Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρε τηλ τον παροχο σου και ζητα να μπεις σε fastpath, ισως αυτο ριξει λιγο τη ταχυτητα του ιντερνετ αλλα θα καλυτερεψει το ping. (Σε μια ωρα εχει αλλαξει).

 

Οι drivers της καρτας δικτυου ειναι οι τελευταιοι; Μηπως εχεις τιποτα εφαρμογες ανοιχτες στο παρασκηνιο; Skype (κατεβαζει διαφημισεις) , antivirus (κατεβαζει updates οποτε του ρθει) κτλ;

 

Επισης το κινητο αν ειναι στο wifi μπορει να του καπνισει να αναβαθμισει εφαρμογες.

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρε τηλ τον παροχο σου και ζητα να μπεις σε fastpath, ισως αυτο ριξει λιγο τη ταχυτητα του ιντερνετ αλλα θα καλυτερεψει το ping.

 

Οι drivers της καρτας δικτυου ειναι οι τελευταιοι; Μηπως εχεις τιποτα εφαρμογες ανοιχτες στο παρασκηνιο; Skype (κατεβαζει διαφημισεις) , antivirus (κατεβαζει updates οποτε του ρθει) κτλ;

εχω την asrock Η170pro4 (mobo) θα ψαξω για drivers της καρτας δυκτιου, θα τσεκαρω κ το ping να δω που φτανει!! το παιχνιδι το  τρεχω με τα υπολοιπα προγραμματα κλειστα!   που πρεπει να φτανει το ping; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την asrock Η170pro4 (mobo) θα ψαξω για drivers της καρτας δυκτιου, θα τσεκαρω κ το ping να δω που φτανει!! το παιχνιδι το  τρεχω με τα υπολοιπα προγραμματα κλειστα!   που πρεπει να φτανει το ping; 

 

Συνήθως Ελλάδα παίζουμε 80-90 (χωρίς fastpath)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως Ελλάδα παίζουμε 80-90 (χωρίς fastpath)

στο site της asrock δεν βρηκα drivers για την καρτα δυκτιου,(καινουργια τουλαχιστον) , θα τσεκαρω παιδια να δω τι γινεται, ευχαριστω για τις απαντησης σας!!! (παιζει να ειμαι κ ο μοναδικος που εχει τετοιο θεμα  <_< )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται να ειναι απο το site της asrock οι drivers. Δες ποια καρτα δικτυου εχεις και κατεβασε τους κατευθειαν απο το κατασκευαστη της καρτας.

 

Εγω με οτε στη Πατρα παιζω με 55-80 με fastpath.

 

Και καλο ping να εχεις παντα υπαρχει η πιθανοτητα να χανονται πακετα κατα το multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται να ειναι απο το site της asrock οι drivers. Δες ποια καρτα δικτυου εχεις και κατεβασε τους κατευθειαν απο το κατασκευαστη της καρτας.

 

^This

Από ότι είδα στο site της Asrock εσύ έχεις τον I219-V adapter

 

Άρα πας εδώ:

https://downloadcenter.intel.com/product/82186/Intel-Ethernet-Connection-I219-V

 

διαλέγεις έκδοση windows και κατεβάζεις τους τελευταίους drivers μπας και αλλάξει κάτι.

 

Αν και όπως βλέπω στο site, θα μπούν δύτες (divers) στο σύστημά σου και όχι οδηγοί (drivers).

post-175401-0-16315100-1482356059_thumb.jpg

Προσοχή μη σου λερώσουν με τα βατραχοπέδιλα.

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρατηρω το εξης σημερα το εβαλα το παιχνιδι και αφου εγινε εγκατασταση παιζει αψογα με κατι ασχετα στο πουθενα κοληματακια εκει που παιζει το game νερο ultra settings  στο ασχετο για 1-3 δευτερολεπτα παγωνει ενω ακουγεται κανονικα ο ηχος αυτο στο campaigne οχι ομως συνεχεια

 

στο multiplayer ομως ξεκινησα μια 2 πιστες φρειζαρε στα 30 δευτερολεπτα και μετα ξεκολουσε εκανα 2 βηματα παλι το ιδιο

 

σε καποια αλλη με πολυ λιγοτερους παιχτες πιστα επαιζε κανονικα και μετα εκανε το ιδιο πραγμα τι μπορω να κανω πρεπει να βαλω καποια εντολη καπου ειναι θεμα framedrops ειναι θεμα servers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρατηρω το εξης σημερα το εβαλα το παιχνιδι και αφου εγινε εγκατασταση παιζει αψογα με κατι ασχετα στο πουθενα κοληματακια εκει που παιζει το game νερο ultra settings  στο ασχετο για 1-3 δευτερολεπτα παγωνει ενω ακουγεται κανονικα ο ηχος αυτο στο campaigne οχι ομως συνεχεια

 

στο multiplayer ομως ξεκινησα μια 2 πιστες φρειζαρε στα 30 δευτερολεπτα και μετα ξεκολουσε εκανα 2 βηματα παλι το ιδιο

 

σε καποια αλλη με πολυ λιγοτερους παιχτες πιστα επαιζε κανονικα και μετα εκανε το ιδιο πραγμα τι μπορω να κανω πρεπει να βαλω καποια εντολη καπου ειναι θεμα framedrops ειναι θεμα servers?

