Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνώ με όλα που γράφεις. εσύ πιστεύεις ότι αυτός που θα φάει μπαν, δεν μπορεί να αγοράσει ξανά το παιχνίδι?

όσο για την Blizzard το έχω αναφέρει και πιο παλιά ότι έχει από τα καλύτερα anticheat.

Ας δίνει λοιπόν 30-40-50€ τη φορά για να κάνει την πλάκα του. Έστω αυτό.

Που δεν είναι μόνο τόσα, όταν μερικοί έχουν κι άλλα παιχνίδια στο account τους, αλλά ας πούμε ότι παίζουν με άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή παρακολουθώ αρκετά χρόνια το χώρο, δεν είναι η πρώτη φορά που μέλη Ελληνικών Clans έχουν φάει ban επίσημα (όχι από στρατόκαβλους admins). 

Το ban, θα έπρεπε να είναι permanent. Τέλος. Δε βρίσκω το νόημα να τον συγχωρούμε μετά από λίγο.

Από τη στιγμή που έχει αποδειχθεί και δεν είναι περιστατικό καλού score (fairfight), και πιάστηκε με εγκατεστημένο aimbot, ποιά είναι ακριβώς η δικαιολογία; Δε θα το ξανακάνω; Το έκανα κατά λάθος; Ήθελα να δω πως είναι; Το είχα βάλει για τη γκόμενα και ξέχασα να το βγάλω;

Ας αφήνουμε και τους δολοφόνους εκ προ μελέτης έξω τότε, μετά από λίγο, ήθελαν να δουν πως είναι...

 

Είμαστε μεγάλα παιδιά. Όλοι ξέρουν πόσο μεγάλη ξεφτίλα είναι να κλέβεις. Το να αγοράσεις ένα cheat, να το εγκαταστήσεις και να παίξεις κι αρκετά ώστε να σε πιάσουν, δεν έχει καμία απολύτως δικαιολογία. Καμία.

 

Για εμένα, θα έπρεπε να τρώνε 10 μέρες τα φιλαράκια του, όχι ο ίδιος, γιατί και στο παρελθόν, αρκετοί από τις ομάδες τους το ήξεραν και το έπαιζαν τρελίτσα.

 

Κρίμα που το ξέσκισε το παιχνίδι η DICE και ειδικά σε αυτό το θέμα, πλέον δε γίνεται τίποτα. Έπρεπε να παίζουν ακόμα plugins & metabans και όλα αυτά τα παλλικαράκια, θα έφευγαν από τους σοβαρούς servers. 

 

Μπήκα στον εν λόγω server να παίξω 3 φορές και πάντα, μα πάντα, έκραζαν για cheaters. Πάντα όμως. Τυχαίο;

Γιατί σε official DICE δε γίνεται αυτό;

Γιατί σε άλλες clan που μπαίνω, δεν έχουν τέτοια θέματα;

Ή οι admins δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα, ή γνωρίζουν και αδιαφορούν, γιατί είναι φιλαράκια τους.

Τόσο απλό.

 

Και μετά, έχουμε και μερικούς σαν κι εσένα, που η τιμωρία τους φαίνεται σκληρή.

Χάιδεμα ήταν.

Στο Terms & Conditions, User Agreement, αναφέρει ότι έχουν δικαίωμα να σου κλείσουν όχι μόνο το παιχνίδι, όχι μόνο το λογαριασμό, αλλά και όλους τους λογαριασμούς που μπορεί να έχεις. Αλλά που...; Δεν ακολουθεί τα βήματα της Blizzard.

 

Βγάζεις λίγο χολή πιστεύω. Απορώ που μπήκες και είδες κόσμο να γκρινιάζει για cheat, καθώς εαν σου δείξω την ban list μου (τα kick δεν τα καταγράφει) έχει φτάσει τις 2 σελίδες. Βέβαια λόγο της βλακείας της DICE υπάρχει μόνο ένας admin οπότε κάνουμε πάσα ένα account ανάμεσα σε 3 άτομα για να καλύπτουμε τις περισσότερες active ώρες.

 

Γενικότερα κυνηγάμε πολύ το cheat καθώς έχουμε συνήθως έναν spectator να παρακολουθεί τους "καλούς" παίχτες είτε είναι της clan είτε όχι. Το συνηθισμένο είναι να ακούμε γκρίνια για kicks/ban και απειλές του τύπου "θα σας θάψω στα forum κτλ", σε σημείο που είναι πλέον ρουτίνα.

