Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πόσα reports πρέπει να φάνε και πόσοι μήνες να περάσουν ώστε να γίνουν ban; Αυτό το πράγμα με την ΕΑ είναι ανέκδοτο.

Καθόλου ανέκδοτο. Αν κάνεις σωστό report, όπως είχα κάνει εγώ έναν πριν 2 μήνες περίπου, τρώνε ban σύντομα.

 

'Ομως, ακόμα κι εγώ, δεν έχω κάνει ξανά. Ο λόγος; Απλός... Έχω ανεπεργοποιήσει το Origin in game γιατί κάνει προβλήματα και κολλάει κι έτσι δε μπορώ. Γιατί τα ΖΩΑ εκεί στην ΕΑ, έκοψαν τα reports από το battlelog. Επίσης, ακόμα κι αν το έχεις ανοικτό, αν δεν είναι κάτι οφθαλμοφανές και χρειάζεται video, ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ θα το έχω ανεβάσει και θα βάλω το link τη στιγμή που πρέπει να κάνω το report στα 30 δευτερόλεπτα που δείχνει τα αποτελέσματα του γύρου;;;;

 

Πάρτε κι άλλο ένα "cheateri" #not

 

https://www.youtube.com/watch?v=-XPYwJNqNaY

Επεξ/σία από Zaytsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο original ενώ παίζω κανονικά σε multiplayer  χωρίς hack -cheat και άλλες αηδίες  κολάι και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα


το ίδιο συμβαίνει και με το 


Battelfield 4


 


  Όνομα συμβάντος προβλήματος: APPCRASH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 μηνες τοσα updates και ακομα ειναι laggy AF - 15ms πανω απο 60hz BF4 ημαρτον ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=lprZd9qFu4U

 

μπηκε και indicator για να ξερουμε ποτε πρεπει να βαραμε πιο μπροστα και ποτε οχι - καντε το serverside σαν την οδηγηση στο APB reloaded να τελειωνουμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news, το γύρισα σε shotgun αφού με όπλα δυσκολεύομαι να παίξω λόγω ping/lag κτλ.

Πιο μεγάλη απόλαυση κι απ'τα kills είναι το βρισίδι στο chat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kjjnNLzjYh0

 

(το παράκανα λίγο με τα χρώματα και το φωτισμό και το «έκαψα» το βίντεο. Σε συνδιασμό με τη συμπίεση του yt βγήκε λίγο χάλια αλλά βλέπεται)

ΑΨΟΓΟΣ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντε το serverside σαν την οδηγηση στο APB reloaded να τελειωνουμε 

Μα αυτό κάνουν, server side hit reg. Και συμφωνώ, γιατί εγώ που παίζω με 15-25ms, θεωρώ αδικία να έχω άλλους μέσα με 100-150. Αφού έχουν τόσο κακή σύνδεση, ας έχουν και το μειονέκτημα. Γιατί να πληρώνουν όλοι οι άλλοι τη νύφη...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω full server side, στο APB reloaded οταν πατας το γκαζι το ping επηρεαζει αμεσα το ποσο γρηγορα θα δεις το αμαξι σου να ξεκιναει. αν δεν κανω λαθος ετσι παιζεται το quake world και τα περισσοτερα fighting.

δηλαδη more ping = more input lag στον client ( που κανονικα πρεπει να ειναι 2 τελειως ανεξαρτητα πραγματα )

 

ενας απο τους λογους που ειχε τοσο ασχημο launch το RO2 btw ητανε επειδη καποιοι ξεροκεφαλοι στην tripwire επιμενανε οτι με το clientside lag compensation οι high pinger θα εχουν πλεονεκτημα.

τελικα κρατησανε το serversided μονο για οταν βαρουσες με PTRS :P

 

δεν βλεπω προκοπη παντως, μολις επαιξα bf4 classic mode 2 γυρους πρωι καθημερινης (40/48 ο dead friends.de - τεμπεληδες γερμανοι ? :P ) και το ευχαριστηθηκα !

