Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα κανα μήνα να παίξω.

Βάζω προχτες, πρώτο παιχνίδι:

 

post-175401-0-83361500-1491498658_thumb.jpg

 

Θα'τυχε.

 

Φεύγει το τυπάκι μετά τον γύρο, στον επόμενο ή τον μεθεπόμενο:

 

post-175401-0-69806900-1491498665_thumb.jpg

 

Σήμερα:

 

post-175401-0-33822600-1491498670_thumb.jpg

 

Μιλάμε πλέον εκτός του ότι δεν ενδιαφέρονται να το κρύψουν (φαίνεται από το k/d), το διαφημίζουν κι όλας (δείτε nick ο δεύτερος). Όπως πάντα, πλήρης αδιαφορία από EA/DICE.

 

Όχι μόνο έκρυψαν το report (το έχω ξαναναφέρει: Για να κάνεις report κάποιον, ο ΜΟΝΟΣ τρόπος είναι in-game με την προϋπόθεση να έχεις enabled το Origin in-game overlay πριν φορτώσεις το παιχνίδι (δε γίνεται να το ανοίξεις mid-game) και η διαδικασία είναι:

Escape

Scoreboard

Κλικ στο όνομα του cheater

Κάτω κάτω εμφανίζεται ένα tab: View Profile

Κάνεις κλικ εκεί και μετά από άπειρο loading του client, εμφανίζεται το profile στο οποίο δίπλα στο όνομα έχει ένα μικρούλι βελάκι που ανοίγει ένα dropdown list που έχει την επιλογή Report Profile).

 

Ειλικρινά μια μέρα θα κάνω capture τη διαδικασία να την postάρω στο forum του BF1 να δω τι θα πουν (με σβησμένο το όνομα του hacker γιατί σε αυτό είναι αυστηροί οι καραγκιόζηδες, τρως ban κατευθείαν...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισή ώρα Operations χτες, μια ώρα conquest σήμερα, μετά από 3 εβδομάδες.

 

Στα θετικά: Βελτιώθηκε η κατάσταση με το DX12. Δεν έχει φτάσει ακόμα τη smoothίλα του 11, αλλά πλέον παίζεις άνετα.

 

Και στο 11 και στο 12 πάντως, η CPU μου τεμπελιάζει απίστευτα (24-45%, max).

 

Στα αρνητικά: Όλο το παιγνίδι, απλά.

 

Λίγο πιο συγκεκριμένα:

 

No tank weapon, check. Μου είχε τύχει πρώτη φορά πριν κανένα μήνα και παραπάνω, να παίρνω tank (από τα μεγάλα, τα πολλαπλά) και να μην μπορώ να πυροβολήσω. Ούτε σαν οδηγός, ούτε πολυβολητής, ούτε τίποτα. Και σήμερα, μαζί μας.

 

Sniper clusterfest, check. Δεν χρειάζονται παραπάνω λόγια, πιστεύω.

 

Sniper>Plane>Behemoth>Tank>Soldier, check. Το να ρίχνω κατάστηθα με το διασποράς του τανκ και να ζει, είναι κάπως. Το να περνά ανάμεσα από τις βολές του πολυβόλου, το ίδιο.Το να με πετυχαίνει στο ζεπ ο "μάγκας" 2/2, ενώ εγώ γαζώνω από πάνω και δεν βλέπω ψυχή, με ξεπερνά.

 

Invisible soldier, check. Μπαίνεις, κοιτάς γωνία-άδεια, κοιτάς άλλη γωνία-σε μαχαιρώνει από πίσω (όχι, δεν με έχει ακολουθήσει).

 

UI, gtpk, check. Server browser, ότι φίλτρα και να βάζω, αν βάλω όνομα (πχ hardcore), θα μου βγάλει ότι γουστάρει. Μόνο 64ες πίστες? Ναααα. Ευρώπη? Ναααααα.  1-5 ελεύθερες? Ναααα. Hardcore? Νααααα (κάποιες φορές).

 

Του λες, μην μου βάζεις server με τις DLC Πίστες, καλά...χαρήκαμε. Κάθε γύρο, με πετούσε, αφού ξεκινούσε πίστα του DLC.

 

Άντε, από Μάη-Ιούνη πάλι, να μη χαλιέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UI, gtpk, check. Server browser, ότι φίλτρα και να βάζω, αν βάλω όνομα (πχ hardcore), θα μου βγάλει ότι γουστάρει. Μόνο 64ες πίστες? Ναααα. Ευρώπη? Ναααααα.  1-5 ελεύθερες? Ναααα. Hardcore? Νααααα (κάποιες φορές).

 

Του λες, μην μου βάζεις server με τις DLC Πίστες, καλά...χαρήκαμε. Κάθε γύρο, με πετούσε, αφού ξεκινούσε πίστα του DLC.

Δε θα γράψω για τα υπόλοιπα, γιατί το ότι δε μου έχει τύχει, δε σημαίνει ότι δε συμβαίνει.

Όμως, τα φίλτρα, δουλεύουν μια χαρά.

Αυτό που μαλακίζεται είναι το sorting. Αν δηλαδή κάνω sort με ping και μετά το πατήσω πάλι, κάνει ότι να'ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κανα μήνα να παίξω.

