Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικό/Άσχετο...

 

Είμαι στην Ε την οποία και παίρνουν... Ρίχνω flare και φαίνονται 4 μέσα στο κτήριο.

Δύο δικοί μας από έξω, ο ένας κάνει ηλιοθεραπεία, ο άλλος βλέπει τα αστέρια με το αντιαεροπορικό...

Συνεχίζουν να παίρνουν τη σημαία...

Προσπαθώ να δω που είναι, αλλά δεν τους βλέπω μέσα στο κτήριο...

Δεν έχει νόημα να κάνω "ντου" με sniper rifle.

Παίρνουν τη σημαία, κάνουν spawn άλλοι 3-4, σκοτώνουν τα δύο ζώα (συγνώμη στα ζωάκια)

Εγώ περιμένω να φύγουν για να πάρω τη σημαία, αφού φυσικά κάνει spawn πάνω μου η υπόλοιπη squad.

Δεν έγινε ποτέ...

 

Σε αυτό τον γύρο μας είχαν πάρει όλες τις σημαίες, πριν φτάσουμε τα 100tkts.

Στον επόμενο (α, ρε DICE, με το εκπληκτικό σου balance), τα κατάφεραν στα 80 tkts, όπου και βγήκα.

 

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες ειδικά, 9 στα 10 παιχνίδια θα είναι landslide. Είτε θα τους διασύρουμε με 600+ tickets διαφορά είτε το ανάποδο. Πολύ λίγα είναι τα ωραία παιχνίδια που παίζονται στα τελευταία 10-20-100 tickets.

Σίγουρα φταίει και το matchmaking και η απαράδεκτη απόφαση της DICE να ξεκινάνε ματσάκια πχ με 32 vs 21. Πιστεύω τώρα στο παιχνίδι έχουν μείνει οι hardcore παίχτες (όχι απαραίτητα θεοί, αλλά σίγουρα άνω του μέσου μόνο και μόνο λόγο της ενασχόλησης) και η πλέμπα. Αλλά όταν λέμε πλέμπα, μιλάμε για σάπιους. Το τελειωτικό χτύπημα το έδωσαν τα platoons τα οποία για κάποιο λόγο το παιχνίδι δεν τα μοιράζει (όχι να τα σπάει, να τα μοιράζει σε ομάδες) με αποτέλεσμα να βλέπεις στη μία ομάδα 3 platoons με 2-3 μέλη το καθένα και στην άλλη randoms.

 

Χτες είπα να γράψω ένα παιχνίδι να ανεβάσω. Αμ δε. Έπαιξα τέσσερα παιχνίδια στη σειρά, το ένα χειρότερο από το άλλο. Μιλάμε για ομάδα που δεν ένιωθε με τίποτα. Στο ένα κατάφερα να πάρω heavy tank προς το τέλος αλλά δεν άλλαξε η κατάσταση.  Μάλλον θα ανεβάσω αυτό γιατί έχει τις λιγότερες χριστοπαναγίες.

 

Πλέον όταν βλέπω ότι η ομάδα μου είναι ανάπηρη πέφτει Alt-F4 και διαλογισμός να ηρεμήσω. Ούτε καν Quit. Alt+f4 κατευθείαν.

 

Είμαι και σε μια ηλικία που ξεκινάνε τα εγκεφαλικά κτλ. Παίζω για να γουστάρω, όχι για να αρρωστήσω.

 

Αυτό που περιγράφεις πάνω zaytsev μου θύμισε ένα παρόμοιο σκηνικό που έγινε σε έναν από τους τέσσερις γύρους.

Παίζω Empire's Edge. Έχουμε μόνο Α και Β. Είμαι στο D από κάτω και προσπαθώ να προσεγγίσω. Αρχίζει να χάνεται το A. Κοιτάω χάρτη, είναι δύο τρείς εκεί δίπλα, χαμπάρι. Scout θα είναι λέω, έχουν το νου τους στο D απέναντι. Με τρώνε στο D (μόνος μου να κάνω cap αποκλείεται, ούτε ο Γιαννάκης ο Ράμπο δεν τα κάνει αυτά).