 

Όσο για το ban μέλους μας, αυτό σημαίνει ότι δεν χαρίζουμε σε κανέναν ακόμα και σε μέλη μας και έχουμε κανόνες για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Το γιατί είναι για 10 μερες και όχι μόνιμο αυτό αφορά καθαρά εσωτερική διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζεις λίγο χολή πιστεύω.

Δεν είναι χολή, είναι εμπερία ετών από την Ελληνική κατάσταση. Αν βγεις εξωτερικό και δεις πόσο σοβαροί και σωστοί είναι εδώ, θα καταλάβεις.

 

Απορώ που μπήκες και είδες κόσμο να γκρινιάζει για cheat, καθώς εαν σου δείξω την ban list μου (τα kick δεν τα καταγράφει) έχει φτάσει τις 2 σελίδες. Βέβαια λόγο της βλακείας της DICE υπάρχει μόνο ένας admin οπότε κάνουμε πάσα ένα account ανάμεσα σε 3 άτομα για να καλύπτουμε τις περισσότερες active ώρες.

Στα λόγια μου έρχεσαι. Για να έχεις τόσο μεγάλο ban list, πάει να πει πως γίνεται πανυγήρι στο server.

Θα μπω καμιά φορά για πλάκα, να γράψω video με το chat ανοικτό, να στο βάλω αν το βλέπεις (ή δε θέλεις να το δεις)

 

Το γιατί είναι για 10 μερες και όχι μόνιμο αυτό αφορά καθαρά εσωτερική διαδικασία.

Ευχαριστώ. Μόλις απέδειξες ότι έγραψα παραπάνω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι χολή, είναι εμπερία ετών από την Ελληνική κατάσταση. Αν βγεις εξωτερικό και δεις πόσο σοβαροί και σωστοί είναι εδώ, θα καταλάβεις.

 

Στα λόγια μου έρχεσαι. Για να έχεις τόσο μεγάλο ban list, πάει να πει πως γίνεται πανυγήρι στο server.

Θα μπω καμιά φορά για πλάκα, να γράψω video με το chat ανοικτό, να στο βάλω αν το βλέπεις (ή δε θέλεις να το δεις)

 

Ευχαριστώ. Μόλις απέδειξες ότι έγραψα παραπάνω.

Έχω εμπειρία απο παιχνίδια με μεγαλύτερες απαιτήσεις απο την clan τους (mmorpg) και έχω δει και εκει τα ίδια προβλήματα με ξένους παίχτες, εαν πιστεύεις ότι οι Έλληνες είμαστε προβληματικοί και όλοι οι άλλοι άψογοι, κάτι λάθος έχεις ζήσει μέχρι σήμερα.

 

Πανηγύρι με aimbots γίνεται σε όλους τους server του battlefield, δεν έχει να κάνει μόνο με τον δικό μας. Το ότι προσπαθούμε ένα κλικ παραπάνω, ίσως κάνει καλύτερα τα πράγματα.

 

Γενικότερα πάντα θα υπάρχει ένας γκρινιάρης (ή γιαγιά με το τσεμπέρι απο το χωριό) σε ότι και να κάνεις, είτε είσαι αυστηρός και με το παραμικρό bannareis, είτε είσαι χαλαρός  είτε είσαι κάπου στην μέση. Δεν μπορούν όλοι να είναι χαρούμενοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εμπειρία απο παιχνίδια με μεγαλύτερες απαιτήσεις απο την clan τους (mmorpg) και έχω δει και εκει τα ίδια προβλήματα με ξένους παίχτες, εαν πιστεύεις ότι οι Έλληνες είμαστε προβληματικοί και όλοι οι άλλοι άψογοι, κάτι λάθος έχεις ζήσει μέχρι σήμερα.

Δεν αναφέρθηκα στους cheaters, αλλά στον τρόπο αντιμετώπισης από τους admins και την κατάσταση μεταξύ των Clans.

Αρχικά τη σοβαρότητα των admins και των παικτών (δεκάδες παραδείγματα από cheaters μέσα σε clans ή ακόμα και server admins)

Και ύστερα, τους άπειρους καβγάδες μεταξύ των μελών, για το ποιός την έχει μεγαλύτερη.

Αυτά είναι η φύση της Ελληνικής κουλρούρας, δεν είναι κάτι καινούριο, ούτε το έζησα μόνο εγώ.

Κατεβείτε από το καλάμι. Μπορεί να φτιάξαμε Παρθενώνες, αλλά από τότε, έχουν περάσει 2.500 χρόνια παρακμής, προδοσίας, εμφυλίων, κοκ.

