Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις παίξει ποτέ με ομάδα, που να μιλάει στο TS και να συνεργάζεται σωστά μέσα στο παιχνίδι;

Ναι στο xbox live, και οχι μονο σε bf. Την εχω ζησει την εμπειρια, εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι και lone wolf να εισαι, δεν το βαριεσαι.

 

Τι διαφορα εχει η συνεργασια του squad σε σχεση με ολους τους συμπαιχτες; Και καλο squad να κανεις οταν οι υπολοιποι ειναι αχταρμας και κανουν capture το objective μονο για να παρουν 500+ xp και μετα λακανε τι να το κανεις;

 

Σημερα light tank εγω παιρνουμε την μακρυνη B στη σιναϊ μαζι με αλλους 10, επρεπε να τους δεις πως φευγανε μολις εγινε το capture. Στα 15 δευτερολεπτα ειχαν σκασει αντιπαλοι και την επαιρναν πισω και γω σε ρολο Γιαννη Ραμπο να με καθαριζουν ταχυστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι στο xbox live, και οχι μονο σε bf. Την εχω ζησει την εμπειρια, εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι και lone wolf να εισαι, δεν το βαριεσαι.

 

Τι διαφορα εχει η συνεργασια του squad σε σχεση με ολους τους συμπαιχτες; Και καλο squad να κανεις οταν οι υπολοιποι ειναι αχταρμας και κανουν capture το objective μονο για να παρουν 500+ xp και μετα λακανε τι να το κανεις;

 

Σημερα light tank εγω παιρνουμε την μακρυνη B στη σιναϊ μαζι με αλλους 10, επρεπε να τους δεις πως φευγανε μολις εγινε το capture. Στα 15 δευτερολεπτα ειχαν σκασει αντιπαλοι και την επαιρναν πισω και γω σε ρολο Γιαννη Ραμπο να με καθαριζουν ταχυστα.

Καλά, να το βαρεθώ δεν ξέρω, αλλά ξέρω πως σίγουρα έπαιξα λιγότερες ώρες με το 4 και το HL, από ότι είχα παίξει με τα 3 & BC2.

Το 1, φαίνεται να με κρατάει περισσότερο από το 4 αν κι άργησα να το πάρω, γιατί δε ήθελα να τους τα σκάσω από νωρίς, λόγω προϊστορίας.

Πλέον κι εγώ, Lone Wolf παίζω, γιατί λόγω του ότι μένω εκτός Ελλάδος, οι ώρες που παίζω, δε συμβαδίζουν με τους φίλους μου. Επίσης, υπάρχει παιδί στο σπίτι που κοιμάται νωρίς και αν με ακούσει να μιλάω στο TS, ή και να φωνάζω καμιά φορά :P, θα ξυπνήσει και θα έχουμε θέμα.

Όμως, όταν έπαιζα με ομάδες, ήταν δύο ειδών.

Η μία, ο απλός χαβαλές, που παίζεις με τους φίλους και διασκεδάζεις, χάσεις-κερδίσεις, που η κουβέντα βασικά είναι άσχετη, αλλά λες και κάτι σχετικό με το παιχνίδι, ή έστω "πάμε C".

Η άλλη, ήταν οι "στρατόκαβλοι", που κάναμε και προπονήσεις και έπαιζαν σοβαρά, για τη νίκη. Με πραγματικές τακτικές, οργάνωση, κάλυψη, flanking, κλπ. Αν δε τύχαινε, πολύ σπάνια, να είμαστε 8-10 στην ίδια ομάδα, τότε δε χάναμε σχεδόν ποτέ παιχνίδι, ακόμα κι αν η υπόλοιπη ομάδα ήταν ανάπηροι.

Πλέον, I am too old for this shit, οπότε παίζω για να περάσει η ώρα, 2-3 γύρους κι όχι κάθε μέρα. Για αυτό κι αν πέσω σε ηλίθια ομάδα, βγαίνω, δεν υπάρχει λόγος να τσαντίζομαι, για να χαλαρώσω και να διασκεδάζω το κάνω.

Οφείλω πάντως να ομολογήσω εδώ, πως στο 1 τυχαίνει πολύ συχνά να έχουμε διαφορά στα tkts, <100, από ότι στα προηγούμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια εγω με τα πολλα, εχω να πω τα εξης: τα προβληματα με το multiplayer για εμενα τουλαχιστον δεν λυθηκαν....

