Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομιζω, μαλλον κανεις λαθος, εχω γκουγκλαρει παντου και οι περισοτεροι λενε πως θελεις καμια 10αρια+ ωρες για να πας μολης level 1 στο καθε class ξεχωριστα και αμα... δηλαδη δεν ειμαι ο μονος αλλα οι περισοτεροι διαμαρτυροντε για το συστημα level up που ειναι πιο αργο και αργο και απ το θανατο, τι ακριβως κανεις στο conquest?

Μάλλον δεν ξέρεις να παίζεις. Σε 27 ώρες είμαι lvl 30 και είμαι casual παίκτης πλέον, όχι καθημερινός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο 9 ολοκληρες ωρες καταφερα τελικα και το πηγα level 1 στο support class :D 

Επιμενω, εχει αργο level cap αλλα....εχει και τοσα καλα που ειναι ικανο να με κολλησει μερες και νυχτες μπροστα απ την οθονη, βασικα ειναι η πρωτη μου ενασχοληση με battlefield αφου πριν επαιζα μονο cod, αλλα μετα απο αυτο δεν υπαρχει καν συγκριση, ουτε επιστροφη, το game αυτο μπορει να σε καψει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου δωσω ενα μικρο tip αφου καιγεσαι να ανεβασεις το rank για να ξεκλειδωσεις καποιο συγκεκριμενο οπλο σε οποια class θελεις.Διαλεξε την Κλαση που θες ειτε ειναι scout ειτε medic αφου πρωτα εχεις βρει ενα ψιλοαδειο σερβερ ωστε να κανεις αιτηση για να βρεις εχθρο κ μετα βρες ενα γρηγορο οχημα η κανενα αλογο παρατημενο και πηγαινε παρε σημαιες απλά το θεμα ειναι να καταφερεις να τις παρεις και να μην πεθανεις αλλιως δεν παιρνεις πολλους ποντους.Προσοχη ομως μην κανεις spawn πχ σαν cavarly η τανκ κοκ γιατι θα ανεβασει το ρανκ σε αυτα τα class.

Btw αν παιζεις το objective και κανεις πχ revive και heal σαν Medic η τελος παντων παιζεις ομαδικα και προσφερεις οι ποντοι αυτοι μεταφραζονται σε γρηγορο rank up για την εκαστοτε κλαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίησα ξανά το triple buffer και το Fast Sync, αλλά οι επιδόσεις μου έπεσαν. Το μόνο που εξαλείφθηκε σχεδόν ήταν το coil whine :P.

 

Και άρχισα να παρατηρώ ότι ο CPU παίζει σχεδόν πάντα κολλημένος στο 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου δωσω ενα μικρο tip αφου καιγεσαι να ανεβασεις το rank για να ξεκλειδωσεις καποιο συγκεκριμενο οπλο σε οποια class θελεις.Διαλεξε την Κλαση που θες ειτε ειναι scout ειτε medic αφου πρωτα εχεις βρει ενα ψιλοαδειο σερβερ ωστε να κανεις αιτηση για να βρεις εχθρο κ μετα βρες ενα γρηγορο οχημα η κανενα αλογο παρατημενο και πηγαινε παρε σημαιες απλά το θεμα ειναι να καταφερεις να τις παρεις και να μην πεθανεις αλλιως δεν παιρνεις πολλους ποντους.Προσοχη ομως μην κανεις spawn πχ σαν cavarly η τανκ κοκ γιατι θα ανεβασει το ρανκ σε αυτα τα class.

Btw αν παιζεις το objective και κανεις πχ revive και heal σαν Medic η τελος παντων παιζεις ομαδικα και προσφερεις οι ποντοι αυτοι μεταφραζονται σε γρηγορο rank up για την εκαστοτε κλαση.

Πολύ χρήσιμο το tip σου! Θα το δοκιμάσω άμεσα, κατι άλλο, ακόμα δεν έχω καταλάβει πως μπορείς να κάνεις revive ή ĥeal ή να δώσεις ammo σε κάποιον, είναι κάποιο συγκεκριμένο key στο πληκτρολόγιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τύχει σε κανέναν να εμφανίζονται δύο stationary cannons το ένα πανό στο αλό?

 

 

 

Αυτό συμβαίνει όταν...

chug.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Service star 30 εννοείς, εγώ μιλάω για level CLASS

To sevice star είναι ακόμα πιό δύσκολο, μην τα μπερδεύεις.

Service Star παίρνεις για κάθε όπλο με το οποίο έχεις κάνει 100 kills.

Αυτό δε σου ξεκλειδώνει τίποτα, είναι απλά ένα έξτρα μπόνους. (στα παλαιότερα, ξεκλείδωνες gadgets για τα όπλα, αλλά κάθε Χ kills, όχι 100)

 

Αν θέλεις να μιλάμε με ακριβή ορολογία, έχουμε:

Rank (βαθμός) είμαι 30 και το έχω πετύχει σε 27 ώρες.

Level 10 Scout, έχω φτάσει σε αυτές τις 27 ώρες και πολύ νωρίτερα...

Με τις άλλες κλάσεις δεν παίζω ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χρήσιμο το tip σου! Θα το δοκιμάσω άμεσα, κατι άλλο, ακόμα δεν έχω καταλάβει πως μπορείς να κάνεις revive ή ĥeal ή να δώσεις ammo σε κάποιον, είναι κάποιο συγκεκριμένο key στο πληκτρολόγιο?

3,4. διαλέγεις τι θέλεις να κάνεις. στο 3 σύριγγα, 4 health pack ή το αντίστροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το πιο δυνατό sniper στο παιχνίδι? Με αυτό το σάπιο που με ξεκινάει πρέπει να χαλάσω έναν ολόκληρο γεμιστήρα για να πεθάνει ο άλλος ακόμα και στα 100 μετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το πιο δυνατό sniper στο παιχνίδι? Με αυτό το σάπιο που με ξεκινάει πρέπει να χαλάσω έναν ολόκληρο γεμιστήρα για να πεθάνει ο άλλος ακόμα και στα 100 μετρα

εγώ χρησιμοποιώ το γερμανικό Γκεβέρ98 ή για πολύ μακρινές αποστάσεις το αμερικάνικο Μ1903

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το πιο δυνατό sniper στο παιχνίδι? Με αυτό το σάπιο που με ξεκινάει πρέπει να χαλάσω έναν ολόκληρο γεμιστήρα για να πεθάνει ο άλλος ακόμα και στα 100 μετρα

Για αυτό σου λέω, θέλεις λίγο μελέτη...

Όλα τα sniper rifles έχουν ακριβώς το ίδιο damage, 80%. Η μόνο τους διαφορά, στο damage, είναι ότι έχουν ένα sweet point, που κάνουν 100%, άρα σκοτώνεις με μια σφαίρα στο θώρακα.

Πχ, το "σάπιο" από τα 0μ μέχρι τα 20μ κάνει 80%, μέχρι τα 40μ, ανεβαίνει σταδιακά στο 100% όπου μένει μέχρι τα 75μ., και μετά κατεβαίνει πάλι σταδιακά μέχρι τα 113μ, στα 80%

http://symthic.com/bf1-weapon-info?w=SMLE_MKIII_Marksman

 

Το Gewehr 98, που παίρνεις τελευταίο νομίζω, έχει 80% μέχρι τα 60μ και μετά ανεβαίνει στο 100% στα 80μ και μένει εκεί.

http://symthic.com/bf1-weapon-info?w=Gewehr_98_Sniper

 

Άρα, το ένα είναι για πιό aggresive παιχνίδι, ενώ το άλλο για camperομα...

Ανάλογα το στυλ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...