Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι ανέφερε ο levelcap ότι το όπλο (αυτόματα) θα παθαίνουν overheating οταν θα πλησιάζει να αδειάσει ο γεμιστήρας.

 

Εγώ θα πρότεινα και κάτι λίγο διαφορετικό: να υπάρχει και πιθανότητα να κολλήσει το όπλο 

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ.... θα έπρεπε να υπάρχει αυτό, φανταστικό θα ήταν!

 

Να γίνεται μάχη... σκοτωμός... και να έχει κολλήσει και στους δύο το όπλο... και να μην ξέρεις τι να κάνεις... μαχαίρι... ή να χτυπιέσαι να το ξεμπλοκάρεις.... με κάποιον συνδιασμό κουμπιών ίσως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^ οχι αλλο QTE !!!!

 

youtube.com/watch?v=IlUVx0V-muQ&t=0m37s

 

ηδη εχουν "αντιγραψει" το suprresion mechanic και το tank crewman class απο τα red orchestra (μαζι με ενα τελειως ξεκαρφωτο cover ψευτο-lean system που μπηκε στο BF4 )

 

ενα slow death θα ειχε ενα νοημα αμα το μπορντελο δεν ειχε health regen ( ισως αμα το βαζανε μονο στο hardcore mode )

 

 

ειδικα σε CQB θα τα εσπαγε να τρως ενα critical με την ξιφολογχη στο στομαχι και μετα να ειχες 2-3 sec για να μπορεσεις να παρεις μαζι σου αυτον που μολις σε καρφωσε :D

 

self bandage  και bleed αμα  το ολο στησιμο  και "feel" ητανε πιο sim φαση και λιγοτερο "γιουργια" θα ητανε επισης καλοδεχουμενα. 

 

να σημειωσω εδω οτι δεν  γουσταρα hardcore mode σε κανενα απο τα προηγουμενα bf ( bc2 + bf3 + bf4 ) 

 

απλα εδω ειναι που ειναι arcade-ιλα, αμα εχω να τρωω στην μαπα  3d spotting health regen   και minimap  τοτε σηκωνεται  ολο το immersion factor και φευγει απο το παραθυρο :/ 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας παιδια νομιζω δεν εχετε καταλαβει τι εστι bf...Ουτε arma ειναι ουτε cod για μενα επειδη το γνωρισα στο 4 και λιγο στο 3 μπορω να πω ειναι κατι αναμεσα στα 2 αυτα.

Δηλαδη περιμενετε σε ενα τετοιο παιχνιδι να υπαρχει immersion?Αν ηταν ετσι θα ειχε τον κοσμο που εχει το arma κτλ.

Στο bf μπαινεις για την φαση του πολεμου αλλα οχι τερμα ρεαλισμο με μια δοση κωμικοτητας.Για αυτο φημιζεται το bf και οχι ρεαλιστικοτητας 100%

Υπαρχουν τετοια παιχνιδια και το ξερετε αλλα αφαιρουν ολη την δραση-πολεμο γιατι αμα πχ πρεπει να ξεμπλοκαρεις το οπλο η να κανεις bandage...σιγα μην το λαδωσω κιολας πριν μπω στα χαρακωματα.

Ο κοσμος θελει να μπαινει να παιζει ξυλο μπαμ μπαμ οχι να σπανε τα νευρα του.Γιατι αμα το πατε τερμα ρεαλισμο η bandage που λετε στην καθε σφαιρα που θα τρωγατε θα θελατε επιδεσμους μιας απο την απωλεια αιματος στο τελος ψοφος.πχ arma/ dayz κτλ. η με που εσκαγε μια οβιδα διπλα σας η χειροβομβιδα παλι τα ιδια...Δεν γινεται τετοια παιχνιδια να αλλαξουν αυτα τα πραγματα που λετε γιατι αυτοματως θα γινουν παιχνιδια σαν το arma οπως ειπα που απευθυνονται σε αλλο κοινο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζήτησε κανεις ρεαλισμό απλά ένα balance και να μην αφαιρούν features που λειτουργούν άψογα...automatic repair ffs...σε πιο video το είδες?!

