Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα τους στειλω ενα mail να καταργησουν το spot.Αφου ετσι και αλλιως οσο και να φωναζεις δεν το χρησιμοποιει κανεις.Να κανουμε killstreak μονο ειναι η μοδα που υπαρχει σε ολα τα βιντεακια.Ενας που θα κατσει να τους δειξει πως να παιζουν ομαδικα δεν εχει ανεβασει ενα βιντεο.Το πιο ευκολο εχει καταντησει το killstreak και το πιο δυσκολο ειναι να παιζει καποιος ομαδικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το resupply.

 

Εγώ πάντως είμαι απ' αυτούς που μπορεί να κάθονται σε μια μεριά, αλλά το Q το σπαμάρω.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας που θα κατσει να τους δειξει πως να παιζουν ομαδικα δεν εχει ανεβασει ενα βιντεο.

Διόρθωση: Υπάρχουν, αλλά δεν τους ενδιαφέρει να τα δούνε.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Nf54LEmnI84

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις να περνάνε αντίπαλοι μέσα στην ομάδα και να μην τους εχουν πάρει χαμπάρι.Ο medic ειναι στα 2 μέτρα και δεν ρίχνει medkit.Ο support εχει ξεχαστεί στο mortar και ας χτυπιέται ο άλλος για ammo.Θυμαμαι στα παλιότερα bf που τρέχανε οι medic για revive και τωρα δεν ψήνετε κανεις.Ευτυχως που υπαρχουν και οι εξαιρέσεις που κανουν το παιχνίδι πιο διασκεδαστικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό τώρα, και στα BF, TP=toilet paper.

 

Επιλογή της ΕΑ ήταν για να τραβήξει κόσμο από το CoD .

 

Έκανε το παιγνίδι 2-3χ πιο "γρήγορο", με μόνο σκοπό το τελικό προσωπικό score, ribbons, gtp unlocks-skins και όλα τα "καλά" που συναντάμε.

 

Το κατάφερε αυτό που ήθελε, δε λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το BF4 έπαιζα hardocre αποκλειστικά. Στο BF1 δεν με εμπνέει. :P

Για 'μένα αντίθετα το 'χει ανεβάσει σε άλλο επίπεδο με τον τρόπο που το σχεδίασε. :)

 

Άλλη αίσθηση ρε παιδί μου το γεγονός πως συχνά πυκνά εκεί που πηγαίνεις απο ενα σημείο σε ενα άλλο, περιμετρικά του χάρτη ας πούμε, διασταυρώνεσαι στο άκυρο με κάποιον(συνήθως sniper που εναλλάσσεται στις καβάτζες του) και για ενα δευτερόλεπτο κοκκαλώνετε και στοχεύετε ο ένας τον άλλο για αναγνώριση και αφού καταλαβαίνετε οτι είστε teammates συνεχίζει ο καθένας σας τον δρόμο του...:wub:

 

...ή εκεί που πηγαίνεις πάλι, τραβάει το βλέμμα σου ο πυροβολισμός κάπου, κάποιου καβαντζωμένου σε χαλάσματα που τον "έδωσαν" τα αέρια του πυροβολισμού που αν δεν ήταν αυτά και ο πυροβολισμός εκείνη τη στιγμή δεν θα μάθαινες ποτέ οτι εκεί ήταν κάποιος που τρώει άτομα της ομάδας σου οπότε σε αναγκάζει και ενεργείς μικρή παράκαμψη στην αποστολή σου ώστε να καθαρίσεις το σημείο...

 

...επίσης, εκεί που πηγαίνεις πάλι και ενώ στο δρομολόγιο κυλάνε ολα ήσυχα, ξαφνικά έφυγες! Πάει, σκοτώθηκες απ' το πουθενά, αυτό ήταν!

 

Πωωω σου κινητοποιεί την έκτη αίσθηση το παιχνίδι και μάλιστα, για να επιστρέψω στον τρόπο που σχεδιάστηκε το φετινό hardcore, είναι τέλεια παντρεμένα τα στοιχεία της εξομοίωσης με αυτά του arcade προσανατολισμού για μας που δεν έχουμε τον χρόνο ν' ασχοληθούμε με το arma(η επιτομή της εξομοίωσης πολέμου). :-)

 

Επιτέλους παίζει βασικό ρόλο το να έχει ολη η ομάδα ίδιο μοτίβο στις στολές και να μην γίνεται αυτός ο αχταρμάς των προηγούμενων δυο επεισοδίων που φορούσε ο καθένας ό,τι παραλλαγή γούσταρε, και το βασικότερο όλων.... επιτέλους τα ρούχα δουλεύουν στην κάλυψη και απόκρυψη. :)

 

Αγαπημένο μου όπλο είναι το Gewerh 95 με iron sights ως κατ' εξοχήν όπλο των δυο παγκοσμίων πολέμων και το παιχνίδι που κάνω είναι καταδρομικές επιχειρήσεις στους εκάστοτε στόχους. Το τελευταίο χαρακτηριστικό είναι και ο λόγος που κινούμαι περιμετρικά των σημαιών, τις υπερφαλαγγίζω ώστε να επιτίθεμαι στους εχθρούς που κάνουν capture απο τα νώτα τους, απο πίσω τους δηλαδή και οχι απο 'κει που συνήθως περιμένουν τον εχθρό!

