Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι το adaptive είναι ουσιαστικά το v-sync της nvidia http://www.geforce.com/hardware/technology/adaptive-vsync

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις . Αλλά και πάλι τα 949MHz είναι αρκετά χαμηλά ακόμα και έτσι. Μήπως φταίει που έβαλα τους τελευταίους drivers χωρίς να κάνω απεγκατάσταση με ddu;

 

Τί να σου πω, μέχρι εδώ σκαμπάζω.

 

Μιας και βγήκαν πάντως και οι καινούριοι "Gameready", δεν χάνεις τίποτα να κάνεις έναν σωστό κύκλο απεγκατάστασης-καθαρισμού-επανεγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα κάνει ερώτηση μερικές σελίδες πίσω, εσείς χρησιμοποιείτε vsync στο online; Αν ναι ποιο τύπο; Εγώ το έβαλα off με 60fps cap από Riva tuner. Έχω βέβαια tearing αρκετό αλλά Με ενδιαφέρει να μην αργεί η ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Link.png Site:

 το κολπάκι έλυσα το προβλημα των fps drops.

Θα εχω την ιδια καθυστερηση με το vsync ?

Ειναι καρφωμενα 65 τα frames. Δοκιμασα να βαλω 70fps στην εντολη αλλα δεν τα κραταει.

Χωρις αυτο εχω βουτιες απο 55 μεχρι ταβανι 90.

Ολα ultra 1080p. Τελευταια drivers και win7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα απεγκατάσταση με το ddu και πέρασα τους νέους drivers που κυκλοφόρησαν χθες (376.09) και βελτιώθηκε το cpu usage και κυμαίνεται στο 70% . Πάντως η συχνότητα της κάρτας με v-sync παραμένει στο 924MHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να αλλαξεις το resolution scaling του τυπου +-10%. Ειχα και εγω καποια θεματα, και απο το 100 το πηγα 105 και τωρα ολα good. Ειχα θεματα σε καποια maps να γινεται ολη η εικονα 1 χρωμα, αλλα ακομα μπορουσα να παιξω, απλα ηταν σαν να εμενε μονο ενα χρωμα στην εικονα, πχ μπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να αλλαξεις το resolution scaling του τυπου +-10%. Ειχα και εγω καποια θεματα, και απο το 100 το πηγα 105 και τωρα ολα good. Ειχα θεματα σε καποια maps να γινεται ολη η εικονα 1 χρωμα, αλλα ακομα μπορουσα να παιξω, απλα ηταν σαν να εμενε μονο ενα χρωμα στην εικονα, πχ μπλε.

 

Αυτό με το όλη η εικόνα μπλε ή πράσινη, το έχω προσωπικά συνδέσει με cheats.

 

Το έχω πάθει κάποιες φορές με res scale 100%, και το συνάντησα μόνο όταν έστριβα προς συγκεκριμένη κατεύθυνση. Αν γύριζα 90ο δεξιά/αριστερά επανερχόταν στα κανονικά.

 

Εννοείται πως δεν έμενε σταθερό, σε ένα σημείο του χάρτη μόνο, αλλά έδειχνε να ακολουθεί κάποιον συγκεκριμένο "παίχτη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το έχω πάθει κάποιες φορές με res scale 100%, και το συνάντησα μόνο όταν έστριβα προς συγκεκριμένη κατεύθυνση. Αν γύριζα 90ο δεξιά/αριστερά επανερχόταν στα κανονικά.

 

Εννοείται πως δεν έμενε σταθερό, σε ένα σημείο του χάρτη μόνο, αλλά έδειχνε να ακολουθεί κάποιον συγκεκριμένο "παίχτη".

 

Κατι τετοιο. Πχ amiens οταν ερχεσαι απο Α προς C στο μεγαλο κτηριο πριν την στροφη, ή quentin scar οταν βλεπεις την E flag απο καποιο λοφο απο την μερια που βρισκεται η F flag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μας έχετε πρήξει.

Ο ένας με το ένα bug.

Ο άλλος με το άλλο.

Ο τρίτος με το παράλλο.

 

Εγώ πάντως το παιχνίδι το 'χω φχαριστηθεί.

Ξεκίνησα πριν λίγες μέρες να παίζω scout (ποτέ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το class αυτό στα προηγούμενα BF) και ανέβαζω ήδη τα πρώτα μου no scopes. Enjoy.

 

 

:P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μας έχετε πρήξει.

Ο ένας με το ένα bug.

Ο άλλος με το άλλο.

Ο τρίτος με το παράλλο.

 

Εγώ πάντως το παιχνίδι το 'χω φχαριστηθεί.

Ξεκίνησα πριν λίγες μέρες να παίζω scout (ποτέ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το class αυτό στα προηγούμενα BF) και ανέβαζω ήδη τα πρώτα μου no scopes. Enjoy.

 

 

:P

ποιος άλλος θα έκανε like στο ποστ σου πρώτος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...