Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το πιστευω ρε παιδια :D

μπαινω στο παιχνιδι κ λει 1d   με το που ξεκιναει.Πως γινεται αυτο? 

ολοι το λενε στο chat.Και ναι δεν φταινε οι hackers.Εδω κ 3 μερες περιπου ετσι ειναι οχι παντα ομως.

Αυτο δεν ητανε ετσι, μηπως κατι αλλαξαν με καινουργιο update η ειναι bug της χρονιας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες υπάρχει περίπτωση το pc του προλετάριου που έχω (quad core Q8300, 6GB RAM, GTX 750Ti) να σηκώσει το παίγνιο;

Αν έβαζα άλλα 2GB RAM θα έκανε κάποια διαφορά. Δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά, απλά να τρέχει...

Δύσκολα τα πράγματα

 

Φαντάζομαι θα τρέχει αλλά όλα low για να έχεις καλά fps

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα τα πράγματα

 

Φαντάζομαι θα τρέχει αλλά όλα low για να έχεις καλά fps

 

Ok thanks. Δεν χαλιέμαι, το Fifa 17 το παίζω στο low κλειδωμένο στα 30fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok thanks. Δεν χαλιέμαι, το Fifa 17 το παίζω στο low κλειδωμένο στα 30fps.

Βλέποντας από τα δύο παρακάτω βίντεο, φαίνεται ότι μια χαρά θα παίζει.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tIFMLIAlNVE

 

https://www.youtube.com/watch?v=uNs8MZGs1_w

 

Θα την πω όμως την κακία μου για το BF1 εγώ. Μήπως να παίξεις καλύτερα BF4 που είναι αξιόλογο παιχνίδι και κοστίζει 5 ευρώ μόνο και σε να περιμένεις λίγο καιρό για BF1 που θα πέσει και η τιμή του; http://www.dlcompare.com/games/519/buy-battlefield-4-key

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο φαίνεται καθαρά ότι πετυχαίνεις καλύτερα όταν είσαι supressed παρά όταν δεν είσαι

Στο video φαίνεται καθαρά, πόσο άθλιο είναι το σύστημα του supression, για κάποιον που είναι καλός στο σημάδι και πόσο γελοίο είναι, για τον άσχετο που μπορεί να πάρει το kill ενώ σημαδεύει στο γάμο του Καραγκιόζη.

Στο BF3, το supression σου μετακινούσε μόνο το σκόπευτρο, αλλά αν κατάφερνες να σημαδέψεις, πήγαινε εκεί που έπρεπε.

Από το 4 και μετά, όταν είσαι supressed, η σφαίρα πάει τυχαία σε μια ακτίνα Χ, η οποία μάλιστα από ότι λένε, είναι σαφώς μεγαλύτερη στο BF1, από ότι ήταν στα προηγούμενα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=odaNHtki_QY

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις αγοράσαμε τον private server μας. Το όνομα είναι "BFGR Greek Clan www.battlefield1.gr Noob Friendly (24/7Admins)" Σας προσκαλούμε όλους να μπείτε στον server κ ν γνωριστούμε. Όνειρο μας είναι να γεμίσει ο server και η clan με όσο τo δυνατόn περισσότερους Έλληνες.!! Προσθέστε τoν server μας στoυς αγαπημένους σας.!!!

 

Για να κάνετε apply στην clan γραφτείτε στο www.battlefield1.gr

 

Join the mayhem!!!

 

Υ.Γ. έχουμε και FB group https://www.facebook.com/groups/www.battlefield1.gr

Επεξ/σία από cyberguy
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο που έπαιξα και τα βίντεο που βλέπω, είναι βέβαιο ότι αν ήταν παιχνίδι οδήγησης, θα ήταν το NFS. Άλλο ένα σκουπίδι της εποχής, που όλοι τρέχουν σαν παλαβοί και πυροβολούν όπως και όπου να 'ναι. Μακριά από εμένα (προσωπική μου άποψη, δεν απαιτώ να συμφωνήσει κανείς μαζί μου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο που έπαιξα και τα βίντεο που βλέπω, είναι βέβαιο ότι αν ήταν παιχνίδι οδήγησης, θα ήταν το NFS. Άλλο ένα σκουπίδι της εποχής, που όλοι τρέχουν σαν παλαβοί και πυροβολούν όπως και όπου να 'ναι. Μακριά από εμένα (προσωπική μου άποψη, δεν απαιτώ να συμφωνήσει κανείς μαζί μου).

Το ότι είναι γρήγορο για την εποχή του είναι. Γρήγορο reload, τρέξιμο κλπ. Και εμένα με ενοχλεί, ειδικά όταν το πρωτοέπαιξα το έλεγα εδώ μέσα. Και εγώ θα το ήθελα (πολύ) πιο αργό. Τι να το κάνουμε όμως, η μόδα θέλει "fast paced" πράγματα, οπότε είτε θα ακολουθήσεις ή θα βρεις κάποιο άλλο στα μέτρα σου. Εγώ το ακολουθώ και προσπαθώ να το φέρω κοντά σ' αυτό που μ' αρέσει.  ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο που έπαιξα και τα βίντεο που βλέπω, είναι βέβαιο ότι αν ήταν παιχνίδι οδήγησης, θα ήταν το NFS. Άλλο ένα σκουπίδι της εποχής, που όλοι τρέχουν σαν παλαβοί και πυροβολούν όπως και όπου να 'ναι. Μακριά από εμένα (προσωπική μου άποψη, δεν απαιτώ να συμφωνήσει κανείς μαζί μου).

Άλλοι παίζουν NFS, άλλοι Colin McRae, άλλοι Assetto, άλλοι rFactor.

Δεν αμφισβητεί κανείς ότι το rFactor είναι το πιό αληθοφανές, αλλά σε πολλούς αρέσει το NFS γιατί θέλουν κάτι πιό ανάλαφρο, πιό διασκεδαστικό να παίξουν.

Σε όσους δεν αρέσει το BF, υπάρχει πχ το ARMA3. Δεν είναι απαραίτητα, ούτε καν επιθυμιτό να αρέσει σε όλους το ίδιο παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σαν νεος στο bf1 ρωτάω μόνο σε 5 πίστες παίζουμε; Εδωσα 50 ευρώ για αγορά του παιγνιδιού με cd .. Ισχύει αυτό;;Παιζω Domination συνηθως και οι πιστες ειναι παντα οι ιδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Χωρίς να αγοράσεις DLC, μπορείς να παίξεις 11 πίστες. Ίσως το Domination (δεν έχω πάιξει) ή ο server να έκανε κύκλο μόνο τις 5. Δοκίμασε Conquest, που παίζεις όλες τις πίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

^^ Χωρίς να αγοράσεις DLC, μπορείς να παίξεις 11 πίστες.

Δέκα, εκτός αν ξεχνάω κάποια :

 

-Ballroom Blitz

 

-Argonne Forest

 

-Fao Fortress

 

-Suez

 

-St. Quentin Scar

 

-Sinai Desert

 

-Amiens

 

-Monte Grappa

 

-Empire's Edge

 

-Giant's Shadow

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...