Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υγ1. εγώ γράφω με το OBS studio. Πολύ ελαφρύ και δε χρειάζεται να βάλω όλο τον συρφετό της NVidia

υγ2. για κάποιο λόγο κάνει παγώματα, ενώ το πρωτότυπο είναι μια χαρά... δεν ξέρω αν για κάποιο λόγο μου κολλάει εμένα στο yt.

 

Ωραίο!

Το OBS που είχα δοκιμάσει (καιρό πριν βέβαια) μου δημιουργούσε προβλήματα ενώ έπαιζα. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Nvidia GFE 2.x, γιατί στο 3.x τα έχει διαλύσει η Nvidia.

 

Μήπως επειδή τα 30fps δημιουργεί τα κολλήματα? Και εγώ σε @1440/60 αλλά τραβάω 1080p, διότι όπως λες ξεφεύγουν τα μεγέθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Nvidia GFE 2.x, γιατί στο 3.x τα έχει διαλύσει η Nvidia.

Μήπως επειδή τα 30fps δημιουργεί τα κολλήματα? Και εγώ σε @1440/60 αλλά τραβάω 1080p, διότι όπως λες ξεφεύγουν τα μεγέθη.

Δεν έχω το 2.x, γιατί δεν το χρησιμοποιούσα, οπότε δεν έχω κρατήσει παλαιότερη έκδοση. Θα δοκιμάσω σήμερα με το 3.x.

Το έβαλα να γράψει 1080p και βλέπουμε. Άλλωστε, το μικραίνω μετά αν θέλω, από το να βγαίνει χάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω το 2.x, γιατί δεν το χρησιμοποιούσα, οπότε δεν έχω κρατήσει παλαιότερη έκδοση.

Κυκλοφορεί στο net, μέσα από την Nvidia, ή αν θέλεις στείλε ΠΜ. Με την 3.x είχα corrupt βίντεο, μέσα και αυτά τα 805 m kill.

 

Πάντως λόγω BF γίναμε όλοι youtubers :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 12:50 ως 14:15. AUTOMATICO NOOB boohohoooo,ATOMATICO NOOB κλαψ κλαψ κλαψ.

Πόσο μου τη δίνουν τα τυπάκια που κλαίγονται για το είδος του όπλου (shorgun,automatico κλπ) ή το class (π.χ. sniper) που τους έφαγες και σε περνάνε γενεές δεκατέσσερεις λες και αυτοί είναι οι super pro players ή τα όπλα που χρησιμοποιείς είναι από άλλο game και όχι το battlefield. Η αποκορύφωση είναι ένας τον οποίον τον μαχαίρωσα τρείς φορές συνεχόμενες μιάς και έπαιζε sniper και καμπερωνόταν πάντα στο ίδιο σημείο και μου έγραψε στο chat "fucking melee noob"!!! Έπεσα κάτω και κυλιόμουν από τα γέλια.

Εντάξει η κλάψα στο chat έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο, γι'αυτό κι εγώ το έχω σχεδόν πάντα κλειστό.

Χτες παίξαμε ένα γύρο Suez. Πήρα scout για να τον μαθαίνω σιγά σιγά και είπα να δοκιμάσω το φιλόξενο σπιτάκι του cpttony. Μετά από ένα σερί 12-0 εκτός του ότι δεν είχα σφαίρες, είχαν αρχίσει να παίρνουν Β και C οπότε έφυγα. Τότε πήρα πρέφα έναν tanker στην αντίπαλη ομάδα που ήταν 40+ - 0, τον SchokoCocksi. Είχε πάρει το flanker light tank και όταν δεν είχαν το C καθόταν στο D μακριά μακριά και έτρωγε όποιον ξεμύτιζε. Όταν η ομάδα του πήρε το C, έκανε το ίδιο από το λόφο του C προς το B. Έπαιζε δηλαδή πίσω από την ομάδα του και από μακριά, καμπερωμένος στο tank. Τεσπά, κάνουμε το παιχνίδι μας και παρότι είχαμε μόνο A και B, έχασαν με 50 tickets. Ξεκινάει δεύτερος γύρος Shadow's Giant. Τον βλέπω πάλι με light tank. Εδώ είμαστε λέω (το μόνο πράγμα που λατρεύω πιο πολύ κι απ'το να παίζω το objective είναι να σπάω τα νεύρα σε tryhards/campers κτλ όταν μπορώ). Παίρνω Heavy tank και μετά από μια σύντομη παράκαμψη όπου γύρισα πίσω ενώ είχα φτάσει σχεδόν στο C για να καθαρίσω το Α που μας το έπαιρναν, κάνω τον κύκλο A, B, lower C. Όπου τον βλέπω πίσω από την ομάδα του κλασικά να ρημάζει το D. Μέχρι να φτάσω νομίζω ήταν στο 14-0, κάτι τέτοιο. Τον καθαρίζω και γράφω στο chat ότι τον έφαγα και ότι έφυγε (ναι, έφυγε από το server γιατί κατάλαβε ότι δε μπορεί να καμπερώσει όπως πρίν!) για να ξεμυτίσει η ομάδα.

