Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το εχω ξαναγραψει.. με αυτο εδω σωθηκα. Σταθερα πλεον στα 65fps με ολα ultra. Και δεν εχω παρατηρήσει delay σε σχεση με άλλους, μια χαρα καθαριζω κοσμακι. Χωρις αυτο το παιχνιδι έπαιζε απο 90fps με βυθισεις στα 50fps και αυτο το εκανε unplayable.

Αν κ λιγο αργα να σε ευχαριστησω για το βιντεακι!!! κ για το post ,καθως καταλαβα περιπου το τι γινεται με το παιχνιδι!!!

κρασαρα λογικα λογο μεγαλης cpu usage (100%).

γυρισα το "framerate limiter" απο 200 σε 60  κ επεσε το cpu usage, αυτοματα το τρεχω ικανοποιητικα πλεον στο "multiplayer" ολα ultra,σε ολους τους χαρτες εκτος απο τον χαρτη "amiens" που εκει χολενει ακομα  το παιχνιδι...

οπως κ να εχει ευχομαι με ενα καλο "patch"(νομιζω οτι το χρειαζετε...)να φτιαξουν τα πραγματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτή η νέα πίστα... πάντα ομίχλη έχει?

Δε νομίζω ότι έτυχε να παίξω ακόμα, αλλά γενικά τα καιρικά φαινόμενα είναι κάπως τυχαία σε διάρκεια και χρόνο εμφάνισης. Τουλάχιστον έτσι είχαν πει αρχικά κι έτσι ισχύει για τις άλλες πίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτή η νέα πίστα... πάντα ομίχλη έχει?

 

Αν θυμαμαι καλα καπου διαβαζα οτι στο συγκεκριμενο χαρτη εχουν βαλει πιο συχνα να εχει ομιχλη γιατι ειναι πολυ ανοιχτος χαρτης και θελησαν να αποφυγουν να γινει καθαρα πιστα του καμπερη-scout.Οποτε μαλλον ετσι εξηγειται το συχνο φαινομενο της ομιχλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να πω ότι το παιχνίδι είναι αυτό που λέμε, καλό παιχνίδι. Εξαιρετικό πραγματικά. Εκτός από τα γραφικά γενικότερα φαίνεται ότι έχει γίνει απίστευτη δουλειά. Από το Menu μέχρι το πως σε μαθαίνει να παίζεις.

36€ σε προσφορά που το πήρα, δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Τέτοια παιχνίδια θέλω να υπάρχουν για να μην γκρινιάζω. 10 με τόνο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο random η ομιχλη/βροχη που βγαζει ζεπελιν/πλοιο/τραινο και στο καπακι ομιχλη! Γιατι τη βαζετε βρε γιδια την ομοχλη οταν βγαινουν τα «βαρια» οπλα; Πως θα βοηθηθει η ομαδα που χανει να πλησιασει το σκορ;

 

Και η εμφανιση αυτων γινεται οποτε να ναι καποιες φορες, πχ 750-900 και μεχρι να βγουν εχει φτασει στα 1000 ο αντιπαλος!!!

 

Το χω ξηλωσει μια βδομαδα απο το δισκο και εχω ησυχασει παντως. Νευρα στο απειρο και διασκεδαση 0.

 

Αλλη ηλιθιοτητα του παιχνιδιου:

ως γνωστον αν περιμενεις να μπεις στη μαχη, κανεις click rape το εικονιδιο του τανκ για να μη στο παρει αλλος. Σε αυτη τη περιπτωση αν θες αλλο ειδος τανκ/αεροπλανο ΔΕΝ μπορεις να το αλλαξεις αφου με το click rape μπαινεις μεσα με τη μια. Απο το loadout στον browser ΔΕΝ σε αφηνει να το αλλαξεις αν εισαι ingame. Γιατι δεν υπαρχει τροπος να αλλαξεις οχημα πριν κανεις spawn οπως στο soldier loadout μωρη Dice;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα απο πιο COD πλανητη ηρθατε? To bf1 ειναι το χειροτερο της σειρας μακραν (με εξαιρεση το hardline)

 

1. μονο 2 τανκ σε ενα χαρτη,ειμαστε σοβαροι? Που σε συγκριση με το bf4 σου εδινε 4τανκσ 2lav 1AA ελικοπτερα κτλ κτλ?

