Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρκετά καλό παιχνίδι φενεται! με το τελευταίο update, ήθελα να ρωτήσω, έχει θέμα με το performance το παιχνίδι; με τον 6500 την 970 16G ddr4 στα ultra με motion blur off, vsync off, txaa , έχω θεματακια στο multilayer,fdrops, άλλοτε φορτώνει και τρέχει νερό και άλλοτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρκετά καλό παιχνίδι φενεται! με το τελευταίο update, ήθελα να ρωτήσω, έχει θέμα με το performance το παιχνίδι; με τον 6500 την 970 16G ddr4 στα ultra με motion blur off, vsync off, txaa , έχω θεματακια στο multilayer,fdrops, άλλοτε φορτώνει και τρέχει νερό και άλλοτε όχι.

 

DX; 11 ή 12;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η φορά μετά από πόσα χρόνια (κυριολεκτώ, από εποχές 3 έχω να το ζήσω) που μπήκα (random) σε ομάδα η οποία έπαιζε ομαδικά!

 

Ο squad (όχι team, δεν είχα τόσο φάρδος) leader ήρεμα στο μικρόφωνο εντολές, συνέχεια κάλυψη κλπ, όλοι τον ακολουθούσαμε.

 

Χάσαμε, γιατί τα άλλα τα ντουλούκια βάραγαν μη πω και χάσαμε όλες τις σημαίες (από -150 πόντους, μας πήραν στο τέλος με 50), αλλά το ευχαριστήθηκα!

 

Μετά από άπειρη γκρίνια που έχω ρίξει, να πω πως τεχνικά τουλάχιστον, το παιγνίδι είναι παααρα πολύ στρωτό (σε 11. σε 12, κλωτσιές).

 

Θέλει δουλίτσα όμως σε επιμέρους θέματα (δεν γίνεται να γαζώνω τον άλλο καταπρόσωπο και να αποφασίσζει bayo charge από τα 2 μέτρα...απλά δεν!).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η φορά μετά από πόσα χρόνια (κυριολεκτώ, από εποχές 3 έχω να το ζήσω) που μπήκα (random) σε ομάδα η οποία έπαιζε ομαδικά!

 

Ο squad (όχι team, δεν είχα τόσο φάρδος) leader ήρεμα στο μικρόφωνο εντολές, συνέχεια κάλυψη κλπ, όλοι τον ακολουθούσαμε.

 

Χάσαμε, γιατί τα άλλα τα ντουλούκια βάραγαν μη πω και χάσαμε όλες τις σημαίες (από -150 πόντους, μας πήραν στο τέλος με 50), αλλά το ευχαριστήθηκα!

 

Μετά από άπειρη γκρίνια που έχω ρίξει, να πω πως τεχνικά τουλάχιστον, το παιγνίδι είναι παααρα πολύ στρωτό (σε 11. σε 12, κλωτσιές).

 

Θέλει δουλίτστουα όμως σε επιμέρους θέματα (δεν γίνεται να γαζώνω τον άλλο καταπρόσωπο και να αποφασίσζει bayo charge από τα 2 μέτρα...απλά δεν!).

τουλάχιστον ευχαριστήθηκες παιχνίδι, αυτό έχει σημασία :)