 

Τι το 'θελα! Άρχισα να ρημάζω την αντίπαλη ομάδα με το Heavy (φυσικά όχι καμπερωμένος, πήγαινα από σημαία σε σημαία και βοηθούσα την ομάδα στο push βγαίνοντας και μπροστά, όπως κάνω πάντα). Μόλις φτάνω λοιπόν σε ένα σερί 40-0, αρχίζει η κλάψα. Kambotzis, noob camper και τα γνωστά. Συνήθως δεν απαντάω, αλλά κάποια στιγμή κάτι πετάχτηκε και είπε κάποιος σε στυλ έφυγε ο ένας camper και ήρθε ο άλλος και του απαντάω (κακώς). Τεσπά, κατάλαβα τη μαλακία μου γρήγορα και σταμάτησα.

 

Αυτό που νομίζουν όλοι πως όποιος πάρει το tank θα πρέπει να παίζει σα lemming ας πούμε και να προχωράει στα τυφλά χωρίς να καθαρίζει τη γύρω περιοχή, δεν το καταλαβαίνω. Στη σκέψη τους φαντάζομαι πως όποιος παίρνει tank πρέπει να φωνάζει leroooooooyyyyyyyyyy jenkins και να πηγαίνει βουρ προς μια ομάδα από 10 assaults πχ.

 

Τεσπά. Το παρακάτω βίντεο είναι αφιερωμένο στο φίλο Dj Duker που ήταν αντίπαλος σε εκείνο το γύρο και δυστυχώς έφυγε στον επόμενο (απ'τον οποίο είναι το βίντεο) και δεν παίξαμε μαζί.

 

https://youtu.be/1sSH_EwfgK8

 

(πήρα το tank hunter αλλά δε μπόρεσα να το χαρώ καθώς ήμουν συνεχώς ανάμεσα στην αντίπαλη ομάδα και πιο πολύ χρησιμοποιούσα το shotgun)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει η κλάψα στο chat έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο, γι'αυτό κι εγώ το έχω σχεδόν πάντα κλειστό.

Χτες παίξαμε ένα γύρο Suez. Πήρα scout για να τον μαθαίνω σιγά σιγά και είπα να δοκιμάσω το φιλόξενο σπιτάκι του cpttony. Μετά από ένα σερί 12-0 εκτός του ότι δεν είχα σφαίρες, είχαν αρχίσει να παίρνουν Β και C οπότε έφυγα. Τότε πήρα πρέφα έναν tanker στην αντίπαλη ομάδα που ήταν 40+ - 0, τον SchokoCocksi. Είχε πάρει το flanker light tank και όταν δεν είχαν το C καθόταν στο D μακριά μακριά και έτρωγε όποιον ξεμύτιζε. Όταν η ομάδα του πήρε το C, έκανε το ίδιο από το λόφο του C προς το B. Έπαιζε δηλαδή πίσω από την ομάδα του και από μακριά, καμπερωμένος στο tank. Τεσπά, κάνουμε το παιχνίδι μας και παρότι είχαμε μόνο A και B, έχασαν με 50 tickets. Ξεκινάει δεύτερος γύρος Shadow's Giant. Τον βλέπω πάλι με light tank. Εδώ είμαστε λέω (το μόνο πράγμα που λατρεύω πιο πολύ κι απ'το να παίζω το objective είναι να σπάω τα νεύρα σε tryhards/campers κτλ όταν μπορώ). Παίρνω Heavy tank και μετά από μια σύντομη παράκαμψη όπου γύρισα πίσω ενώ είχα φτάσει σχεδόν στο C για να καθαρίσω το Α που μας το έπαιρναν, κάνω τον κύκλο A, B, lower C. Όπου τον βλέπω πίσω από την ομάδα του κλασικά να ρημάζει το D. Μέχρι να φτάσω νομίζω ήταν στο 14-0, κάτι τέτοιο. Τον καθαρίζω και γράφω στο chat ότι τον έφαγα και ότι έφυγε (ναι, έφυγε από το server γιατί κατάλαβε ότι δε μπορεί να καμπερώσει όπως πρίν!) για να ξεμυτίσει η ομάδα.