 

Spawnάρω A, συνεχίζει να πέφτει. Assault. Μπουκάρω στο bunker, τρώω έναν, ήταν τρεις μέσα με σκοτώνουν οι άλλοι δύο. Τώρα βλέπω στο kill cam τους δύο snipers να έχουν πάρει πρέφα και να μπαίνουν μέσα με τα πιστόλια. Φυσικά τους έφαγαν στο δευτερόλεπτο. Η σημαία δεν έχει πέσει ακόμα. Spawnάρω ξανά. Το ίδιο και οι άλλοι δύο, ΠΑΛΙ ΩΣ SCOUT! Δηλαδή θεώρησαν πως το ιδανικό kit για να πάρουν το bunker ήταν να πάρουν scout. Όχι gunner. Όχι assault. Ούτε medic έστω να με σηκώσουν ή οποιονδήποτε άλλο. Scout. Και μιλάμε για scout του 7-13 προφανώς. Εννοείται όλη η υπόλοιπη ομάδα χαρταετό στο B. Φυσικά λούτσα και κάπου εκεί άφησα την ομάδα και πήγα για ψάρεμα.

 

In other news:

 

https://youtu.be/E5lr8VCXk6k

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σίγουρα φταίει και το matchmaking και η απαράδεκτη απόφαση της DICE να ξεκινάνε ματσάκια πχ με 32 vs 21.

Και να μην ξεκινάνε καθόλου.

Έχω φίλους στην CeltS clan και έχουν 1 server BF4 κι έναν HL. Είχαν πάρει και BF1, αλλά τον έκοψαν. Ο λόγος;

Ο server συνήθως ήταν πίτα, αλλά κάποιες φορές, είτε έτρωγε random restart ενώ ήταν γεμάτος, είχε απλά δεν έμπαιναν τα ίδια τα παιδιά μέσα από νωρίς για να αρχίσει, δε γέμιζε ποτέ. Θέλουν 30 άτομα για να αρχίσει o γύρος... 30!!! Δηλαδή πόσο ανεγκέφαλοι...;

Ποιός θα κάτσει να περιμένει να μπούνε 10-20 άτομα για να παίξει; Απλά φεύγει και πάει αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου ειλικρινά, ποιός θα έπαιζε εναντίον του και δε θα έλεγε ότι κλέβει...;

Στο πρώτο video, στο τρίτο παιχνίδι, παίζει Rush (24ης server) και έχει 41-1...

 

https://www.youtube.com/watch?v=9ea8FJkck-o

 

https://www.youtube.com/watch?v=nIx1Oh4ns7o

 

https://www.youtube.com/watch?v=wuQbbISJ4Kk

 

https://www.youtube.com/watch?v=zQ7CbrTPe1U

 

υγ. Μου αρέσει που κάποιος είχε γράψει εδώ, αρκετές σελίδες πριν, πότε θα πάρει κανένα sniper rifle της προκοπής, γιατί το αρχικό που δίνει είναι για τον μπέο...  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο εσύ;

Ε? Μπα... Αν αναφέρεσαι στου CeltS, είναι αρκετά μεγάλη clan και ιδιαίτερα διαδεδομένη στους παίκτης των Βρετανικών Νησιών και περιχώρων. Έχει κι άλλους Έλληνες που παίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μια ερώτηση

 

                                       Γιατί αργή να φορτωση ο server το game

Τι εννοείς;

Μετά το τέλος του κάθε γύρου, βγάζει χρόνο και ξεκινάει ο επόμενος σε 60 δευτερόλεπτα νομίζω.

Από εκεί και πέρα, είναι θέμα του υπολογιστή σου πόσο χρόνο θα πάρει να φορτώσει το χάρτη.

 

Όταν ξεκινάει ο γύρος, είσαι από τους πρώτους ή όταν μπεις έχουν ήδη πάρει 1-2 σημαίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η Σεπτεμβρίου. Δε λέει αν είναι η ημερομηνία για Premium, ή για όλους

 

http://tankwarroom.com/article/982/battlefield-1-in-the-name-of-the-tsar-dlc-release-and-new-trailer

 

 

Για το πάνω θέμα, αν όταν μπαίνετε στο παιχνίδι έχουν ήδη πάρει 1-2 σημαίες, η λύση είναι απλή:

Μεταφορά του παιχνιδιού στον SSD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μια δοκιμή ξανά, μετά από 20+ ημέρες...

