Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά πράγματα που τη σπάνε στο παιχνίδι. Αυτό που μισώ πραγματικά όμως, είναι το πως δουλεύει το suppression.

Είναι εκνευριστικό να καταφέρνεις να σημαδέψεις τον άλλον και η σφαίρα να πηγαίνει στο γάμο του Καραγκιόζη.

 

1:35-1:50.

 

 

Του κάνουν suppression, αλλά τους πετυχαίνει κανονικά.

Πως γίνεται αυτό; Με το shift ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το τελευταίο είναι γενικότερο θέμα.

 

Δεν γίνεται να ρίχνεις του άλλου 2-3-5 σφαίρες, να τον βρίσκουν όλες/οι περισσότερες κι όμως να είναι άνετος-αραχτός και με μία να σε κατεβάζει.

 

Είναι απλά γελοιότητα.

 

Εν μέρει το "hardcore" βελτιώνει αυτή την κατάσταση επιδή αν τον πετύχεις πριν προλάβει να σου ρίξει, μάλλον τον σκότωσες.

 

Σαν στήσιμο όμως του παιγνιδιού, παραμένει απαράδεκτο.

 

Στο 3, τουλάχιστον, λειτουργούσε πολύ καλύτερα...ο ένας έριχνε/κάλυπτε/κρατούσε τον οχτρό απασχολημένο, ο άλλος "καθάριζε".

 

Εδώ, μπαμ-επόμενος, μπαμ-επόμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wallhackerάκι απ'τα λίγα:

https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/V1tals

 

Παίζω ένα γύρο Empire's Edge, βλέπω έναν στην αντίπαλη να παραπονιέται για hack.

Δεν είχα πάρει πρέφα κάτι, δοκίμαζα Fighter Plane. Κοιτάζω τα στατιστικά του in-game, είχε 40+ και μηδέν deaths.

Doable και μάλιστα το ίδιο του απάντησε και κάποιος απ'την ομάδα μου.

Μάλιστα του λέει συγκεκριμένα: "Who the f_ck hacks in a tank?"

Και του απαντάει ο άλλος: "Wallhack, not aimbot"

 

Τεσπα. Τελειώνει ο γύρος, Argonne Forest ο επόμενος.

Πως τα φέρνει η τύχη, στο ίδιο squad με τον κύριο.

Assault class έπαιζε, η σκιά του εγώ.

Τερμάτισε 58-5 χωρίς revives, άντε να του έκαναν 4-5 που να μην τα είδα γιατί είχα πεθάνει.

Το πόσες φορές τον είδα να πηγαίνει πχ να κάνει flank από το C στο Β και ενώ ακολουθούσε συγκεκριμένη διαδρομή, τελευταία στιγμή πριν στρίψει ένα βράχο, έκανε αναστροφή και πήγαινε από αλλού ή περίμενε.

Το γιατί το κατάλαβα όταν πήγα κανα δύο φορές και πέρασα τη στροφή στην οποία γύρισε και άλλαξε δρόμο.

Έπεφτα πχ σε 3 gunners ή 2 medics και έναν assault.

 

Με λίγα λόγια το τυπάκι έβλεπε όλους τους αντιπάλους και φυσικά επειδή την κάνει καιρό τη δουλειά, ήξερε που τον παίρνει και που όχι, οπότε φυλαγόταν.

 

Δεν μπήκα καν στον κόπο για report γιατί πολύ απλά τέτοια ατομάκια δε θα φάνε ΠΟΤΕ ban. Τον έχω και σε βίντεο αλλά σιχαίνομαι να το ξαναδώ, πόσο μάλλον να το μοντάρω για upload.

 

Ούτως ή άλλως για όποιον ξέρει από BF, σχεδόν 7 k/d ratio που έχει ο τύπος παίζοντας solo, απλά δε γίνεται.

Δηλαδή είναι τόσο εξώφθαλμο που μόνο στη DICE δεν το βλέπουν, κλασικά.

Αν ήταν σε clan με revives, discord/teamspeak κτλ, ένα 4-4.5 k/d το καταλάβαινα, αν και πάλι υπερβολικό για μόνο infantry.

 

*sigh* Μερικά πράγματα δε θα αλλάξουν ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είμαι σε σκέψεις για το premium αλλά πραγματικά δεν θέλω να τους δώσω το 50αρι.

