Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικές μέρες, έδιναν από το Origin, την Deluxe edition μαζί με το Premium Pass στα 45€.

Οπότε, τα 44€ που βλέπω στο allkeystore δεν είναι και καμιά τιμή της προκοπής.

45 ευρώ αν ήσουν εγγεγραμένος στο Origin Access νομίζω. όπως και τώρα. αν δεν, στα 49,99 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 ευρώ αν ήσουν εγγεγραμένος στο Origin Access νομίζω. όπως και τώρα. αν δεν, στα 49,99 ευρώ.

 

Τρέχει τώρα Origin Access free trial για 7 μέρες. Γράφεσαι, παίρνεις το Pass στα 45 και μετά το βγάζεις.

 

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access

 

Λογικά η τιμή στα κλειδάδικα δε θα πέσει πολύ καθώς μιλάμε για προϊόν που το βρίσκεις μόνο ψηφιακά και μόνο από Origin.

Λογικά. Μην πάρω και κανένα στο λαιμό μου και με βρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45€ δεν ειναι πολλά ρε παιδιά; Βασικα ειναι το πρωτο μου Battlefield και δεν εχω εμπειρια απο τα προηγουμενα πανω στις τιμες των DLC. Βασικα μου κανει εντυπωση που πηρα το κανονικο στα 35€ και τωρα ζητάνε περισσοτερα για τα extra του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45€ δεν ειναι πολλά ρε παιδιά; Βασικα ειναι το πρωτο μου Battlefield και δεν εχω εμπειρια απο τα προηγουμενα πανω στις τιμες των DLC. Βασικα μου κανει εντυπωση που πηρα το κανονικο στα 35€ και τωρα ζητάνε περισσοτερα για τα extra του?

Είναι πάρα πολλά. Για αυτό κι ενώ είχα Premium σε όλα τα προηγούμενα, εδώ δε θα το πάρω αν δεν πέσει 15€.

Στο 4, είχαμε πάρει 72€ το Premium edition, δηλαδή παιχνίδι και Premium pass μαζί κι αυτό σε προπαραγγελία, πριν καν βγει.

Τώρα ζητάνε 120+.

Ας τα πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει τώρα Origin Access free trial για 7 μέρες. Γράφεσαι, παίρνεις το Pass στα 45 και μετά το βγάζεις.

 

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access

 

Λογικά η τιμή στα κλειδάδικα δε θα πέσει πολύ καθώς μιλάμε για προϊόν που το βρίσκεις μόνο ψηφιακά και μόνο από Origin.

Λογικά. Μην πάρω και κανένα στο λαιμό μου και με βρίζει.

 

Και στο 3 και στο 4 είχε πέσει η τιμή του premium, αλλά άργησε λιγάκι.

 

Κάπου στα 20-25 τα είχα πάρει και στις 2 περιπτώσεις.

 

Και τώρα, αν το αποφασίσω, σε αυτές τις τιμές και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο 3 και στο 4 είχε πέσει η τιμή του premium, αλλά άργησε λιγάκι.

 

Κάπου στα 20-25 τα είχα πάρει και στις 2 περιπτώσεις.

 

Και τώρα, αν το αποφασίσω, σε αυτές τις τιμές και μόνο.

 

Α ναι, προφανώς αν μιλάμε πχ για έξι ή εννιά μήνες από τώρα.

Εγώ φταίω που δεν το έγραψα αναλυτικά. Μιλούσα για σύντομο χρονικό διάστημα.

Στο 4 όχι μόνο είχε πέσει αλλά τελικά όλα τα dlc δόθηκαν δωρεάν κατά διαστήματα.

Μακάρι να πέσω και έξω και λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος και player base να πέσει νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βασικα εγω θα κρινω απο την τιμη του dlc που βγαινει τον Μαρτιο. Αν το καθενα ειναι στα 20 ευρω, θα το παρω το pass μιας και καπου νομιζω ελεγε για κανα 4 dlc σιγουρα.

 

Ουτως ή αλλως 2 παιχνιδια παιζω, αυτο και το gtav, και στο gta εδωσα μονο για την αγορα του οποτε δεν με χαλαει να δωσω 50 ευρω για το pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βασικα εγω θα κρινω απο την τιμη του dlc που βγαινει τον Μαρτιο. Αν το καθενα ειναι στα 20 ευρω, θα το παρω το pass μιας και καπου νομιζω ελεγε για κανα 4 dlc σιγουρα.

Δεν είναι ακριβώς έτσι...

 

Στο 4, τα 3 στα 4 DLCs ήταν αποτυχία. Μόνο ένα τελικά μπήκε στο map list των περισσότερων servers και τα όπλα που δίνουν, δεν κάνουν τρελλή διαφορά. Θα ήταν άδικο άλλωστε.

 

Στο 1, δεν ξέρω τι ακριβώς θα γίνει, αφού οι servers είναι της DICE, αλλά δε νομίζω να βάλουν τους χάρτες ανάμεικτους, γιατί αν παίζω και με το που τελειώσει ο γύρος, με πετάει, γιατί δεν έχω αγοράσει τον επόμενο χάρτη, θα φάει uninstall...

 

Οπότε, ενώ στην αρχή θα παίζεις με τους νέους χάρτες, σταδιακά, όλοι θα επιστρέψουν στους Vanilla, εκτός από λίγες εξαιρέσεις παικτών, αλλά και χαρτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα στο 4 ειχα βγαλει ολους τους vanilla χαρτες απο τις ρυθμισεις στο server browser επειδη δεν μου αρεσαν. Γενικα θα δω αν αυτο το dlc αξιζει αρχικα. 

 

Αλλα και τωρα εχω ψιλο βαρεθει ηδη τους χαρτες οποτε δεν θα με χαλαγε ενα dlc για αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν οι νέοι χάρτες είναι επιπέδου του Giants Shadow, ούτε να με πληρώνουν δεν το παίρνω/βάζω.

τι σε χάλασε στο Giants Shadow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τελείως ετεροβαρής χάρτης.

 

Αν ελάχιστα νιώθει η μία από τις δύο ομάδες και πιάσει/κρατήσει το ζέπελιν, τελειώνει το παιγνίδι.

 

Διαφεντεύεις από ψηλά τα πάντα, έχεις κάλυψη από παντού, για τα πάντα κλπ.

 

Λίγη, ελάχιστη οργάνωση θέλει για να μη σου βγουν από πίσω σε A/F οι οχτροί και χαλάσουν τη σούπα.

 

 

Το βασικότερο: SniperF.ckFest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...