Λόγω της έλλειψης minimap, υπάρχουν φάσεις που αδείαζουμε squad δυο ατόμων(εγώ και ο αδελφουλάκος μου) μια σημαία απο 2 φουλαρισμένες εχθρικές squads, εναν εναν χωρίς να μας βρίσκουν! :-)

 

 

(θα φροντίσω να ανεβάσω και βίντεο στο youtube ώστε να το βάλω εδώ, αξίζει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HC σίγουρα είναι πιό κοντά στην "πραγματικότητα", αλλά χαλάει σε μεγάλο βαθμό την ομαδικότητα του παιχνιδιού.

Προσωπικά, έπαιζα μόνο με καλό squad και φυσικά μικρόφωνα, για να μιλάμε.

Έτσι στα τυφλά, σε Public servers, δεν έχει κανένα νόημα και εξυπηρετεί μόνο τους snipers που βαράνε από το γάμο του Τσίπρα και σκοτώνουν με μία, ακόμα κι αν πετύχουν αστράγαλο, χωρίς να είναι εύκολο να τους εντοπίσουν μετά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως, το πρώτο βήμα για να βελτιωθεί η ομαδικότητα και η αίσθηση συνολικά που σου δίνουν όλα αυτά τα παιχνίδια παίζοντάς τα, είναι να αφαιρεθεί το k/d ratio...Είναι βαθύτερα ψυχολογικό το αίτιο για μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Σωστόος

 

Το HC σίγουρα είναι πιό κοντά στην "πραγματικότητα", αλλά χαλάει σε μεγάλο βαθμό την ομαδικότητα του παιχνιδιού.

Προσωπικά, έπαιζα μόνο με καλό squad και φυσικά μικρόφωνα, για να μιλάμε.

Έτσι στα τυφλά, σε Public servers, δεν έχει κανένα νόημα και εξυπηρετεί μόνο τους snipers που βαράνε από το γάμο του Τσίπρα και σκοτώνουν με μία, ακόμα κι αν πετύχουν αστράγαλο, χωρίς να είναι εύκολο να τους εντοπίσουν μετά.

Ναι, συμφωνώ 100%, η χαρά του campera είναι αλλά οι παραπάνω λόγοι είναι ορισμένοι απο αυτούς που με κάνουν και λεω χαλάλι. Εξάλλου και πραγματικός πόλεμος να γίνει, τί νομίζεις; Καμπεράδες πολίτες θα γεμίσουν οι πόλεις και τα χωριά :lol: :)

 

Εν το μεταξύ οι σπάνιες περιπτώσεις που πετυχαίνεις ομαδικό παιχνίδι είναι το επιστέγασμα! Είναι αυτό που λες "αξίζει έστω γι αυτές τις λίγες φορές" και να σας πω; Τα clan wars αν επανέλθουν, θα λυθούν κι αυτά τα θέματα...

 

Έχω απο 'χθές το βράδυ κιόλας έτοιμο αποθηκευμένο βίντεο στο οποίο εχω καταγράψει συντονισμένη εμπειρικά, ομαδική εφόρμηση σε σημαία που εξελισσόταν μπροστά στα μάτια μου και ήμουν μέρος της! Όταν πήρα πρέφα τη φάση σάστησα και την χάζευα χωρίς να 'χω τον νου μου μπροστά... ΘΑ Τ' ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό/Άσχετο...

 

Είμαι στην Ε την οποία και παίρνουν... Ρίχνω flare και φαίνονται 4 μέσα στο κτήριο.

Δύο δικοί μας από έξω, ο ένας κάνει ηλιοθεραπεία, ο άλλος βλέπει τα αστέρια με το αντιαεροπορικό...

Συνεχίζουν να παίρνουν τη σημαία...

Προσπαθώ να δω που είναι, αλλά δεν τους βλέπω μέσα στο κτήριο...

Δεν έχει νόημα να κάνω "ντου" με sniper rifle.

Παίρνουν τη σημαία, κάνουν spawn άλλοι 3-4, σκοτώνουν τα δύο ζώα (συγνώμη στα ζωάκια)

Εγώ περιμένω να φύγουν για να πάρω τη σημαία, αφού φυσικά κάνει spawn πάνω μου η υπόλοιπη squad.

Δεν έγινε ποτέ...

 

Σε αυτό τον γύρο μας είχαν πάρει όλες τις σημαίες, πριν φτάσουμε τα 100tkts.

Στον επόμενο (α, ρε DICE, με το εκπληκτικό σου balance), τα κατάφεραν στα 80 tkts, όπου και βγήκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: Ασε...

 

Αμ οι άλλες φάσεις; Που είναι ένας εχθρός που παίρνει τη σημαία ας πούμε, τρέχεις να την υπερασπιστείς και το άτομο ενώ έχει πληροφορηθεί οτι είσαι 'κει κι έχει σταματήσει και το "χρονόμετρο" δεν κουνάει φύλλο! Και μπροστά του να περάσεις που λέει ο λόγος, δεν κάνει κίνηση παρά μόνο αν τον προσπεράσεις και βλέπει την πλάτη σου στα 10cm.... δήλαδή αν τύχει να μην περάσεις μπροστά του, είναι ικανός να κάτσει εκεί ακίνητος μέχρι το άλλο βράδυ! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...