το domination και TDM υπαρχουν για αυτο το λογο

2,Οι παιχτες κινουνται γρηγορα σα το γελοιο battlefront καμια σχεση με τα προηγουμενα BF

3.τα τανκς ειναι τοσο δυσχρηστα που σε πιανουν τα νευρα σου

4,Μπορεις να φτιαξεις το τανκ απο μεσα....οτι πιο γελοιο εχω δει στη σειρα

5,spawns στη μεση του πουθενα

6 διαλυσανε το hardcore....δε μπορεις να δεις καν ποιοι ειναι οι συμπαιχτες σου μεσα απο το τανκ

7 Σε artillery shots η καμερα παει στον αερα μαζι με τις οβιδες....αλλη γελοιοτητα αυτη

8,zeppelin κτλ που βοηθανε αυτους που πανε να χασουν....ασχολιαστο

9,νεο destruction αλλα με μηδενικο ενδιαφερον εφοσον οι πιστες ειναι αδειες και flat

10. Τα classes εγιναν αχταρμα....θες να παρεις ενα αλογο η ενα οχημα και δε μπορεις να μπεις με τη κλαση που θελεις

 

εχει ακομα πολλα που δε τα θυμαμαι αλλα σας παρακαλω οι COD φανς ας αφησουν ησυχη τη σειρα...ενα παιχνιδι επαιζα και το καταστρεψανε

 

φυσικα καποιος που φευγει απο titanfall+call of duty+medal of honor κτλ θα βρει οτι ειναι παιχνιδαρα το bf1

δεν ειναι ομως αυτο το θεμα..

 

Τα μονα θετικα που βρηκα ειναι ο ηχος οι υφες των γραφικων και οτι σου δινει το flag capture για λιγα δευτερολεπτα ενω εχεις πεσει στη μαχη για τη σημαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι έτυχε να παίξω ακόμα, αλλά γενικά τα καιρικά φαινόμενα είναι κάπως τυχαία σε διάρκεια και χρόνο εμφάνισης. Τουλάχιστον έτσι είχαν πει αρχικά κι έτσι ισχύει για τις άλλες πίστες.

Nαι, μα και εγώ αυτό ήξερα.. Αλλά πρώτη φορά έπαιξα τον συγκεκριμένο και όλη το παιχνίδι είχε ομίχλη.. Δεν μπορούσα να κάτσω ήρεμα κάπου  :ph34r:

 

Έπαιξα λίγο το πρωί, πάλι πρόβλημα με το hit reg είχα. Εξ' επαφής και δεν έβγαζε ούτε hit mark ούτε πόντους έδωσε που τον σκότωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα απο πιο COD πλανητη ηρθατε? To bf1 ειναι το χειροτερο της σειρας μακραν (με εξαιρεση το hardline)

Από άλλο πλανήτη όχι, προσωπικά έχω γράψει πολλά από τα προβλήματά του και το πήρα πριν 2 εβδομάδες σε προσφορά. Αλλά..

 

1. μονο 2 τανκ σε ενα χαρτη,ειμαστε σοβαροι? Που σε συγκριση με το bf4 σου εδινε 4τανκσ 2lav 1AA ελικοπτερα κτλ κτλ?

Για εμένα το 4 ήταν μακράν το χειρότερο κι από το HL. Ειδικά για τα άρματα που δεν έπεφταν με τίποτα. Ασπίδα; Έλεος... Ας έφερναν και Titans από το TitanFall να έδενε η σούπα.

Μια χαρά είναι τα τανκ και σε μερικούς χάρτες, μπορούν να μονοπωλήσουν το παιχνίδι. Στη Beta ήταν OP το μικρούλι, αλλά ευτυχώς το έφτιαξαν. Και χαίρομαι που θέλει συνεργασία για να δουλέψουν σωστά και δε μπορεί ένας να κάνει παρέλαση.

