Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, αυτή την φώτο την είχα δει κοντά στην ανακοίνωση του BF1, και τότε πάλι είχα βγει κάποιοι, με αυτή την φώτο, να υποστηρίζουν ένα remaster του 1942, σαν συνοδευτικό του BF1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι η "επιστροφή" στον Α'π.π έγινε ώστε να δωθεί στην εταιρία η δυνατότητα να ανοίξει νέο κύκλο Battlefield παγκοσμίων πολέμων, Vietnam κλπ αν σκεφτούμε το πόσο κορέστηκαν τα παρόντα και future θέματα, Οπότε κάποια στιγμή θα βγεί νέο(οχι remaster) battlefield με θέμα τον Β'π.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται major patch λέει, με hardcore mode, fog of war καινούργιο custom game, και θα αλλάξουν και το suez map με περισσότερα flags και armored cars,και έρχονται και οι custom servers,ένα καινούργιο map(giants shadow) και άλλες αλλαγές που θα ανακοινώσουν στην πορεία. Εδώ είναι και το λινκ. Ελπίζω μαζί με το Major update να έρθουν και πολλά bug fixes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται major patch λέει, με hardcore mode, fog of war καινούργιο custom game, και θα αλλάξουν και το suez map με περισσότερα flags και armored cars,και έρχονται και οι custom servers,ένα καινούργιο map(giants shadow) και άλλες αλλαγές που θα ανακοινώσουν στην πορεία. Εδώ είναι και το λινκ. Ελπίζω μαζί με το Major update να έρθουν και πολλά bug fixes!

 

Περιμενω πως και πως να βαλουν Hardcore mode, οπως και Custom servers. Δεν μου αρεσει το softcore γιατι παρα-ειναι arcade και το εχω ψιλοβαρεθει το game, με το hardcore γινεται ενα σταδιο πιο σοβαρο το game.

 

Βεβαια το ποτε θα βγει δεν το ανακοινωσαν, και αυτο το "in the coming weeks" δεν μου αρεσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω πως και πως να βαλουν Hardcore mode, οπως και Custom servers. Δεν μου αρεσει το softcore γιατι παρα-ειναι arcade και το εχω ψιλοβαρεθει το game, με το hardcore γινεται ενα σταδιο πιο σοβαρο το game.

 

Βεβαια το ποτε θα βγει δεν το ανακοινωσαν, και αυτο το "in the coming weeks" δεν μου αρεσει.

Συμφωνώ πως με το hardcore mode Και τους custom servers θα είναι καλύτερο το παιχνίδι, ελπίζω πιο συνεργάσιμα άτομα σε squads, επίσης και το fog of war είναι πολύ ενδιαφέρον, δεν θα υπάρχει minimap δεν θα έχεις καθόλου πληροφορίες που βρίσκονται οι εχθροί( φαντάζομαι μονο με το σποτ θα μπορείς να βλέπεις τους εχθρούς) , στην ουσία προσπαθεί να κάνει πιο ρεαλιστικό το multiplayer με αυτό το mode, όπως θα ήταν σε έναν κανονικό πόλεμο. Απ όσω είδα πάντως λένε πως θα βγεί το patch στο battlefest που είναι 16 Νοέμβρη εάν δεν κάνω λάθος, που παρεμπιπτόντως θα υπάρχουν login bonus για τους παίκτες, και καινούργια battlepacks, απο όσο ειδα στο λινκ που έδωσα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μαμάει...

Δεν κάνουν που δεν κάνουν revive, τώρα χωρίς το minimap, δε θα ξέρουν ούτε ότι είσαι πεθαμένος δίπλα τους...  :rolleyes:

 

Βγαζει ολοκληρο εικονιδιο πανω στην οθονη για το review.. δεν χρειαζεσαι mini map. Αν καποιος θελει να σε κανει revive θα σε κανει, δεν χρειαζεται να βαλουν και φωτεινη επιγραφη, απλα πολλους δεν τους νοιαζει.