Βάζω προχτες, πρώτο παιχνίδι:

 

attachicon.gifhacker1.jpg

 

Θα'τυχε.

 

Φεύγει το τυπάκι μετά τον γύρο, στον επόμενο ή τον μεθεπόμενο:

 

attachicon.gifhacker2.jpg

 

Σήμερα:

 

attachicon.gifhacker3.jpg

 

Μιλάμε πλέον εκτός του ότι δεν ενδιαφέρονται να το κρύψουν (φαίνεται από το k/d), το διαφημίζουν κι όλας (δείτε nick ο δεύτερος). Όπως πάντα, πλήρης αδιαφορία από EA/DICE.

 

Όχι μόνο έκρυψαν το report (το έχω ξαναναφέρει: Για να κάνεις report κάποιον, ο ΜΟΝΟΣ τρόπος είναι in-game με την προϋπόθεση να έχεις enabled το Origin in-game overlay πριν φορτώσεις το παιχνίδι (δε γίνεται να το ανοίξεις mid-game) και η διαδικασία είναι:

Escape

Scoreboard

Κλικ στο όνομα του cheater

Κάτω κάτω εμφανίζεται ένα tab: View Profile

Κάνεις κλικ εκεί και μετά από άπειρο loading του client, εμφανίζεται το profile στο οποίο δίπλα στο όνομα έχει ένα μικρούλι βελάκι που ανοίγει ένα dropdown list που έχει την επιλογή Report Profile).

 

Ειλικρινά μια μέρα θα κάνω capture τη διαδικασία να την postάρω στο forum του BF1 να δω τι θα πουν (με σβησμένο το όνομα του hacker γιατί σε αυτό είναι αυστηροί οι καραγκιόζηδες, τρως ban κατευθείαν...)

Ρε παιδιά συγνώμη έχουμε αρκετούς απο αυτούς (cheaters);;  Τι λεει η εμπειρία σας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη έχουμε αρκετούς απο αυτούς (cheaters);;  Τι λεει η εμπειρία σας;;;

Λέει, ότι τα scores και οι εμπειρίες του καθενός, δεν είναι αποδείξεις.

Προσωπικά έχω πετύχει 2, άδειασε ο server σε 5 λεπτά και πήγαμε αλλού.

Μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι, όχι τόσο "φωναχτοί", που κλέβουν με το γάντι, αλλά και πάλι, αν δω κουλά, βγαίνω και πάω αλλού.

Αυτό φυσικά δε σημαίνει πως η DICE δε μαλακίζεται και πως κόβοντας τους servers και το procon, δεν αύξησε τις πιθανότητες να υπάρχουν και να αλωνίζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα γράψω για τα υπόλοιπα, γιατί το ότι δε μου έχει τύχει, δε σημαίνει ότι δε συμβαίνει.

Όμως, τα φίλτρα, δουλεύουν μια χαρά.

Αυτό που μαλακίζεται είναι το sorting. Αν δηλαδή κάνω sort με ping και μετά το πατήσω πάλι, κάνει ότι να'ναι.

 

Δεν είναι θέμα διαφωνίας, εννοείται.

 

Το θέμα με το τανκ, το ρώτησα στο"παράθυρο" ακριβώς εκείνη τη στιγμή, μου το επιβεβαίωσαν.

 

Κάποια από τα άλλα, είναι θέμα και της "αχρησ(τ)ίας" μου, πλέον.

 

Για τα φίλτρα, πάνω-κάτω το ίδιο λέμε.

 

Τί να τα κάνω να λειτουργούν, άμα δε μπορώ να sortάρω με Ping. Να παίζω στον ιδανικό server με 180 και 300, δε βολεύει και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να τα κάνω να λειτουργούν, άμα δε μπορώ να sortάρω με Ping. Να παίζω στον ιδανικό server με 180 και 300, δε βολεύει και πολύ.

Sortάρει, απλά μία φορά. Μετά το χάνει. Εγώ αυτό που κάνω είναι να sortάρω με όνομα και μετά πάλι με ping.

Όμως, σε εμένα δουλεύουν τα φίλτρα μια χαρά, οπότε βάζοντας Ευρώπη, έχω από 15 μέχρι 50ms.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που ρώτησε πιο πανω. Αν έχεις origin access έχει 13,5€ το dlc ή 15€ άνευ origin access. Ισχύει από την μέρα που έληξαν οι 2 βδομάδες του premium pass για ολες τις κονσόλες. Πρέπει να έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο για να συμφέρει το premium pass. Αλλιως πιο καλά τα πακέτα ένα ένα από 15€ δεν σε φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε πλέον εκτός του ότι δεν ενδιαφέρονται να το κρύψουν (φαίνεται από το k/d), το διαφημίζουν κι όλας (δείτε nick ο δεύτερος). Όπως πάντα, πλήρης αδιαφορία από EA/DICE.

Όπως έγραψα και πριν, χωρίς video, δυστυχώς, δε μπορείς να είσαι σίγουρος, μόνο από το score. Κι εδώ, τρανό παράδειγμα, μαλακίας της DICE (και του fairfight)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DmZQuAErVr8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...