σήμερα έπαιξα μια πίστα operations fao fortress, σαν επιτιθέμενος. ξεκινάει το παιχνίδι και βλέπω ότι χάνουμε tickets, αλλά σημαία δεν παίρνουμε, και όπως πατάω tab, βλέπω σε σύνολο 32 παιχτών, να έχουμε 22 snipers wtf!!!. α καλά η γιωτομπαλίαση σε όλο το μεγαλείο της. επόμενη κίνηση quit, έτσι για το γαμώτο. για την ιστορία εκτός από τους 22 snipers, στην ομάδα είμαστα μόνο 3 medics. οι υπόλοιποι ήταν με αεροπλάνα και βαπόρια που λέει και το άσμα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντος συνεχιζω κ εχω προβληματα  με το performαnce του παιχνιδιου ....  ανεβοκατεβαζω τα settings κ παλι δεν γινεται τιποτα, στο multiplayer ορισμενους χαρτες τους τρεχει νερο . κ σε αλλους σερνετε κυριολεκτικα,ανεξαρτητος τα settings, εχω τα τελευταια drivers μεσα, κ σε βιντεακια στο youtube το παιχνιδι τρεχει ικανοποιητικα ακομα κ σε ultra ( με βαση το pc μου). θα ηθελα ολιγον βοηθεια παιδες!! αρχιζει κ κατανταει κουραστικο αυτο το πραγμα.το τρεχω σε DX11 σε 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα σήμερα μηπως και μπορέσω να παιξω με την 17 άρα αλλα τζίφος.Αν δεν καταφέρω να πάρω οθόνη,με βλεπω να μένω στο level 71 μεχρι να βγει το νεο bf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντος συνεχιζω κ εχω προβληματα  με το performαnce του παιχνιδιου ....  ανεβοκατεβαζω τα settings κ παλι δεν γινεται τιποτα, στο multiplayer ορισμενους χαρτες τους τρεχει νερο . κ σε αλλους σερνετε κυριολεκτικα,ανεξαρτητος τα settings, εχω τα τελευταια drivers μεσα, κ σε βιντεακια στο youtube το παιχνιδι τρεχει ικανοποιητικα ακομα κ σε ultra ( με βαση το pc μου). θα ηθελα ολιγον βοηθεια παιδες!! αρχιζει κ κατανταει κουραστικο αυτο το πραγμα.το τρεχω σε DX11 σε 1080p.

Πέρασε τους drivers από την αρχή με το DDU 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω κατι στο θεμα επιδοσεων απο δικης μου πλευρας.Προσωπικα επαιζα το παιχνιδι στα high βασικα οτι ειχε βαλει το παιχνιδι απο μονο του και δεν εκατσα να ασχοληθω ιδιαιτερα και μπορω να πω οτι δεν ειχα frame drop και γενικα ειχα ομαλα παιχνιδια ισως αυτο να μην το προσεξα λογω gsync.Και δεν εκατσα να κανω καποιο bench να σημειωσω οτι ειμαι σε αναλυση 1440p 144 Hz...Πλεον που εβαλα στην κονσολα παιχνιδιου να φαινονται τα fps παιζω σχεδον κολλημενα στα 144 καρε συν το γεγονος οτι το εχω βαλει να δειχνει μεχρι 144 καρε maximun αλλα παιζω ολα στο low γιατι θελω να βλεπω καλυτερα τους εχθρους και να εκμεταλευτω την πιο smooth κινηση των παραπανω hz.Αν ειναι θα κοιταξω να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις για να σας δωσω και εγω ενα δικο μου bench για οποιαδηποτε μπορει να τον ενδιαφερει.

 

Τωρα στο multi κομματι αν εχω τραβηξει τα μαλλια μου (και απο το πανω κεφαλι και απο το κατω...) ουκ ολιγες φορες οταν με βαζει με cod players...Ολοκληρη ομαδα snipers και το κακο της υποθεσης οτι κανουν spawn και απλα βαρανε απο εκει που κανανε spawn και δεν φτανει αυτο πεφτουν prone στην μεση του δρομου και ψοφανε στο λεπτο γιατι ειναι βουτυρο στο ψωμι για scout που παιζουν aggressive...To ξερω γιατι ετσι παιζω εγω που βαραω ορθιος απλα χρησιμοποιω καλυψη και απλα σκυβω οταν χρειαστει και δεν παω prone παρα μονο σε ειδικες περιπτωσεις που οντως μονο με Prone εχω καλυψη αλλιως prone στην μεση του δρομου δεν κανω.

Ποσες φορες ειδικα στο fao εχω flankarei ολους αυτους που εχουν κατσει prone και τα εχω θερισει με αυτον τον τροπο.

