Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα Γαλλάκια στο DLC, αλλά στον Β' ΠΠ πήραν τον πέο σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα για την ''δύναμη'' που είχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες καλησπερα το πηρα τελικα το game  , λοιπον πειτε μου με λιγα λογια απο τι να ξεκινησω και με τι να ασχοληθω πιο πολυ , υποψιν ειναι πρωτη φορα που θα παιξω multiplayer οποτε οσο μπορειτε να με βοηθησετε.

 

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδια επειδη τωρα το αγορασα το παιχνιδι και δε ξερω τι γινεται με τα DLC κλπ.

 

Το They Shall Not Pass ειναι paid DLC ή free Expansion? Βλεπω οτι θα το εχουν αποκλειστικα οι Premium για 2 εβδομαδες, μετα ειναι δωρεαν για ολους ή μετα αρχιζει η πωληση του στο Origin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδια επειδη τωρα το αγορασα το παιχνιδι και δε ξερω τι γινεται με τα DLC κλπ.

 

Το They Shall Not Pass ειναι paid DLC ή free Expansion? Βλεπω οτι θα το εχουν αποκλειστικα οι Premium για 2 εβδομαδες, μετα ειναι δωρεαν για ολους ή μετα αρχιζει η πωληση του στο Origin?

 

Paid.

Το δεύτερο. Όσοι έχουν Premium Pass έχουν early access 2 εβδομάδων, δηλαδή παίζουν από σήμερα. Σε 2 εβδομάδες θα εμφανιστεί στο store για αγορά. Το ίδιο θα γίνει για όλα τα επόμενα DLC.

 

παιδες καλησπερα το πηρα τελικα το game  , λοιπον πειτε μου με λιγα λογια απο τι να ξεκινησω και με τι να ασχοληθω πιο πολυ , υποψιν ειναι πρωτη φορα που θα παιξω multiplayer οποτε οσο μπορειτε να με βοηθησετε.

 

ευχαριστω.

 

Είναι πολύ γενική η ερώτησή σου.

 

Για αρχή, ρύθμισε τα γραφικά σου ώστε σε καμία περίπτωση το framerate να μην πέφτει κάτω από 60.

Αλλιώς, εκτός του ότι σε σημεία με δράση το παιχνίδι θα σέρνεται, θα τρως και kills χωρίς να καταλαβαίνεις το γιατί.

Οι διαφορές ανάμεσα σε medium/high είναι μικρές και ανάμεσα σε high/ultra ελάχιστες, ειδικά αν παίζεις επιθετικά και έχεις το νου σου στη δράση και όχι να χαζεύεις το περιβάλλον.

 

Επίσης, επειδή αν μπεις για πρώτη φορά σε operations ή conquest είναι πολύ πιθανό να χάσεις τη μπάλα και να μην καταλαβαίνεις τι γίνεται και γιατί γίνεται, εγώ θα πρότεινα οι πρώτες σου ώρες στο multiplayer να είναι στο TDM (Team Deathmatch).

 

Πάρε assault και άρχισε να δοκιμάσεις όπλα, gadgets και χάρτες.

Οι πίστες είναι μικρές και ο σκοπός απλός: Σκότωσε όσους πιο πολλούς μπορείς πριν σκοτωθείς.

Όταν εξοικειωθείς και θεωρείς πως έχεις πάρει πρέφα από το παιχνίδι, μπορείς να βουτήξεις στα «βαθιά» (Conquest, Operations) με όποιο class νομίζεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω πρώτη φορά DLC σε παιχνίδι (μάλλον 2η) :P, αφού ασχολούμαι που ασχολούμαι με το παιχνίδι...

 

Ωστόσο, μπήκα BF4, και το sniping μου φάνηκε πιο ωραίο στο "παλιό", σαν να παραείναι εύκολο στο BF1. Ή ιδέα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω παιδες εχω ψιλομπερδευτει, οτι καινουριο βλεπουμε μετα το 5,88G update θα το εχουμε μονο εαν πληρωσουμε ετσι;

ρωταω μιας κ εμφανιστηκαν μεσα σε ολα κ τα καινουρια οπλα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα νέα όπλα τι γίνεται...

