Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις


  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα πέτυχα τον πρώτο «φανερό» hacker.

 

Γενικά δεν έχω παράπονο από το παιχνίδι σε αυτόν τον τομέα.

 

Δύο σκηνικά μου έχουν τύχει:

 

1) Ένας τύπος στο Domination ο οποίος σε κάθε γύρο έκανε 25-2 ξέρω γω παίζοντας assault. Οπότε έπαιξε switch να τον τσεκάρω. Πρώτο ύποπτο σημάδι: Τρία squads, δύο full και στο τρίτο αυτός μόνο με κλειδωμένο squad. Δεν ήθελε να spawnάρουν πάνω του. Οκ πες, δε λέει κάτι αυτό, μπορεί να μην ήθελε noobάδες να τον ακολουθούν ή να προδίδουν τη θέση του. 

Οπότε τον βρήκα, τον ακολούθησα και τον έβλεπα πως έπαιζε. Δε χρησιμοποιούσε aimbot αλλά είμαι (σχεδόν) σίγουρος ότι είχε κάποιο wallhack. Όταν όλη η ομάδα πήγαινε προς μία κατεύθυνση, αυτός ξαφνικά γύριζε και πήγαινε αλλού πχ. Χωρίς να είναι spotted κάποιος, χωρίς να παίρνουν σημαία κτλ κτλ. Πέταγε grenades στο πουθενά (χωρίς να βλέπω πυρά ή κάτι) και έκανε double kills και διάφορα τέτοια περίεργα. Ακόμα και μόνο Domination να παίζει και να ξέρει απ'έξω όλα τα spawns, έκανε πράγματα ανεξήγητα.

 

2) Ο κύριος παρακάτω.

Νομίζω δε χρειάζεται να πω κάτι.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι το fairfight θεωρεί ότι ένας support είναι λογικό να κάνει 76-0, αρκεί προφανώς να αστοχεί αρκετά (λογικά δεν έχει ρυθμίσει το όπλο του για headshots κτλ). Το δεύτερο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι από την αντίπαλη ομάδα, όταν έγινε φανερό ότι ο τύπος κλέβει, έφυγαν μόνο 2 από τους 32. Οι υπόλοιποι έμειναν να του δίνουν kills και να κλαίγονται στο chat. Τους το είπα κι όλας, everyone leave, τίποτα αυτοί. Να προσπαθούν να κάνουν cap flags. Προσπάθησα να τον βρω στο χάρτη αλλά δεν τα κατάφερα (γι'αυτό και το 5-4, όχι ότι είχα όρεξη να παίξω κανονικά ούτως ή άλλως, είχα ξενερώσει). Εν τω μεταξύ να τους ρωτάω στο chat, από που σας σκοτώνει; Τίποτα αυτοί. Hopeless.

 

attachicon.gifselfmot1vat1on.jpg

 

Πήγα στο battlelog να βρω το profile του να τον κάνω report και συνειδητοποίησα αυτό που έχω ξαναγράψει: Το battlelog πολλοί εμίσησαν, αυτό το έκτρωμα που έχουμε τώρα που δεν έχει καν όνομα, ουδείς; Μπαίνω στα forum, ούτε αναφορά στο ότι δε μπορείς να αναφέρεις hackers (παρά μόνο in game την ώρα του παιχνιδιού κι αυτό ΜΟΝΟ αν έχεις το in-game overlay ανοιχτό), ούτε αναφορά στο ότι δε μπορείς να δεις άλλα στατιστικά παρά μόνο τα δικά σου, κτλ (εκτός αν πας σε τρίτο site)

τον συγκεκριμένο τον είχα αναφέρει  πριν 10-15 μέρες. απλά το fairfight είναι για πέταγμα χαρταετού. δλδ @@ ή φίφες μπλε. μόνο η blizzard έχει καλό  αντί-cheat protection. τέσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8ping ο αλλος 3θεσεις πανω απο σενα :o

 

Καλά αυτό πονεμένη ιστορία. Ολλανδοί, Άγγλοι, Σουηδοί να παίζουν στο 20 κι εγώ το χαμηλότερο που έχω δει είναι 80.

Αλλά όντως ο συγκεκριμένος πρέπει να ήταν στο διπλανό δωμάτιο απ'τον server.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλά...

 

Να δείτε κάτι λεβεντιές στην 1η τριάδα μόνιμα με Ping>200 και να τραβάτε τα @@σας.

 

Προσπαθώ να σηκώσω ένα βιντεάκι τώρα, με άλλο "σκηνικό", αλλά "λιώνει" η σύνδεσή μου

 

εδιτ:

 

Μπα..., 30' περίπου και εκεί, στο 0%.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ένας τύπος στο Domination ο οποίος σε κάθε γύρο έκανε 25-2 ξέρω γω παίζοντας assault. Οπότε έπαιξε switch να τον τσεκάρω. Πρώτο ύποπτο σημάδι: Τρία squads, δύο full και στο τρίτο αυτός μόνο με κλειδωμένο squad. Δεν ήθελε να spawnάρουν πάνω του. Οκ πες, δε λέει κάτι αυτό, μπορεί να μην ήθελε noobάδες να τον ακολουθούν ή να προδίδουν τη θέση του. 