μετα απο 2-3 χαρτες (το πολυ) οι οποιοι τρεχουν νερο, το παιχνιδι μετα αρχιζει κ κρασαρει με χαμηλα framedrops κ απλα δεν παιζετε...

το Ping μου μετα απο αιτηση κ περασμα σε fastpath εκει που ηταν 80-90, τωρα το βλεπω στα 77 -71 κ καμια φορα κ 80 χωρις να με βοηθησει σε κατι αξιολογο.

επισης τρεχει σε 1080p με εναν i5 6500 16Gddr4  κ την 970

Υ.Γ1  το campaign ειναι παρα πολυ καλο κ το τρεχω νερο στα ultra με motion blur off  k vsync off , το παιχνιδι βγαζει πανω απο 70 frames χωρις κανενα προβλημα απολυτος.(απολαυση!!!)

Υ.Γ2 ανεξαρτητος τα settings του παιχνιδιου παραμενουν τα προβληματα στο multiplayer,επισης εχω δοκιμασει κ το εχω παιξει κ  με κλειστο antivirus κλειστα wifi μπας κ, αλλα τιποτα. κ να ανεφερω ακομα οτι το router μου(ZXHN H108N v2.5 απο forthnet) ειναι ολοκαινουριο! (ενσυρματη συνδεση) κ τα drivers τις gpu κ καρτας δυκτιου ειναι τα τελευταια.

Υ.Γ3 Παιδια καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!!!! εχω πσιλοφρικαρει πλεον γιατι δεν ξερω τι γινεται κ τι πρεπει να κανω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια εγω με τα πολλα, εχω να πω τα εξης: τα προβληματα με το multiplayer για εμενα τουλαχιστον δεν λυθηκαν....

μετα απο 2-3 χαρτες (το πολυ) οι οποιοι τρεχουν νερο, το παιχνιδι μετα αρχιζει κ κρασαρει με χαμηλα framedrops κ απλα δεν παιζετε...

το Ping μου μετα απο αιτηση κ περασμα σε fastpath εκει που ηταν 80-90, τωρα το βλεπω στα 77 -71 κ καμια φορα κ 80 χωρις να με βοηθησει σε κατι αξιολογο.

επισης τρεχει σε 1080p με εναν i5 6500 16Gddr4  κ την 970

Υ.Γ1  το campaign ειναι παρα πολυ καλο κ το τρεχω νερο στα ultra με motion blur off  k vsync off , το παιχνιδι βγαζει πανω απο 70 frames χωρις κανενα προβλημα απολυτος.(απολαυση!!!)

Υ.Γ2 ανεξαρτητος τα settings του παιχνιδιου παραμενουν τα προβληματα στο multiplayer,επισης εχω δοκιμασει κ το εχω παιξει κ  με κλειστο antivirus κλειστα wifi μπας κ, αλλα τιποτα. κ να ανεφερω ακομα οτι το router μου(ZXHN H108N v2.5 απο forthnet) ειναι ολοκαινουριο! (ενσυρματη συνδεση) κ τα drivers τις gpu κ καρτας δυκτιου ειναι τα τελευταια.

Υ.Γ3 Παιδια καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!!!! εχω πσιλοφρικαρει πλεον γιατι δεν ξερω τι γινεται κ τι πρεπει να κανω.....

 

Δεν είσαι ο μόνος φίλε, εγώ το έχω παρατήσει το παιχνίδι ακριβώς για αυτά που περιγράφεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://m.youtube.com/watch?v=3OEDqxyM5hE

 

Το εχω ξαναγραψει.. με αυτο εδω σωθηκα. Σταθερα πλεον στα 65fps με ολα ultra. Και δεν εχω παρατηρήσει delay σε σχεση με άλλους, μια χαρα καθαριζω κοσμακι. Χωρις αυτο το παιχνιδι έπαιζε απο 90fps με βυθισεις στα 50fps και αυτο το εκανε unplayable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το εχω ξαναγραψει.. με αυτο εδω σωθηκα. Σταθερα πλεον στα 65fps με ολα ultra. Και δεν εχω παρατηρήσει delay σε σχεση με άλλους, μια χαρα καθαριζω κοσμακι. Χωρις αυτο το παιχνιδι έπαιζε απο 90fps με βυθισεις στα 50fps και αυτο το εκανε unplayable.

