Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιζω και εγω το campaign.Μετριο δυστυχως μου φαινεται μιας και δε μου αρεσει η φαση που ασχολεισαι μια ωριτσα με ενα χαρακτηρα.

Δεν επαρκει πιστευω για να σε βαλει μεσα στη ψυχολογια του.Τουλαχιστον ειναι σχετικα καλοφτιαγμενο.

Στα των γραφικων ,νομιζω πως για αυτα που ζηταει ειναι αψογο.Απο τα καλυτερα γραφικα που εχω δει ενω ειμαι μονιμα 90+ fps(τις πιο πολλες φορες γυρω στα 120),με εννοειται ολα τερμα.

Ενω απο τα ελαχιστα παιχνιδια που πανε και το cpu στο 100%,σε σημειο να δω να τρωει bottleneck και η 980Τι,αφου σε καποια σκηνη βαραγε 90+% το cpu και η καρτα 80%.

Σε online, οντως 4πυρηνο cpu παιζει να κοβει αβερτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω και εγω το campaign.Μετριο δυστυχως μου φαινεται μιας και δε μου αρεσει η φαση που ασχολεισαι μια ωριτσα με ενα χαρακτηρα.

Δεν επαρκει πιστευω για να σε βαλει μεσα στη ψυχολογια του.Τουλαχιστον ειναι σχετικα καλοφτιαγμενο.

Στα των γραφικων ,νομιζω πως για αυτα που ζηταει ειναι αψογο.Απο τα καλυτερα γραφικα που εχω δει ενω ειμαι μονιμα 90+ fps(τις πιο πολλες φορες γυρω στα 120),με εννοειται ολα τερμα.

Ενω απο τα ελαχιστα παιχνιδια που πανε και το cpu στο 100%,σε σημειο να δω να τρωει bottleneck και η 980Τι,αφου σε καποια σκηνη βαραγε 90+% το cpu και η καρτα 80%.

Σε online, οντως 4πυρηνο cpu παιζει να κοβει αβερτα.

Σχετικά με το cpu usage ακόμα και με 4c/8threads προβλήματα έχει το παιχνίδι, περισσότερο στο online κομμάτι. Πάει καλύτερα με 6core+ και πάνω. Είναι καθαρά της μηχανής γραφικών θέμα.

 

Ενας από τους λόγους που το παράτησα, μαζί με τους cheaters και το ότι έχει γινει πολύ γρήγορο σαν gameplay. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε το Update για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Κι εδώ τα notes:

https://www.battlefield.com/news/update-notes

 

Fixed issue where multiple tanks could become available to a team when they shouldn't be.

 

Αι στο καλό κι εγώ που νόμιζα ότι έχω αρχίσει να τα χάνω.

Μου έτυχε μια φορά σε Monte Grappa. Καθαρίζω (το είχαν ήδη μισοτελειώσει κάτι assault μας) το ένα tank κοντά στο C και αρχίζω να ρίχνω στο δεύτερο. Πριν το διαλύσω, αρχίζω να τρώω φάπες στα πλάγια. Γυρνάω δεξιά και βλέπω από το spawn τους να έρχονται άλλα δύο πάνω μου!

 

Τώρα μένει μόνο να φτιάξουν εκείνο το ψιλοασήμαντο προβληματάκι που τις μισές φορές που βαράς αντίπαλο tank δε γίνεται register το hit (όχι να κάνει ricochet, απλά να μη μετράει καθόλου. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως για το συγκεκριμένο bug ευθύνεται αυτή η βλακεία του ricochet που επινόησαν και που πάνω από τις μισές φορές δε δουλεύει όπως πρέπει).

 

Και ένα βιντεάκι μικρό γιατί σας έλειψα

:P  :P

 

https://youtu.be/fadu0aVUcjU

 

(παρατηρήστε το όνομα του πρώτου αντίπαλου που σκοτώνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν...δεν με κράτησε.με ξενέρωσε..

το έκανα unistall..τζάμπα έπιανε 50gb μιας και είχα να παίξω σοβαρά από Δεκέμβριο..

 

αν και μου άρεσε η αλλαγή,είχε την φάση του και καλή δράση αλλά ως εκεί..

Το παιχνίδι δεν έχει κάτι να με κρατήσει..φαίνεται και από τα στατιστικά μου ότι δεν είχα πολλές ώρες.

Μπορεί να φταίει ότι δεν βρίσκομαι σε κάποια clan(αν και υπάρχουν και άτομα σε clans που το παράτησαν),και παίζω μόνος ή άντε με 2-3 φίλους και πολύ public(ο χαμός του public δεν παλεύεται)..αλλά και πάλι δε μπορεί να προσφέρει ότι πρόσφερε το bf3.bfbc2,καλά το bf2 και το 1942 δε τα φτάνει καν..

 

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν πλέον άλλοι σερβερς, και αν έβαλαν και τα maps πιο μικρά για λιγότερα άτομα 16vs16,αλλά πραγματικά δεν μου έκανε αίσθηση καν να μπω να τσεκάρω τελευταία.

 

Καλή συνέχεια,ίσως παίξουμε στο επόμενο bf ξανά ή αν πέσει στα χέρια μου το season pass του,ίσως το βάλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το περάσατε και δοκιμάσατε:

 

Στρώσανε τίποτα ή τάνα όλα ως συνήθως?

 

Από "μηχανή"? Το έρμο το 12 λειτουργεί ή πάλι stutterfest?

βάλανε ριμπουνάκια αναλόγως τα kill που κάνεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

With the Winter Update we’re releasing some highly anticipated rent-a-server features. RSP admins will now be able to kick players from their server using the in-game UI, or swing a mighty ban hammer if someone is misbehaving. RSP admins will now also have prioritized access to their server.

Ανακαλύψαμε τον τροχό... Πράγματα που ήταν δεδομένα σε ΟΛΑ τα προηγούμενα BF, εδώ τα προωθούμε σαν κάτι νέο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισή ώρα που άντεξα, δεν φάνηκε κάτι φρικτό πάντως (Αρδένες).

 

Οι κορδελίτσες...συγκλονιστικές, όντως!

 

Τόσα και τόσα...αυτό τους μάρανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...