Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ενθουσιάστηκα αλλά ούτε και απογοητεύτηκα. Θα ήθελα σίγουρο λιγότερο τρέξιμο και  περισσότερο ρεαλισμό. Καταλαβαίνω πως είναι multiplayer αλλά δεν χρειάζεται να είναι και αγώνας δρόμου. Δώσε αξία στο reloading και κάνε την σκόπευση ποιο δύσκολη, δεν μιλώ επιπέδου Arma αλλά κοντά στο Red Orchestra... Είναι τόσο δύσκολα αυτά που ζητώ ή οι παίκτες ζητούν τη γρήγορη προσέγγιση;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι παίκτες, βασικά οποιοσδήποτε σχεδόν στην καθημερινότητά του, ζητάει την ευκολία. Πού να ψάχνεις, πού να σκέφτεσαι, πού να σχεδιάζεις? Όλα έτοιμα, στο πιάτο.

 

Όσο πιο απλό (κα ταυτόγχρονα φανφαρόνικο για να κάνουμε και σαματά), πετυχαίνει.

 

Αυτός είναι ο λόγος που το CoD πουλάει σαν τρελό...όπως και το FIFA, όπως και σχεδόν όλα τα ΤΟΡ σε πωλήσεις κάθε χρονιά.

 

Point&Shoot (run n' gun, βασικά), με εφέ, εκρήξεις, cinematics, cut-scenes, quick action buttons για να λέμε ότι συμμετέχουμε, και από "ουσία" 0.

 

Ναι δεν θέλουμε (δεν θέλω) το BF να γίνει ARMA, δεν με ενδιαφέρει τέτοια αληθοφάνεια, αλλά πλέον έχει περάσει στο εντελώς αντίθετο άκρο.

 

Άντε να δούμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάθαμε σε τι σύστημα έτρεχε το παιχνίδι στην παρουσίαση εχθές; Το σίγουρο είναι σε κάρτα της AMD ( υπήρχε ως χορηγος δίπλα στα pc το έδειξε σε ένα πλάνο εχθές ).

 

Σχετικά με το gameplay:

 

-Και μένα με χάλασε πολύ αυτή η γυναικεία φωνή που σε ενημερώνει ποια περιοχή κατέλαβαν οι αντίπαλοι κλπ πρέπει να αλλάξει ή τουλάχιστον να έχει επιλογή να επιλέξεις ανάμεσα σε 2-3 διαφορετικές.

 

-Το UI συμπαθητικό, σαφώς επηρεασμένο από SW Battlefront, πιθανότατα θα υποστεί κάποια αλλαγή, ακόμα είναι σε alpha το παιχνίδι, μέχρι να κυκλοφορήσει, λογικά θα πιέσουμε και μεις μέσω feedback να αλλάξει αυτό. 

 

-Το recoil των όπλων όντως μου φάνηκε κάπως αλλά μη ξεχνάμε ότι είναι αρχικές εκδόσεις του παιχνιδιού. Επίσης σκεφτείτε ότι εκτός από jackfrags, westie, matimio, levelcap, xfactor οι υπόλοιποι παρευρισκόμενοι δεν ήταν καν σχετικοί. Θα μπορούσαν να βρουν απλούς παίκτες ή να έκαναν μια κλήρωση και να έπαιζαν παίκτες απ'ολο τον κόσμο ως καλεσμένοι στην παρουσίαση, λιγότερο χρηματικά θα κόστιζε από το να φέρουν τον zac efron, τον snoop dogg και τους άλλους. Οπότε μπορεί να πείραξαν τα όπλα ώστε να είναι πιο εύκολα στη χρήση από τους παρευρισκόμενους.

 

-Ο ήχος και τα γραφικά πολύ ανώτερα των προηγουμένων BF, επηρεασμένα κι αυτά από το SWB. Δεν με χάλασε καθόλου αυτό. Το περίμενα. Το SWB με είχε εντυπωσιάσει τόσο στο τομέα των γραφικών για τις απαιτήσεις που ζητούσε σε σύστημα τόσο και στο θέμα ήχου ήμουν και είμαι καλυμμένος πλήρως.

 

- Δεν μου άρεσε το κυκλάκι στο κέντρο της οθόνης. Φαίνεται να λειτουργεί ως ένδειξη stamina για το τρέξιμο - κάρφωμα με τη ξιφολόγχη και ως στόχος.  Ή πρέπει να φύγει ή να αλλαχθεί με κάποιο crosshair σαφώς πιο διακριτικό.  Θα ήταν καλό να υπάρχει και επιλογή να το παραμετροποιήσεις ή να το αφαιρέσεις εντελώς. 

 

-Η επιστροφή των 4ων ατόμων squad ούτε με πείραξε ούτε με χαροποίησε. Δεν με ενόχλησε το πώς λειτουργούσε στο 3 ούτε στο 4 που ήταν 5 άτομα. 

 

-Μου φάνηκε φοβερή η κατάρριψη του zepelin η οποία δεν ειναι scripted event αλλά πέφτει ανάλογα το που θα το ρίξει ο αντίπαλος.

