Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το βιντεακι ειναι λιγο ασχετο με αυτο που συζηταμε ελπιζω να το καταλαβαινεις.....σου εκανα μια ερωτηση "Ποσες φορες μπορει ενας παιχτης να κανει 28-1 συνεχομενα σε αυτο το παιχνιδι σε TDM με lmg ;".Δεν ξερω ποιος την εχει μεγαλυτερη ,αλλα σιγουρα δεν ειπα εγω οσους παραπονιουνται για hackers ,noobαδες.Τελος να πω οτι δεν εχει κανενα τροπο το παιχνιδι να ελεγξει εαν εχεις wallhack παρα μονο να μετραει στατιστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα μιλάμε για cheaters που κανουν μπαμ και όχι ενα καλο play.Υπαρχουν youtubers που έφαγαν permban και ενώ έλεγαν οτι ειναι αδικία υπηρχαν μερικοί που είδαν το βιντεο και είπαν οτι όντως ειναι cheat.Θυμάμαι admin σε παλιότερα bf που έδιωχναν κόσμο άδικα επειδη έπαιζαν καλα.Εφαγα headshot στα 300-400 μέτρα απο το 1909 one shot kill.Κοιταω την αντίπαλη ομάδα και βλεπω έναν 19 level να εχει 100-2 στο πρωτο battalion και δεν ασχολήθηκα καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ποσες φορες μπορει ενας παιχτης να κανει 28-1 συνεχομενα σε αυτο το παιχνιδι σε TDM με lmg ;"

Δε μου έκανες αυτή την ερώτηση, άλλο πράγμα έγραψες.

Όμως, ένας καλός παίκτης, με μια κακή αντίπαλη ομάδα, μπορεί να το κάνει συνέχεια.

Το K/D ΔΕΝ είναι απόδειξη ότι κάποιος κλέβει. Όπως έγραψα πάλι, μπορεί να είναι 28-10 και να τοκ κάνουν revive.

Μπες spectator και δες αν βλέπει κόσμο πίσω από τοίχους. Γράψε βίντεο και μετά κάνε τον report.

Κανείς δε θα δεχθεί το παραπάνω επιχείρημα ως απόδειξη, ούτε στο BF, ούτε σε κανένα παιχνίδι.

Επίσης, αν είχε σταθερά τέτοιο K/D θα έτρωγε ban (ίσως άδικα) από το Fairfight.

Αν λοιπόν είναι τυχαίο, ή απλά τον πέτυχες σε καλή μέρα, ή με κακούς αντιπάλους, βγάζεις απλά ένα αυθαίρετο συμπέρσμα ότι κλέβει.

 

Τωρα μιλάμε για cheaters που κανουν μπαμ και όχι ενα καλο play.

Αυτό λέω, έχω πετύχει τέτοιους, αλλά στις >200 ώρες που έχω παίξει, σχεδόν πάντα σε DICE Official, ζήτημα να έχω πετύχει 5. Το να λέτε ότι είναι γεμάτο, είναι ανυπόστατο.

 

Εφαγα headshot στα 300-400 μέτρα απο το 1909 one shot kill.Κοιταω την αντίπαλη ομάδα και βλεπω έναν 19 level να εχει 100-2 στο πρωτο battalion και δεν ασχολήθηκα καν.

HS από 500 μέτρα έχω κάνει κι εγώ με το Russian. Εϊμαι cheater ? Και ΠΑΝΤΑ το HS με τα sniper είναι 1-shot-kill. Που κολλάει αυτό που λες;;;

Τo lvl 19 με 100-2 είναι ύποπτο, αλλά πάλι γυρίζουμε στα δύο που γράφω ξανά και ξανά:

1. Δεν αποτελεί απόδειξη. Γράψε βίντεο

2. Μπορεί ο τυπάκος να είναι θεός και να πήρε το BF πρόσφατα. Παραδείγματα οι Stodeh, L0ckl34r, Sgt Enigma, TURB0_EGG, Decade_Recon, BORN-SnaakeTV, Sharp_eyes_TV και άλλοι. Ψάξε να τους βρεις, μερικοί είναι και στο Twitch.

