Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεί που έπαιζα κανονικά σε ένα server (και νομίζω ήμουν 16-4 με ένα medic), αρχίζω να μην πετυχαίνω τίποτα (ping το συνηθισμένο μου, 90)

Την πρώτη φορά σκέφτηκα «είναι λίγο off το σημάδι μου σήμερα»

Τη δεύτερη σκέφτηκα πως βρήκε η σφαίρα σε κάποιο invisible rock.

Τρίτη, τέταρτη, πέμπτη φορά.

Δεν έγραφα. Βάζω shadowplay να γράφει και αρχίζω να παίζω με πιστόλι.

 

 

Κάτι τέτοια σου γίνονται, πηδάς σε ένα αεροπλάνο μετά και δε ξέρουν από που τους ήρθε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://bf1stats.com/pc/DeathProphe

6kills per minute και martini henry accuracy 121!! :confused:  Αυτα δεν τα βλεπουν σε εκεινη την ea?Μπορεις να φας ban για ενα καλο killstreak την ιδια ωρα που κατι τετοιοι συνεχιζουν ανενοχλητοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα πριν λίγες μέρες το trial και μπορώ να πω πως έφαγα άγριο κόλλημα!!! Αυτές τις μέρες λογικά θα τσιμπήσω την απλή έκδοση μιας και ειναι σε έκπτωση

 

Αλλα ρε παιδιά, ενώ γενικά τα γραφικά και η ατμόσφαιρα ειναι απίστευτα, οι φωτιές με ξενερώνουν πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βρέθηκα με 2 Πολωνούς στην αντίπαλη ομάδα...

Αρχικά έκαναν περίεργα και παρόλο που έπαιζαν με καραμπίνα, που είναι ΟΡ, παραήταν...

Όταν άρχισαν να διαμαρτύρονται κι άλλοι, είπα, δε γ..., θα μπω spectator.

Βγαίνω, μπαίνω spectator και τους βρίσκω.

Από ότι φαίνεται, δεν έκλεβαν.

Όμως...

Έπαιζαν και οι δύο με καραμπίνα, την κλασσική Α-10 κι επίσης και οι δύο με gamepad (το καταλαβαίνεις από την περιστροφή).

Δεν έχω βάλει ποτέ, αλλά όσοι το χρησιμοποιείτε, έχει αυτό το "aim assist" που έχει στις κονσόλες;

Γιατί αν ναι, το χρησιμοποιούσαν 100% και είναι σαν cheat... Με το που σημάδευαν κάποιον, άσχετα αν δεν ήταν ακριβώς, το σκόπευτρο έκανε ένα τσικ και πήγαινε ακριβώς πάνω τους... Με καραμπίνα στα κοντινά, αυτό είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω βάλει ποτέ, αλλά όσοι το χρησιμοποιείτε, έχει αυτό το "aim assist" που έχει στις κονσόλες;

Γιατί αν ναι, το χρησιμοποιούσαν 100% και είναι σαν cheat... Με το που σημάδευαν κάποιον, άσχετα αν δεν ήταν ακριβώς, το σκόπευτρο έκανε ένα τσικ και πήγαινε ακριβώς πάνω τους... Με καραμπίνα στα κοντινά, αυτό είναι...

 

Δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχω ακούσει που το κάνουν (πιο λυπηρό πεθαίνεις).

Γι αυτό το λόγο πολλοί private servers έχουν aim assist off.

Πάντως το τι θα σκεφτούν μερικοί για να κλέψουν ρε παιδί μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=lTDWPrpnWqk

 

12 λεπτά είναι, όποιος αντέξει... ας κράξει μετά.  :-D

 

EDIT: Θέλει δουλειά το edit, πήρε αρκετή ώρα για να κάνω το παραπάνω αίσχος. Ίσως γυρίσω ξανά σε .gifs :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=lTDWPrpnWqk

 

12 λεπτά είναι, όποιος αντέξει... ας κράξει μετά.  :-D

 

EDIT: Θέλει δουλειά το edit, πήρε αρκετή ώρα για να κάνω το παραπάνω αίσχος. Ίσως γυρίσω ξανά σε .gifs :P

 

Respectfully...αυτή είναι η κατάντια του BF.

