Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως έγραψα και πριν, χωρίς video, δυστυχώς, δε μπορείς να είσαι σίγουρος, μόνο από το score. Κι εδώ, τρανό παράδειγμα, μαλακίας της DICE (και του fairfight)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DmZQuAErVr8

 

Καλά προφανώς.

Σε αυτά που έχω postάρει εγώ ήταν δύο solo support με 103-11 και ο άλλος τέλειωσε το γύρο με κάτι αντίστοιχο (στο screenshot είναι 82-11 αλλά δεν είναι στο τέλος του γύρου). Χωρίς να παίζει με clan (revives, spots κτλ), που και πάλι χλωμό να έφτανε σε αυτό το k/d.

Τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια δηλαδή. 

 

Ενώ έγραφα τους δύο γύρους με shadowplay δυστυχώς δεν έχω βίντεο να με σκοτώνουν γιατί ήμουν σε αεροπλάνο. Έχουν προφανώς τη στοιχειώδη ευφυΐα είτε οι ίδιοι είτε τα hacks τους να μην στοχεύουν πιλότους γιατί τότε παίζει να τους έδιωχνε το fairfight ή τέλος πάντων θα ήταν τελείως προφανές το hack.

 

Ο δεύτερος, δεν είναι το 47-7. Είναι ένα λογικό score για sniper. Είναι ότι ενώ ήταν 14-7, μετά από ούτε 2 λεπτά πατάω TAB και τον βλέπω 32-7. Κοιτάω το kill feed και βλέπω τα kills να φεύγουν 3-3. Πατάω το TAB ξανά μετά από ούτε λεπτό και βλέπω το k/d του screenshot (47-7). Δηλαδή από εκεί που είχε κάνει 14 kills με το ζόρι (προφανώς πριν τσαντιστεί και ανοίξει το hack), έκανε 33 kills σε ένα τρίλεπτο. Όλα με το rifle (δεν είναι να πεις ότι έφαγε πχ ένα γεμάτο tank με k-bullets). Επίσης τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια δηλαδή.

 

Έχω πετύχει σε server 3-4 φορές τους Turb0 clan να σκίζουν κώλους. Να πχ το πιο πρόσφατο:

post-175401-0-46930100-1491553689_thumb.jpg

 

Και είναι σχετικά στην αρχή του γύρου. Τέλειωσαν με 50+ kills ο καθένας και κάτω από 5 deaths.

Εκεί δε μπορώ να πω κουβέντα εφόσον είναι clan και παίζουν μαζί.

 

Χθες μάλιστα ανακάλυψα πως ο ένας τους ανεβάζει και βίντεο στο yt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή αναφερθήκατε στους TURBO...

Παρατηρήστε ότι, ενώ τον σκοτώνουν, τον κάνει revive η ομάδα του και μετά που βλέπω το score, έχει 0 deaths...

Οπότε, όταν βλέπετε 40-3 δεν πάει να πει ότι πέθανε 3 φορές, αλλά ότι έμεινε πεθαμένος χωρίς revive 3 φορές, δηλαδή έκανε spawn.

Αυτό είναι το μυστικό και παίζοντας με ομάδα, εκτός του ότι μιλάς (με έφαγε ο Χ, είναι εκεί), έχουν και την υποστήριξη.

Εγώ χωρίς ομάδα, συνήθως μένω από σφαίρες και πεθαίνω ψάχνοντας να βρω ammo, όπου φυσικά δε με κάνει και κανείς revive.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WuO6csUBgN8

 

Επίσης, είναι και βλαμμένες οι ομάδες... Κάπου στη μέση, το Light Tank είναι δίπλα του για πόση ώρα και δεν τον έχει φάει...

Με τέτοιους αντιπάλους κάνω κι εγώ καλά scores...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οταν σε κανουν revive δε γραφει death. Χτες αδειασα 2 γεμιστηρες smg σε εναν απο πανω του δε μπορουσε να καταλαβει που ειμαι, god mode on.

 

Σημερα στα 5 μετρα sniper στο στηθος, δε κανει register, βγαζω πιστολι, δεν κανει παλι register.

