Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς πρόβλημα με το performance? Μπήκα χθες το βράδυ να παίξω και δεν έπιασα πάνω απο 25 fps. Σήμερα ξαναδοκίμασα, το ίδιο.

 

@saxos

Ξαναγύρισα στο sniper. Δεν είμαι εγώ γι' αυτά. :P

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η άποψη της DICE για balance:

post-175401-0-18996900-1488563638_thumb.jpg

 

(προφανώς το lvl δε συνεπάγεται καλό παίχτη αλλά όσο να'ναι είναι μια ένδειξη του πόσο «λιώνει» το game ο άλλος).

 

Μπορείτε να μαντέψετε το αποτέλεσμα ticket-wise;

 

 

 

post-175401-0-37809900-1488563647_thumb.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψη της DICE για balance:

attachicon.gifbalance1.jpg

 

(προφανώς το lvl δε συνεπάγεται καλό παίχτη αλλά όσο να'ναι είναι μια ένδειξη του πόσο «λιώνει» το game ο άλλος).

 

Μπορείτε να μαντέψετε το αποτέλεσμα ticket-wise;

 

 

 

attachicon.gifbalance2.jpg

 

 

 

Έτσι όπως είναι η "κοινότητα" πλέον, δεν έχει νόημα.

 

Τελευταία φορά που έπαιξα, πριν 10(?) μέρες.

 

Φορτώνει νέα πίστα, είμαι με SSD, βγαίνω στο χάρτη και με κάποιο μαγικό τρόπο οι οχτροί έχουν ήδη 3/5 σημαίες και εμείς είμαστε στο αρχικό spawn point ακόμα.

 

Σε πολλές άλλες περιπτώσεις, το balance ορίζεται ως +5-7 παίκτες στην αντίπαλη ομάδα, μέχρι να πάνε τα tickets σε διαφορά >300.

 

Στο 3+4, με τους rented servers κλπ, υπήρχε η δυνατότητα να επιλέξεις 2-3-5 που σταθερά να έχουν καλό moderation και τουλάχιστον να κρατάνε τα μπόσικα.

 

Εδώ, εξακολουθώ να μην έχω ούτε ένα favorite αφού το κάθε bass-turd εκμεταλλεύεται κάθε νέο "κολπάκι" που διαβάζει στο γούγλη και βλέπει στο tube για να καταστρέφει το παιγνίδι (ο μάγκας με 10 deaths επειδή συνεχώς έριχνε στα δικά μας tank και αναγκαστικά τον σκοτώναμε μπας και μπορέσουμε να παίξουμε λίγο, ενώ έτρωγε συνέχεια report-κράξιμο στο chat είναι άλλη κατηγορία, προφανώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά την γνώμη σας πια είναι τα καλύτερα όπλα για κάθε κλάση

Δεν υπάρχει "καλύτερο όπλο" κατ' εμέ, αλλά "τι σε βολεύει"  ;)

 

Έχω βρεθεί να παίζω τα πιο άκυρα όπλα (με χαμηλό damage, accuracy κλπ) επειδή με βόλευαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει "καλύτερο όπλο" κατ' εμέ, αλλά "τι σε βολεύει"   ;)

 

^ Αυτό.

Εδώ μπορείς να βρεις μια γρήγορη εξήγηση των διάφορων variants των όπλων αφού στην ΕΑ αποφάσισαν απλά να αλλάζουν ονόματα χωρίς εξήγηση in-game:

https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/58s9c1/battlefield_1_weapon_variants/?st=izv1nldn&sh=14e37ce9

 

Γενικότερα ότι δεις να παίζουν σχεδόν όλοι σε κάποια χρονική στιγμή, αυτό είναι το όπλο του συγκεκριμένου patch (πως λέμε αυτή τη σεζόν θα φορεθεί το τάδε ρούχο; Έ, κάτι τέτοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να κάνεις αγορές στην Origin με προπληρωμένη κάρα η μέσο paypal γιατί ενδιαφέρομε για το νέο DLC 

Το Paypal το χρησιμοποιώ, οπότε ναι.

Για προπληρωμένη, δε γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να κάνεις αγορές στην Origin με προπληρωμένη κάρα η μέσο paypal γιατί ενδιαφέρομε για το νέο DLC 

Νομίζω ότι μπορείς.Αλλιώς βάζεις τη προπληρωμένη στο paypal και κάνεις την αγορά.Η paypal έχει ανοίξει ξανά για τις Ελληνικές κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα σχόλια:

 

Πάντα καλό να υπάρχει το initiative...αλλά 5'+ να μας λέει για χειροβομβίδες και πως θα αλλάξει το "φόρτωμα"?

 

Άλλα 2' για τη συμπεριφορά του αερίου?

 

Τέλος...medics-supports να σε έχουν γραμμένο...λύση: Ας το κάνουμε Passive, να διαχέεται ζωή+πυρομαχικά (Aura of Health regen...).

 

Τί καλά...θα σε έχουν τελείως γραμμένο! Λογικό βέβαια...οι περισσότεροι πλέον είναι πεπεισμένοι πως TP stands for toilet-paper (για να μη πιάσω τίποτα hardcore) and not team-play.