 

Τι το 'θελα! Άρχισα να ρημάζω την αντίπαλη ομάδα με το Heavy (φυσικά όχι καμπερωμένος, πήγαινα από σημαία σε σημαία και βοηθούσα την ομάδα στο push βγαίνοντας και μπροστά, όπως κάνω πάντα). Μόλις φτάνω λοιπόν σε ένα σερί 40-0, αρχίζει η κλάψα. Kambotzis, noob camper και τα γνωστά. Συνήθως δεν απαντάω, αλλά κάποια στιγμή κάτι πετάχτηκε και είπε κάποιος σε στυλ έφυγε ο ένας camper και ήρθε ο άλλος και του απαντάω (κακώς). Τεσπά, κατάλαβα τη μαλακία μου γρήγορα και σταμάτησα.

 

Αυτό που νομίζουν όλοι πως όποιος πάρει το tank θα πρέπει να παίζει σα lemming ας πούμε και να προχωράει στα τυφλά χωρίς να καθαρίζει τη γύρω περιοχή, δεν το καταλαβαίνω. Στη σκέψη τους φαντάζομαι πως όποιος παίρνει tank πρέπει να φωνάζει leroooooooyyyyyyyyyy jenkins και να πηγαίνει βουρ προς μια ομάδα από 10 assaults πχ.

 

Τεσπά. Το παρακάτω βίντεο είναι αφιερωμένο στο φίλο Dj Duker που ήταν αντίπαλος σε εκείνο το γύρο και δυστυχώς έφυγε στον επόμενο (απ'τον οποίο είναι το βίντεο) και δεν παίξαμε μαζί.

 

https://youtu.be/1sSH_EwfgK8

 

(πήρα το tank hunter αλλά δε μπόρεσα να το χαρώ καθώς ήμουν συνεχώς ανάμεσα στην αντίπαλη ομάδα και πιο πολύ χρησιμοποιούσα το shotgun)

Πως γινετε να ξεκλειδωσεις το tankgewehr M1918 και τη sawed off shotgun?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που νομίζουν όλοι πως όποιος πάρει το tank θα πρέπει να παίζει σα lemming ας πούμε και να προχωράει στα τυφλά χωρίς να καθαρίζει τη γύρω περιοχή, δεν το καταλαβαίνω. Στη σκέψη τους φαντάζομαι πως όποιος παίρνει tank πρέπει να φωνάζει leroooooooyyyyyyyyyy jenkins και να πηγαίνει βουρ προς μια ομάδα από 10 assaults πχ.

 

Είχε πολύ γέλιο το σκηνικό στην Giant's. Γύρισα σε assault μπας και μπορέσω να σου ρίξω καμία, αλλά μετά από τις 2 grenades ή κανα 2 με το rpg με έτρωγαν οι δικοί σου. Κάπου στο 42-0 σε άφησα :P

Ωραίος ο δικός μας που σου γκρίνιαζε για το τανκ. Ειλικρινά δε την καταλαβαίνω τη λογική. Οκ αν μπορείς να το κάνεις και συ πάρε ένα και σπρώξε λίγο να βοηθήσεις. Καταλήξαμε να έχουμε 10 snipers οι οποίοι απλά βαρούσαν στο γάμο του καραγκιόζη από το F, ένα τρένο το οποίο πέρα από το F δεν έφυγε ποτέ πιο μπροστά και βαρούσε και αυτό από απόσταση, και εμένα με 2-3 αντρειωμένους να προσπαθούμε να σπρώξουμε.