 

Φίλτρα, κλασσικά μπάχαλο. Ευρώπη επιλεγμένη, Βραζιλία-Ν. Ζηλανδία-Ν. Αφρική μου έβγαζε...

 

Reset, άντε και restart να δω τί νέο έκατσε με το DX12 πλέον.

 

Βρίσκω έναν έρμο server σε hardcore που δεν ήταν γεμάτος (δύο γεμάτοι, ένας που μπήκα, από εκεί και πέρα όλοι κενοί!), μπαίνω, ψιλοϊσορροπημένο παιγνίδι, λίγη στοιχειώδης ομαδικότητα, το πήραμε.

 

Επόμενος γύρος, DLC...με πετάει.

 

Συγχαρητήρια...μια μαμημένη επιλογή στα φίλτρα ώστε να επιλέγεις μόνο το vanilla, θέλει πολύ νιονιό για να τη βάλουν, όπως φαίνεται.

 

Όσο για το 12, τα ίδια και τα ίδια. Εντελώς χαοτικό framerate, σε κάποια σημεία βούτυρο, άψογο πραγματικά, σε άλλα εμετός, χωρίς λόγο κιόλας.

 

Βλέπω και μόλις βγήκα θερμοκρασία στον FX, με το καλοκαιρινό προφίλ, 67cpu, 66socket (να έφταιγε αυτό για τα σκαμπανεβάσματα? η GPU πάντως μόνομα >98% ήταν)...με υποχρέωσε η Kryonaut (2η φορά που την έβαλα, πριν ούτε μήνα).

 

Τρία χρόνια τώρα, πάνω από 63-64, ντάλα Ιούλη με 35+ έξω, χωρίς a/c στο δωμάτιο, δεν είχα δει με την Η100i και την αγαπημένη ArcticSilver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτρα, κλασσικά μπάχαλο. Ευρώπη επιλεγμένη, Βραζιλία-Ν. Ζηλανδία-Ν. Αφρική μου έβγαζε...

Δεν έχω θέμα με τα φίλτρα, μια χαρά παίζουν. Ανοίγω τη σελίδα με τα φίλτρα, φτιάχνω αυτά που θέλω, τα κάνω save και μετά επιλέγω ανάλογα.

Ποτέ δε είχα θέμα.

Κάποιες φορές, δε βρίσκει αρκετούς κι αν κάνεις refresh βρίσκει άλλους 10, αλλά επειδή έχω από 10 έως 1 θέση κενή, μπορεί να αλλάζει αυτό και να εμφανίζει άλλους.

 

Βρίσκω έναν έρμο server σε hardcore που δεν ήταν γεμάτος (δύο γεμάτοι, ένας που μπήκα, από εκεί και πέρα όλοι κενοί!), μπαίνω, ψιλοϊσορροπημένο παιγνίδι, λίγη στοιχειώδης ομαδικότητα, το πήραμε.

Πως επιλέγεις HC ; Δεν έχει επιλογή όπως παλαιότερα...

 

Επόμενος γύρος, DLC...με πετάει.

Οι Dice Official έχουν μόνο Vanilla ή μόνο DLC. Οι ιδιωτικοί, κάνουν ότι γουστάρουν, δε φταίει το παιχνίδι.

 

Συγχαρητήρια...μια μαμημένη επιλογή στα φίλτρα ώστε να επιλέγεις μόνο το vanilla, θέλει πολύ νιονιό για να τη βάλουν, όπως φαίνεται.

Έχει. Μπορείς να επιλέξεις στους χάρτες να έχει μόνο αυτούς που θέλεις.

Νομίζω, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά το κάνει στα άλλα φίλτρα, μπορείς να βάζεις Χ, δηλαδή ότι δε θέλεις τον χάρτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...