Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα καποιες δοκιμες.. με το afterburner και επεξεργαστης και καρτα γραφικων βαρανε 100αρια οχι συνεχομενα αλλα περιοδικα... ενω σε ραμ βλεπω μεχρι 6.900. αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι οταν εκανα αλλαγη σε low παρολο που βλεπω διαφορες στην εικονα τα fps παλι ειχανε drops μεχρι το 55 και δεν πηγανε ποτε πανω απο 61.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκανα καποιες δοκιμες.. με το afterburner και επεξεργαστης και καρτα γραφικων βαρανε 100αρια οχι συνεχομενα αλλα περιοδικα... ενω σε ραμ βλεπω μεχρι 6.900. αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι οταν εκανα αλλαγη σε low παρολο που βλεπω διαφορες στην εικονα τα fps παλι ειχανε drops μεχρι το 55 και δεν πηγανε ποτε πανω απο 61.

Μηπως το vsync σου ειναι ενεργοποιημενο?Αν ναι,βγαλτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο συνέβηκε το πιο wtf bug σε σχέση με τον ήχο στο BF1. Επαιζα όλα καλα όλα ωραία και ακουω ξαφνικά ένα "τουκ" σαν κάποιος να έκανε mute το παιχνίδι. Δεν ακουγόταν τίποτα. Το pc είχε ήχο από άλλες πηγές ( youtube, μουσική ) μόνο το παιχνίδι σώπασε  :confused:

 

2sbsnxz.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο συνέβηκε το πιο wtf bug σε σχέση με τον ήχο στο BF1. Επαιζα όλα καλα όλα ωραία και ακουω ξαφνικά ένα "τουκ" σαν κάποιος να έκανε mute το παιχνίδι. Δεν ακουγόταν τίποτα. Το pc είχε ήχο από άλλες πηγές ( youtube, μουσική ) μόνο το παιχνίδι σώπασε  :confused:

 

2sbsnxz.gif

 

το έπαθα και εγώ τώρα το βραδάκι μάλιστα έχω και καινούρια ακουστικά και νόμιζα κλάταραν και έκανα αμέσως alt tab  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους καινούριους drivers της nvidia 375.70 με ultra settings είχα από 70 ως 90 και σπάνια 100 fps.Τους απ΄εγκατέστησα με DDU και έβαλα τους προηγούμενους 375.57 και τώρα πιάνω από 100 ως 140. Με GTX 1070 είμαι.

 

Κατι εκανες λαθος, εγω με 375.70 driver σε GTX1060 με ultra settings σε 1440p εχω γυρω στα 110fps σε multiplayer.

Με GTX1070 σε 1080p να εχεις 70-90fps κατι δεν παει καλα, αλλα και τα 100-140 λιγα μου φαινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι εκανες λαθος, εγω με 375.70 driver σε GTX1060 με ultra settings σε 1440p εχω γυρω στα 110fps σε multiplayer.

Με GTX1070 σε 1080p να εχεις 70-90fps κατι δεν παει καλα, αλλα και τα 100-140 λιγα μου φαινονται.

 

Κόψε κάτι, γιατί τα σκοτώνω όλα τα παιδάκια:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_1_pc_graphics_benchmark_review,7.html

 

Αυτά, σε single player.

 

Multi@Ultra@1440 με αυτά τα fps που γράφεις από την 1060, με κανένα ٍSLI, κι αν... :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποια εντολή για να βλέπουμε fps ή μέσω προγράμματος;

Αν το θέλεις εκείνη τη στιγμή, πατάς ~ για την κονσόλα και μετά γράφεις "PerfOverlay.DrawFPS 1"

Για μόνιμα, δημιουργείς ένα αρχείο "user.cfg" στο root folder του παιχνιδιού, βάζεις την παραπάνω γραμμή μέσα και το κάνεις save.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θέλεις εκείνη τη στιγμή, πατάς ~ για την κονσόλα και μετά γράφεις "PerfOverlay.DrawFPS 1"

Για μόνιμα, δημιουργείς ένα αρχείο "user.cfg" στο root folder του παιχνιδιού, βάζεις την παραπάνω γραμμή μέσα και το κάνεις save.

Έγινε, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε κάτι, γιατί τα σκοτώνω όλα τα παιδάκια:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_1_pc_graphics_benchmark_review,7.html

 

Αυτά, σε single player.

 

Multi@Ultra@1440 με αυτά τα fps που γράφεις από την 1060, με κανένα ٍSLI, κι αν... :devil:

 

Τα νουμερα αυτου του bench ειναι απο 18/10, πριν βγουν οι 375.xx game Ready driver του BF1, και 2 game patches πριν.

 

Εγω παντα παιζω με Vsync 60FPS, αλλα το εκλεισα λιγο εχθες να δω τι πιανω και ειδα 110fps μεσω ορο σε δυο ματσακια που επαιξα.

Με 375.70 driver και 1060 G1 στα 2Ghz και i7 3770k στα 4.6Ghz. Βεβαια δοκιμασα 2 maps στην ερημο. Θα κανω και μια δοκιμη στο map με το δασος που πιστευω ειναι το πιο βαρυ.

 

Δεν υποστηριζει SLI η 1060  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νουμερα αυτου του bench ειναι απο 18/10, πριν βγουν οι 375.xx game Ready driver του BF1, και 2 game patches πριν.

 

Εγω παντα παιζω με Vsync 60FPS, αλλα το εκλεισα λιγο εχθες να δω τι πιανω και ειδα 110fps μεσω ορο σε δυο ματσακια που επαιξα.

Με 375.70 driver και 1060 G1 στα 2Ghz και i7 3770k στα 4.6Ghz. Βεβαια δοκιμασα 2 maps στην ερημο. Θα κανω και μια δοκιμη στο map με το δασος που πιστευω ειναι το πιο βαρυ.

 

Δεν υποστηριζει SLI η 1060  :P

 

Πάντα φιλικά:

 

80%+ αύξηση σε Μ.Ο. και μάλιστα από SP σε ΜΡ, δεν παίρνει το παιγνίδι ούτε σε 2 χρόνια με οποιοδήποτε patch, οποιαδήποτε έκδοση γραφικών και οτιδήποτε κι αν γίνει (βγάζουμε προφανώς την περίπτωση να είναι broken στην αρχή και να φτιάξει απότομα το χάλι, κάτι που δεν ισχύει στην προκειμένη).

 

H G1 με μέγιστο OC δείχνει να παίρνει κανένα 20, βαριά 25% max.

 

Με αυτά που γράφεις, βγάζεις την 1060 πιο ψηλά από Fury(X), και 1070.

 

Απλά, δεν παίζει.

 

Όσο για το μη SLI στην 1060, πού πήγαινε πιστεύεις ο διάολος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...