Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω premium κ κατεβασα 5gb update!

πριν το update επιανε απο 90 εως 120 (max settings) κ τωρα ιδα μέχρι και 20, 30 fps καλο? σκεφτομαι να ξανα κατεβασω παιχνιδι. Μαλλον κατα λαθος μας χαρισε DLC.

Wtf EA!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 5gb είναι το DLC και το πήραν όλοι (Premium και μη) για να μπορείς να κάνεις spectate (μπας και αγοράσεις)

Για να παίξεις, πρέπει να δουν μαρούλι

 

post-175401-0-12727000-1489780882_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες το game τα σπαει γενικα,χρονια ειχα να δω τοσο καλο fps....cod1,cod2,bfbc2 κ τωρα αυτο.Πιστευω οσο περναει ο καιρος κ θα το βαριουνται οι hackers θα το γουσταρω περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωση, το Quit του μενού του BF4 κλείνει απευθείας το παιχνίδι.. ούτε Alt + F4, ούτε τίποτα. Στο BF1 δεν μπορούν να το φτιάξουν?!

Τι εννοείς...; Με το Quit βγαίνεις από το παιχνίδι και μετά θέλει δεύτερο, για να κλείσει η εφαρμογή.

Στο BF4, δεν είχε in-game browser, αφού γινόταν από το web-browser, οπότε δεν υπήρχε μενού για να πας μετά το quit...

 

btw, ξεκλείδωσε το 1886. Ο ήχος τα σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς...; Με το Quit βγαίνεις από το παιχνίδι και μετά θέλει δεύτερο, για να κλείσει η εφαρμογή.

Στο BF4, δεν είχε in-game browser, αφού γινόταν από το web-browser, οπότε δεν υπήρχε μενού για να πας μετά το quit...

Aπο το αρχικό μενού του BF1, τουλάχιστον σε 'μένα, πρέπει να περιμένω λίγο για να κλείσει η εφαρμογή-- και εκνευριζόμουν και το έκλεινα με Alt + F4, απεναντίας με το νέο κεντρικό μενού του BF4, που μόλις πατήσω το Quit, κλείνει η εφαρμογή.

 

Όντως, ωραίο φαίνεται το 1886 είναι όντως μια μίξη του Gewehr και του Snpringfield στα stats?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, ωραίο φαίνεται το 1886 είναι όντως μια μίξη του Gewehr και του Snpringfield στα stats?

Το sweet spot είναι ανάμεσα σε SMLE και Russian 1885, 50-90μ.

Παίρνει 8 σφαίρες στη γεμιστήρα, αλλά γεμίζει μία, μία. Το reload είναι αργό, όμως αν το κόψεις, έχεις σφαίρες, σε αντίθεση με τις γεμιστήρες.

Σε fire-rate & bullet speed είναι στο μέσο όρο, ούτε το ταχύτερο, ούτε το αργότερο.

Ο ήχος όμως....  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαρέθηκα πολύ γρήγορα το BF1. Δεν ξέρω γιατί, μάλλον είμαι του πιο σύγχρονου πολέμου. Έχω κάπου 30 ώρες ενώ στα BFBC2, BF3 και 4 έχω απο 150-160 ώρες στο καθένα. Απο την αρχή γενικά ήταν προβληματικό παιχνίδι. Είχε θέμα στα μενού που κόλλαγε ή δεν μου δούλευαν τα κουμπιά, τα fps σε κάποια σημεία στις πίστες πέφτουν ανεξήγητα χαμηλά. Πάντως έχει ωραία ατμόσφαιρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θέλω να κανό μια περίεργη ερώτηση

 

μπορώ εγώ να  παίξω με έναν  φίλο μου ο οποίος ώμος εχει το παιχνίδι σε διαφορετική πλατφόρμα (PS4) η αλαλάζουν και η servers 

 

 

και μαι παρατήρηση

 