 

Στο Bf3 το είχαμε αγοράσει με VPN από Ινδία στα μισά χρήματα, παίζει κάτι παρόμοιο;

 

Αν το θέμα αυτό δεν πρέπει να συζητιέται ανοιχτά όποιος ξέρει ας στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSA : το origin access trial θα ειναι διαθεσιμο για λιγες μερες ακομα. οποιος εχει origin access μπορει να δοκιμασει και το multi για 10 ωρες ωστε να μην κλαιει μετα τα λεφτα του. προσωπικα επαιξα ενα 2ωρο και για καποιον περιεργο λογο μου φανηκε ακομα χειροτερο απο την beta.

 

πιο πιθανο ειναι να δωσω 25 ευρω για την ετησια συνδρομη στο access παρα να πληρωσω 30+ γι αυτο το πραγμα ! τουλαχιστον θα δουμε το interface του πολυ συντομα στο BF4 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το game εμένα μου τρέχει γύρο 55-60 FPS με hingh settings χωρίς andianalising το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι στο conqest αργή λίγο το loandig και όταν τελείωση το conquest μου κολα και πεφτουν τα fps στα 10 και μερικές φορές βγάζει server error 

                            αυτό το έγραψα για άτομα που θέλουν να αγοράσουν το game και έχουν παλιά pc και όταν ρωτούν δεν παίρνουν απάντηση από κανέναν οπός συνέβη και σε μένα  

ευχαριστώ

 

CPU: i7 870 Mothebord: Gigabyte GA-H55M-S2RAM: 8-GB DDR 3 1333GHz VGA: MSI GTX 960 2G PSU: Termaltake Smart SE 630w
2HDD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, βλεπω οτι παιζει πιθανοτητα αγορας του BF1 στα 30-3 = 27€, βλεπω αρκετα παραπονα απο εσας που το εχετε.

Αξιζει στα 27€ για εμενα που ειμαι πιο casual BF player;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, βλεπω οτι παιζει πιθανοτητα αγορας του BF1 στα 30-3 = 27€, βλεπω αρκετα παραπονα απο εσας που το εχετε.

Αξιζει στα 27€ για εμενα που ειμαι πιο casual BF player;

Αν σκοπεύεις να παίξεις online, σαφώς και ναι. 10 ώρες να παίξεις, που είναι 2-3 φορές, μέχρι να καταλάβεις τι σου γίνεται, θα έχεις δώσει 2.7€ την ώρα. Ούτε καφέ δεν παίρνεις.

Αν το θέλεις μόνο για το campaign, άσε το, θα βγει κάποια στιγμή στα 10€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκοπεύεις να παίξεις online, σαφώς και ναι. 10 ώρες να παίξεις, που είναι 2-3 φορές, μέχρι να καταλάβεις τι σου γίνεται, θα έχεις δώσει 2.7€ την ώρα. Ούτε καφέ δεν παίρνεις.

Αν το θέλεις μόνο για το campaign, άσε το, θα βγει κάποια στιγμή στα 10€.

Ποιο campaign :P Για online λεμε φυσικα.

10 ωρες θα παιξω, πολυ παραπανω λογικα, το θεμα ειναι αν θα τις ευχαριστηθω ή θα βριζω απο random bugs.

 

 

 

Battlefield για το campaign μονο ενας παιζει εδω μεσα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, βλεπω οτι παιζει πιθανοτητα αγορας του BF1 στα 30-3 = 27€, βλεπω αρκετα παραπονα απο εσας που το εχετε.

Αξιζει στα 27€ για εμενα που ειμαι πιο casual BF player;

 

Πάρτο χωρίς συζήτηση στα 27€.

Το παιχνίδι είχε και έχει τα θέματά του από τεχνική άποψη αλλά καμία σχέση με BF4 πχ που του πήρε σχεδόν χρόνο να γίνει playable χωρίς να τσακίζει νεύρα.

Καμιά 200άρα ώρες θα τις ρίξεις σίγουρα μέχρι να φτάσεις όλα τα classes στο 10 rank τουλάχιστο (τώρα πλέον το cap είναι στα 50) και να ξεκλειδώσεις όλα τα όπλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...