Παντως αν κατσεις με αναπηρη ομαδα το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να πατησεις quit ολο αυτο λεω να κανω αλλα δεν το κανω και καθομαι και παιδευομαι μονος μου καθε φορα και το μονο που καταφερνω ειναι να ειμαι απο τους πρωτους στην βαθμολογια και να εχω γραψει ενα καρο death.

Btw εχει βαλει server o JackFrags με Standard Issue Rifles για οποιον θελει διαφορετικη εμπειρια...Απλα βαλτε στα φιλτρα το ονομα του λογικα θα το βγαλει.

 

 

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο στο BF1!

 

Spawn πάνω στον squad leader...την ίδια στιγμή τον σφάζει ο Τούρκος...είμαι στο μέτρο, κυριολεκτικά...αδειάζω το μισό γεμιστήρα πάνω του (τον βλέπω να χτυπιέται καθώς τις τρώει)...μου ορμά, και ευτυχώς πεθαίνει από τον υπόλοιπο γεμιστήρα (hardcore server, πάντα).

 

Έχει αντίστοιχο του spawn protection, αλλά από την ανάποδη?

 

Charge με bayo ενώ του ρίχνω κατάστηθα...πάλι με σκότωσε (έχουν aura of protection while charging ή τίποτα τέτοιο?).

 

Το κορυφαίο:

 

Παίρνουμε το "Ε" στο "δάσος", είμαστε στο "υπόγειο". Έχει γυρίσει από κόκκινο σε ουδέτερο και πλέον είναι ένα 5% από το να γίνει μπλε.

 

Ε, ο "μάγκας" γεννήθηκε στο υπόγειο, μπροστά μου! Σάστισα, γιατί δεν περίμενα να εμφανιστεί στη γωνία του δωματίου κανείς (κάλυπτα την πόρτα), του έριξα 2-3 αλλά με πρόλαβε.

 

Ακριβολογώ: Ο τύπος εμφανίστηκε από το πουθενά σε γωνία (δεν μπήκε από κάπου δηλαδή) ενώ η "σημαία" ήθελε δευτερόλεπτα να γίνει μπλε.

 

Παρακολουθώντας πιο μετά, είδα ότι ο ίδιος (και η squad του) εμφανιζόταν με μαγικό τρόπο όπου γούσταρε στο χάρτη.

 

Ξανά και ξανά μας έπαιρναν "D" κ "Ε", χωρίς να παίρνει κανείς πρέφα από που εμφανίστηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασε τους drivers από την αρχή με το DDU 

τους περασα ξανα τους drivers της καρτας δεν αλλαξε κατι ..... με λιγο ψαξιμο που εκανα, μαλλον εχω θεμα με το  network  μου, καθως οταν μπαινω  (myltiplayer)  εχω εικονιδιο στην οθονη (κιτρινο με ! ) κ αυτο λογικα με κρασαρει, χωρις να ειμαι σιγουρος, καμια ιδεα κανεις? ειμαι με ενσυρματο δυκτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους περασα ξανα τους drivers της καρτας δεν αλλαξε κατι ..... με λιγο ψαξιμο που εκανα, μαλλον εχω θεμα με το network μου, καθως οταν μπαινω (myltiplayer) εχω εικονιδιο στην οθονη (κιτρινο με ! ) κ αυτο λογικα με κρασαρει, χωρις να ειμαι σιγουρος, καμια ιδεα κανεις? ειμαι με ενσυρματο δυκτιο.

syvzV.png

 

Ποιο απο ολα σου βγαζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

syvzV.png

 

Ποιο απο ολα σου βγαζει;

μου βγαζει το "server", (κοκκινο για πολυ λιγο, κιτρινο καποιες στιγμες).. το "packet loss" κιτρινο  ... κ το "low fps" σε κιτρινο κ αυτο...  να αναφερω οτι αυτο που συνεχεια βλεπω κ πιο πολυ ειναι το "low fps" ... τα υπολοιπα τα βγαζει κ τα βλεπω για πολυ λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...