Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To έχουμε πει ότι "κονσολοποιήθηκε" το παιχνίδι... Θα παίξουμε λιγάκι μέχρι να αντικατασταθεί από κάποιο αξιόλογο.

Define κονσολοποιηθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Define κονσολοποιηθηκε

Απευθύνεται σε μεγάλο ποσοστό σε άσχετους με το αντικείμενο παίκτες, που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι τα kills και όχι το παιχνίδι. Θα παίξουν 5-6 μήνες και μετά θα πάρουν το επόμενο μεγάλο big hit και θα επιστρέψουν στο BF όταν βγει κάποιο καλό DLC.

Οι επιλογές στους servers είναι χειρότερες από ότι ήταν στις κονσόλες, το σκεπτικό είναι "πλήρωνε και μη ερεύνα", το μοντέλο πάει να γίνει σχεδόν συνδρομητικό, δίνουν πίστες με το σταγονόμετρο, κλπ.

 

Το μεγαλύτερο μέρος της κοινότητας που παίζει BF από το 1942, έχει αρχίσει να ψάχνει εναλλακτικές και δεν ξέρω ακόμα που θα πέσει ο κλήρος. Ελπίζω να πάνε όλοι μαζί σε ένα και να μη σκορπίσουν.

 

Για να σε προλάβω, οι πωλήσεις δε λένε τίποτα, αν ψαχτείς σε clans σε όλο τον κόσμο, ένα μεγάλο ποσοστό, κάπου 70% είχα διαβάσει, δεν έχει νοικιάσει καν δικό της server και δε σκέφτεται να το κάνει.

 

Δε μπορώ να τους κατηγορήσω φυσικά, ο σκοπός κάθε εταιρίας είναι να βγάλει χρήματα κι όπως φαίνεται αυτό το πετυχαίνουν, αλλά δεν παύει να μας χαλάει γιατί διώχνουν αυτούς που το έκαναν αυτό που είναι σήμερα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναιοκδενσυμφωνω.

 

για αρχή δε μπορεί κανείς να νοικιάσει σερβερ.Δεν ξέρω αν η ΕΑ έπιασε να νοικιάζει η ίδια(για κονσόλες δεν έχω ιδέα).Οπότε κάπου το 70% το παίρνω σαν δική σου θεωρία και εικασία(μιας και δεν υπάρχει και λινκ).

Επίσης γενικεύεις πολύ,πάρα πολύ

 

Απευθύνεται σε μεγάλο ποσοστό σε άσχετους με το αντικείμενο παίκτες, που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι τα kills και όχι το παιχνίδι. Θα παίξουν 5-6 μήνες και μετά θα πάρουν το επόμενο μεγάλο big hit και θα επιστρέψουν στο BF όταν βγει κάποιο καλό DLC.

 

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση σε αυτό που γράφεις.

 

Αλλά ναι,δε πείστηκα στον ορισμό ότι το παιχνίδι "κονσολοποιήθηκε" ,χωρίς παρεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχή δε μπορεί κανείς να νοικιάσει σερβερ.Δεν ξέρω αν η ΕΑ έπιασε να νοικιάζει η ίδια(για κονσόλες δεν έχω ιδέα).Οπότε κάπου το 70% το παίρνω σαν δική σου θεωρία και εικασία(μιας και δεν υπάρχει και λινκ).

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις με το "η ΕΑ έπιασε να νοικιάζει"...

 

Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, η ΕΑ έκοψε τους ενδιάμεσους και ενοικιάζει η ίδια τους servers.

Μπορείς να νοικιάσεις κανονικά, ακόμα και για λίγες ημέρες, για να κάνεις πχ ένα πρωταθληματάκι.

Αυτό γίνεται μέσα από το παιχνίδι, αλλά οι δυνατότητες και οι ρυθμίσεις που έχεις, είναι ελάχιστες.

Γενικά, έχει πέσει μεγάλο κράξιμο για το θέμα servers (μεταξύ άλλων)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλά ναι,δε πείστηκα στον ορισμό ότι το παιχνίδι "κονσολοποιήθηκε" ,χωρίς παρεξήγηση.

 

health regen, engineer που γινεται anti tank - assault που γινεται medic - medic με LMG (λολ)  -  sniper που γινεται spec ops - μια ζωη 64players cap γιατι ειδικα επι εποχης  ps360 οι 24 παικτες  στις κονσολοεκδοσεις σε συνδυασμο με τα 30fps  τσουζανε ασχημα - 3D spot - auto repair στα οχηματα -  commander  role ποτε θυμουνται να βαλουν ποτε οχι -  κομμενη υποστηριξη hardware audio acceleration - no mods γιατι ετσι - νομιζω δεν εχει νοημα να γραφω αλλο,  αυτο που εγινε τωρα με τους server και τον αποκλεισμο του competitive community ητανε απλα το κερασακι 

 

http://www.gamereactor.eu/news/485843/EA+plans+to+build+a+competitive+platform+around+Battlefield+1/

 
μυαλο δεν βλεπω να βαζουνε, θα φυγουνε σιγα σιγα ολοι  οι core και hardcore  players στον "ανταγωνισμο" με αποτελεσμα να καταντησει  η σειρα να εχει τα ιδια χαλια με αυτα που εχει σημερα το CoD IP  - για την πλατφορμα του PC μιλαμε παντα, το οτι τα 360 kidz ειχανε καποτε το BF2 modern combat στο φτυσιμο ενω τωρα με το BF1 ισχυει το αντιστροφο δεν μου λεει κατι. 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

health regen, engineer που γινεται anti tank - assault που γινεται medic - medic με LMG (λολ)  -  sniper που γινεται spec ops - μια ζωη 64players cap γιατι ειδικα επι εποχης  ps360 οι 24 παικτες  στις κονσολοεκδοσεις σε συνδυασμο με τα 30fps  τσουζανε ασχημα - 3D spot - auto repair στα οχηματα -  commander  role ποτε θυμουνται να βαλουν ποτε οχι -  κομμενη υποστηριξη hardware audio acceleration - no mods γιατι ετσι - νομιζω δεν εχει νοημα να γραφω αλλο,  αυτο που εγινε τωρα με τους server και τον αποκλεισμο του competitive community ητανε απλα το κερασακι 

