Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι.

 

Αυτή τη στιγμή όπως φαίνεται το 12 είναι αλλού για αλλού (στην αρχή μάλλον ήταν καλύτερα τα πράγματα, μετά το fail update μπαχάλεψε).

 

Fixed

:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως θα γίνει να παίζουμε εμείς οι αρχάριοι με άλλους αρχάριους; Μπαίνω μέσα στο πεδίο κ βλέπω κάτι ranks 30+

ROTFLMAO...

 

Κατεβάζεις το BF4, το παίρνεις κάπου 7-8€ πλέον και παίζεις εκεί σε custom servers όπου δεν επιτρέπουν μεγάλα levels.

 

Στο BF1 με τις βλακείες που έχουν κάνει στο server κομμάτι (κι όχι μόνο), δε νομίζω να δεις ποτέ κάτι ανάλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως θα γίνει να παίζουμε εμείς οι αρχάριοι με άλλους αρχάριους; Μπαίνω μέσα στο πεδίο κ βλέπω κάτι ranks 30+

δεν λέι κάτι αυτό, κάποιος μπορεί να είναι rank 50 και να είναι noobas ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αλλά έχω παρατηρήσει ότι η συχνότητα του πυρήνα της GTX 1070 ενώ παίζω BF1 παίζει στα 949MHz ! Βέβαια έχω ενεργοποιημένο το Adaptive από το panel της Nvidia αλλά και πάλι δεν είναι φυσιολογικο , στο BF4 ανεβαίνει και στα 1646MHz. Τα αναφέρω όλα αυτά επειδή έχω παρατηρήσει ότι δεν πάει ''νερό'' το παιχνίδι αλλά έχει κάποια σπασίματα που γίνονται αντιληπτά .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν είναι φυσιολογικό!

 

Δουλεύει η κάρτα σου κάτω από τα μισά της, εκτός κι αν ήθελες να γράψεις 1949.

 

Δες λίγο τι γίνεται από θερμοκρασίες στο σύστημά σου γενικότερα, ούτε στο 4 είναι φυσιολογική αυτή η ταχύτητα.

 

Στα 1080p παίζεις?

 

Στο 1, είσαι σε DX12? Αν ναι, γύρνα το σε 11 και δες για διαφορές.

 

Επίσης, αν θέλεις, ρίξε μια ματιά εδώ:

 

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5361648&postcount=57 , έχει διευκρινήσεις και για τις αντίστοιχες ρυθμίσεις όταν έχεις "πράσινη" κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το level απλά υποδηλώνει πόση ώρα έχει παίξει, όχι το τι ξέρει να κάνει, μη σε αγχώνει.

Δεν ανεβαινεις lvl απλα περνωντας την ωρα σου μεσα στο Game. Λογικο ειναι οτι αν εχει παιξει κανα ~70 ωρες και ειναι lvl 60+, τοτε ειναι καλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ζεσταίνεται ingame αφύσικα κάτι, κάτι άλλο παίζει, μη φυσιολογικό.

 

Κάπου γράφει παραπίσω ο Psycho για ένα σβήσιμο του περιεχομένου του φακέλου BF1@MyDocuments (εκτός από το σχετικό με το campaign) ώστε να ξεκολλήσει το όποιο θέμα.

 

Δοκίμασέ το.

 

1080p? Μήπως έχει το VSync ανοικτό και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα θέματα του παιγνιδιού (κα είναι πολλά) απλά κόβει η GPU επεισή maxarei στα 60fps οπότε στα ενδιάμεσα κ.λοβαράει?

 

Αν ναι, βάλε τέρμα τα πάντα, ανέβασε και μέσω DSR την ανάλυση σε 1440 ή και παραπάνω (το σηκώνει το σύστημά σου) και δεν και εκεί συμπεριφορά.

 

Άλλαξε οθόνη, βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι το adaptive είναι ουσιαστικά το v-sync της nvidia http://www.geforce.com/hardware/technology/adaptive-vsync

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις . Αλλά και πάλι τα 949MHz είναι αρκετά χαμηλά ακόμα και έτσι. Μήπως φταίει που έβαλα τους τελευταίους drivers χωρίς να κάνω απεγκατάσταση με ddu;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεβαινεις lvl απλα περνωντας την ωρα σου μεσα στο Game. Λογικο ειναι οτι αν εχει παιξει κανα ~70 ωρες και ειναι lvl 60+, τοτε ειναι καλος.

 

Καλά ναι προφανώς δεν κάθεσαι δε μια γωνία και ανεβαίνεις level, δεν εννοούσα αυτό. Εννοώ ότι ακόμα και άστοχος τελείως να σαι με k/d 0, μπορείς να ανέβεις ranks βοηθώντας έστω και λίγο την ομάδα ή κάνοντας κανένα capture.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...