 

Παει για ξηλωμα 2η φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω εχθες conquest (δεν παιζω σηνηθως προτιμω domination ) τον εχω στο ενα με δυο μετρα πυροβολω συνεχως και αυτος ορθιος...ping 55 -57 . To ειχα για σοβαρο παιγνιδι με σοβαρους παιχτες και οχι σαν call of Duty....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά hit registration της προκοπής δεν έχει κανένα παιχνίδι, οπότε συμβιβάζεσαι με αυτή τη κατάσταση ή παρατάς το MP εντελώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά hit registration της προκοπής δεν έχει κανένα παιχνίδι, οπότε συμβιβάζεσαι με αυτή τη κατάσταση ή παρατάς το MP εντελώς.

Καπου ομως μας κοροιδευουν. Πληρωνουμε για να παίζουμε κοινώς να περνάμε κάποια ώρα ευχάριστα και η εταιρεία που μας τα παιρνει πως μας προφυλάσσει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οταν σε κανουν revive δε γραφει death. Χτες αδειασα 2 γεμιστηρες smg σε εναν απο πανω του δε μπορουσε να καταλαβει που ειμαι, god mode on.

 

Σημερα στα 5 μετρα sniper στο στηθος, δε κανει register, βγαζω πιστολι, δεν κανει παλι register.

 

Παει για ξηλωμα 2η φορα.

 

 

Παιζω εχθες conquest (δεν παιζω σηνηθως προτιμω domination ) τον εχω στο ενα με δυο μετρα πυροβολω συνεχως και αυτος ορθιος...ping 55 -57 . To ειχα για σοβαρο παιγνιδι με σοβαρους παιχτες και οχι σαν call of Duty....

 

 

Τελικά hit registration της προκοπής δεν έχει κανένα παιχνίδι, οπότε συμβιβάζεσαι με αυτή τη κατάσταση ή παρατάς το MP εντελώς.

 

 

Καπου ομως μας κοροιδευουν. Πληρωνουμε για να παίζουμε κοινώς να περνάμε κάποια ώρα ευχάριστα και η εταιρεία που μας τα παιρνει πως μας προφυλάσσει;;;

Όσο έμενα Ελλάδα, είχα πολλά ανάλογα παράπονα, έγραφα και videos και τα έστελνα στη DICE να τα δούνε.

Όταν έφυγα εξωτερικό, το 85% αυτών, εξαφανίστηκε ως δια μαγείας...

Το internet στην Ελλάδα, εκτός από αργό, είναι και χάλια.

Ακόμα κι εδώ, είχα κάποια μικρά θέματα κι όταν άλλαξα τον router (Huawei) με έναν της προκοπής (Asus), θα έλεγε ότι έφτασα ένα 95%.

 

Μπορεί να μην είναι τέλειο το netcode, μπορεί να έχει προβλήματα το παιχνίδι, αλλά θέλει κάποιες φορές να ξεχωρίζουμε πότε φταίει αυτό και πότε όχι.

 

Αλήθεια, πόσες φορές έχετε δει στα videos των youtubers να μην κάνει hit reg... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασει το creators update των win10, εχω ενεργοποιησει το game mode στο παιχνιδι, το νιωθω πιο smoth αλλα ισως ειναι και placebo... Το εχει περασει κανενας αλλος να μας πει εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασει το creators update των win10, εχω ενεργοποιησει το game mode στο παιχνιδι, το νιωθω πιο smoth αλλα ισως ειναι και placebo... Το εχει περασει κανενας αλλος να μας πει εντυπωσεις;

To πέρασα ως update, όχι format. Δεν παρατήρησα διαφορές, αλλά μου κόλλησε 1-2 φορές. Τη μία πάγωσε για 2-3 δευτ και συνέχισε και την άλλη, ενώ έπαιζα, είχα μαύρη οθόνη για 4-5 δευτ. Θα δοκιμάσω να περάσω drivers ξανά, γιατί μπορεί να μπήκαν της MS από πάνω, δεν έχω ελέγξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασει το creators update των win10, εχω ενεργοποιησει το game mode στο παιχνιδι, το νιωθω πιο smoth αλλα ισως ειναι και placebo... Το εχει περασει κανενας αλλος να μας πει εντυπωσεις;

 

 

 

Μούφα είναι το Gamer Mode. Εγώ δεν είδα καμία διαφορά ( γενικά στα games).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχει θεματα η amd (τελευταιοι drivers r9 280x) με τα αεροπλανα, σε καποιες πιστες πρασινιζει ολη η οθονη για μισο δευτερολεπτο οταν πεταω, και ακομα χειροτερα, αμα πεταξει αεροπλανο κοντα μου οσο ειμαι πεζος παλι τα ιδια...

 

Το ξηλωσα δευτερη φορα. Θα περιμενω παλι το επομενο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...