Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χτες πήγα να χωθώ σε ένα κτήριο απο μια τρύπα στον τοίχο και αντί γιαυτό ανέβηκα πάνω στην σκεπή όπου με είδαν όλοι οι εχθροι και με κάνανε σουρωτήρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταίοι οδηγοί της NV δεν είναι τόσο καλοί για BF1, βλέπω κάποια frame drops εδώ κι εκεί που δεν υπήρχαν με προηγούμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No new Battlefield for 2 years + competitive mode

 

Αυτό αντικρούει τον φόβο πολλών ότι το BF θα πάρει the COD route με καινούριο reskin κάθε χρόνο που θα «βαφτίζεται» νέο παιχνίδι, όπως πχ σε αυτό το άρθρο που είχε postάρει ο cpttony:

 

 

That may sound a bit cynical, but I really do fear that the recently announced Battlefront 2 will go the Call of Duty route and be a reskin of Battlefield 1, and then the next game will continue that trend and so on and so forth. There’s a difference between learning from your previous game and just taking from it.

 

 

Βέβαια νωρίς είναι ακόμα. Πολλά είχαν πει οι EA/DICE (και άλλες εταιρείες) στο παρελθόν, το κορυφαίο βέβαια ήταν πως «ποτέ δε θα χρεώσουμε για χάρτες»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιμπησα χθες το παιχνιδακι στα 50 ευρω κουτατο....Ενα θα πω μπραβο στην ΕΑ γιατι ειχα κατι αμφιβολιες οτι θα εχει ενα dvd μεσα και θα πρεπει μετα να κατεβαζω καμια 30ρα giga.Ευτυχως ειχε 5 dvd μεσα και και απλα μετα κατεβασα 2.5 giga patch.Κατα εμενα που ειμαι Old school και γενικα δεν θελω να περιμενω μια μερα για να παιξω ενα παιχνιδι σε μιση ωριτσα ημουν ετοιμος.Χαλαλι το 10αρικο παραπανω.

Τελος οσον αφορα το παιχνιδι λιγο το campaign προλαβα να βαλω...Τι ομορφο που το εχουν κανει το παιχνιδι.

Το νου σας νουμπαδες ερχομαι να παρω κεφαλια :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιμπησα χθες το παιχνιδακι στα 50 ευρω κουτατο....Ενα θα πω μπραβο στην ΕΑ γιατι ειχα κατι αμφιβολιες οτι θα εχει ενα dvd μεσα και θα πρεπει μετα να κατεβαζω καμια 30ρα giga.Ευτυχως ειχε 5 dvd μεσα και και απλα μετα κατεβασα 2.5 giga patch.Κατα εμενα που ειμαι Old school και γενικα δεν θελω να περιμενω μια μερα για να παιξω ενα παιχνιδι σε μιση ωριτσα ημουν ετοιμος.Χαλαλι το 10αρικο παραπανω.

Τελος οσον αφορα το παιχνιδι λιγο το campaign προλαβα να βαλω...Τι ομορφο που το εχουν κανει το παιχνιδι.

Το νου σας νουμπαδες ερχομαι να παρω κεφαλια :P

άντε βρε κοκόνα μου και σε περιμένουμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, 2017 και 2018 χωρίς Battlefield, αλλά με Star Wars, σύμφωνα με επίσημη επιβεβαίωση από την DICE. Βασικά, στα χνάρια του CoD μου φαίνεται οδεύει, απλώς αντί να το λέει BF, BF για παράδειγμα, θα είναι BF, SW, BF κοκ.

 

Kαι κάθε παιχνίδι θα έχει αρκετά στοιχεία από το προηγούμενο, όπως το BF1 από το SW.

 

Δεν βλέπω κάτι καλό σ' αυτό. Εκτός από το ότι όποιου δεν αρέσει το SW απλώς θα παίζει το BF μέχρι το επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν αλλάξει ριζικά το gameplay, δεν έχει νόημα να βγάλουν νέο BF. Παίρνουμε το ίδιο πράγμα με κάποιες βελτιώσεις στα γραφικά. Πάντως έχει γεμίσει newfags με shotgun το παιχνίδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ασχολούμαι ακόμα, δεν ξέρω.

 

Server browser...σκ@τά κι απόσκ@τα.

 

Καμμία δυνατότητα για custom φίλτρα, αφού πολύ απλά κρατάει όποιες ρυθμίσεις γουστάρει.

 

Βάζεις, πχ, μέγεθος=64, βάζεις και 1-5 κενές...και σου βγάζει 24δες, 32δες κλπ servers.

 

Πατάς στο όνομα hard, βγάζει όλα τα hardcore: Rush, CQ, pigeon κλπ, ενώ του έχεις στα φίλτρα CQ μόνο.

 

Με τα χίλια ζόρια βρίσκεις να μπεις...πατάς join, σου λέει πως δεν υπάρχει ο server. Ξαναπατάς, ξεκινά να φορτώνει, σε πετάει. Βρίσκεις άλλον, τα ίδια.

 

Πατάς όνομα "har", δεν βρίσκει κανένα. Πατάς refresh, βρίσκει 50, αλλά όλοι άδειοι! Ξανά refresh, βγάζει έναν (γεμάτο συνήθως), και 49 άδειους, από όλα τα μεγέθη και τα είδη.

 

Πάνε καλά, εκεί?

 

Θα μας λείψει το browser battlelog, δηλαδή? Τόσο δύσκολο, πια?

 

Για το "ανέκδοτο" που λέγεται "ισορροπία", μόνο το παρακάτω: Sniper >>> All, τόσο απλά. Αν τυχόν του ρίξεις πρώτος και τον πάρουν 2, έχει καλώς. Αν προλάβει και σου ρίξει: 1shot-kill, Πάντα.

 

Του ρίχνεις, στα παπάκια του, σημαδεύει και τέλος. Suppression πολύ απλά δεν έχει. Με Κ bullets, δε, και τα άρματα δεν αισθάνονται πολύ καλά.

 

Ερώτηση: Τα όπλα από τα battlepacks, πού τα βρίσκεις? Κανένα δεν βρίσκω στα διαθέσιμά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Τα όπλα από τα battlepacks, πού τα βρίσκεις? Κανένα δεν βρίσκω στα διαθέσιμά μου.

 

Δεν είναι όπλα, είναι skins από όπλα.

Κάνεις customize στο αντίστοιχο class, διαλέγεις ένα όπλο για το οποίο έχεις skin, customize ξανά και το εφαρμόζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...