Seriously δεν το άκουσες σε κανενα βίντεο;; Γιατι το αναγείρουν στα περισσότερα και μάλιστα σαν καλό feature...

 

Εν ολίγοις, πατάς ενα κουμπί και κάνει auto repair για 6-8". Σε αυτο το διάστημα δεν μπορείς να κανεις τπτ όμως (να πυροβολήσεις ή να κινηθείς) με το όχημα. Εισαι (και καλα έτσι λενε) sitting duck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη το 4 το εχεις παιξει??Υπηρχε και εκει το auto repair στο οχημα οταν δεν ετρωγε damage αρα που το προβλημα??Ισα ισα σε αυτο βαλανε επιλογη να κανεις repair αλλα το οχημα να μην κουνιεται...(να με προλαβε και ο θανασης)

Γιατι στο 4 που ο αλλος ητανε πανω στη βαρκα και εκανε repair στην κουπαστη με το torch ειναι ρεαλιστικο?Σας ειπα το παιχνιδι εστιαζει στην δραση και στον κακο χαμο που γινεται σε εναν πολεμο με καποιες δοσεις ρεαλιστικοτητας οχι τερμα ρεαλιστικα αλλιως θα χανοτανε ο παραγοντας διασκεδαση και τα κωμικοτραγικα που γινονται στην σειρα battlefield.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τόσο οτι χαλάει τον ρεαλισμό, πίστεψε οι περισσότεροι εδώ ξέρουμε τα BF απο το πρώτο που πρωτοβγήκε, όποτε έχουμε ρίξει ήδη πολύ νερο στο κρασί μας (βασικά τωρα ειναι νερο με λιγο κρασί :P)

 

Η ουσία ειναι οτι χαλάει το team και role playing. Αν κάνω auto repair, η σημασία του engineer πέφτει κατακόρυφα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι τα class https://www.battlefield.com/games/battlefield-1/classes

To teamwork υπαρχει ακομη περισσοτερο σε αυτο το παιχνιδι απο τα βιντεακια που παρατηρησα.Οσο για το repair ειπαμε αν ειναι μονος του ο αλλος στο οχημα πρεπει να το σταματησει τελειως για να κανει repair..Αλλα νομιζω οτι αμα κανει spawn καποιος συμπαιχτης στο οχημα τοτε λογικα βγαινει με το class tanker/pilot οποτε λογικα θα μπορει να βγει να σου κανει repair και αυτο χωρις να σταματησεις εσυ να βαρας.Απλα λογικα βαλανε την επιλογη αυτην οταν καποιος ειναι σολο.Ξαναλεω και στο 4 υπηρχε το autorepair-regeneration στο οχημα οταν δεν ετρωγε damage μετα απο λιγη ωρα.

Οσο για το 3d spot που λετε απο οτι ειδα ειναι καλυτερο απο το 4 που γινοσουν auto-spot αν ησουν στο πεδιο ορασης του αντιπαλου.Τωρα το spot το κανει ο scout πετωντας κατι φωτοβολιδες και λογικα με το να πατας κουμπι.Ασε που δεν φαινεσαι στον χαρτη οταν πυροβολας...Τεσπα θα δουμε περισσοτερα οταν με το καλο το παιξουμε οι ιδιοι γιατι τωρα ειναι νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει και εγω bf4 καΙ αυτο το πραγμα με το auto repair απλα απαραδεκτο. Ε τοτε τι μου βαζεις repair tool.Ειπαμε να μην ειναι τερμα ρεαλιστικο οπου συμφωνω αλλα καποια πραγματα για εμενα ειναι αστεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει και εγω bf4 καΙ αυτο το πραγμα με το auto repair απλα απαραδεκτο. Ε τοτε τι μου βαζεις repair tool.Ειπαμε να μην ειναι τερμα ρεαλιστικο οπου συμφωνω αλλα καποια πραγματα για εμενα ειναι αστεια.

