Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oυτε εμένα συνδέεται από της 20:00 που δοκιμάζω. Το ίδιο και το στης 11 το πρωί. Μου το κανει για τριτη ή τεταρτη φορά εδω και 2 βδομαδες. Πλεον θα δοκιμαζω τo app στο κινητο πρωτα και μετα θα ανοιγω Pc. Γιατι ουτε εκει μπαινει οταν εχει θεμα στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα καλά καθούμενα μουλάρωσε το πλήκτρο V που κάνει fire mode. τι άλλο θα δω

Δες μην εχει κανενα ψιχουλο απο κατω, κλασσικη περιπτωση βλαβης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μην εχει κανενα ψιχουλο απο κατω, κλασσικη περιπτωση βλαβης...

το θέμα είναι ότι δουλεύει κανονικά σαν πλήκτρο, εκτός BF1. και reset έκανα στα εργοστασιακά πλήκτρα και πάλι τπτ. πατάς το V και σαν να μην συμβαίνει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι FOV παίζετε? Πάει ανάλογα την ανάλυση της οθόνης ή όχι? Το έχω στο default (55).

 

Είναι καθαρά θέμα προτίμησης, τρόπου που παίζεις και μεγέθους οθόνης (όχι ανάλυσης).

Όσο πιο μεγάλο το FOV, τόσο πιο μεγαλώνει το εύρος της θέας σου (περιφερειακή όραση), αλλά επίσης συμπιέζονται αυτά που βλέπεις.

 

Οι πιλότοι πχ που ασχολούνται με Dogfights το βάζουν στο 80+ για να βλέπουν όσο πιο πολύ ουρανό μπορούν και να εντοπίζουν αντίπαλα αεροπλάνα.

 

Αντίθετα αν είσαι sniper και το έχεις πολύ ψηλά δε μπορείς να εντοπίσεις εύκολα στόχους (εκτός αν είσαι με το scope φυσικά).

 

Α, και προφανώς όσο πιο μεγάλο το FOV, τόσο μεγαλύτερο το φορτίο στη GPU, αφού βλέπεις περισσότερα πράγματα στην οθόνη.

 

Εγώ το έχω στο 65.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Ξέρω όλες τις συνέπειες που έχει στην GPU.

 

Απλώς διάβαζα για κάτι 85-95 και τρελάθηκα :P. Δεν μου φαίνεται λογικό τόσο ψηλά. Ψάχνω κάτι κοντά στο "real life".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...