1000δοκιμασμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απεγκατεστησα. Level 36, 1.3 k/d. Δεν αντεξα αλλο την ασταθεια του οχι τοσο στα frame drop οσο στο net code του. Σημερα ηταν το κερασακι στη τουρτα το να μη κανει hit register σχεδον σε ολο το round.

 

Ενα αλλο που δε παλευεται ειναι να σε καθαριζουν με το ιδιο οπλο με μενα με 2 σφαιρες και εγω να θελω 10.

 

Τα hmg ειναι ολα για το πεο, πως γινεται να κανω spray και να μην χτυπαει ουτε μια σφαιρα τον εχθρο με το mg15 με 500 rpm δλδ 8.33 σφαιρες το δευτερολεπτο στις κοντινες μαχες μονο η κωλοdice ξερει.

 

Βαριεμαι να γραψω για ολα τα αλλα, εχουν χιλιοειπωθει αλλωστε. Σε κανα-δυο updates ισως το ξανακατεβασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο ανακάλυψα bug...

Με το Russian 1895 και 8Χ (μπορεί να το κάνει σε όλες τις 8Χ, ή σε όλα τα Russian, δεν το έψαξα), αν σε κάνουν revive, δε δείχνει πλέον τη διόπτρα. Κάνοντας zoom, φέρνει την εικόνα πιό κοντά, χωρίς να δείχνει το κυάλι και το σταυρόνημα.

Διορθώνεται, αν γυρίσεις σε πιστόλι και πάλι πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι πολυ παλιο bug το κανει με ολες τις καραμπινες ανεξαρτητως zoom.

 

Επισυναπτω ενα βιντεο με infinite reload παλι απο revive που μου ετυχε τις προαλλες και λυθηκε με αλλαγη σε πιστολι οπως το αλλο bug.

trim.9CD2E297-E042-43EA-BB5D-270FC3463D84.MOV

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει ότι μετά από revive όντως υπάρχουν προβλήματα , σε μένα ορισμένες φορές κολλάει και δεν μπορώ να αλλάξω ούτε όπλο και επανέρχεται μετά από λίγο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πρωί συνάντησα το άλλο κουφό.

 

Παίζω opreration στην Kaiser. Στην St. Quentin το Κ Bullet είναι σφαίρα κανονικά. Στο Amiens το Κ Bullet ήταν το Russian χωρίς κανένα σκοπευτικό, χωρίς στόχο, τίποτα.. Αλλά είχα 5/25 και αν έπαιζα σε tank δεν έκανε καθόλου damage. Μετά που τελείωσε το operation έστρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πρωί συνάντησα το άλλο κουφό.

 

Παίζω opreration στην Kaiser. Στην St. Quentin το Κ Bullet είναι σφαίρα κανονικά. Στο Amiens το Κ Bullet ήταν το Russian χωρίς κανένα σκοπευτικό, χωρίς στόχο, τίποτα.. Αλλά είχα 5/25 και αν έπαιζα σε tank δεν έκανε καθόλου damage. Μετά που τελείωσε το operation έστρωσε.

Σου εδωσε ασφαιρα Κ η dice μην αγχωνεσαι δεν εισαι ο πρωτος που τρολαρουν. :P

Περα απο αυτο πραγματικα αυτο το παιχνιδι δεν εχει μεση κατασταση η θα περασεις κορυφαια την ωρα σου και θα το διασκεδασεις οσο δεν παει η θα σπασουν τα νευρα σου και θα παθεις κανενα νευρικο κλονισμο,μεση κατασταση δεν υπαρχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι τα προβλήματα είναι δικτυακά πάντως. Δε γίνεται τη μία να παίζεις τέλεια, να μην έχεις θέματα (εκτός από το κωλοsuppression, που η σφαίρα πάει στην τύχη) και μετά, σε άλλο γύρο/server να είναι σα να ρίχνεις άσφαιρα. Εντάξει, όλοι έχουμε κακές μέρες, αλλά ορισμένες φορές παραπάει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...