Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο server εχει 60hz tickrate τα 55fps του client ειναι χαμηλα ναι.

 

οποτε με αυτα τα δεδομενα ειναι προτιμοτερο να ριξω καποια γραφικα ωστε να ειμαι πανω απο 60 για να ποιανω το ticketrate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ενδιαφέρει να είσαι competitive ή απλά να περνάς την ώρα σου ; Στην δεύτερη περίπτωση δεν ασχολείσαι με το tickrate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα και στις δυο περιπτώσεις κάποιος με περισσότερα έχει υπεροχη, οποτε ρίξε τα settings να έχεις πάντα τουλάχιστον 60fps, στο single player βαλτά όλα τέρμα άμα θες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω κάτι άκυρα drops. Με V-Sync από τα 60, πέφτει στα 30 και ξανανεβαίνει, και δεν ξέρω που οφείλεται.

Οφείλεται στο ότι βάζουμε/γράφουμε διάφορα και δεν τα διαβάζετε :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είσαι παίχτης του 0.5 K/D θα σε νοιάξει αυτό νομίζεις ;

 

Το περισσότερο ποσοστό ναι, κανένας δεν θέλει να πεθαίνει πιο εύκολα, τώρα άμα μιλάμε για τουρίστα player που κάθεται και κοιτάει ουρανούς και τοπια ok fair enough :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epic moment :P Μόλις κάναμε με αντίπαλο cross χαντζάρα-horse kill . Και οι δύο κατά μέτωπο , τον έφαγα με τη χαντζάρα και αυτός το ίδιο. Δεν ήξερα ότι γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες μου ρίξανε καπνό ενω πήγαινα να πέσα απο ένα ύψωμα, πέφτω και μπροστά μου πέφτουν 3 άτομα και αρχίσαν να ρίχνουν μπας και με πετύχουν αλλά εγώ ήμουν απο πίσω και τους θέρισα στη σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περισσότερο ποσοστό ναι, κανένας δεν θέλει να πεθαίνει πιο εύκολα, τώρα άμα μιλάμε για τουρίστα player που κάθεται και κοιτάει ουρανούς και τοπια ok fair enough :D

Ε για να έχεις τέτοιο K/D προφανώς και είσαι τουρίστας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είσαι παίχτης του 0.5 K/D θα σε νοιάξει αυτό νομίζεις ;

 

οταν δεν εισαι παρτακιας σκεφτεσαι λιγο και τους αλλους, ενας παικτης ας πουμε στην source που εχει βαλει τα optimal rates και δεν εχει προβλημα με τα frames του τον βλεπουν οι υπολοιποι μεσα στον σερβερ να τρεχει κανονικα, ενας σταρχιδιστης ειτε ξερει να παιzει ειτε οχι  απο την στιγμη που τα εχει αφησει default/ ή/και δεν εχει αρκετα frames βλεπουν ολοι το "σπαστο" animation του μοντελου του  οταν αυτος πηγαινει απο το σημειο Α στο Β. 

 

μετα αρχιζουν  τα κραξιδια "OMG ! fix your rates plzzzz " " ~ /rate 128000 or ban !! " 

κατσε να βαλουν vote kick στους server, οι "κινηματογραφικοι" που παιζουν με 30frames και τα ζωα που επιμενουν να παιζουν με 300ping  θα ειναι οι πρωτοι που θα πανε ποδι :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να περναω την ωρα μου θελω αλλα δεν ειμαι παιχτης του 0.5... και στο 3 και στο 4 σπαταλουσα απειρες ωρες για το παιχνιδι και επειδη παιζουμε με squad συνηθως δε κοιταω τα αστρα.. οποτε καλο θα ειναι να ριξω μερικα πραγματα...

 

 

με αυτο το hardware Που εχω τι με κοβει? η καρτα γραφικων? η ραμ? ο επεξεργαστης?

Επεξ/σία από sotiris123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίησέ το από το NV CP. Πάντως ναι, V-Sync και FPS MP δεν πάνε μαζί.

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται το ίδιο και με το freesync? Και εγώ παρατηρώ κάποια drops στα fps αλλά νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή γι αυτό ρωτάω να είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο το hardware Που εχω τι με κοβει? η καρτα γραφικων? η ραμ? ο επεξεργαστης?

Τι εννοείς "με κόβει"? Το μόνο ίσως που να χρειάζεσαι είναι άλλα 8GB RAM. Κατ' άλλα το σύστημα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους καινούριους drivers της nvidia 375.70 με ultra settings είχα από 70 ως 90 και σπάνια 100 fps.Τους απ΄εγκατέστησα με DDU και έβαλα τους προηγούμενους 375.57 και τώρα πιάνω από 100 ως 140. Με GTX 1070 είμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...