 

2,Οι παιχτες κινουνται γρηγορα σα το γελοιο battlefront καμια σχεση με τα προηγουμενα BF

Πως ακριβώς το μέτρησες αυτό; Έκανες μια διαδρομή 100 μέτρων πχ και στα 3 και έβαλες χρονόμετρο;

Εμένα περίπου η ίδια μου φαίνεται και δε μπορείς να κάνεις το λαγουδάκι που έκαναν όλοι στο 3, όπου αν θυμάσαι, πηδώντας, έτρεχες ακόμα πιό γρήγορα.

 

3.τα τανκς ειναι τοσο δυσχρηστα που σε πιανουν τα νευρα σου

Εντάξει, το καταλάβαμε, είσαι Vehicle Whore. Δεν είναι όπως του 4, ευτυχώς για τους υπόλοιπους.

 

4,Μπορεις να φτιαξεις το τανκ απο μεσα....οτι πιο γελοιο εχω δει στη σειρα

Τελευταία φορά που κοίταξα, και στον Α' ΠΠ αλλά και στον Β' ΠΠ, οι όποιες επισκευές στο πεδίο της μάχης, γινόντουσαν από μέσα.

Δεν αναφέρεις όμως, ότι έχει animation να μπει, πολύ σωστά, αντί να εξαφανίζεται ακαριαία ο άλλος από μπροστά σου την ώρα που τον βαράς. Κλασσική περίπτωση για να γλιρώτει κάποιος.

 

5,spawns στη μεση του πουθενα

Το γράφει κιόλας, όσο περιμένεις να αρχίσει ο γύρος. Τα spawns γίνονται σε σχετικά ασφαλές σημείο για να γλιτώσεις τα "spawn in a coffin" που βλέπαμε ειδικά στο 4.

Αν τώρα κάνεις spawn σε squad mate και τον σημαδεύει tank, λυπούμαστε, θα στείλουμε λέλουδα στη μάνα σου.

 

6 διαλυσανε το hardcore....δε μπορεις να δεις καν ποιοι ειναι οι συμπαιχτες σου μεσα απο το τανκ

Το HC σε ένα βαθμό ήταν για τους noob snipers μόνο. Έκαναν κατασκήνωση στην άκρη της πίστας, σε πετύχεναν στον αστράγαλο και πέθαινες ακαριαία. Χωρίς να βλέπεις που είναι, χωρίς minimap, τίποτα.

Όταν έναν παιχνίδι είναι fun, δε μπορείς να το κάνεις realistic απλά αλλάζοντας το health και κρύβοντας το minimap.

 

7 Σε artillery shots η καμερα παει στον αερα μαζι με τις οβιδες....αλλη γελοιοτητα αυτη

Είπα ότι καταλάβαμε πως είσαι VW ? Το είπα... Δεν το είχα προσέξει, γιατί δεν έχω μπει ποτέ σε αυτό το πράμα, αλλά ίσως και να είναι γελοίο.

 

8,zeppelin κτλ που βοηθανε αυτους που πανε να χασουν....ασχολιαστο

Τι δε σου αρέσει δηλαδή; Ότι ισορροπεί το παιχνίδι καλύτερα; Όταν αν η διαφορά τα tks είναι πάνω από 150 (νομίζω) και η μία ομάδα έχει >500, τότε έρχεται βοήθεια για αυτόν που χάνει και του δίνει μια ευκαιρία να γυρίσει το παιχνίδι;

Μήπως προτιμούσες τη Bazaar, τη Metro, την Seine και την Locker, όπου αν δεν ήταν παρόμοιες, γινόταν ένα grenade spam fest?