δεν ξερω αν την τελευταια φορα που επαιξες εσυ BF4 επαιζες το BF4 της dice LA και οχι αυτο το σουηδικο εκτρωμα

(απο αποψη κωδικα και ισως balance) που κυκλοφορουσε τα πρωτα 2 χρονια της κυκλοφοριας του game

 

για μενα το BF4 στην τωρινη μου μορφη ειναι BF3 done right και το BC2 απλα ενα spin off για κονσολιερηδες που ετυχε για τους Χ/Ψ λογους να ερθει στο PC

ειδικα στο θεμα του supression νομιζω οτι τα εχεις μπερδεψει !

 

γιατι απο ενα update και μετα στο BF3 ειχε γινει απαλευτο ( αυξανοτανε το ADS spread και το first shot recoil multiplier στο διπλασιο ακομα και οταν εισουνα μπρουμυτα με το m240b πανω σε τριποδο και το CVR spec ενεργοποιημενο )

στο BF4 που παιζω εγω απο τον οκτωβριο του '15 και μετα ( αντι για day 1 το πηρα day 730 :P ) δεν με εχει ενοχλησει ποτε αυτο το feature, μονο οταν εχω χτυπηθει, ειναι το medpack διπλα μου και πρεπει να περιμενω λιγο - κατι που το βρισκω "λογικο"

 

ποτε βγαινει το επομενο BF ειπαμε ? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν την τελευταια φορα που επαιξες εσυ BF4 επαιζες το BF4 της dice LA και οχι αυτο το σουηδικο εκτρωμα

(απο αποψη κωδικα και ισως balance) που κυκλοφορουσε τα πρωτα 2 χρονια της κυκλοφοριας του game

Έπαιξα το καλοκαίρι. Το έβαλα από την αρχή, έπαιξα 2 ώρες, πήγα να το σπάσω και το έβγαλα ξανά.

Δεν ξέρω με τι όπλα παίζεις συνήθως, αλλά εγώ παίζω μόνο sniper και το hit-reg είναι πολύ εύκολο να καταλάβω αν δουλεύει σωστά.

Το να έχω τον άλλο ξάπλα με το lmg, να ρίχνει αλλού (εγώ δηλαδή δεν είμαι suppressed) να σημαδεύω όμορφα και ήσυχα στο κεφάλι και να μην παίρνω τίποτα, είναι απίστευτα σπαστικό.

Αλλάζω θέση, ρίχνω πάλι, το ίδιο.

Ε, δε μπορείς να παίξεις έτσι.

Και για να σε προλάβω, ήμουν με 15-20ms, σε οπτική ίνα, χωρίς packet loss.

Την ίδια μέρα κι ώρα, μόλις το έσβησα, μπήκα HL και έπαιζε τέλεια.

 

ειδικα στο θεμα του supression νομιζω οτι τα εχεις μπερδεψει !

 

γιατι απο ενα update και μετα στο BF3 ειχε γινει απαλευτο ( αυξανοτανε το ADS spread και το first shot recoil multiplier στο διπλασιο ακομα και οταν εισουνα μπρουμυτα με το m240b πανω σε τριποδο και το CVR spec ενεργοποιημενο )

Πάλι, δεν ξέρω με τι όπλα παίζεις. Όταν έπαιζα sniper, είχε τρομερό sway, αλλά αν κατάφερνες να ρίξεις σωστά, η σφαίρα πήγαινε εκεί που σημάδευες.

Με το Μ5Κ που παίζω ακόμα καμιά φορά, Nosahr Canals TDM, είναι πολύ fast pace και πολύ κοντινές οι αποστάσεις ώστε να καταλάβω το φαινόμενο που λες.