 

Χτες βράδυ, πάλι: 16 εμείς, 20-21 αυτοί...χάσαμε για κάποιο λόγο.

 

Ευτυχώς ξαναπιάνω διάβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αρχισα να παιζω και εγω λιγο λογω trial.

Απο αποψη performance, με DX11/Ultra εχω απο 70 ως 90 FPS αναλογα το map και τι γινεται διπλα μου, συνηθως ~80 νομιζω.

100% στη cpu που εχω δει να αναφερεται, δεν εχω, μεχρι 70% εχω δει. DX12 δεν εχω δοκιμασει, ουτε Mantle (δε ξερω καν αν εχει :P).

 

Απο gameplay, αν και δεν εχω παιξει πολλες ωρες (καπου 2-3), μου αρεσε, κυριως με scout και assault επαιξα μιας και αυτα παιζω παντα στα FPS. Bug προσεξα μονο ενα, οταν προσγειωθηκα με το αλεξιπτωτο στην κορυφη (μεταξυ σκεπης και ενος μικρου πυργο) του καστρου(?) στην Chateau και δε μπορουσα να κουνηθω :P, ευτυχως εκανε spawn διπλα μου ενας απ τη squad και μετακινηθηκα.

Για hitreg issues δε προσεξα, λογικα δε θα ειχα θεμα.

 

Απο παραπονα ο announcer ειναι λιγο fail, ιδιως προς στο τελος του παιχνιδιου. Δε γινεται να οι αλλοι να ειναι 950/1000 και ο announcer να λεει ενα εντελως απαθες We are losing... Χωρις πλακα, το CoD WaW ηταν πολυ μπροστα σε αυτο, εχανες ως ρωσος και ακουγες μια βαρια ρωσικη προφορα να γκαριζει LET'S GOO COMRAADES. To UI επισης φαινεται λιγο φουτουριστικο σε σχεση με την εποχη του παιχνιδιου, αλλα δε με ενοχλει κιολας.

 

Σχεδον σιγουρα θα το αγορασω στα 27€. Μεχρι 14 του μηνα ειναι σε εκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε σωζουν τα 8 threads ^ εγω με 4690k στα 4.4 και παρομοια καρτα (r9 390 stock) βλεπω 70αρια σε custom (55αρια πριν αλλαξω το terrain απο high σε medium), mantle δεν εχει ( και να ειχε δεν θα δουλευε το relive :/ :P )

και το DX12 απλα δεν ειναι smooth - πρεπει να εχει χαλια frametimes.

 

η walker assault - hoth στο battlefront με 40 παικτες ολα ultra ( ΑΟ κλειστο - FXAA high texture - filtering high ) ετρεχε συνεχεια στα 100-125fps ( ειχα βαλει limiter δεν ξερω αν μπορει και παραπανω )

 

προτιμησα να δωσω 25 για 1 χρονο origin access ,αμα θελω casual-ια με καλα γραφικα εχω πλεον το battlefront ( εστω και χωρις τα DLC :P )

αμα βαρεθω το classic mode στο BF4 (με κανανε και premium οσο ημουνα στην trial) θα παιξω κλεφτες και αστυνομοι στους 3-5 server που εχουν μεινει ακομα ανοιχτοι για το tardline.

στο αμεσο μελλον αμα θελησω κατι διαφορετικο θα παω στο rising storm 2 vietnam της Tripwire που τα τιμαει τα ευρω.

 

ξοδεψα 4 ωρες απο τις 10 που δινει το access, χαμενος χρονος ητανε τις θελω πισω μαζι με το bandwidth για να κατεβουν αυτα τα καταραμενα 42gb

 

βλεπω εχει πεσει πλεον κατω απο 30 ευρω αλλα και παλι δεν ειναι εκει το θεμα για μενα, εδω εδωσα 398 για να παιζω zelda xD

 

ξερω, γουστα ειναι αυτα κλπ αλλα αυτο το πραγμα ΔΕΝ ειναι battlefield ! κριμα που δεν δοκιμασα το operations πριν κανω uninstall, αλλα και παλι δεν πιστευω ενα mode να εσωζε την κατασταση.

αν δεν μπορουν κοτζαμ AAA studio αναπτυξης και publisher να κυκλοφορουν παιχνιδια που να παιζονται ευχαριστα απο day1 ( ετσι ωστε να γερναμε περιμενοντας εξτρα ΔΩΡΕΑΝ περιεχομενο και μικρα bugfixes/rebalances - οχι αυτο που γινεται τωρα )

τοτε αργα ή γρηγορα θα παρουν αυτο που τους αξιζει ( οπως εγινε σε βαθος χρονου με τα COD )

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι καλυτερο υπαρχη απο fps games παιδια :)  θα λιωσετε απειρες ωρες. 

καλα για γραφικα κ optimization δεν θα πω τιποτα. 90+ fps για πλακα. 

A και οσοι εχετε προβλημα με το cpu usage, παιζει να φταιει αυτο ---> windows 10: microsoft software protection platform service!

υπαρχει στο task manager,  ενεργοποιείται και απενεργοποιείται  αυτόματα! τρώει μέχρι και 30% cpu.

https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=windows+10+microsoft+software+protection+platform+service+cpu+usage&*

windows 10 Bug !!!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...