Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εχω να πω οτι εχει πολυ λιγες πιστες και ειδικα σε Tdm πολυ παρομοιες ολες... μου αρεσει πολυ το συστημα που αγοραζεις οτι θες και δεν τα ξεκλειδωνεις απλα και μου αρεσε πολυ το operations. το pigeon κατι σαν capture the flag (Μπορει και λιγο χειροτερο) και ολα τα αλλα ιδια με παλια. δε μπορω να συνηθισω ακομα τα οπλα γιατι δεν ειχα ξαναασχοληθει με αυτη την εποχη ποτε. κατι που παρατηρησα με το λιγο παιχνιδι ειναι οτι ειναι πολυ σταθερο το sniper( στο 4 ηθελε περισσοτερο skill νομιζω) αλλα δεν πεθαινουν τοσο ευκολα. δεν ξερω αν αγορασω πιο ακριβο αν θα σκοτωνονται με μια σφαιρα απο σχετικα μικρη αποσταση.. και τελος το headshot εγινε πιο δυσκολο μου φαινεται. οσο για το παιχνιδι θελει ΠΟΛΥ βελτιωση κατα τη γνωμη μου... παρολο που παιζω με 100 Ping βλεπω οτι εχει αρκετο delay οταν σε σκοτωνουν κατι που στο 4 δεν το ειχα παρατηρησει σε τοσο εντονο βαθμο με ιδιο Ping εννοειται. και τελος βλεπω πολυ συχνα το εικονηδιο με τους server στην οθονη.. αυτο ειναι οτι εχουν πολυ κινηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

- δεν ξερω αν αγορασω πιο ακριβο αν θα σκοτωνονται με μια σφαιρα απο σχετικα μικρη αποσταση..

- τελος το headshot εγινε πιο δυσκολο μου φαινεται.

- οσο για το παιχνιδι θελει ΠΟΛΥ βελτιωση κατα τη γνωμη μου... παρολο που παιζω με 100 Ping βλεπω οτι εχει αρκετο delay οταν σε σκοτωνουν κατι που στο 4 δεν το ειχα παρατηρησει σε τοσο εντονο βαθμο με ιδιο Ping εννοειται.

- βλεπω πολυ συχνα το εικονηδιο με τους server στην οθονη.. αυτο ειναι οτι εχουν πολυ κινηση?

- To κάθε όπλο έχει συγκεκριμένο διάστημα που κάνει 100% damage, οπότε και στο στήθος είναι 1-shot-1-kill. Μπες εδώ και δες σε ποιές αποστάσεις συμβαίνει αυτό:

http://symthic.com/bf1-stats

 

- Είναι κάπως πιό δύσκολο, στα προηγούμενα είχαν μεγαλύτερο "hit box" και επίσης το zoom είναι μικρότερο

 

- 100 ping είναι μεγάλο. Στα προηγούμενα οι servers ήταν στα 30Hz κι ακόμα κι όταν επέτρεψαν 45/60/120, ελάχιστοι το άλλαξαν γιατί είχαν προβλήματα απόδοσης ειδικά σε 64ρηδες. Τώρα που το default είναι 60, όσοι έχουν χαμηλά pings έχουν καλύτερη απόκριση και οι διαφορές φαίνονται

 

- Ποιό από όλα τα εικονίδια βλέπεις;

post-417238-0-29636200-1478640496_thumb.png

 

 

 

Και όλα αυτά γιατί δεν ακολουθούν την τακτική της Blizzard, στο OW δεν υπάρχει cheater ούτε για δείγμα.

Γιατί να κάνουν κάτι; Εδώ μιλάνε για ρεκόρ πωλήσεων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο και το πρωτελευταιο. Χαμηλα fps δηλαδη. Τα 55-60 θεωρουνται χαμηλα δηλαδη; 30 μονο στο εισαγωγικο βιντεο του operations βλεπω. Εμενα αυτο που με κοβει ειναι η καρτα γραφικων να φανταστω;

 

 

Για ολα τα αλλα συμφωνουμε απλα ειπα καποια

Πραγματα που παρατηρησα επειδη τωρα το ξεκινησα το παιχνιδι συμφωνα με τους προηγουμενους τιτλος bf. Παντα με 90-100 fps παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπω σε operations ή 64 αρη Conquest. Από τα 100 fps που ειμαι average πέφτω στα 70-80κατι και έχω stuttering. Είναι θέμα μνημών ή κάτι άλλο;  :fear:

 

Παραθέτω screens in game ( δείτε το κάτω αριστερά γράφημα )

 

 

 

bf1 2016-11-09 07-20-30-74.bmp

 

bf1 2016-11-09 07-24-55-46.bmp

 

bf1 2016-11-09 07-25-17-62.bmp

 

bf1 2016-11-09 07-32-34-50.bmp

 

bf1 2016-11-09 07-36-02-32.bmp

( in game video settings: ultra settings )

Specs:

 

i7 2600K - 4.2

gtx 1070

8GB ddr 3 ( 4x2GB-> 8GB ) 1600ΜΗz cl9

Παιχνίδι σε hdd caviar black

Windows 7

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα να πας σε 10άρια ; Πολύ πιθανόν να φταίει που έχεις μόνο 8GB και όχι 16.

Από ότι έχω δει σε ram τρώει περίπου 6.9 gb ( μαζί με windows ). 

 

10αρια ακομη :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω κάτι άκυρα drops. Με V-Sync από τα 60, πέφτει στα 30 και ξανανεβαίνει, και δεν ξέρω που οφείλεται.

Γιατί έχεις vsync? Προσθέτει μεγάλο input lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω κάτι άκυρα drops. Με V-Sync από τα 60, πέφτει στα 30 και ξανανεβαίνει, και δεν ξέρω που οφείλεται.

 

Οφείλεται στο ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει το triple-buffering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...