 

 

Για το BC2, έχεις δίκιο, όμως στο σύνολο ήταν εξαιρετικό. Η ατμόσφαιρα, ο ήχος, ο ρυθμός; Δεν ξέρω, δε μπορώ να το προσδιορίσω, αλλά γενικά, αν είχε servers, θα το έπαιζα ακόμα. Ίσως κι από νοσταλγία... Τι να πω...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω LMGs - assault rifles (AN94 + scar-h παλιες "αγαπες" απο το bf3) - carbines - DMR σπανια  - sniper rifles και χραπα χρουπες ακομα πιο σπανια  

 

τωρα το να  εχει πλεονεκτημα απεναντι στον sniper ο machine gunner ειναι απολυτα θεμιτο πιστευω,  ο 20ms server που λες οτι μπηκες ητανε 60hz ?  αν ναι τσεκαρες το performance του αν ητανε "high" απο το εργαλειακι στα options ?  ( https://i0.wp.com/bfmedic.com/wp-content/uploads/2014/04/System-Performance-Test-PC.jpg )  εγω συνηθως παιζω με  50-60ms εγω και δεν εχω δει τιποτα το παραξενο στις  110 ωρες μεχρι τωρα,  ουτε αιματα  χωρις hit indicator  ουτε  kill trades που στο BF3 - BC2 (  ακομα και στο battlefront την casualια ) με ενοχλουνε παρα πολυ οταν συμβαινουν.

 

ουτε εχω να δινει το hit με σημαντικη καθυστερηση ακομα και με 30hz tickrate [ μου εχει τυχει στο BF3 να με αρπαζει ραμπο wannabe ( με 800ωρες και 0.5 KD xD )απο μπροστα για να με μαχαιρωσει και λιγο πριν πεθανω "μετρησε" ξαφνικα η σφαιρα απο το .44 magnum που  ειχα βαρεσει πριν 3 ολοκληρα δευτερολεπτα με αποτελεσμα να πεθαινει αυτος και εγω να σωνομαι :P

 

 το κυριοτερο,  οι server που μπαινω στο BF4 εχουνε ελαχιστα slot για sniper  ( σαν τα red orchestra που  δεν μπορουν ολοι να διαλεξουν τον ιδιο  ρολο  ) και ο κοσμος αναγκαζεται να παιξει ομαδικα γιατι  μετα το reload  χανεις οσες σφαιρες υπηρχανε μεσα στον γεμιστηρα και δεν υπαρχει  health regen ουτε μπορεις να  spawnαρεις σε οποιο μελος της squad θελεις για να αισθανθεις "ανεξαρτητος" 

 

προφανως το βαριεμαι το recon class, και στο BF3 αμα δεις τα  "αστερια" μου   (λολ) http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/SoFGR/stats/241783926/pc/ θα παρατητησεις οτι εχω ελαχιστα στην κλαση του recon.

 

περναω μια χαρα στο 4 με τις αλλες  3 κλασεις και ειδικα οταν καθεται καμια  dragon valley στο rotation τα nostalgia vibes βαρανε κοκκινο :D  αμα παρω sniper  99.9% θα ειναι σε κανα TDM και οχι conquest, εφοσον  δω οτι εχω βρεθει απεναντι σε τιποτα 60χερτζους πληβειους με ανυπαρκτα skills  οποτε θα το παιζω agressive για να μην με παρει ο υπνος και  φυσικα μονο με  iron sights. 

σπανια περιπτωση ^ γιατι συνηθως οποτε μου ερχεται ορεξη για TDM τρακαρω αρκετα δυνατους παικτες  με AEK και λοιπα ψεκαστηρια - καποιοι απο τους οποιους εχουν κατηγορηθει απειρες φορες στο παρελθον για χρηση recoil macro ...