Αφου εχεις παιξει bf4 θα πρεπε να ξερεις οτι πολλες φορες πετυχαινεις συμπαιχτες που ουτε καν παιζουν ομαδικα.Ξερεις ποσες φορες περασε απο διπλα μου engineer και ενω ειχα λιγη ζωη στο οχημα δεν φιλοτιμηθηκε να κανει repair...η ποσες φορες περασαν απο πανω μου Medkit class και ουτε ενας revive η να με βλεπει με αλλο class πχ support με λιγη ζωη και να μην μου πεταει medkit κατω.

Για αυτο υπαρχουν αυτα τα πραγματα για να σου δωσουν μια ευκαιρια παραπανω να επιζησεις το χαμο.Ξαναλεω μην το βαζετε το παιχνιδι σε κατηγορια ρεαλιστικοτητας.

Απο την εμπειρια μου το bf ειναι παιχνιδι fun και με λιγες δοσεις ρεαλιστικοτητας οποτε δεν βλεπω κατι που να με χαλαει το τονιζω γιατι διαβαζω σχολια απο καποιους και απο αυτα που λετε με κανετε να πιστευω οτι δεν εχετε ξαναπαιξει καποιο παιχνιδι της σειρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι εμείς παίζουμε BF από 2002 ενώ εσύ ξεκίνησες επίσημα όπως είπες από το 2014, οποτε καταλαβαίνεις ποσο διαφορετικά βλέπουμε κάποια πράγματα. Είπανε άμα θα έχει HC mode?!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το βίντεο του matimio είδα ότι με τον medic το revieve ειναι insta-100% health? Στο 4 πιστεύω ήταν καλύτερο. Θα πεις "οκ ήθελε σαν φόρτωμα ο απινιδωτής όπου δεν υπάρχει στον 1ο ΠΠ " .

Θα μπορούσαν να το κάνουν να μη δίνει φουλ ζωή αλλά ένα 30%-35%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι εμείς παίζουμε BF από 2002 ενώ εσύ ξεκίνησες επίσημα όπως είπες από το 2014, οποτε καταλαβαίνεις ποσο διαφορετικά βλέπουμε κάποια πράγματα. Είπανε άμα θα έχει HC mode?!

Προφανως το παιχνιδι εξελιχθηκε μεσα στα χρονια καποια πραγματα αφαιρεθηκαν η προστεθηκαν αλλες φορες καλως κ αλλες φορες κακως.Αλλα αν κατσεις να το καλοσκεφτεις ειναι θεμα γουστου στην τελικη. Και δεν γινεται παντα να εχεις την ιδια συνταγη σε ενα παιχνιδι καποιες φορες πρεπει να αλλαξεις πραγματα να δεις τι αρεσει στο κοσμο.Φανταζεστε να βγαζανε ολα τα bf ιδια και το μονο που να αλλαζε να ητανε η εξελιξη των γραφικων? Τεσπα ξερω πως ειναι να αλλαζουν πραγματα σε ενα παιχνιδι που αγαπαμε το εζησα επι fallout αλλα ειναι κ λιγο κουλο να περιμενουμε ιδιο επαναλαμβανομενο παιχνιδι για παντα.Για μενα καλο ειναι που το κανανε ετσι το παιχνιδι και ειναι πιο casual γιατι ετσι θα εχει και πιο μεγαλο community.

Λογικα θα υπαρξουν tweaks στο παιχνιδι οταν θα παρουν feedback απο το community οποτε μην τρελενεστε απο τωρα.

Βλέποντας το βίντεο του matimio είδα ότι με τον medic το revieve ειναι insta-100% health? Στο 4 πιστεύω ήταν καλύτερο. Θα πεις "οκ ήθελε σαν φόρτωμα ο απινιδωτής όπου δεν υπάρχει στον 1ο ΠΠ " .

Θα μπορούσαν να το κάνουν να μη δίνει φουλ ζωή αλλά ένα 30%-35%

ενεσης αδρεναλινης ισως? και παλι ισως γινει tweak και εδω μετα απο το feedback απο το community...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που μας ενδιαφέρει ο γαλλικός στρατός ποιος είναι ακριβώς?!

 

Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τα DLC. Έχω και φίλους που αγοράζουν DLC. Δικαίωμα τους να τα πληρώνουν, απλά να μη προκαλούν και το κάνουν δημόσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...