 

-Θα ήθελα λίγο μικρότερη την ένδειξη στο κέντρο της οθόνης όταν σκοτώνεις έναν αντίπαλο ή ολοκληρώνεις κάποιο objective, assist κλπ

 

-Περίμενα να ήταν ελάχιστα πιο αργή η κίνηση του παίχτη καθώς και τα όπλα πιο δύσκολα στη χρήση. Πιθανότατα θέλουν να το κάνουν πιο arcade φάση και όχι arma. 

 

Πάνω κάτω αυτές ήταν οι δικές μου αρχικές σκέψεις βλέποντας το χθεσινό event. Θα ρίξω μια ματιά και σε levelcap, jackfrags και στους άλλους αν έχουν ανεβάσει υλικό.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως όσον αφορά την ταχύτητα της δράσης, μόνο ενα sleight of hand και double tap λείπει και έδεσε το πράμα :P

Αυτά ήταν μέχρι το Black Ops 1. Οταν ήταν cod. Τώρα βάλε το jetpack και πήδα σαν το κατσικάκι :P

 

 

ejtgzCP.jpg

 

 

 

Battlefield 1: Operations mode is a continuous battle across multiple maps 

 

Οperations sounds like a mix of Rush and Conquest, and DICE hopes to offer some semblance of the war effort, where different battles were fought across multiple fronts but essentially lead to the same goals. We’ll even be able to see the map we just finished over the horizon as the next map starts, according to the developer.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ χωρίς loading screen ή κάποια παύση απλα να προχωράς στον επόμενο χάρτη;

 

Φαντάζομαι αυτο εχει νόημα πχ απο χαρακώματα στα περίχωρα (Α χάρτης) να μπαίνεις στην πόλη (Β χάρτης), αλλα όχι και να αλλάζει δραστικά το περιβάλλον. Εκτός και αν το αφήσουν ελεύθερο, όποτε θα βλέπεις servers όπου ξεκινάς Ευρώπη και μετα προχωράς σε έρημο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βαλουν τοσα dlc οπως το 4 τοτε αξιζει να παρεις το premium απο το να αγορασεις χωρια.

Περα απο αυτο και εγω ειχα αναμεικτα συναισθηματα για το παιχνιδι.Ειδικα η φωνη της γκομενας πρεπει να αλλαχτει μη σου πω να βαλουn την φωνη απο αυτον στον 0:35

Περα απο αυτο τα γραφικα ναι μεν ητανε ωραια αλλα δεν ξερω κατι με χαλαγε στην εικονα ισως επειδη ειναι ακομη alpha τι να πω δεν ξερω.Ειδα πραγματα που μου αρεσαν καποια αλλα οχι αλλα γουστα ειναι αυτα...Βεβαια οταν θα ερθει η beta και λογικα θα μπορεσουμε να δουμε το παιχνιδι εκει γιατι αλλιως ειναι να παιζεις κ αλλιως απλα να βλεπεις.

Τοτε νομιζω θα εχουμε μια καλυτερη σφαιρικη αποψη για το παιχνιδακι.

Btw το charge εμενα μου αρεσε τρελο χαβαλε φανταστειτε server only  charge :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o "ανταγωνισμος"  κοιμαται για τα καλα παντως !!

η ΤWI αντι να δειξει κανα rising storm 2 vietnam  να (γ)καυλωσουμε μας εκαναν  επιδειξη ενα custom community  μαπ για το  "κηφηνες 2" και ενα αλλο KF σε virtual reality, σοVαRα τωρα ? 

 

η ΝWI δεν ειπε τιποτα για το insurgency sand storm, αντιθετα  εδειξε trailer απο ενα paid WW2  total conversion

 σε early access το οποιο τρεχει εν ετει 2016 σε source  engine :s

 

η Bohemia ενα trailer για το arma 3 apex εδειξε, το οποιο ετσι κι αλλιως απευθυνεται πολυ διαφορετικο κοινο ( niche market που το λενε και στο χωριο μου ) 

 

 

η DayBreak ξεμεινε απο ζομπια και το γυρισε στα rpg :P

 

τωρα στο BF1, αυτα που με χαλασαν απο το gameplay show  ητανε το health regen και το οντως "ψοφιο" recoil 

 

το movement speed δεν με χαλαει,  σε συνδυασμο με το αθφονο destruction θα φερει πισω αρκετο κοσμο που εχει αφησει τα BF3/BF4 για να παιζει ακομα  αυτο το καταλαθος  BF, αυτο το εκτρωμα  το BC2 ( :P

 

 

τωρα αν πανε τα ζωα  και μας χωρισουν παλι σε 10 κατηγοριες server ( 60hz  30hz  45hz hardcore  24/7 karkand conquest large conquest σκετο με λιγο  γαλα απο πανω )  κακο του κεφαλιου τους !! εννοειται πως θα κανω preorder εφοσον μου αρεσει αρκετα  ( και τρεχει ανθρωπινα στην 390 ) η open beta   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...