 

9,νεο destruction αλλα με μηδενικο ενδιαφερον εφοσον οι πιστες ειναι αδειες και flat

Τι εννοείς άδειες και flat;;; Δεν έχει κτήρια, τοίχους, κάστρα, σπίτια; Τι περίμενες; Shanghai και να πέφτουν όλα;

 

10. Τα classes εγιναν αχταρμα....θες να παρεις ενα αλογο η ενα οχημα και δε μπορεις να μπεις με τη κλαση που θελεις

Και πολύ καλά έκαναν. Ήταν από τις πρώτες προτάσεις που είχε κάνει το community, πριν καν ανακοινωθεί το 1, ως ιδέες για patch στο 4.

Γλιτώσαμε από τα Taxi, που έπαιρνε ο κάθε @@ το αεροπλάνο, ή το τζιπ, απλά για να πάει να καμπερώσει στην κορυφή του βουνού ή σε καμιά ταράτσα και να κάνει το κέφι του.

Θέλεις να το κάνεις; Ωραία, αλλά θα είσαι με πιστολάκι.

 

εχει ακομα πολλα που δε τα θυμαμαι αλλα σας παρακαλω οι COD φανς ας αφησουν ησυχη τη σειρα...ενα παιχνιδι επαιζα και το καταστρεψανε

 

φυσικα καποιος που φευγει απο titanfall+call of duty+medal of honor κτλ θα βρει οτι ειναι παιχνιδαρα το bf1

δεν ειναι ομως αυτο το θεμα...

Δεν έχω παίξει ποτέ online με τα παραπάνω, παίζω αποκλειστικά BF από το 1942, με ομάδες, με Clans, για πλάκα, για έπαθλα, κλπ.

Ναι, δεν είναι καθαρόαιμο BF, αλλά η κάθε εταιρία κοιτάει το κέρδος κι όταν με αυτό που έβγαλαν έκανα ρεκόρ πωλήσεων, μην περιμένεις να γυρίσουν πίσω.

Για αυτό όπως είπα το πήρα σε προσφορά, περνάω ευχάριστα την ώρα μου και έχω τα μάτια μου ανοικτά να δω που θα πάνε όλοι όσοι θέλουν κάτι περισσότερο sim, χωρίς να είναι ARMA και με καλύτερα γραφικά από το RO2.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα πάντως η απόσταση από την οποία σκοτώνει το shotgun. Μόνο στο BF θα μπορούσε να έχει τέτοιο range. Έχουν μάθει όλοι τώρα πόσο OP είναι και μας τα 'χουν κάνει τσουρέκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zaytsev διαφωνω με τα τανκς. Στο 4 με fast reload ξεκωλιαζες για πλακα το αντιπαλο τανκ αρκει να σημαδευεις εκει που πρεπει και να υπολογιζεις το χρονο που ο αλλος σιγουρα βαζει ασπιδα μετα το πρωτο βλημα που τρωει. Φυσικα με το fast repair perk ενεργοποιημενο και sabots. Ψωμοτυρι τους ειχα, ακομα και τους βλαμμενους με staff shells που εκαναν base camp. Πιστευω η ισορροπια των τανκς του 4 επρεπε να μεταφερθει στο 1.

 

Οσο για το μικρο, ακομα OP ειναι αρκει να μην εισαι Ραμπο. Σε ολα τα αλλα συμφωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zaytsev διαφωνω με τα τανκς. Στο 4 με fast reload ξεκωλιαζες για πλακα το αντιπαλο τανκ αρκει να σημαδευεις εκει που πρεπει και να υπολογιζεις το χρονο που ο αλλος σιγουρα βαζει ασπιδα μετα το πρωτο βλημα που τρωει. Φυσικα με το fast repair perk ενεργοποιημενο. Ψωμοτυρι τους ειχα, ακομα και τους βλαμμενους με staff shells που εκαναν base camp. Πιστευω η ισορροπια των τανκς του 4 επρεπε να μεταφερθει στο 1.

 

Οσο για το μικρο, ακομα OP ειναι αρκει να μην εισαι Ραμπο. Σε ολα τα αλλα συμφωνω.

Αναφέρεσαι σε Tank VS Tank ;

Εγώ μιλάω για Tank VS Inf.