 

Η μισή ομάδα με το παλούκι στο χέρι, και ο αντίπαλος να αλωνίζει.

 

Στα "τεχνικά" του θέματος...bullet drop, δεν έχει?

 

Σε οποιαδήποτε απόσταση, όπου σημάδεψες πήγε...όσες φορές σημάδεψες πιο ψηλά για μακρυνές βολές, δεν τον πέτυχες. Μόλις βάρεσες ντουγρού, χαιρέτα τον.

 

Κακά τα ψέματα, ΟΡ του κερατά η κλάση, ειδικά σε Normal.

 

8/10 βολές, 1 shot, 1 kill, όπου κι αν χτύπησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα, ΟΡ του κερατά η κλάση, ειδικά σε Normal.

 

8/10 βολές, 1 shot, 1 kill, όπου κι αν χτύπησε.

Δεν έχεις παίξει καθόλου με την κλάση και φαίνεται.

Δεν είναι ΟΡ, απλά επειδή παίζει μόνο με αυτή, γνωρίζει που είναι το sweet spot του όπλου και κάθεται στην ανάλογη απόσταση.

Η απόσταση από την Β στην D, είναι 170. Το sweet spot στο συγκεκριμένο όπλο είναι, Μ1903, στα 100 με 150 μέτρα. Άρα, HS και torso shots είναι όλα 1 hit kill. Τόσο απλά.

Επίσης το default zeroing είναι στα 75 μέτρα, άρα αν σημαδεύει ακριβώς στα 75 πάει ακριβώς, στα 100 εκατοστά πιό κάτω και στα 50 εκατοστά πιό πάνω. Μπορεί να έχει μηδενίσει και στα 150, δε φαίνεται στο HUD.

Το να γνωρίζεις καλά την κλάση σου και να παίζεις εκμεταλλευόμενος τις δυνατότητες των όπλων σου, δεν κάνει την κλάση ΟΡ.

Τέλος, αν δεις το πρώτο γράφημα, τα scout όπλα, έχουν τα λιγότερα kills από τις 4 κλάσεις, οπότε όμως καταλαβαίνεις, αυτό απορρίπτει τα επιχειρήματά σου.

https://battlefieldtracker.com/bf1/insights

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις παίξει καθόλου με την κλάση και φαίνεται.

Δεν είναι ΟΡ, απλά επειδή παίζει μόνο με αυτή, γνωρίζει που είναι το sweet spot του όπλου και κάθεται στην ανάλογη απόσταση.

Η απόσταση από την Β στην D, είναι 170. Το sweet spot στο συγκεκριμένο όπλο είναι, Μ1903, στα 100 με 150 μέτρα. Άρα, HS και torso shots είναι όλα 1 hit kill. Τόσο απλά.

Επίσης το default zeroing είναι στα 75 μέτρα, άρα αν σημαδεύει ακριβώς στα 75 πάει ακριβώς, στα 100 εκατοστά πιό κάτω και στα 50 εκατοστά πιό πάνω. Μπορεί να έχει μηδενίσει και στα 150, δε φαίνεται στο HUD.

Το να γνωρίζεις καλά την κλάση σου και να παίζεις εκμεταλλευόμενος τις δυνατότητες των όπλων σου, δεν κάνει την κλάση ΟΡ.

Τέλος, αν δεις το πρώτο γράφημα, τα scout όπλα, έχουν τα λιγότερα kills από τις 4 κλάσεις, οπότε όμως καταλαβαίνεις, αυτό απορρίπτει τα επιχειρήματά σου.

https://battlefieldtracker.com/bf1/insights

 

Έχω λιγότερο από μισή ώρα...με το ζόρι 10kills σε sniper.

