Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όποιον δεν το έχει προσέξει, έχω κάνει όσους έχουν μπει στο platoon Lieutenants ώστε να μπορούν να δέχονται οποιονδήποτε φίλο ή γνωστό τους κάνει αίτηση για να μπει. Μπαίνω κι εγώ αραιά και που και όποιον δω soldier τον ανεβάζω κι αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο που έχω παρατηρήσει είναι, πως καμιά φορά, κάνει λες και το τρέχω σε i386 33MHz, για 3-4 δευτερόλεπτα και μετά τέλος. Το κάνει δε, μια φορά τη μέρα κι όσο κι αν παίξω, δεν επαναλαμβάνεται. Δεν έχω ψάξει καν αν φταίει το παιχνίδι, ή τρέχει κάτι άλλο από πίσω που προκαλεί την καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα με τα φίλτρα, μια χαρά παίζουν. Ανοίγω τη σελίδα με τα φίλτρα, φτιάχνω αυτά που θέλω, τα κάνω save και μετά επιλέγω ανάλογα.

Ποτέ δε είχα θέμα.

Κάποιες φορές, δε βρίσκει αρκετούς κι αν κάνεις refresh βρίσκει άλλους 10, αλλά επειδή έχω από 10 έως 1 θέση κενή, μπορεί να αλλάζει αυτό και να εμφανίζει άλλους.

 

Το έχω ξαναγράψει. Από την 1η στιγμή, δεν έχουν λειτουργήσει ποτέ σωστά σε εμένα. Στο 3 και 4, ήταν υποδειγματική η λειτουργία τους. Ίσως μπω μόνο και μόνο για να γράψω 1-2' video, να καταλάβεις τί εννοώ.

 

Πως επιλέγεις HC ; Δεν έχει επιλογή όπως παλαιότερα...

 

Γράφω απλά hard στο όνομα, και εμφανίζει τους αντίστοιχους χάρτες που το αναφέρουν. Αλλιώς, είτε με 200% damage, είτε με ff=on στα advanced φίλτρα.

 

Οι Dice Official έχουν μόνο Vanilla ή μόνο DLC. Οι ιδιωτικοί, κάνουν ότι γουστάρουν, δε φταίει το παιχνίδι.

 

Συμφωνώ, αλλά έλα βρες μου official+harcore+vanilla only.

 

Έχει. Μπορείς να επιλέξεις στους χάρτες να έχει μόνο αυτούς που θέλεις.

Νομίζω, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά το κάνει στα άλλα φίλτρα, μπορείς να βάζεις Χ, δηλαδή ότι δε θέλεις τον χάρτη.

 

Λες? Εγώ δεν έχω βρει τέτοια επιλογή. Μόνο την κλασσική να επιλέγω ποιούς θέλω να παίξω. Επιλέξω μόνο τους "στάνταρ", αλλά αν στο map rotation υπάρχουν και οι extra, δεν το "βλέπει" και μου τους εμφανίζει κανονικά τους αντίστοιχους servers.

 

Θα μπω τώρα ίσα για να ψάξω, να δω τί γίνεται.

 

εδιτ:

 

Το μπάχαλο μου το κάνει αν βάλω στο server name "hard".

 

Βγάζει όσους servers έχουν το συγκεκριμένο όνομα μέσα, και αγνοεί εντελώς τα υπόλοιπα φίλτρα.

 

Από όσο θυμάμαι στο 3-4, αν έψαχνες συγκεκριμένο server που είχε διαφορετικές ρυθμίσεις από τα υπόλοιπα φίλτρα που είχες ορίσει, δεν στον εμφάνιζε. Μπορεί εννοείται να θυμάμαι λάθος.

 

Πάντως, επιλογή να αποκλείει χάρτες (Χ, δηλαδή), δεν έχει. Απλά επιλέγεις ποιούς θέλεις να εμφανίζει (αλλά αν στο rotation υπάρχει dlc, την πάτησες).

 

Οπότε, αν θέλω κάτι σε hc, θα πρέπει (να και όταν ξαναασχοληθώ) είτε να ορίζω το ff, είτε το damage από τα advanced φίλτρα.

 

Ίσως είναι καλύτερα έτσι, αφού μπορεί κάποιοι να έχουν φτιάξει το Mix του hc που είχαν τα παλιότερα. Να υπάρχει μεν χάρτης, αλλά να πρέπει να γίνει spot ο οχτρός, χωρίς dorito και tags, να λειτουργεί το ff αλλά και η ζημιά να είναι "λογική", μπας και φάμε κανένα sniper.

 

Με βάση το τελευταίο, το νυχτερινό video άντεξα να το δω μέχρι το σημείο που τρώει ο τύπος 3-4 στη σειρά μπαινοβγαίνοντας πίσω από το δέντρο...sorry, αλλά αυτό είναι ελεεινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει να πάει στο αστείες, περίεργες ενδιαφέρουσες εικόνες αλλά εκεί δε θα το καταλάβει κανείς.

Μπορεί κάποιος παρατηρητικός να βρει what's wrong with this picture?

 

post-175401-0-95312000-1497259621_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol @ το πρώτο, αλλά όχι.

Ούτε το δεύτερο, πρέπει να είναι κάποιο φύλλο που πέφτει εκείνη τη στιγμή.

Να βοηθήσω. 

It's in the HUD somewhere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^winner

 

Πως το κατάφερε αυτό δεν ξέρω. Είτε ιπτάμενο άλογο όπως λες, είτε έπεσε με το αεροπλάνο του από διπλανό χάρτη (sinai ίσως)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...