Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο εμένα μου φαίνεται ότι άλλαξαν την ένταση στο suppression με το patch?

Σαν aggresive recon δε μπορώ να πετύχω τίποτα. Μιλάμε σημαδεύω κεφάλι σε ακούνητο στόχο και η σφαίρες πάνε στο γάμο του Καραγκιόζη!

 

Υπήρχε, αλλά έχω την εντύπωση πως με το patch το έκαναν χειρότερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειεύεστε, έτσι?

 

Μια ωρίτσα το μεσημέρι, assault εγώ, σε απόσταση μικρή/μέση (για μεγαλύτερες έτσι κι αλλιώς δεν έχει καν νόημα η συζήτηση), όπου κι αν σημάδευα, spray πήγαινε η δουλειά αν κουνούσα έστω και ελάχιστα το ποντίκι και ο "κύριος" (το χαμερπές σκουλίκι, aka recon) απέναντι, με έσκιζε.

 

Αν δε κουνιόμουν έστω και ελάχιστα για να του κάνω δύσκολη τη ζωή, πιο πιθανό ήταν να πετύχω κανέναν που έπαιζε ΒF4 παρά τον αντίπαλο κι εκείνος απλά μια ενόχληση που αναγκαζόταν να μου ρίξει και 2η.

 

Έχουν στρώσει πολλά πράγματα με τα 2 patch, τελικά, αλλά το game balance και η γενικότερη "φιλοσοφία" της μάχης δεν είναι ένα από αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εχουν οι medics carbine με optic ρε παιδια, το supression σας μαρανε;

Αυτό όμως, δεν επηρεάζει άμεσα εμένα, έμμεσα μόνο.... Το να ρίχνω σωστά, αλλά να πάνε λάθος οι σφαίρες, είναι γελοίο. Ήταν από τους βασικότερους λόγους που παράτησα το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zaytsev δε το λεω επιθετικα το σας μαρανε, απελπιστικά το λεω.

 

Παρολα αυτα πιστευω οτι το balance ειναι οκ, τα αθλια bugs που υπαρχουν ακομα ομως χαλανε πολυ το gameplay. Σημερα στη sinai μου εριχνε ενας πισω απο τα βραχια στην Ε, κοιταω το χαρτη, κανενα κοκκινο σημαδι, ο τυπας λοιπον ηταν στα 5 μετρα απο μενα αλλα στο μινιμαπ δεν εδειχνε τιποτα.

 

Καποιες φορες ενω νομιζεις οτι εισαι καλυμενος απο κατι δεν εισαι. Τουλαχιστον 5 φορες σημερα ελεγα πως με εφαγε αφου δεν με εβλεπε, λες και ειχαν ΑΡ σφαιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτα πιστευω οτι το balance ειναι οκ, τα αθλια bugs που υπαρχουν ακομα ομως χαλανε πολυ το gameplay. Σημερα στη sinai μου εριχνε ενας πισω απο τα βραχια στην Ε, κοιταω το χαρτη, κανενα κοκκινο σημαδι, ο τυπας λοιπον ηταν στα 5 μετρα απο μενα αλλα στο μινιμαπ δεν εδειχνε τιποτα.

Σε αυτό το BF, αντίθετα με τα προηγούμενα, όταν κάποιος εχθρός πυροβολεί δεν εμφανίζεται στο mini map. Μόνο οι spotted

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιζονται μονο οι spotted μονιμα ή οταν πυροβολουν; Τι διαφορα εχει το κουτακι με κοκκινο περιγραμμα μονο με το κουτακι που ειναι ολο κοκκινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνιμα (για λίγη ώρα φυσικά). Το κενό κουτάκι σημαίνει πως ο εχθρός δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με εσένα, αλλά ψηλότερα. (βολεύει όταν καθαρίζεις διόροφα κτίρια κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω saxo πολυ χρησιμα ολα αυτα.

 

Παρατηρησα σημερα στη sinai, παλι, οτι ενω εκανε deploy εχθρικο train και ειχε φαει πολυ ξυλο, εγινε μπλε και το πηρε η ομαδα μου. Λογικα λιγο πριν διαλυθει το πηραν οι δικοι μου καθως οι αντιπαλοι πηδηξαν εξω. Δεν το ειδα ingame το ειδα στο χαρτη πριν το spawn.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παιχνιδάρα είναι αυτή. Χρόνια έχω να απολαύσω campaign τόσο πολύ, τα προηγούμα battlefield 3 νκαι 4 ούτε τα τελείωσα. 

Επιτέλους stealth. Μόνο μικρό παράπονο, είναι η ΑΙ. Δεν είναι και ότι καλύτερο. Τέσπα.

 

Κρίμα να μην έχει ένα pve mode, για εμάς που δεν το έχουμε πολύ πολύ με τα multiplayer. 

Ποιό mode είναι προτιμότερο για αρχάριους; Κατά προτίμηση χωρίς οχήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...