Στο 3 έβαζες τις νάρκες σε έξυπνα σημεία και παρόλο που τις έβλεπε με το IRV, πολλές φορές από βιασύνη τον έτρωγες.

Στο 4 έβαλαν LEDs που αναβοσβήνουν στις νάρκες... KOKKINA LEDs ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για tank vs tank. Για vs inf θελει εντελως αλλο loadout.

 

Υπαρχουν και τα slam. Ολοι οι τανκερς εχουν irv ή irnv οποτε και λεντ που εχει, φωτιζει πολυ στον δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι σε Tank VS Tank ;

Εγώ μιλάω για Tank VS Inf.

Στο 3 έβαζες τις νάρκες σε έξυπνα σημεία και παρόλο που τις έβλεπε με το IRV, πολλές φορές από βιασύνη τον έτρωγες.

Στο 4 έβαλαν LEDs που αναβοσβήνουν στις νάρκες... KOKKINA LEDs ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ!!!

Ε πες το μας οτι δε μπορεις να καταστρεψεις οχηματα πεζος απο την αρχη για να καταλαβουμε για ποιο λογο δε τα θελεις....

το username μου στο battlefield ειναι alucardgr....παω στοιχημα οτι δεν εχεις ιδεα απο οχηματα και απλα απαντας για να απαντας....

εχω απορια να δω τα στατιστικα σου μιας και εισαι τοσο fan της σειρας...ειμαι 3ος στο κοσμο σε ναρκες στο bf4 οποτε για OP σε οχηματα μου ακουγεται γελοιο και μεσα στους 200 στο κοσμο σε τανκς και lav...μεσα στους 200 σε flag captures και conquest large...Παω στοιχημα οτι το μονο map που ηξερες στο bf4  ειναι η locker και domination....

και να σου απαντησω και σε μερικα αν και δεν εχει νοημα....

 

hardcore που ευνοει snipers....που στο καλο το ειδες? μονο οι noobades χρειαζονται killcam και minimap για να δουν απο που τις τρωνε...εαν ειναι κανονιζουμε ενα παιχνιδακι και κατσε sniper να πας απατος...

 

επισκευη απο μεσα....εισαι σιγουρος οτι την τρυπαρα στο μπροστινο μερος του τανκ τη φτιαχνανε απο μεσα...ενταξειιι πολυ realistic....

 

τα οχηματα μπορει να μονοπωλησουν τη μαχη στο conquest....ελα ...και τι θα επρεπε να μονοπωλησει? οι ραμπο? εχει αλλα mode για πεζους αν δε κανω λαθος...

 

μονο τυφλος δε βλεπει οτι και οι πλαγιες κινησεις πεζων ειναι εξωπραγματικα γρηγορες...μετρα εσυ αν θες

 

Εαν δε γουσταρεις οχηματα μη παιζεις με οχηματα, παιξε κατι αλλο ...το battlefield ηταν παντα 50-50 οχηματα-πεζοι....Τα ξαναλεμε στο 5....

Και αν θελεις κανενα ματσακι με τη φοβερη σου ομαδα κανονισε το....εγω με την ομαδα μου μεσα ειμαστε για bf4 .....BF1 ουτε που ακουμπαμε πια μεχρι το επομενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δε γουσταρεις οχηματα μη παιζεις με οχηματα, παιξε κατι αλλο ...το battlefield ηταν παντα 50-50 οχηματα-πεζοι....Τα ξαναλεμε στο 5....

Και αν θελεις κανενα ματσακι με τη φοβερη σου ομαδα κανονισε το....εγω με την ομαδα μου μεσα ειμαστε για bf4 .....BF1 ουτε που ακουμπαμε πια μεχρι το επομενο 

Δε θα μπω στον κόπο να απαντήσω στις προσβολές σου και μη βάζεις στοιχήματα για τα στατιστικά μου, γιατί θα χάσεις και είναι κρίμα, έχετε κρίση.

 

Όσον αφορά στο 4, είναι κοινώς αποδεκτό ότι ήταν το χειρότερο BF, και το να πας εκεί να παίξεις, χάρη μας κάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...