Συμφωνώ πως με το hardcore mode Και τους custom servers θα είναι καλύτερο το παιχνίδι, ελπίζω πιο συνεργάσιμα άτομα σε squads, επίσης και το fog of war είναι πολύ ενδιαφέρον, δεν θα υπάρχει minimap δεν θα έχεις καθόλου πληροφορίες που βρίσκονται οι εχθροί( φαντάζομαι μονο με το σποτ θα μπορείς να βλέπεις τους εχθρούς) , στην ουσία προσπαθεί να κάνει πιο ρεαλιστικό το multiplayer με αυτό το mode, όπως θα ήταν σε έναν κανονικό πόλεμο. Απ όσω είδα πάντως λένε πως θα βγεί το patch στο battlefest που είναι 16 Νοέμβρη εάν δεν κάνω λάθος, που παρεμπιπτόντως θα υπάρχουν login bonus για τους παίκτες, και καινούργια battlepacks, απο όσο ειδα στο λινκ που έδωσα πιο πάνω.

 

Ωραιο θα ειναι το Fog of War. Αυτα που ανεφερες συν το μειωμενο health θα τα εχει ετσι κι αλλιως το Hardcore mode σε ολα τα game modes (Rush, TDM, Operations..). Θα ειναι καπος σαν το Single Player, πιο ρεαλιστικο ως προς τα oπλα (health) που τωρα ειναι nerfed, και δεν θα εχει ενα κιλο σαβουρα πανω στην οθονη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θα ειναι το Fog of War. Αυτα που ανεφερες συν το μειωμενο health θα τα εχει ετσι κι αλλιως το Hardcore mode σε ολα τα game modes (Rush, TDM, Operations..). Θα ειναι καπος σαν το Single Player, πιο ρεαλιστικο ως προς τα oπλα (health) που τωρα ειναι nerfed, και δεν θα εχει ενα κιλο σαβουρα πανω στην οθονη. 

Ααααα δεν το ήξερα οτι θα είναι έτσι το hardcore ωραίο πιστεύω θα είναι, μένει να το δοκιμάσω κιόλας γιατί δεν είχα προλάβει να παίξω πολύ bf4 (δεν ξέρω αν είχε hardcore mode εκεί ή κάτι αντίστοιχο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα δεν το ήξερα οτι θα είναι έτσι το hardcore ωραίο πιστεύω θα είναι, μένει να το δοκιμάσω κιόλας γιατί δεν είχα προλάβει να παίξω πολύ bf4 (δεν ξέρω αν είχε hardcore mode εκεί ή κάτι αντίστοιχο).

 

Το Hardcore mode υπαρχει πολλα χρονια τωρα, απο το Battlefield Bad Company 2 και το Call of Duty 4 και μετα σε ολη τη σειρα BF οπως και CoD. Εγω προσωπικα το βρισκω πολυ καλυτερο και παιζω μονο σε hardcore servers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα δει στην beta και το παρατηρησα και στο release.Eχω πολυ χαμηλο ping σε σχεση με τα αλλα παιχνιδια bf που το χαμηλοτερο ηταν 68 στην καλυτερη περιπτωση.Εδω εχω δει 32 και πιο συχνα γυρω στο 50-54 αναλογα τον server βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καληπσερα και παλι. πρωτες εμπειριες απο το παιχνιδι. αρχικα με την rx470 σε DX11 εχω κλειδωμενα 60 fps. ουτε πεφτει ουτε ανεβαινει.. αμα βαλω DX12 βλεπω σκαμπανεβασματα απο 40-55.. μιλαω για 1080p και ολα ultra-TXAA-HBAO.. βλεπω ο επεξεργαστης ειναι πολυ αερατος αλλα η ραμ ειναι λιγη... στο μισαωρο που το ελεγξα ημουν στα 7.2 με dx11 αρα τα 8Gb ειναι λιγα για το παιχνιδι. σαν παιχνιδι δυσκολευτηκα πολυ να το συνηθησω. καμια σχεση με το 4. ωραια γραφικα αλλα πολυ ανοιχτες ολες οι πιστες. tdm επαιξα και η πρωτη επαφη δεν ειναι κακη. θα δειξει και η πορια. τουλαχιστον ξεφορτωθηκαν αυτη την αηδια το Battlelog.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...