Οπότε τον βρήκα, τον ακολούθησα και τον έβλεπα πως έπαιζε. Δε χρησιμοποιούσε aimbot αλλά είμαι (σχεδόν) σίγουρος ότι είχε κάποιο wallhack. Όταν όλη η ομάδα πήγαινε προς μία κατεύθυνση, αυτός ξαφνικά γύριζε και πήγαινε αλλού πχ. Χωρίς να είναι spotted κάποιος, χωρίς να παίρνουν σημαία κτλ κτλ. Πέταγε grenades στο πουθενά (χωρίς να βλέπω πυρά ή κάτι) και έκανε double kills και διάφορα τέτοια περίεργα. Ακόμα και μόνο Domination να παίζει και να ξέρει απ'έξω όλα τα spawns, έκανε πράγματα ανεξήγητα.

 

Έχω βαρεθεί να το γράφω σε ξένα forums, ότι αν κάποιος θέλει να κλέψει, χωρίς να κάνει υπερβολές, είναι σχεδόν αδύνατο να τον καταλάβεις/πιάσεις. Και φυσικά, δεν έχεις αποδείξεις για reports, γιατί στους servers που μπαίνω, αν κάνεις report χωρίς αποδείξεις, κινδυνεύεις να φας εσύ το ban.

 

Πήγα στο battlelog να βρω το profile του να τον κάνω report και συνειδητοποίησα αυτό που έχω ξαναγράψει: Το battlelog πολλοί εμίσησαν, αυτό το έκτρωμα που έχουμε τώρα που δεν έχει καν όνομα, ουδείς; Μπαίνω στα forum, ούτε αναφορά στο ότι δε μπορείς να αναφέρεις hackers (παρά μόνο in game την ώρα του παιχνιδιού κι αυτό ΜΟΝΟ αν έχεις το in-game overlay ανοιχτό), ούτε αναφορά στο ότι δε μπορείς να δεις άλλα στατιστικά παρά μόνο τα δικά σου, κτλ (εκτός αν πας σε τρίτο site

Κατά τα άλλα, πληρώστε για το παιχνίδι... Ξεσκιστήκανε στις πωλήσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον συγκεκριμένο τον είχα αναφέρει  πριν 10-15 μέρες. απλά το fairfight είναι για πέταγμα χαρταετού. δλδ @@ ή φίφες μπλε. μόνο η blizzard έχει καλό  αντί-cheat protection. τέσπα.

 

και η Ubisoft με battleye πλέον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Battleye τους στέλνει σπιτάκι τους. Εχθές παίζαμε με 2 insomniacs και live μέσα στο match πέταξε συμπαίκτη μας ο οποίος παρόλο που δεν φαινόταν να τα φοράει έφαγε banάκι. Σε καθημερινή βάση πάντως φεύγουν άκλαυτοι αρκετοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ακριβώς τα λέει... Και το χειρότερο, δεν είναι ότι αντί να βελτιώσουν την παροχή υπηρεσιών στις κονσόλες, τη χάλασαν και χάλασων και των PCs μαζί, το χειρότερο είναι, ότι ειδικά στις κονσόλες, έκαναν εκατομμύρια πωλήσεις, περισσότερο από διπλάσιες του BF4...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον το fps draw δεν δουλεύει στην κονσόλα ούτε στο user.cfg όπως εμένα που τα έχω όλα low :X

Ανοίγουμε origin

Στο game library κάνουμε δεξί κλικ στο Bf1

Game properties

Advanced launch options

και επικόλληση το παρακάτω στο command line arguments

 

-PerfOverlay.DrawFps 1 -PerfOverlay.FpsDisplayScale 6 -PerfOverlay.FpsDisplayOffsetX 025 -PerfOverlay.FpsDisplayOffsetY 025

 

Ωραίος, με αυτό δουλέυει.

Μήπως υπάρχει πιο μικρή version του γιατί πιάνει την μισή οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η Ubisoft με battleye πλέον..

 

Το Battleye τους στέλνει σπιτάκι τους. Εχθές παίζαμε με 2 insomniacs και live μέσα στο match πέταξε συμπαίκτη μας ο οποίος παρόλο που δεν φαινόταν να τα φοράει έφαγε banάκι. Σε καθημερινή βάση πάντως φεύγουν άκλαυτοι αρκετοί.

σόρρυ παίδες δεν το γνώριζα. επειδή δεν ασχολούμε με παιχνίδια της ubisoft. ένα farcry 4 έχω δώρο, ζήτημα να έπαιξα 10 λεπτά. σκέφτομαι για το R6 siege. μπας και ξεκολήσω λίγο από το bugfield

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωρινό ''fix'' για το downgrade:

  • Open battlefield 1 in My Documents
  • Open Settings folder
  • Delete everything, EXCEPT PROFSAVE and PROSAVE_backup, these files is your campaign gameplay and has nothing to do.
  • Enter the game
  • Set the quality to Ultra, or whatever you had before
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια, αξίζει να το χτυπήσω στα 35€, έχω κ μια μικρή έκπτωση από την ΕΑ λόγω ΕΑ Αccess.. ή θα αργήσει να πέσει η τιμή και τώρα είναι η ευκαιρία;

 

edit: 35.99€ η Standard Edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρρυ παίδες δεν το γνώριζα. επειδή δεν ασχολούμε με παιχνίδια της ubisoft. ένα farcry 4 έχω δώρο, ζήτημα να έπαιξα 10 λεπτά. σκέφτομαι για το R6 siege. μπας και ξεκολήσω λίγο από το bugfield

 

Για μένα αξίζει φίλε, άλλη φιλοσοφία σε σχέση με τα υπόλοιπα fps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...