Οι ξένοι κατέβηκαν από το δέντρο, έκαναν πολιτισμό, πέρασαν Αναγέννηση και τώρα έχουν αξιοπρεπείς κοινωνίες.

Τέλειοι δεν είναι, προφανώς, αλλά πρώτα από όλα υπάρχει σοβαρότητα, σεβασμός και δεν τρώγονται μεταξύ τους.

 

Anyway, ποσώς με ενδιαφέρει τι κάνετε. Όπως είπα ξανά, δε μπαίνω σε Ελληνικούς servers, παρά μόνο από περιέργεια καμιά φορά, για να υπενθυμίσω στον εαυτό μου, τους λόγους που το αποφεύγω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπήκα στον εν λόγω server να παίξω 3 φορές και πάντα, μα πάντα, έκραζαν για cheaters. Πάντα όμως. Τυχαίο;

Γιατί σε official DICE δε γίνεται αυτό;

Γιατί σε άλλες clan που μπαίνω, δεν έχουν τέτοια θέματα;

Ή οι admins δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα, ή γνωρίζουν και αδιαφορούν, γιατί είναι φιλαράκια τους.

Τόσο απλό.

 

Σοβαρά τώρα έχεις μπει σε official DICE server κ δν έχεις διαβάσει ποτέ παράπονα στ chat για cheat.?? Μήπως έχεις κλειστό τ chat.? Μετά από 550 κ βάλε ώρες στ game κάθε φορά π εχω μπει σ server είτε τς DICE είτε κάποιας clan πάντα μα πάντα θ υπάρχει κάποιος που θ κάνει παράπονο ότι οι αντίπαλοι έχουν hack. Τ θέμα είναι πως πολύ έχουν τν νοοτροπία πως οποίος έχει καλύτερο skill από αυτούς πρέπει ν χρησιμοποιεί hack, αλλιώς δν γίνεται ν είναι τόσο καλός.!!

Αλλά εσ κατά τ λεγόμενα σ βέβαια δν έχεις δει πουθενά κάποιον ν κάνει παράπονα για cheat σ όσους server έχεις μπει. Κ εδώ γεννάται τ ερώτηματα, μήπως έχεις κλειστό τ chat κ δν δίνεις βάση.;; Μήπως απλα θες ν βγάλεις λίγο χολή για αυτ κ τ post.;; Ή μήπως όλα αυτ τ λες για κάποιον άλλο λόγο.;;

Όσο για τν server τν παιδιών κάνουν ότι μπορούν μ τ λίγα μεσα π τς δίνει η DICE κ για αυτ είναι άδικο ν κράζεις κ ν λες πως στν server τς υπάρχουν παράπονα για hacker γιατί κάτι τέτοιο δν είναι αλήθεια κ τ ξέρεις. Άλλωστε από τς 10 παίκτες π θ κατηγορηθουν για hack στ chat ο ένας κ αν θ έχει όντως hack. Κ αυτός αμέσως θ φάει Ban. Για αυτ καλό θ ήταν ν μην κατηγορείς μια clan π προσπαθεί να μαζέψει όσους περισσότερους Έλληνες μπορεί σ έναν server για ν παίζει όλο τ ελληνικό community μαζί κ κάνουν ότι μπορούν για ν έχουν έναν καθαρό server.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα έχεις μπει σε official DICE server κ δν έχεις διαβάσει ποτέ παράπονα στ chat για cheat.??

Αλήθεια, διαβάζετε τι γράφει ο άλλος, ή απλά κολλάτε σε 2-3 λέξεις κι απαντάτε...;

 

Υπάρχει διαφορά ξέρεις μεταξύ του "cheater!" που μπορεί να διαβάσεις κατά καιρούς σε DICE servers και διαφορά στο spam που γίνεται σε Ελληνικούς.

Κόσμος να φεύγει, clans να βρίζουν τον server και τον admin ως ανίκανους, κλπ.

Δεν αναφέρομαι σε 1-2 n00bs που απλά δεν ξέρουν να παίζουν και μόλις τους φάει κάποιος, κλαίγονται, αλλά κανείς δε δίνει σημασία.

Ξέρω πολύ καλά τι λέω.

Και είπαμε, απόδειξη τα γεγονότα. Γεγονότα. Ούτε εικασίες, ούτε θεωρίες, ούτε προσωπικές απόψεις. Τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, διαβάζετε τι γράφει ο άλλος, ή απλά κολλάτε σε 2-3 λέξεις κι απαντάτε...;

 

Υπάρχει διαφορά ξέρεις μεταξύ του "cheater!" που μπορεί να διαβάσεις κατά καιρούς σε DICE servers και διαφορά στο spam που γίνεται σε Ελληνικούς.