 

επισης εχω ξενερωσει με το mantle τελευταια γιατι ενω  νιωθω  "βουτυρο" το frame pacing στα  125fps fixed - κανει αραια και που ενα ενοχλητικο stutter + οτι δεν υποστηριζεται ο renderer απο το  relive   :/  ακομα και ετσι  ομως, παραμενει καλυτερο απο το εκτρωμα το DX12 mode του  BF1 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bad company 2 έχει ακόμα servers.Απλα σε μερικούς εχει κατι βλάκες admin που αν κανει κάποιος καλο σκορ τρώει kick.Το διαπίστωσα μετα απο ενα καλο Rush και απο τότε το παράτησα.Για κανα 2 ματσάκια ομως ειναι οτι πρέπει για να περνά η ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hit reg είναι όπως τα λέει ο Zaytsev. Είναι εκνευρηστικό, βλέπεις ότι πάει πάνω του η σφαίρα αλλά δεν δίνει τίποτα, κάποιες φορές δε, δουλεύει και το animation ότι χτυπήθηκε, αλλά τίποτα.

 

Σήμερα μπήκα λίγο, και εκνευρίστηκα, πέρα απο το hit reg. ΔΕΝ υπάρχει άτομο να δώσει ammo και αν, είτε βρεθείς μπροστά του ή τον κυνηγάς, δεν δίνει το 99% των περιπτώσεων. Μετά σου λέει ότι η DICE θέλει να κάνει το παιχνίδι πιο ομαδικό... Αν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι σε κάποιο patch θα πρόσθεταν ειδικά σημεία για ανεφοδιασμό, για μένα είναι η μόνη λύση να πάρω σφαίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε στο 1942 ειδικα σημεια για ammo health και τα βγαλανε ! αρκουδεηδες !!  :P

 

o zaytsev για το hitreg του bf4 εγραψε οτι εγραψε πιο πανω ^ εγω επιμενω πως σε κανονικες  συνθηκες το netcode του BF4 ειναι οτι πιο δουλεμενο, αμεσο και "αξιοπιστο" εχω δει ποτε  σε BF !

 

μην μιλησουμε για  BF2 και 2142, που ενω ειχανε τρομερο βαθος στο gameplay οι μαχες καταντουσαν αστειες .... μου εδινε το kill ενω ειχα ηδη αδειασει το gun και ημουνα στο γεμισμα  - πηγαιναμε και οι 2 με μαχαιρι 1v1 και γινοτανε trade cuz fuck logic 

 

ωρες ωρες πιστευω οτι στο BF4 πεφτει λιγοτερο desync αποτι στο CSGO και ας εχουμε  5on5 64hz αντι για  32on32 60hz 

το θεμα γιατι κανουν καθε φορα 1 βημα μπροστα και  4 πισω ? αν δεν παει καλα ουτε το battlefront II  βλεπω την μιση EA DICE  ταμιο ανεργιας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να εγραφα βιντεακι τα σημερινα operations.Ηταν τα  παιχνιδια που ευχαριστηθηκα περισσοτερο στο bf1.Στο amiens το ενα με πολυ δυναμιτη και automatico m1918 trench.Σκεψου να ειχαμε καλυτερες συνδεσεις και pc της προκοπης τι παπαδες θα καναμε  που λεει και ο saxos :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μετα το τελευταίο patch το hit-reg ειναι για κλάματα κ για μενα..πριν ηταν πολυ σπανιο..τωρα αμα το πιασει ριχνει ασφαιρα 3 4 φορες.. με scout αυτα.. συνηθως μετα απο λίγο στρώνει..δεν ξερω αν παιζει ρολο που αλλαζω σε sidearm ριχνω 1 2 και μετα παλι rifle..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είστε πιο "ψαγμένοι" εδώ μέσα θα ήθελα μια βοήθεια.

 

Όσο και αν παίζω ανεβάζω υπερβολικά δύσκολα το Level του Assault.

 

Έχω παίξει παιχνίδι πολύ καλό, έχω χρησιμοποιήσει και το Rocket και τις βόμβες μου εναντίων τανκ κτλ. και πάλι όταν τελειώσει το παιχνίδι ίσα που κουνήθηκε το Level.

 

Από την άλλη με Sniper παίρνει πολύ πιο εύκολα Level. 

 

Έχετε καμία συμβουλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...