Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως σας φανεί περίεργο μέχρι και τραγικό αυτό που θα πω, αλλά πραγματικά ενώ θεωρώ και ο ίδιος το battlefield το καλύτερο fps με τα καλύτερα maps, γραφικά και ότι πιο ολοκληρωμένο μετά από μερικές μόλις ώρες το βαριέμαι και γυρνάω παλι στο counter strike source που παίζω ασταμάτητα εδώ και 10 χρόνια χωρίς να έχω βαρεθεί ούτε λίγο, δε ξέρω αλλά έχει αυτό το "κάτι" που δε μου το έχει δώσει σήμερα κανένα game μέχρι σήμερα ούτε και το battlefield το έχει καταφερειαα με κολλήσει τόσο πολύ αφού στην ώρα πάνω το πολύ το κλείνω και βάζω μουσική.

Γουστα ειναι αυτα σιγουρα. Αλλα καμια σχεση τα δυο παιγνιδια μεταξυ τους το counter strike εμενα μου κανει πιο παιδικο χωρις τον ρεαλισμο του BF1 . Αλλα σιγουρα γουστα ειναι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη τόσο ρεαλιστικό ρε παιδί μου που το έχουν κάνει να φτιάξεις την ακρίβεια του όπλου να βαρέσει πιο δεξιά πιο αριστερά ξεχωριστά με το κάθε όπλο για να του κάνεις μεγάλο damage νομίζω πως χάνετε λίγο η έννοια του game με το τόσο ρεαλισμό ενώ για παράδειγμα στο css αρκεί να ήξερες σημάδι και να τον πέτυχενες οπουδήποτε και παρτον κάτω, θέλω να πω καλός ο ρεαλισμός αλλά όταν είναι σε υπερβολικό σημείο χάνετε ως ένα σημείο η αγνή διασκέδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://twitter.com/Battlefield/status/875427731709755397/photo/1

 

 

Από την άλλη τόσο ρεαλιστικό ρε παιδί μου που το έχουν κάνει να φτιάξεις την ακρίβεια του όπλου να βαρέσει πιο δεξιά πιο αριστερά ξεχωριστά με το κάθε όπλο για να του κάνεις μεγάλο damage νομίζω πως χάνετε λίγο η έννοια του game με το τόσο ρεαλισμό ενώ για παράδειγμα στο css αρκεί να ήξερες σημάδι και να τον πέτυχενες οπουδήποτε και παρτον κάτω, θέλω να πω καλός ο ρεαλισμός αλλά όταν είναι σε υπερβολικό σημείο χάνετε ως ένα σημείο η αγνή διασκέδαση.

 

Αν θέλουμε πλήρη ρεαλισμό, θα παίζαμε ARMA. Επίσης, το να βάλεις και τον αέρα στο παιχνίδι (πέρα από την βαρύτητα στην σφαίρα) μια κουβέντα είναι η οποία μεταφράζεται σε μεγάλη υπολογιστική ισχύ (για να κάνει τους υπολογισμούς), αν κατάλαβα αυτό που γράφεις. Το CS από την άλλη είναι τέρμα ψεύτικο στα μάτια μου, από φίλους που συζητάνε, με το sniper σημαδεύεις το πάτωμα και πάει στο κεφάλι. Συν το ότι μιλάμε για παιχνίδι 17+ χρόνων σε μηχανισμούς. Όπως λέει παραπάνω ο φίλος, γούστα/γνώμες είναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με το ARMA θα έβαζα και το Rising Storm ως πιο ρεαλιστικό, αλλά με τίποτα το BF. Εντάξει, αν το συγκρίνεις με το COD είναι πιο ρεαλιστικό. Είδα παραπάνω το βίντεο κάποιου που ο sniper βλέπει την σφαίρα να ταξιδεύει. Δεν κρατήθηκα από το γέλιο.

Για να μην παρεξηγηθούμε και εγώ παίζω BF, απλά έμεινα στο 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Frontlines φαίνεται πολύ δυνατό mode και σίγουρα θα το τιμήσω!

 

https://www.youtube.com/watch?v=YaE-XKeKOVQ

μια και τελευταία φορά που έπαιξα frontlines, στο 5ώρο πάνω σηκώθηκα έφυγα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω BF από το 1942... Ποτέ δεν κατάλαβα την κλάψα για το οτιδήποτε.

Camperώνει; Πήγαινε φάτον. Δεν μπορείς; Καλά κάνει. Αν προστατεύει σημαία, παίζει το objective, αν όχι, γιατί ασχολείσαι;

Χρησιμοποιεί όπλο που είναι ΟΡ; Πάρτο κι εσύ...

Κλέβει; Φύγε από τον server.

Είναι τόσο απλά τα πράγματα.(...)

Quoted for emphasys

 

Κατά τα άλλα παιδιά, όσων αφορούν τον ρεαλισμό, αυτό ακριβώς είναι το point του παιχνιδιού εξαιρώντας το team playing, να παντρευτούν ο ρεαλισμός με το arcade και στο Battlefield 1 το κατάφερε η DICE. :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω BF από το 1942... Ποτέ δεν κατάλαβα την κλάψα για το οτιδήποτε.

Camperώνει; Πήγαινε φάτον. Δεν μπορείς; Καλά κάνει. Αν προστατεύει σημαία, παίζει το objective, αν όχι, γιατί ασχολείσαι;

Χρησιμοποιεί όπλο που είναι ΟΡ; Πάρτο κι εσύ...

Κλέβει; Φύγε από τον server.

Είναι τόσο απλά τα πράγματα.

 

 

Στον αντίποδα, σου τυχαίνουν καμία φορά αντίπαλοι σαν τον παρακάτω:

Γαμάτη διάθεση, ευγενικός, κτλ. Ούτε γκρίνια ούτε τίποτα.

Δεν έχει κάτι φοβερό το clip, το βάζω μόνο και μόνο για το chat που ξεκίνησε ο αντίπαλος.

Μου έχει τύχει ελάχιστες φορές (να σκοτώνω κάποιον επανειλημμένα και αντί να γκρινιάζει, να σχολιάζει ουδέτερα ή θετικά) και μετά πραγματικά αν τύχει και τον ξανασκοτώσω στη ροή του παιχνιδιού, αισθάνομαι «άσχημα».

 

https://www.youtube.com/watch?v=I6URSKU6Ksw

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα μου ετυχε και εμενα ενας πιλοτος που ηταν πολυ ενταξει.Εγραψε στο chat οτι εχετε πολυ καλο aa αλλιως θα ειχα κανει φοβερο killstreak.Eχθες ειχα πεθανει στο γελιο γιατι εβλεπα κατι animation οπως στα funny videos.Ενας τυπος μπροστα μου πηγαινε καπως ετσι.

https://www.youtube.com/watch?v=jOeVT0EEQ2A

Mετα ειδα ενα χερι μεσα απο ενα τοιχο να γυριζει γυρω γυρω. :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση : Όταν γίνεται πρόσκληση (είτε σε game είτε σε party) αν είναι ενεργοποιημένη η ''origin in game'' τότε ο παίκτης μπορεί να την αποδεκτεί και εντός των menu του παιχνιδιού ή πρέπει και πάλι να βγει στο περιβάλλον της origin, να την δεχθεί και να ξαναμπεί στο bf?

 

Υ.Γ. Την ίδια απορία έχω και στο fifa 17 (επίσης origin) όταν γίνεται πρόσκληση για co-op match σε κάποιον φίλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...