 έχω εντοπίσει  αρκετούς hacker και μου έχουν σπάσει τα νεύρα με βλέπουν από τελείως άκυρα σημεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαρέθηκα πολύ γρήγορα το BF1. Δεν ξέρω γιατί, μάλλον είμαι του πιο σύγχρονου πολέμου. Έχω κάπου 30 ώρες ενώ στα BFBC2, BF3 και 4 έχω απο 150-160 ώρες στο καθένα. Απο την αρχή γενικά ήταν προβληματικό παιχνίδι. Είχε θέμα στα μενού που κόλλαγε ή δεν μου δούλευαν τα κουμπιά, τα fps σε κάποια σημεία στις πίστες πέφτουν ανεξήγητα χαμηλά. Πάντως έχει ωραία ατμόσφαιρα.

Βασικά, πολύ γρήγορα τα βαρέθηκες όλα...

Αν μετρήσω τις ώρες μου σε 1942, BF2, BC2, BF3, BF4, HL, πρέπει να είναι > 3.000... Με 150-160, δεν προλαβαίνεις ούτε να ξεκλειδώσεις αρκετά όπλα, ειδικά στα 3-4....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 4 οχι, στο BC2 και στο 3 μια χαρα προλαβαινεις εκτος αμα εχεις χαμηλο SPM  και ειδικες αναγκες :P

 

BF2 ητανε το αλλο ακρο, ενα promotion μπορει να επαιρνε βδομαδες ισως και μηνες, απο την αλλη δεν σε ενοιαζε και τοσο, τα XP και τα level ητανε απλα το "κερασακι"

 

γι αυτο και βλεπουμε εν ετει 2017 BF2 revival και 2142 ενω ενα BF σαν το BF1 δεν θελει και πολυ για να καταντησει σαν το hardline, και λογικα οταν θα ερθει εκεινη η ωρα, ελαχιστοι θα ειναι αυτοι που θα μπουνε στον κοπο να το  "αναστησουν"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 4 οχι, στο BC2 και στο 3 μια χαρα προλαβαινεις εκτος αμα εχεις χαμηλο SPM  και ειδικες αναγκες

Γενικά παίζω πάντα και μόνο sniper/recon.

Ειδικά στο 4, επειδή ήθελα πάντα 8Χ και straight pull bolt, υπήραν όπλα που τα ξεκλείδωνες μετά από ώρες και τo SPM, δε μετρούσε, αφού ήταν kills και όχι score. To 4 δε, έχει το πιό άχρηστο σύστημα... Ξεκλειδώνεις 300 άχρηστες βλακείες, που δεν έχουν κανένα νόημα σε κάποια όπλα, για να πάρεις αυτό που θέλεις... Τα πάντα για όλα τα όπλα... Ποιός το σκέφτηκε ήθελα να ήξερα...

 

Στο 1, όπως και στο HL μου αρέσει που αγοράζεις μόνο ότι θέλεις. Βέβαια, αυτό ίσως να το κάνει και βαρετό, αφού χάνεται ο σκοπός, παίρνεις ότι θέλεις και μετά δεν έχει κάτι να ξεκλειδώσεις, παίζεις μόνο για το score.

 

To 1 πάντως, μπορεί να χάσει τον κόσμο του γρήγορα, αλλά μόνο στο PC. Στις κονσόλες, είναι μεγάλη επιτυχία (αναλογικά με άλλα) και εκεί βασίζονται. Ειδικά οι αλλαγές που θέλουν να κάνουν, Ammo 2.0, είναι ειδικά για τους lone wolves. Καταστρέφουν το ομαδικό παιχνίδι εντελώς, γιατί θέλουν να στηρίξουν τη μάζα, που μπαίνει, κάνει μπαμ-μπουμ και μετά βάζει HALO ή Asseto Corsa, δεν παίζει αποκλειστικά όπως κάποιοι από εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες υπάρχει περίπτωση το pc του προλετάριου που έχω (quad core Q8300, 6GB RAM, GTX 750Ti) να σηκώσει το παίγνιο;

Αν έβαζα άλλα 2GB RAM θα έκανε κάποια διαφορά. Δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά, απλά να τρέχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...