Επίσης ξεχνάτε, ότι στο BF1 τα όπλα δεν ξεκλειδώνουν όπως παλιά, που στην αρχή έπαιρνες ένα άχρηστο χωρίς σκοπευτικά. Εδώ παίρνεις από την πρώτη μέρα ένα πολύ καλό όπλο με διόπτρα και θερίζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλαω για το lmg 1909 benet mercie one shot kill.Το ξαναγραφω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.Δεν σημαινει οτι καποιος που παιζει καλα ειναι και cheater.Δυστυχως ομως μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν αρκετοι cheater που ειναι ευκολο να τους καταλαβεις.Δεν γινεται να εχει  22k/d ratio,62% accuracy,8kills per minute και 6600 score per minute σαν infantry.Makebf1greatAGAI αυτος εχει 12 kills per min.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πηρα αποφαση....Παιζω για να περναω την ωρα μου ευχαριστα και δεν πανε να γ@@@ν ολοι οι cheaters . Σιγουρα παντως οι παιχτες του BF ειναι πολλοι ποιο σοβαροι απο αλλα παιγνιδια. Κρατάω αυτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, άσε τα fps, τα frametimes πρέπει να μας ενδιαφέρουν περισσότερο. Αυτά είναι που κάνουν το gameplay λιγότερο smooth κατά βάση. 

Τι είναι το frametimes ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι το frametimes ;

 

https://youtu.be/uXepIWi4SgM?t=63

 

και στο 3.12

και γενικά δες το όλο αν θες.

Mιλαω για το lmg 1909 benet mercie one shot kill.Το ξαναγραφω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.Δεν σημαινει οτι καποιος που παιζει καλα ειναι και cheater.Δυστυχως ομως μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν αρκετοι cheater που ειναι ευκολο να τους καταλαβεις.Δεν γινεται να εχει  22k/d ratio,62% accuracy,8kills per minute και 6600 score per minute σαν infantry.Makebf1greatAGAI αυτος εχει 12 kills per min.

 

Εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω το εξής.

Ας αφήσουμε στην άκρη τους τύπους για τους οποίους υπάρχει αμφιβολία.

Για τύπους όπως αυτός που λες, που είναι blatant cheater (6600 score per minute και 60% accuracy με το LMG όταν οι καλύτεροι έχουν accuracy γύρω στο 34% και spm ~1300, αφήνω στην άκρη το k/d, πες ότι έχει ένα φίλο από δίπλα που η μόνη του δουλειά είναι να τον κάνει revive), πόσα reports πρέπει να φάνε και πόσοι μήνες να περάσουν ώστε να γίνουν ban; Αυτό το πράγμα με την ΕΑ είναι ανέκδοτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Υπάρχει τρόπος να το μετρήσω;

 

Έχει επιλογή το monitor του MSI afterburner

post-175401-0-54023900-1494326609_thumb.jpg

 

Εδώ η διαδικασία σε περίπτωση που δεν την ξέρει κάποιος που μας διαβάζει.

https://www.youtube.com/watch?v=COhlz0esgls

(με ινδική προφορά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news, το γύρισα σε shotgun αφού με όπλα δυσκολεύομαι να παίξω λόγω ping/lag κτλ.

Πιο μεγάλη απόλαυση κι απ'τα kills είναι το βρισίδι στο chat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kjjnNLzjYh0

 

(το παράκανα λίγο με τα χρώματα και το φωτισμό και το «έκαψα» το βίντεο. Σε συνδιασμό με τη συμπίεση του yt βγήκε λίγο χάλια αλλά βλέπεται)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τι κλάψα πέφτει στο Chat ρε φίλε.

 

Ένα παιχνίδι είναι και συμπεριφέρονται λες και τους σκότωσες την μάνα...

 

Έπαιζα Operations και ένας στην ομάδα μου (Attackers) είπε στους Defenders "Stop camping noobs"

 

Δεν πάει καλά ο κόσμος...

 

Edit

 

Την καραμπίνα θα την δοκιμάσω και εγώ καλή φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...