Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εξηγεί ο Westie εδώ.

 

Κλασσικά βέβαια, πάει να καλύψει τη μ@κία που έχουν κάνει...

Και εγώ όταν είδα το .gif νόμιζα ότι ο άλλος ήταν cheater/hacker ή όπως τους λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Player Counts as of 4/30/17

 

BF4 

 

Total Players: 67,244 

PC 15,356 

Xbox 1 20,793  15,532[/size]

PS4 20,793

 

PS4 20,793[/size]

 

BF1[/size]

BF1

 

Total Players: 145,938 

PC 17,455

XBOX 1 54,665 

PS4 73,798 [background=#222222]73,798[/size

γελαει ο κοσμος - ο κοσμος γελαει .......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα μ' αυτά που διαβάζω εδώ κατά καιρούς και γενικά όσον αφορά το pc gaming και το cheating, είναι απολύτως αναμενόμενο και φυσικό επακόλουθο. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BF4 

PC 15,356 

 

BF1

PC 17,455

Πάντως εγώ έχω στημένα το 3 και το 1. Εϊχα και το BFBC2, αλλά πλέον δεν έχει servers να παίξεις.

Το 4, το θεωρώ χειρότερο από όλα. Και το HL, περισσότερο το χάρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κατάλαβα γιατί δεν μπορώ να βρω Operations ούτε με βύσμα.

 

Δεν θα καταλάβω γιατί τόσα λίγα άτομα παίζουν στο PC. Εγώ πάντως τον λίγο καιρό που παίζω δεν έχω δει Cheater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ πάντως τον λίγο καιρό που παίζω δεν έχω δει Cheater

Συμφωνώ. Περισσότερο Hype είναι, παρά πραγματικότητα.

Εγώ, που παίζω κάθε μέρα 2-3 γύρους, έχω δει 4, 5 το πολύ.

 

Αυτό που συμβαίνει είναι, ότι μπήκαν πολλοί άσχετοι στο παιχνίδι, που πήραν για πρώτη φορά BF και επειδή παίζουν έμπειροι παίκτες, με ιστορία ίσως και από το 1942, τρώνε ξύλο και τους λένε cheaters. Κι εγώ το προηγούμενο ΣΚ έκανα ένα 28-1 (sniper) και έπεφτε κράξιμο στο chat. Απλά τρως κάποιον 3-4 μαζεμένες, πατάει tab, βλέπει το K/D και αν είναι πάνω από 1.4, σε χαρακτηρίζει cheater.

Ακόμα χειρότερα, έχεις κάποια περιστατικά σαν το παραπάνω, που ρίχνεις και δεν τον πετυχαίνεις (hit reg) και αντί να καταλάβουν ότι είναι θέμα netcode, κατηγορούν τον παίκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ας πούμε μια περίπτωση που το k/d δε λέει την αλήθεια:

post-175401-0-36133100-1494132308_thumb.jpg

 

(Παρένθεση: Το παιχνίδι από το spring update έχει χειροτερέψει πάρα πολύ για μένα, σε βαθμό που να παίζεται μόνο με shotgun (κι εκεί με προβλήματα). Το ping μονίμως 105-108 και hit registration απλά guesswork για το που πρέπει να σημαδέψω: πάνω στον αντίπαλο; πότε πιάνει και πότε δεν πιάνει. Να τον κάνω lead; Άλλες φορές ναι και άλλες όχι. Να τον κάνω trail; Τα ίδια).

 

Ξεκινάω ένα γύρο (ήθελα να δοκιμάσω και gunner στο συγκεκριμένο που είμαι class rank 9 τρομάρα μου!). Με το που πάω να πάρω μία γωνία, με τρώει ένας sniper από τα δέκα μέτρα με το που ξεμυτίζω. Κοιτάω τα στατιστικά του, είναι τα παραπάνω (32-0). Μένω στο kill screen να τον χαζεύω και παθαίνω πλάκα. Τον βλέπω να τρώει κόσμο με πιστόλια, να κρύβεται από assaults χρησιμοποιώντας τα πάντα για κάλυψη, να κάνει παπάδες γενικά.

 

Αφού τον χάζεψα όσο μπορούσα (το kill screen κάποια στιγμή σε πετάει στο spawn selection ακόμα κι αν δεν πατήσεις space), ξανακάνω spawn. Πάω να κάνω ένα flank στο D, ξεμυτίζει πάλι, μου σκάει body shot. Εκείνη τη στιγμή έχω και την γκαντεμιά ότι πέφτει ένα δέντρο πάνω μου και πριν προλάβω να προχωρήσω μπροστά του για να βλέπω απ'τα κλαδιά, τρώω και τη δεύτερη και πεθαίνω. Πάλι ο ίδιος sniper.

 

Πάλι βλέπω στο kill cam και στο kill feed να κάνει παπάδες (τρώει κόσμο με frag, πιστόλι, sniper rifle συνεχόμενα).

 

Μπαίνω με alt+tab στο battlefieldtracker να δω τα στατιστικά του και βλέπω πως έχει twitch. Το χαζεύω δύο λεπτά και αποφασίζω να κλείσω το παιχνίδι και να τον χαζέψω.

 

Aggressive snipers (και οι υπόλοιποι βέβαια) του thread, απολαύστε τον:

https://www.twitch.tv/videos/140579912

 

(για όποιον με ψάχνει, με τρώει πρώτη φορά 1:13:26 στο και δεύτερη φορά στο 1:18:18. Δείτε οπωσδήποτε τι κάνει το άτομο στο 1:19:08 που είναι και το σκηνικό που είδα και έκοψα το Battflefield)

 

Rant mode on: Είδα και τα specs του και το gear του και έκλαψα λίγο. Για να μην παρεξήγηθώ, δε λέω πως κι εγώ αν είχα αυτά θα έπαιζα όπως αυτός. Το παληκάρι είναι skilled. Αν είχα κι εγώ όμως αυτό το setup και ping 25-40 αντί για 106, σίγουρα θα έπαιζα λίγο καλύτερα από ότι παίζω τώρα. Αχ, άτιμη κενωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαλίστηκα να τον βλέπω. Too fast for me.

 

Πολλά άσφαιρα όμως...

 

@saxos 100 πολλά είναι. Εγώ με 70-75 παίζω, νομίζω και οι περισσότεροι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@saxos 100 πολλά είναι. Εγώ με 70-75 παίζω, νομίζω και οι περισσότεροι εδώ.

 

Όταν βγήκε το παιχνίδι ήμουν 80-90. Με το winter patch έπεσα στα 70-75. Μετά το spring patch παίζω 9/10 παιχνίδια σταθερά στα 106. Το υπόλοιπο 1/10 θα έχω 90-95.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...