξτρα -5%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...)(θα φροντίσω να ανεβάσω και βίντεο στο youtube ώστε να το βάλω εδώ, αξίζει)

Το 'χα ξεχάσει και μου το θύμησε ο cpttony απο 'χθες! :o

 

Ολίγον καμπέρωμα :mrgreen:

 

"https://youtu.be/9CP6MdH1lsc"

 

Ομαδική επίθεση σε σημαία απο τύχη. Εκεί που πήγαινα για capture μου τράβηξε την προσοχή κίνηση στα δεξιά μου, κοιτάω και τί να δω; Μαζική επίθεση στη σημαία απο τύχη! (άμα είναι έμπειρη η ομάδα ρε παιδάκι μου δεν χρειάζεται καν ενδοεπικοινωνία που λέει ο λόγος...:P)

 

"https://youtu.be/sgs7FtqaWMk"

 

Και ενα gameplay για τη φάση, πρός το τέλος βέβαια ψιλοαναλώθηκα μεταξύ της βάσης μας και της πρώτης σημαίας επειδή την στήνανε ορισμένα πουτανάκια και δεν μας άφηναν να βγούμε αλλά δε γαμιέται... :mrgreen:

 

"https://youtu.be/QV8sBHB5ww8"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...