 

Τα 6-7, σε αυτήν ακριβώς την πίστα, από λίγο πιο μπροστά. Point n click ήταν. Προφανώς, προφανέστατα σε άλλες πίστες είναι πιο δύσκολο.

 

Δεν μου αρέσει αυτός ο τρόπος παιγνιδιού, πολύ απλά δεν μου ταιριάζει.

 

ΟΡ, σημαίνει με το όπλο σου να έχεις τρομακτικό πλεονέκτημα σε μέσες/μακρυνές αποστάσεις (διόπτρα + bullet damage), χωρίς τα αντίστοιχα "ζόρια" (να "χορεύει" η εικόνα λόγω μεγέθυνσης, να τρως Penalty όταν σε βαράνε...ούτε ξέρω πόσες φορές γαζώνω sniper, τον πετυχαίνω -κοκκινίζει-και όμως τελικά μπαμ! κρέατα).

 

Τουλάχιστον σε "hc", αν τον πάρεις χαμπάρι ή προλάβεις και του ρίξεις πριν σε πετύχει, έχεις και μια ελπίδα να τον "πάρεις".

 

Όσο για τα kills, δεν λένε και πολλά.

 

Πόσες φορές έχεις βρεθεί σε χάρτη που οι μισοί έχουν πιάσει από μία γωνία με το ματσούκι και νομίζουν ότι κάτι έκαναν, την ίδια ώρα που η ομάδα τους κομματιάζεται επειδή οι άλλοι δύσμοιροι μισοί (aka mlkes) προσπαθούν να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα?

 

Μόνος σου το είπες...πρέπει να ξέρεις και λίγο το όπλο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έχει ένα δίκιο, είχα αρκετά άσφαιρα, αλλά μη ξεχνάτε ότι μέσα σε 10 λεπτά έπαιξα με 3 διαφορετικά sniper rifles, ενώ 99% των περιπτώσεων παίζω με το Springfield. Και θα φύγουν τουλάχιστον 2 σφαίρες σε πολύ μακρινές βολές, για να βρω αποστάσεις.

 

Γενικά, σαν τρόπο που παίζω, έτσι με θυμάμαι ανέκαθεν στα BF, στο BF1 έχω αρχίσει και μπαίνω περισσότερο στην μάχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το δουλευει το spot o cpttony  :P Oι sniper αν κανουν σωστα τη δουλεια τους ειναι πολυ χρησιμοι.Ωραιο ειναι το βιντεακι φιλε και αν μπορεις ανεβασε και αλλο.

 

post-246547-0-59857500-1497544305_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκαθαρίζω...δεν κατηγορώ κανέναν.

 

Ούτε κλέβει(ς), ούτε χρησιμοποιεί(ς) άδικα πλεονεκτήματα (μαγικά δέντρα και κρυφά περάσματα) όποιος παίζει sniper/recon.

 

Έτσι είναι φτιαγμένο το παιγνίδι, έτσι παίζεται.

 

Απλά, θυμηθείτε το maxsniperlimit=3-4-5 που κατά κόρον έπαιζε στο 3+4, ακριβώς επειδή είχε παραγίνει το "κακό".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΡ, σημαίνει με το όπλο σου να έχεις τρομακτικό πλεονέκτημα σε μέσες/μακρυνές αποστάσεις (διόπτρα + bullet damage), χωρίς τα αντίστοιχα "ζόρια" (να "χορεύει" η εικόνα λόγω μεγέθυνσης, να τρως Penalty όταν σε βαράνε...ούτε ξέρω πόσες φορές γαζώνω sniper, τον πετυχαίνω -κοκκινίζει-και όμως τελικά μπαμ! κρέατα).

Ισχύει κανονικότατα αυτό. Κι όχι μόνο, αλλά ισχύουν και τα δύο μαζί, δηλαδή έχει και sway, αλλά κι αν καταφέρεις να σημαδέψεις, η σφαίρα πάει όπου να'ναι.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cdi8hIPSxV4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...