Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην πειραξεις καθολου καθολικες ρυθμισεις αν εχεις amd drivers. Κανε απεγκατασταση απο safe mode και ασε τους drivers οπως μπουν αρχικα χωρις παρεμβασεις. Και εγω αυτο το προβλημα ειχα.

 η κάρα μου είναι (msi gforce 960 2g oc) δεν πειράζω πότε ρύθμισις της κάρτας αν ενοεις σε περιβάλλον windows oc και τέτοια  μόνο της ρύθμισις του παιχνιδιού τις έχω στο high και ένα παράδοξο και το (BF-4) μου κάνει τα ίδια κανένα άλλο παιχνίδι ώμος δεν το κάνει   

 

       ευχαρηστώ :-)  :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ έχω αυτά

https://www.skroutz.gr/s/6146742/HyperX-Cloud-II.html

 

για τα λεφτά τους αστέρια είναι. αν σε πέρνει οικονομικά, αγόρασε τα με κλειστά μάτια. :)

 

εγω θα εδινα αλλο ενα δεκαρικο για τα revolver, πραγματικα τα κανουν ολα και συμφερουν !!

 

https://www.head-fi.org/f/showcase/hyperx-cloud-revolver-multi-platform-e-sports-gaming-wire-headset-with-removable-microphone.21970/reviews#review-17456

 

 

στην περιπτωση του bf1 ομως, απο λιγο που επαιξα στην trial μετα το "μεγαλο" patch.

εβγαλα το συμπερασμα πως οτι ζευγαρι ακουστικα και να βαλεις, ειτε αυτο ειναι ανοιχτου τυπου τυπου ειτε οχι, ειτε παιξεις με στεγνο stereo ειτε πειραματιστεις με razer και sbx surround παλι ο ηχος ειναι αναξιοπιστος οπως στο battlefront.

 

 

λιγο χαμος να γινει στην οθονη, και μετα το παιχνιδι "ξεχναει" να παιξει μερικους ηχους με αποτελεσμα να βρεθεις με την πλατη στην ξιφολογχη/ερπυστρια του αντιπαλου χωρις να εχεις ακουσει τιποτα :/

το ιδιο παθαινω πολυ συχνα στο battlefront αλλα εκει το καταπινω γιατι το βλεπω σαν full casualια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η κάρα μου είναι (msi gforce 960 2g oc) δεν πειράζω πότε ρύθμισις της κάρτας αν ενοεις σε περιβάλλον windows oc και τέτοια  μόνο της ρύθμισις του παιχνιδιού τις έχω στο high και ένα παράδοξο και το (BF-4) μου κάνει τα ίδια κανένα άλλο παιχνίδι ώμος δεν το κάνει   

 

       ευχαρηστώ :-)  :-)  :-)

Δεν μου απάντησες αν παίζεις με DX12. Σε ποια Windows είσαι? Προτίμησε να παίξεις στα medium ώστε να έχεις πιο smooth experience. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα εδινα αλλο ενα δεκαρικο για τα revolver, πραγματικα τα κανουν ολα και συμφερουν !!

 

https://www.head-fi.org/f/showcase/hyperx-cloud-revolver-multi-platform-e-sports-gaming-wire-headset-with-removable-microphone.21970/reviews#review-17456

 

 

στην περιπτωση του bf1 ομως, απο λιγο που επαιξα στην trial μετα το "μεγαλο" patch.

εβγαλα το συμπερασμα πως οτι ζευγαρι ακουστικα και να βαλεις, ειτε αυτο ειναι ανοιχτου τυπου τυπου ειτε οχι, ειτε παιξεις με στεγνο stereo ειτε πειραματιστεις με razer και sbx surround παλι ο ηχος ειναι αναξιοπιστος οπως στο battlefront.