 

Έφτασα μέχρι 3ος στο scoreboard με αυτόν τον τρόπο νομίζω αλλά ως εκεί, η ομάδα δε τραβούσε.

Πάντως θα το ξαναπώ, οι vanilla maps δεν ευνοούν τόσο το infantry σε σχέση με τους dlc ones. Πέρα από την κλειστή Fort de vaux, οι άλλοι 3 του dlc είναι τίγκα στα χαρακώματα και μπορείς να κινηθείς και σε μεγάλες αποστάσεις με λίγη προσοχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dx12 ειναι για κλαματα στο bf1 απορω γιατι το βαλανε, καθε φορα που το ενεργοποιω το παιχνιδι ειναι εντελως unpayble πραγμα απαραδεκτο εν ετη 2017, ντροπη στους developers τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω BF από το 1942... Ποτέ δεν κατάλαβα την κλάψα για το οτιδήποτε.

Camperώνει; Πήγαινε φάτον. Δεν μπορείς; Καλά κάνει. Αν προστατεύει σημαία, παίζει το objective, αν όχι, γιατί ασχολείσαι;

Χρησιμοποιεί όπλο που είναι ΟΡ; Πάρτο κι εσύ...

Κλέβει; Φύγε από τον server.

Είναι τόσο απλά τα πράγματα.

 

Θυμάμαι στο BF3, στην Kharg Island, πήγαιναν κάποιοι και καθόντουσαν στο βουνό, τέρμα θεού.

Προσπαθούσα να τους φάω από κάτω. Αν έβλεπα ότι ήξεραν καλά την απόσταση και με είχαν πριν τη βρω εγώ, έπαιρνα jeep, πήγαινα πάνω στο βουνό και τους μαχαίρωνα. Μπορεί να έχανα χρόνο, αλλά όπως είπε κι ο saxos, μου την έδιναν.

Ποιό το νόημα της κλάψας όμως....;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πως γινετε να ξεκλειδωσεις το tankgewehr M1918 και τη sawed off shotgun?

 

 

Δεν ξεκλειδώνει.

Κάνει spawn σε ένα crate:

στο B και το E του St. Quentin Scar

στο D του Giant's Shadow

στο G του Sinai Desert.

 

Εμφανίζεται λίγο μετά την έναρξη του χάρτη και μετά 5 λεπτά αφού πεθάνει αυτός που το είχε.

 

Στο DLC δεν ξέρω που εμφανίζεται (αν εμφανίζεται), δεν έχω premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως σας φανεί περίεργο μέχρι και τραγικό αυτό που θα πω, αλλά πραγματικά ενώ θεωρώ και ο ίδιος το battlefield το καλύτερο fps με τα καλύτερα maps, γραφικά και ότι πιο ολοκληρωμένο μετά από μερικές μόλις ώρες το βαριέμαι και γυρνάω παλι στο counter strike source που παίζω ασταμάτητα εδώ και 10 χρόνια χωρίς να έχω βαρεθεί ούτε λίγο, δε ξέρω αλλά έχει αυτό το "κάτι" που δε μου το έχει δώσει σήμερα κανένα game μέχρι σήμερα ούτε και το battlefield το έχει καταφερειαα με κολλήσει τόσο πολύ αφού στην ώρα πάνω το πολύ το κλείνω και βάζω μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε διαφωνώ. Μπορεί να έχει χαλάσει αρκετά πράγματα στο βωμό του χρήματος, αλλά σε σχέση με τα υπόλοιπα, είναι σαφώς το πιό διασκεδαστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το έψαξα ξανά, με το hardcore κάναν κάτι νεότερο ή πρέπει να το βάλω στα φίλτρα για να βγει κάποιος custom server;

 

kampotzis αν θες να δοκιμάσεις τα νέα maps πες μου να μπούμε μέσω του premium friends που είδα ότι υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το έψαξα ξανά, με το hardcore κάναν κάτι νεότερο ή πρέπει να το βάλω στα φίλτρα για να βγει κάποιος custom server;

Βάζεις "hardcore" στο "Filter by name". Υπόψη, αγνοεί όλα τα φίλτρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρακολουθούσα για καιρό αντίστοιχο φόρουμ στο 4 όταν προσπαθούσαν να βρουν αντίστοιχα easter eggs. Οι τύποι είναι απλά θεούληδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...