Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καταλαβα λαθος στο παραδειγμα σου συγνωμη.

Αλλα και παλι τα 5ms που κερδιζεω αν παιζω στα ~120fps παιζουν ασημαντο ρολο μπροστα μπροστα στα 100-120ms που εχω συνολο απο ping/οθονη/mouse.

Και τα μειονεκτηματα των ~120fps (με μικρα ανεβοκατεβασματα) σε 60Hz οθονη ειναι πολυ πιο εσθητα και ενοχλητικα με αποτελεσμα η συνολικη εμπειρια μου να ειναι χειροτερη.

Δε διαφωνώ σε αυτό. Για αυτό είπα (και νομίζω κι άλλοι το έγραψαν) ότι έχει να κάνει με το επίπεδο ανταγωνισμού που θέλεις.

Αν είσαι pro και παίζεις σε πρωταθλήματα με έπαθλα, προφανώς θα θέλεις το καλύτερο δυνατό.

Αν είσαι casual και παίζεις 3-4 ώρες την εβδομάδα για διασκέδαση, δεν καίγεσαι.

Τώρα, αν είσαι στη μέση, αποφασίζεις τι αξίζει και τι όχι για να βάλεις το χέρι στην τσέπη, γιατί δυστυχώς, εκεί καταλήγει πάντα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 οποιος εχει την μυγα να την φερει πισω ! αυτο με τα 100fps και τα 60hz ξαναλεω οτι το εχω δει γραμμενο απειρες φορες και σε ελληνικα και σε ξενα message boards, τα like σε πειραξαν !! - 19.511 post σε λιγοτερα απο 4 χρονια, μεχρ και σε thread που δεν εχεις καν αγορασει το game καθεσαι και σπαμαρεις - get a life λεμε :D

 

 

Δεν ηξερα οτι ειναι κατι το αρνητικο να συμμετεχει καποιος ενεργα σε forum,το μαθαμε και αυτο σημερα...Επισης εχεις δικιο απαγορευεται προφανως καποιος να σχολιαζει σε θεμα παιχνιδιου που δεν εχει αλλα τον ενδιαφερει επειδη...ετσι...

Ε ρε τι αλλο θα διαβασουμε σε αυτο το forum.

 

 

Δε διαφωνώ σε αυτό. Για αυτό είπα (και νομίζω κι άλλοι το έγραψαν) ότι έχει να κάνει με το επίπεδο ανταγωνισμού που θέλεις.

Αν είσαι pro και παίζεις σε πρωταθλήματα με έπαθλα, προφανώς θα θέλεις το καλύτερο δυνατό.

Αν είσαι casual και παίζεις 3-4 ώρες την εβδομάδα για διασκέδαση, δεν καίγεσαι.

Τώρα, αν είσαι στη μέση, αποφασίζεις τι αξίζει και τι όχι για να βάλεις το χέρι στην τσέπη, γιατί δυστυχώς, εκεί καταλήγει πάντα :)

Ειδικα στα Ελληνικα forum(γενικα)ολοι οι pro που παιζουν σε πρωταθληματα εχουν μαζευτει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό που φοβόμουν. εμφανίστηκε ένας καλός ρώσος(τι άλλο θα μπορούσε να είναι) cheater.

τελείωσε το ματς με 105-3 έπαιζε με ένα lmg. και όλος  τυχαίος όλα του τα kills ήταν headshot

 

nickname Selfmot1vat1on.

 

άντε και καλή χρονιά :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό που φοβόμουν. εμφανίστηκε ένας καλός ρώσος(τι άλλο θα μπορούσε να είναι) cheater.

τελείωσε το ματς με 105-3 έπαιζε με ένα lmg. και όλος  τυχαίος όλα του τα kills ήταν headshot

 

nickname Selfmot1vat1on.

 

άντε και καλή χρονιά :P

 

E αφού δεν τον έπιασε το Fairfight τι περιμένεις;

Μπες στη σελίδα με τα στατιστικά του και κάντον report.

Oh wait...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fairfight μπαναρει στα τελευταια παιχνδια που επαιξα οσα ατομα εχει ο server και παραπανω . ξερουμε αν τους μπαναρει γενικα απο το παιχνιδι μονιμα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε οτι αφορα ping κτλ εχει διαφορα παιδια να παιζεις και να εχεις ολα αυτα ως μειονεκτημα...Ναι σιγουρα δεν θα παρεις πρωταθλημα η καποιο επαθλο τι στιγμη που παιζεις casual αλλα και μονο οτι σου χαλανε την συνολικη εμπειρια εμενα μου φτανει...Μην το κουρασω να φερω ενα απλο παραδειγμα επαιζα χθες σε ενα σερβερ που συνηθιζω να παιζω στο bf4 και συνηθως εκει ειχα 40-50 Ping χθες για καποιο λογο ειχα 100 χωρις να μετρησω παραγοντες οπως οθονη κτλ ημουν σιγουρα μια σφαιρα πισω απο τους αλλους..αλλες φορες επρεπε να αδειασω ολη την γεμιστηρα για να παρω hit registration.

Οταν εχεις καλομαθει με ολα τα καλουδια και ξαφνικα παιξεις με τα χειροτερα θα ξενερωσεις...Αν εχεις συνηθισει με τα χειροτερα και δεν εχεις παιξει με την καλυτερη δυνατη εμπειρια τοτε ναι δεν θα σε ενοχλησει...Αλλα το αποτελεσμα ειναι οτι αν τα προσθεσεις ολα αυτα μαζι παιζει να εισαι και 2 σφαιρες πισω για να μην πω παραπανω και σε τετοια παιχνιδια και μια σφαιρα παραπανω σημαινει ζωη η θανατος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...