Κόσμος να φεύγει, clans να βρίζουν τον server και τον admin ως ανίκανους, κλπ.

Δεν αναφέρομαι σε 1-2 n00bs που απλά δεν ξέρουν να παίζουν και μόλις τους φάει κάποιος, κλαίγονται, αλλά κανείς δε δίνει σημασία.

Ξέρω πολύ καλά τι λέω.

Και είπαμε, απόδειξη τα γεγονότα. Γεγονότα. Ούτε εικασίες, ούτε θεωρίες, ούτε προσωπικές απόψεις. Τόσο απλά.

 

Μάλλον άλλο game παίζεις, επειδή παίζουμε operations συχνα σε servers της dice, μπορώ να σου γράψω και εγώ άπειρα βίντεο για γκρίνιες και αψιμαχίες απο ξένους παίχτες. Το να μιλάς για Ελληνική κουλτούρα και να θάβεις τους Έλληνες παίχτες δείχνει μια εμπάθεια και μια ζήλια, καθώς θεωρείς όλους εμάς υποδεέστερους και δεν περιλαμβάνεις τον εαυτό σου μέσα.

 

Εαν πιστεύεις ότι δεν γίνονται τα ίδια πράγματα παγκοσμίως σε όλες τις πτυχές τις ζωής (όχι μόνο στο gaming), τότε welcome to the internet. Αυτή είναι η πραγματικότητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, διαβάζετε τι γράφει ο άλλος, ή απλά κολλάτε σε 2-3 λέξεις κι απαντάτε...;

 

Υπάρχει διαφορά ξέρεις μεταξύ του "cheater!" που μπορεί να διαβάσεις κατά καιρούς σε DICE servers και διαφορά στο spam που γίνεται σε Ελληνικούς.

Κόσμος να φεύγει, clans να βρίζουν τον server και τον admin ως ανίκανους, κλπ.

Δεν αναφέρομαι σε 1-2 n00bs που απλά δεν ξέρουν να παίζουν και μόλις τους φάει κάποιος, κλαίγονται, αλλά κανείς δε δίνει σημασία.

Ξέρω πολύ καλά τι λέω.

Και είπαμε, απόδειξη τα γεγονότα. Γεγονότα. Ούτε εικασίες, ούτε θεωρίες, ούτε προσωπικές απόψεις. Τόσο απλά.

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το παρατραβάτε το σχοινί. έγινε ότι έγινε τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, διαβάζετε τι γράφει ο άλλος, ή απλά κολλάτε σε 2-3 λέξεις κι απαντάτε...;

 

Υπάρχει διαφορά ξέρεις μεταξύ του "cheater!" που μπορεί να διαβάσεις κατά καιρούς σε DICE servers και διαφορά στο spam που γίνεται σε Ελληνικούς.

Κόσμος να φεύγει, clans να βρίζουν τον server και τον admin ως ανίκανους, κλπ.

Δεν αναφέρομαι σε 1-2 n00bs που απλά δεν ξέρουν να παίζουν και μόλις τους φάει κάποιος, κλαίγονται, αλλά κανείς δε δίνει σημασία.

Ξέρω πολύ καλά τι λέω.

Και είπαμε, απόδειξη τα γεγονότα. Γεγονότα. Ούτε εικασίες, ούτε θεωρίες, ούτε προσωπικές απόψεις. Τόσο απλά.

Μιλάς για γεγονότα κ πράγματα π εσ έχεις ζήσει. Έχεις ζήσει κάτι παρόμοιο στν server τν παιδιών.;;
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιλότος και μάλιστα Fighter.

Τα Fighter planes είναι σαν cheat, πραγματικά.

 

Από τότε που ξεκίνησα να παίζω Fighters, είναι πολύ σύνηθες να κάνω 40+ kills  - 0 ή 1 death.

Αλλά και πάλι, 108 seems too much.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιλότος παίζει. ¨Εχω δει γενικά κουφά score. Αλλά το 108 ακούγεται κάπως...

Το είπα περισσότερο, γιατί το FF έχει κάνει ban άτομα με σαφώς μικρότερο K/D, λόγω K/D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιλότος παίζει. ¨Εχω δει γενικά κουφά score. Αλλά το 108 ακούγεται κάπως...

Το είπα περισσότερο, γιατί το FF έχει κάνει ban άτομα με σαφώς μικρότερο K/D, λόγω K/D...

 

A καλά, ναι. Fair Fight. Καλό ανέκδοτο αποδείχθηκε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...