Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που βρίσκεται ο φάκελος με τα settings που έχω κάνει για το παιχνίδι? μήπως αν τον κάνω διαγραφή στρώσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

που βρίσκεται ο φάκελος με τα settings που έχω κάνει για το παιχνίδι? μήπως αν τον κάνω διαγραφή στρώσει το πρόβλημα.

 

My Documents\Battlefield 1\Settings

https://www.youtube.com/watch?v=X5bKkUV4xgk

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω την chase camera και σκέφτομαι ότι χτες έφαγα Kick από server επειδή 3 μπούφοι πήγαιναν σειρά από πίσω και κάτω μου (άρμα, από αυτά τα μικρά) σε hardcore και επειδή με είχαν στριμώξει οι απέναντι και έκανα όπισθεν, τους πήρα παραμάζωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε καθόλου lag σήμερα; Εμένα τα έχει παίξει εντελώς.Ένα βήμα μπρος και δυο πίσω πάει και με ping από 57 ως 60 το περισσότερο.Ακόμα και το deploy και death screen τεμοπαίζουν.WTF????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε καθόλου lag σήμερα; Εμένα τα έχει παίξει εντελώς.Ένα βήμα μπρος και δυο πίσω πάει και με ping από 57 ως 60 το περισσότερο.Ακόμα και το deploy και death screen τεμοπαίζουν.WTF????

εμένα μετά την αναβάθμιση ανέβηκε το ping αρκετά. από 50-55 στα 70-75. και φυσικά δεν δουλεύει το εικονίδιο του fire mode. αυτά τα ολίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12-18ms για custom?

Δεν παίζει ρόλο αν είναι custom, το datacenter παίζει ρόλο.

Στη Beta, είχαν servers στην Ιρλανδία και ήμουν 10-15ms.

Με το Release, τα χαμηλότερα που είχα ήταν 20-25ms και ήταν όλοι από Ολλανδία.

Μετά το patch, εμφανίστηκαν μερικοί στα 12-18ms και είναι από Ιταλία, οπότε θεωρώ ότι άνοιξαν κι άλλο DC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει ρόλο αν είναι custom, το datacenter παίζει ρόλο.

Στη Beta, είχαν servers στην Ιρλανδία και ήμουν 10-15ms.

Με το Release, τα χαμηλότερα που είχα ήταν 20-25ms και ήταν όλοι από Ολλανδία.

Μετά το patch, εμφανίστηκαν μερικοί στα 12-18ms και είναι από Ιταλία, οπότε θεωρώ ότι άνοιξαν κι άλλο DC.

τι εταιρεία ίντερνετ έχεις? γιατί τέτοια pings δεν είχα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε vodafone στην καλύτερη 59 ping..

 

 

Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 4999/49992 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 48243/97646 kbps
Noise Margin(Up/Down) 35.3/23.5 dB
Line Attenuation(Up/Down) 0/7.9 dB
Output Power(Up/Down) 12.8/-5.7 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εταιρεία ίντερνετ έχεις? γιατί τέτοια pings δεν είχα ποτέ.

Δεν είμαι Ελλάδα :)

 

Επίσης, πρόσφατα άλλαξα το modem μου.

Το default είναι κάποιο Huawei HG659b.

 

Πήρα τα

NETGEAR D7000-100UKS Nighthawk AC1900

Δε δούλεψε ποτέ σωστά. Το software που έχει είναι σχετικά βλαμμένο και δεν έχει αρκετές δυνατότητες. Επειδή έχω και πακέτο IPTV μαζί, δεν κατάφερα να το ρυθμίσω και αφού μετά από 3 μέρες, δεν πήρα καμία απάντηση από το support forum τους, το επέστρεψα

TP-Link AC1900

Το ρύμθισα πολύ γρήγορα και την τηλεόραση, αλλά, ενώ στο internet φαινόταν μιά χαρά, η τηλεόραση πάγωνε την εικόνα κι έπρεπε να αλλάξω κανάλι και πάλι πίσω, για να παίξει. Το έκανε κάθε 10-15 λεπτά. Επειδή είχα διαβάσει στα reviews ότι είχαν αρκετοί θέμα και με το Wifi (αποσυνδέσεις), έφυγε κι αυτό.

ASUS DSL-AC68U AC1900

Εξαιρετικό, με μόνη δυσκολία τις πολλές ρυθμίσεις. Πρέπει να ξέρεις τι κάνεις. Δούλεψε αρκετά εύκολα, αν και όχι όσο εύκολα το TP-Link, παίζει άριστα. Μετά από 5 ώρες παιχνίδι είχα 0 packet loss, -10-15ms σε αρκετούς από τους servers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι Ελλάδα :)

 

Επίσης, πρόσφατα άλλαξα το modem μου.

Το default είναι κάποιο Huawei HG659b.

 

Πήρα τα

NETGEAR D7000-100UKS Nighthawk AC1900

Δε δούλεψε ποτέ σωστά. Το software που έχει είναι σχετικά βλαμμένο και δεν έχει αρκετές δυνατότητες. Επειδή έχω και πακέτο IPTV μαζί, δεν κατάφερα να το ρυθμίσω και αφού μετά από 3 μέρες, δεν πήρα καμία απάντηση από το support forum τους, το επέστρεψα

TP-Link AC1900

Το ρύμθισα πολύ γρήγορα και την τηλεόραση, αλλά, ενώ στο internet φαινόταν μιά χαρά, η τηλεόραση πάγωνε την εικόνα κι έπρεπε να αλλάξω κανάλι και πάλι πίσω, για να παίξει. Το έκανε κάθε 10-15 λεπτά. Επειδή είχα διαβάσει στα reviews ότι είχαν αρκετοί θέμα και με το Wifi (αποσυνδέσεις), έφυγε κι αυτό.

ASUS DSL-AC68U AC1900

Εξαιρετικό, με μόνη δυσκολία τις πολλές ρυθμίσεις. Πρέπει να ξέρεις τι κάνεις. Δούλεψε αρκετά εύκολα, αν και όχι όσο εύκολα το TP-Link, παίζει άριστα. Μετά από 5 ώρες παιχνίδι είχα 0 packet loss, -10-15ms σε αρκετούς από τους servers.

για ελλαδιστάν μιλάμε. όχι για εξωτερικό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μετά την αναβάθμιση ανέβηκε το ping αρκετά. από 50-55 στα 70-75. και φυσικά δεν δουλεύει το εικονίδιο του fire mode. αυτά τα ολίγα.

 

 

για ελλαδιστάν μιλάμε. όχι για εξωτερικό.

Όχι απαραίτητα. Μιλάμε για διαφορές μετά το patch κι ανέφερα τις δικές μου :)

Άλλωστε, αν κι εγώ που δεν είμαι Ελλάδα, έχω παρόμοια προβλήματα, επιβεβαιώνει το ότι έχουν κάνει βλακεία και δεν είναι "τοπικό" το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...