Ήθελα να πάρω ένα, κάνω ότι έλεγε στο 1ο μέρος του assignment, αλλά δε φαίνεται κάπως ότι το έχω ολοκληρώσει...

 

Η Verdum heights πάντως, με την ομίχλη, δεν παίζεται... Ούτε στα 5 μέτρα δε βλέπεις, ειδικά στα σημεία με τις φωτιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 2 ώρες στο παιχνίδι, post patch.

 

Performance το ίδιο σε εμένα, δε παρατήρησα τεράστιες αλλαγές. Τα animation δεν "έπαιζαν" όπως έπρεπε, ειδικά τα reloading αρκετές φορές, το "πέταμα" χειροβομβίδας δεν τα έδειχνε καθόλου. Άκυροι ήχοι σε άκυρες στιγμές, π.χ αγκομαχούσα και ακουγόταν ο ήχος που ακούγεται όταν σε κάνει revive κάποιος medic ή έκανα reload το springfield και ακουγόταν ο ήχος από το Colt 45.

 

Το πρόβλημα με το hit reg παραμένει και ήταν κάπως εκνευριστικό σήμερα.

 

Επίσης, κάποιος που παίζει sniper (@Zaytsev) παίζει κάτι με το zeroing? Δηλαδή, μου φαίνεται ότι "σηκώνω" πιο πολύ το όπλο για να πετύχω κάποιον στα 400 μέτρα απ' ότι πριν το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, κάποιος που παίζει sniper (@Zaytsev) παίζει κάτι με το zeroing? Δηλαδή, μου φαίνεται ότι "σηκώνω" πιο πολύ το όπλο για να πετύχω κάποιον στα 400 μέτρα απ' ότι πριν το patch.

Παίζω αρκετά aggresive, προσπαθώντας να είμαι στην απόσταση που ορίζει το "sweet spot" του όπλου μου, αλλά κάποιες φορές είμαι και μακρυά. Όμως, έπαιξα μόνο ένα γύρο και δεν έτθυχε να ρίξω μακρινές. Θα το δω και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα Γαλλάκια στο DLC, αλλά στον Β' ΠΠ πήραν τον πέο σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα για την ''δύναμη'' που είχαν.

Και στο α' παγκόσμιο η Γαλλία κατά κάποιο τρόπο τον πέο πήρε μαζί με την Αγγλία . Νίκη τους είναι μπορεί να χαρακτηριστεί ως πύρρειος αφού είχαν κυρίως η Γάλλοι τεράστιες απώλειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

campaign 10 ώρες? γιατί ξέρω ότι είναι κοντά στις 4 ώρες. εκτός και αν προσθέτεις κάθε mode. easy+medium+hard αρθροιστικά θα σε βγάλει κάτι παραπάνω από 10.

https://howlongtobeat.com/game.php?id=38001

 

6:21 average

 

παιδες να σας κανω μια ερωτηση αξιζει να το παρω το game?

 

ευχαριστω.

Κρίμα, εγώ θα σου πρότεινα να χτύπαγες ένα Battlefield 4 με 5 ευρώ μόνο για 1-2 μήνες, να περιμένεις να πέσει και η τιμή του 1 και να φτιάξουν και τα bugs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, κάποιος που παίζει sniper (@Zaytsev) παίζει κάτι με το zeroing? Δηλαδή, μου φαίνεται ότι "σηκώνω" πιο πολύ το όπλο για να πετύχω κάποιον στα 400 μέτρα απ' ότι πριν το patch.

Ακόμα δεν έχω προλάβει να παίξω, πήζω λίγο αυτές τις μέρες, αλλά σύμφωνα με το symthic, δεν έχουν αλλαγές:

http://symthic.com/bf1-multi-comparison?w1=Gewehr_98_Infantry&w2=Gewehr_M.95_Infantry&w3=Lebel_Model_1886_Sniper&w4=SMLE_MKIII_Infantry&w5=Russian_1895_Infantry

 

Είναι όλα στο ίδιο bullet velocity & bullet drop που είχαν και πριν το patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...