 

http://www.gamereactor.eu/news/485843/EA+plans+to+build+a+competitive+platform+around+Battlefield+1/

 
μυαλο δεν βλεπω να βαζουνε, θα φυγουνε σιγα σιγα ολοι  οι core και hardcore  players στον "ανταγωνισμο" με αποτελεσμα να καταντησει  η σειρα να εχει τα ιδια χαλια με αυτα που εχει σημερα το CoD IP  - για την πλατφορμα του PC μιλαμε παντα, το οτι τα 360 kidz ειχανε καποτε το BF2 modern combat στο φτυσιμο ενω τωρα με το BF1 ισχυει το αντιστροφο δεν μου λεει κατι. 

 

τώρα μπορώ να πω ότι κάπως πείστηκα.

 

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις με το "η ΕΑ έπιασε να νοικιάζει"...

 

Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, η ΕΑ έκοψε τους ενδιάμεσους και ενοικιάζει η ίδια τους servers.

δηλαδή τί διαφορετικό είπα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω και εγω δεν θα μου τυχει και εμενα καποιος cheater.Κατερριψε τους νομους της βαρυτητας και εμενε στον αερα ο τυπος.Παω να βρω το προφιλ για report και δεν υπηρχε με την βλακεια που αλλαξαν στο battlelog.Aν και θα αλλαξει ονομα ultraclearboi εγραφε το nick του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way, πέρα από τον ιπτάμενο "iron man" πέτυχα τις προάλλες τον πρώτο χάκερ. Ηταν στην δικιά μας ομάδα. Δεν μπόρεσα να τον βρω μέσα στο χαμό του μαπ αλλά περιττό να πω ότι προς το τέλος του round είχε κοντά 170-180 kills - κανένα death κι επίσης η ομάδα μας μέσα στον ρυθμό του χαβαλέ έκανε και baserape :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην να πω 2 λογακια για το single player.Φοβερα γραφικα ωραιες ιστοριουλες αν και λιγο μικρες οπως πολλοι θα το εχουν πει ηδη.Περα απο αυτο το διασκεδασα αρκετα μιας και το επαιξα στο hard μπας και μου παρει λιγο παραπανω χρονο να το τελειωσω + το γεγονος οτι εκανα και ολα τα codex.

 

Στο Multi κομματι τωρα δεν εχω ακομη πολλες ωρες για να βγαλω συμπερασματα αλλα ακομη δεν εχω μπει συναντησα και εγω cheaters μια φορα αυτον που πεταει βεβαια δεν ετυχε να γραφω το παιχνιδι οποτε δεν εχω βιντεακι να ποσταρω.Και αλλη μια φορα ημουν με αεροπλανακι και κυνηγουσα ενα εχθρικο αεροπλανο και εκανε teleport το εβλεπα πχ στο στοχο μου και μετα το εβλεπα να κανει teleport 10 μετρα πιο μπροστα τωρα αυτο δεν ξερω λετε να εφαγε φρικη ο σερβερ και απο το Ping του Κτλ ή να εχανα πακετα δεν μπορω να το ξερω αλλα δεν εδειχνε ενδειξη στα δεξια της οθονης για αυτο υπεθεσα οτι ειναι cheat.

 

Παντως αυτο που παρατηρησω δεν υπαρχει balance συνηθως τα παιχνιδια που εχω μπει η θα ειμαι με την ομαδα που τρωει baserape ή σε αυτους που δινουν πονο.Κατι πιο ενδιαμεσο δεν μου εχει τυχει να ειμαι ειλικρινης αλλα οπως ειπα ζητημα αν εχω 10 ωρες παιχνιδιου.Οποτε ειναι νωρις να πω κατι.

Ο scout απλα φοβερος παιζω μια πιστα στην αρχη εκανα ενα σχετικα καλο σκορ 13-7 για πρωτη επαφη.Στο δευτερο χαρτη που εξοικειωθηκα απλα εσπειρα τον πανικο 33-8 σκορ και οχι απλα καμπερης βγηκα δευτερος και ημουν 4 lvl και με φωναζαν cheater..ολα αυτα σε operation defend.Δεν θυμαμαι πως λεγοταν ο χαρτης ειναι εκει στην ερημο παντως οχι με το καστρο το αλλο που ειναι διπλα σε νερο.

Οσο για τα αλλα class εχω φαει το ξυλο της αρκουδας και ακομη ειμαι νουμπας ναι μεν σκοτωνω αλλα ειναι να κατσει να εχεις καλη ομαδα αν δεν βοηθαει η ομαδα καλα κρασια.

 

Ps.Sorry για το σεντονι..ειναι κατωσεντονο μονο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω και εγω δεν θα μου τυχει και εμενα καποιος cheater.Κατερριψε τους νομους της βαρυτητας και εμενε στον αερα ο τυπος.Παω να βρω το προφιλ για report και δεν υπηρχε με την βλακεια που αλλαξαν στο battlelog.Aν και θα αλλαξει ονομα ultraclearboi εγραφε το nick του.

Πριν από λίγο αυτός έφαγε μπανάκι από fairfight.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...