Pc specs?

Έτρεχε τίποτε άλλο εκτός από το παιχνίδι στο background;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έτρεχε κάτι άλλο το θέμα είναι η διαφορά στο campaign έτρεχε νερό και στο multi έκανε αυτό που γράφω παραπάνω η θα έπαιζε η δεν θα έπαιζε καθόλου σε ένα χάρτη conquest από 30 άτομα η ομάδα πήγαινε άψογα....Έχει να κάνει με τις πίστες; Με τους χάρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό δεν είναι ότι υπάρχει ένα πιτσιτίκι που έδωσε 20-30€ να πάρει ένα cheat για να ορθώσει τον εγωισμό της τιποτένειας προσωπικότητάς του, το κακό είναι, πως αν δείτε στο chat, ψάχνονται όλοι να δούνε πως @@#@@# μπορούνε να τον κάνουν report, αφού η αγαπημένη μας DICE, έχει κόψει την πρόσβαση στα battle reports και δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνεις αναφορά σε παίκτη.

Συγχαρητήρια...!!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό δεν είναι ότι υπάρχει ένα πιτσιτίκι που έδωσε 20-30€ να πάρει ένα cheat για να ορθώσει τον εγωισμό της τιποτένειας προσωπικότητάς του, το κακό είναι, πως αν δείτε στο chat, ψάχνονται όλοι να δούνε πως @@#@@# μπορούνε να τον κάνουν report, αφού η αγαπημένη μας DICE, έχει κόψει την πρόσβαση στα battle reports και δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνεις αναφορά σε παίκτη.

Συγχαρητήρια...!!!

 

Τρόπος να κάνεις αναφορά υπάρχει αλλά είναι τελείως άκυρος και καλά κρυμμένος.

1) Πατάς Esc

2) Click στο Scoreboard

3) Click στο όνομα του hacker (θα ανοίξει το προφίλ του στον browser)

4) Πάνω δεξιά έχει ένα report button

5) Στο drop down διαλέγεις cheat

 

Εκτός όμως του ότι είναι ότι πιο απαράδεκτο υπάρχει, εκτός του ότι δουλευέι μόνο in-game εκείνη τη στιγμή, δουλεύει ΜΟΝΟ αν έχεις ενεργοποιημένο το Origin in-game. Αν είναι απενεργοποιημένο, το βήμα 3 δε δουλεύει (το click δεν κάνει τίποτα). Φυσικά αν το έχεις απενεργοποιημένο, δε μπορείς να το ενεργοποιήσεις αν δεν κλείσεις το παιχνίδι (όπου θα χάσεις τον hacker, εκτός αν μπορέσεις να ξαναμπείς στον ίδιο server και δεν έχει φύγει, κοινώς φέξε μου και γλίστρησα)

 

Αφού τα κάνεις όλα αυτά, ποιο είναι το αποτέλεσμα;

Κανένα.

 

Δύο φορές το έχω κάνει, για blatant cheaters, παίζουν ακόμα με το ίδιο όνομα/account κοντά ένα μήνα μετά.

 

https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Thou_Jester

 

https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Selfmot1vat1on

(απ'ότι βλέπω τώρα ο δεύτερος το έφαγε μάλλον το ban γιατί έχει να μπει από 27/11. Το θέμα είναι: stat wipe: no, συνεχίζει με άλλο account: σχεδόν σίγουρα)

 

 

Οπότε μέχρι να κάνει κάτι η ΕΑ (αν κάνει) εφαρμόζεις την πιο full proof anti-cheat method. Φεύγεις από το server αφού προτρέψεις στο chat τους άλλους να κάνουν το ίδιο και να μην του δώσουν ούτε ένα «τσάμπα» kill.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το παιχνίδι στα 36 ευρώ που έχει το origin για το σύστημα της υπογραφής μου. Θα μπορώ να παίζω άνετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ κανενας τροπος για να δωσω το game την στιγμη που το εχω ενεργοποιησει στο acc υπαρχει; χωρις να δωσω το account μου ομως..

 

εδωσα 40 ευρω να το αγορασω και ζητημα αν εχω παιξει 20 ωρες...δεν με τραβηξε δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ κανενας τροπος για να δωσω το game την στιγμη που το εχω ενεργοποιησει στο acc υπαρχει; χωρις να δωσω το account μου ομως..

 

εδωσα 40 ευρω να το αγορασω και ζητημα αν εχω παιξει 20 ωρες...δεν με τραβηξε δυστηχως

Όχι.Το παιχνίδι πάει μαζί με το origin accound,και όποια άλλα παιχνίδια έχεις σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...