Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

60+fps; με  Fast sync;

πως ακριβως το ενεργοποιεις;

nvidia control panel/ manage 3d settings /vertical sync 

απλα επειδη ειναι μονο για gtx 1060,1070 κ 1080,  υπαρχει λυση! 

Link.png Site: δες αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nvidia control panel/ manage 3d settings /vertical sync 

απλα επειδη ειναι μονο για gtx 1060,1070 κ 1080,  υπαρχει λυση! 

Link.png Site:

εκανα οτι εκανε ο τυπος ,(nvidia inspector), μου δειχνει οτι ειναι το vsync ειναι fast απο το "control panel"(στο παιχνιδι το εχω ρυθμισει)

το δοκιμασα....

σταθερο 60αρι βλεπω! χωρις "teering" ωντος!

ερωτηση: στο παιχνιδι  το "vsync" ειναι off ομως, παιζει ρολο η το εχω ενεργοποιησει με την ρυθμισει σε "fast"

επισης διαβαζω οτι το αποφευγουν ολοι λογο "lags"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πείτε μου τι έγινε σήμερα, γιατί δεν ξέρω.

 

Το παιχνίδι το τρέχω κανονικά στα 60-70 όλα τέρμα, και αν εξαιρέσουμε το 100% CPU (στις περισσότερες πίστες) που έχω, παίζει μια χαρά.. Σήμερα όμως αντιμετωπίζω υψηλά frametimes (> 20ms), fps γύρω στα 30-40, 100% CPU usage (σε όλες τις πίστες) και χρήση 10GB RAM, και όλα αυτά σε 2-3 πίστες. Τι παίζει?

 

Και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω, γενικότερα. Το 100άρι που "χτυπάει" ο CPU πως το μειώνω? Αν κλειδώσω το Framerate Limiter έχω stuttering. Θα πρέπει να ζήσω είτε με stutter ή με 100% usage στον επεξεργαστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι το τρέχω κανονικά στα 60-70 όλα τέρμα, και αν εξαιρέσουμε το 100% CPU (στις περισσότερες πίστες) που έχω, παίζει μια χαρά.. Σήμερα όμως αντιμετωπίζω υψηλά frametimes (> 20ms), fps γύρω στα 30-40, 100% CPU usage (σε όλες τις πίστες) και χρήση 10GB RAM, και όλα αυτά σε 2-3 πίστες. Τι παίζει?

 

Δεν μπορώ να συνδεθω στο origin μπορείτε εσείς?

Σήμερα γενικά έχουν προβλήματα. Μάλλον αναβαθμίζουν τους servers για τιο DLC και τα έχουν κάνει μαντάρα. Βρήκαν Παρασκευή βράδυ να το κάνουν τα ζώα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έκαναν, πάντως εχθές και σήμερα, όλοι οι servers μου είναι +5-10ms πάνω (κι όταν παίζεις με 20, τα 30 είναι διαφορά!) κι επίσης, έχω πολύ πιό συχνά το φαινόμενο να ρίχνω "άσφαιρα".

Μπράβο DICE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πολύ πιό συχνά το φαινόμενο να ρίχνω "άσφαιρα".

Αυτό ξαναπές το.. Το παρατήρησα και εγώ, και σκεφτόμουν αν εγώ δεν ξέρω ή κάτι παίζει, αλλά αφού το λες και εσύ... είμαστε στην μοίρα της DICE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες 2 μερες κατι δεν παει καλα !!! 

fps drops, server errors και ιστοριες 

WTF DICE !

 

Α εντάξει, το 'χουν κι άλλοι. Γιάτι ήμουν έτοιμος να βάλω MSI Afterburner να κάνει logging να δω τι παίζει και να ρωτήσω εδώ.

Μόλις με πέταξε έξω server στον οποίο είχα fps drops (δε μου έχει συμβεί ποτέ ως τώρα, άλλωστε παίζω medium για να έχω ftp ~80) και ping 100 αντί για 80. Οπότε cool, business as usual.

 

Δεν ξέρω τι έκαναν, πάντως εχθές και σήμερα, όλοι οι servers μου είναι +5-10ms πάνω (κι όταν παίζεις με 20, τα 30 είναι διαφορά!) κι επίσης, έχω πολύ πιό συχνά το φαινόμενο να ρίχνω "άσφαιρα".

Μπράβο DICE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήταν η καλύτερη μέρα...

Το μεσημέρι, δε μπορούσε να μπει κανείς, ειδικά από US.

Μετά, έμπαινες αλλά είχε προβλήματα.

Μπήκα τώρα, κόκκινο συνέχεια το packet loss.

Βγαίνω από το server, μπαίνω σε άλλον που στη λίστα τον είχε με 25ms. Ξανά κόκκινο packet loss, και μέσα στο παιχνίδι με έδειχνε 40-50ms. Λέω θα έχω εγώ θέμα. Μπαίνω BF3, μια χαρά. Μπαίνω πάλι BF1, τα ίδια κι αρχίσαμε τα άσφαιρα...

 

Τουλάχιστον το πήρα 28€ και δε γαμωσταυρίζω, όπως αν το είχα πάρει 75€ (με το premium που είχα τα προηγούμενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...