Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ζηλεψε το za12 που εβαλα αγγελια πριν λιγο καιρο χωρις δευτερη σκεψη και τον τριφτη τυριων το g-tfx που πρεπει να κατσει ο φιλης πανω του για να ισιωσει - κλαιω ! :P

 

εχει και για "secondary"το δικο μου μονιτορ θεουλης :P

 

παντως εγω στο BF4 βρισκω γερμανικους με 46-50 ping - cosmote αθηνισταν

 

εισαι σιγουρα σε fastpath ? το καλωδιο ethernet στο μασησε η γατα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εισαι σιγουρα σε fastpath ? το καλωδιο ethernet στο μασησε η γατα ?

 

Σε fastpath δεν είμαι, θα μπω έτσι πως πάει το πράγμα.

Το hardware δεν έχω κάτσει να το ψάξω ούτε θα χάσω το χρόνο μου γιατί είναι εμφανώς θέμα του patch (από το patch και μετά πήγα 106 ακατέβατα, δε μπορεί να είναι σύμπτωση).

Πάντα είχα λίγο αυξημένο ping σε σχέση με άλλους. Ποτέ όμως αυτό το χάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθές έπιασα έναν να κανει spawn πίσω απο την ομάδα μου.Το αστείο ηταν οτι έσκαγαν στο τάνκς νάρκες χωρις να πατήσει πάνω η να τις ανατινάξει κάποιος.Στην αρχή είπα οτι δεν θα τον ειδα αλλα στη συνέχεια μου φάνηκε κάπως παράξενο.Σε κάποια στιγμη οπως κοιτάω τον βλεπω να κανει spawn ακριβως πίσω απο το τανκ.Στα προηγούμενα bf ειχα 70 ping και πάνω αλλα σε αυτο εχω 54-58.Εκτος απο κατι φορες που δεν βρίσκει match και με βάζει σε κατι με 130!!!!!

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Currently online players (Total: 177,801):

PC
30,286
Peak 24h
30,985
XBOXONE
50,948
Peak 24h
62,572
PS4
96,567
Peak 24h
96,626
 
 

Mας εφαγαν οι κονσολες.

 

Ρε παιδια το παλεψα να παιξω με κονσολα αλλα δεν γινεται.... Ηθελα να ηξερα με τον δεξι μοχλο με τοση ευαισθησια που εχει πως στο καλο μπορεις να σημαδεψεις....

Όταν βγήκε το παιχνίδι ήμουν 80-90. Με το winter patch έπεσα στα 70-75. Μετά το spring patch παίζω 9/10 παιχνίδια σταθερά στα 106. Το υπόλοιπο 1/10 θα έχω 90-95.

Εγω αυτο που βλεπω ειναι καποια lag παραπανω ..εως αρκετα περισσοτερα θα ελεγα και παντα τα κανει οταν ειμαι σε πλεονεκτικη θεση γ@@@τω.

Σε fastpath δεν είμαι, θα μπω έτσι πως πάει το πράγμα.

Το hardware δεν έχω κάτσει να το ψάξω ούτε θα χάσω το χρόνο μου γιατί είναι εμφανώς θέμα του patch (από το patch και μετά πήγα 106 ακατέβατα, δε μπορεί να είναι σύμπτωση).

Πάντα είχα λίγο αυξημένο ping σε σχέση με άλλους. Ποτέ όμως αυτό το χάλι.

Εγω που αλλαξα σε fast κερδισα 10 με 12 ms . Παιζω με 65 εως 75 περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο στο ps1 ειχα καταφέρει να παιξω καλα fps.Στις υπόλοιπες κονσόλες δεν ασχολήθηκα γιατι δεν με βολεύει σε σχεση με το ποντίκι.Το lag εχει αυξηθεί αρκετα μετα το patch και πολλες φορες βλεπω και άσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps4 υποστηρίζει κανονικά ποντίκι και πληκτρολόγιο. Γιατί δεν το δοκιμάζετε όσοι έχετε;

 

Για παράδειγμα το war thunder έτσι το παίζω. Δεν έχω παίξει ποτέ σε pc βέβαια για να ξέρω αν τίθεται θέμα απόκρισης μεταξύ των δυο συστημάτων αλλά λεω... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps4 υποστηρίζει κανονικά ποντίκι και πληκτρολόγιο. Γιατί δεν το δοκιμάζετε όσοι έχετε;

 

Για παράδειγμα το war thunder έτσι το παίζω. Δεν έχω παίξει ποτέ σε pc βέβαια για να ξέρω αν τίθεται θέμα απόκρισης μεταξύ των δυο συστημάτων αλλά λεω... :-)

Αν θυμάμαι καλά δεν υποστηρίζουν τα παιχνίδια ποντίκι - πληκτρολόγιο.