 

 

λιγο χαμος να γινει στην οθονη, και μετα το παιχνιδι "ξεχναει" να παιξει μερικους ηχους με αποτελεσμα να βρεθεις με την πλατη στην ξιφολογχη/ερπυστρια του αντιπαλου χωρις να εχεις ακουσει τιποτα :/

το ιδιο παθαινω πολυ συχνα στο battlefront αλλα εκει το καταπινω γιατι το βλεπω σαν full casualια

μέχρι στιγμής αυτό με τους ξεχασμένους ήχους δεν το έχω συναντήσει. μπορεί να είναι τυχαίο, μπορεί να είναι και στο headset. επόμενη αγορά πάντως θα είναι Arctis 5 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου απάντησες αν παίζεις με DX12. Σε ποια Windows είσαι? Προτίμησε να παίξεις στα medium ώστε να έχεις πιο smooth experience. ;)

 windows-7 64bit τώρα για το dx μάλλον DX12 δεν έχει κάποια επιλογή στο game για αλαλαγή την τελευταία φορά το άλλαξα από τα my documet άλλα δεν ξέρω αν το έκανα σωστά (έβαλα στο DX12 από 1 σε 0 Dx12Enabled 0) αλλά πάλη τα ίδια   :-(  :-(  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι και θεμα sound engine, τα bf2 και 2142 ητανε ζωντανη διαφημιση για τους καρτες x-fi, τωρα τρεχουν ολα πανω στην cpu και με software acceleration. μπορει η ποιοτητα στον ηχο να παραμενει αρκετα καλη αλλα χωρις hardware openAL και 128 καναλια δεν μαμησε κανεις ...

 

 

windows-7 64bit τώρα για το dx μάλλον DX12 δεν έχει κάποια επιλογή στο game για αλαλαγή την τελευταία φορά το άλλαξα από τα my documet άλλα δεν ξέρω αν το έκανα σωστά (έβαλα στο DX12 από 1 σε 0 Dx12Enabled 0) αλλά πάλη τα ίδια   :-(  :-(  :-(

not-sure-if-troll_fb_1232316.jpg

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω αυτά

https://www.skroutz.gr/s/6146742/HyperX-Cloud-II.html

 

για τα λεφτά τους αστέρια είναι. αν σε πέρνει οικονομικά, αγόρασε τα με κλειστά μάτια. :)

Eιναι μια απο τις επιλογες μου, πολυ καλα χαρακτηριστικα. Ειναι 7,1 σιγουρα; . ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι μια απο τις επιλογες μου, πολυ καλα χαρακτηριστικα. Ειναι 7,1 σιγουρα; . ευχαριστω

Ναι, 7.1 είναι... Βάζεις τα 7 ηχεία στο κάθε από τα 7 αφτιά που έχεις και το .1, στην πλάτη για να πιάνεις τα μπάσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιούλιο δεν ήταν να βγει αυτό;

 

Αναφέρεσαι φαντάζομαι στο "In the name of the tsar" σωστά;

EA PLAY 2017: First Details of Battlefield 1 In the Name of the Tsar

The Russian army is coming to Battlefield 1, together with all-new maps, new weapons, and vehicles. Excited for the first details?

On June 10, EA PLAY 2017 will connect fans around the world to EA’s biggest new games – and Battlefield 1 In the Name of the Tsar will be at the event. Whether in person or online, you’ll get the first taste of the second Battlefield 1 expansion – which will be releasing in late summer. (Oh, and that is “late summer” for Stockholm and L.A., where our development teams are based.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Deluxe δεν είναι Premium...

 

Δεν είπα κάτι για premium. Το game δεν το χω καν. Τώρα θα το  κατεβάσω.

Απλά βλέπω πως το deluxe δίνει κάτι παπαρίτσες παραπάνω απ την standard και ρωτάω αν αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@UsualSuspect__ Και θα πληρώσεις τις παπαρίτσες ένα δεκάρικο;;;;;;

 

@Zaytsev Μου έφυγε ο καφές από τη μύτη με τα επτά αφτιά και το μπαούλο στην πλάτη :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...