 

Υπάρχουν μόνο μερικές απειροελάχιστες εξαιρέσεις (όπως το War thunder).

 

Ο μόνος τρόπος να παίξεις κάποιο game με πληκτρολόγιο και ποντίκι στο Ps4 είναι να αγοράσεις ένα συγκεκριμένο αντάπτορα ο οποίος κοστίζει 170€ (είναι ο Xim4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full στους hackers το game...προχθες μπηκα σε εναν server που παιζει να ηταν καμια δεκαρια hackers μεσα..παιζω μονο deathmatch και ειναι σχετικα εμφανες αν καποιος κλεβει,ορισμενοι μαλιστα το παραδέχονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρεθηκα το σπαμ και τους cheaters.Πρωτη φορα βλεπω bomber να τρεχει πιο γρηγορα απο fighter.

 

 

Full στους hackers το game...προχθες μπηκα σε εναν server που παιζει να ηταν καμια δεκαρια hackers μεσα..παιζω μονο deathmatch και ειναι σχετικα εμφανες αν καποιος κλεβει,ορισμενοι μαλιστα το παραδέχονται

Για να μην τα γράφω ξανά....

 

Συμφωνώ. Περισσότερο Hype είναι, παρά πραγματικότητα.

Εγώ, που παίζω κάθε μέρα 2-3 γύρους, έχω δει 4, 5 το πολύ.

 

Αυτό που συμβαίνει είναι, ότι μπήκαν πολλοί άσχετοι στο παιχνίδι, που πήραν για πρώτη φορά BF και επειδή παίζουν έμπειροι παίκτες, με ιστορία ίσως και από το 1942, τρώνε ξύλο και τους λένε cheaters. Κι εγώ το προηγούμενο ΣΚ έκανα ένα 28-1 (sniper) και έπεφτε κράξιμο στο chat. Απλά τρως κάποιον 3-4 μαζεμένες, πατάει tab, βλέπει το K/D και αν είναι πάνω από 1.4, σε χαρακτηρίζει cheater.

Ακόμα χειρότερα, έχεις κάποια περιστατικά σαν το παραπάνω, που ρίχνεις και δεν τον πετυχαίνεις (hit reg) και αντί να καταλάβουν ότι είναι θέμα netcode, κατηγορούν τον παίκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω battlefield απο το bad company 2......εγω θεωρω οτι ειναι τοσο ευκολο να κλεψεις που πλεον παρα πολλοι κλεβουν κ υποστηριζουν στα forum οτι δεν υπαρχουν hackers για ξεκαρφωμα.Επισης ποσες φορες συνεχομενα σε deathmatch μπορει να κανει καποιος 28-1;;;;Κ οχι με sniper αλλα με καποιο lmg;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω battlefield απο το bad company 2......εγω θεωρω οτι ειναι τοσο ευκολο να κλεψεις που πλεον παρα πολλοι κλεβουν κ υποστηριζουν στα forum οτι δεν υπαρχουν hackers για ξεκαρφωμα.Επισης ποσες φορες συνεχομενα σε deathmatch μπορει να κανει καποιος 28-1;;;;Κ οχι με sniper αλλα με καποιο lmg;;;;

Το ότι παίζεις από το BC2, δε μου λέει κάτι. Παίζω από το 1942. Ποιός την έχει μεγαλύερη;

Είχα δικούς μου servers στο παρελθόν, account στο metabans, κλπ.

Μπορώ να ξεχωρίσω σχετικά εύκολα ποιός κλέβει. Αν τώρα κλέβει προσεκτικά, δεν αξίζει να ασχοληθώ που πήγε το 0.9 στο 1.2.

Όσο για το 28-1, πιό εύκολα το κάνεις με LMG σε TDM, παρά σα sniper.

 

Δες εδώ μερικές περιπτώσεις και πες μου ειλικρινά, πόσους από αυτούς θα είχες χαρακτηρίσει "cheaters".

Κάποιοι θα δεις κλείνουν και το chat, γιατί μάλλον βαρέθηκαν το κράξιμο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0pYaPRxeJEo

 

Ένα παράδειγμα είναι το παραπάνω. Αν ψάξεις γενικά με "top plays" στο ΥΤ, θα βρεις δεκάδες videos κάθε εβδομάδα από "cheaters".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...