Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τυφλώθηκες, σήμερα το έπαθα κι εγώ 1η φορά.

 

Μαύρα όλα, αλλά να φαίνονται τα POIs (σημαίες, στόχοι κλπ) σε συγκεκριμένες κατευθύνσεις.

 

Χάναμε έτσι κι αλλιώς, οπότε το δοκίμασα 2-3', 6-7 φορές.

 

Κάθε φορά που γύριζα προς συγκεκριμένη κατεύθυνση (από όπου εντελώς συμπτωματικά μας θέριζαν οι οχτροί), μαύρι, ΕΡΤ style.

 

Σε οποιαδήποτε άλλη κατεύθυνση, όλα καλά.

 

Φανταστείτε έναν κώνο κάπου 70ο.

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ πριν από λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγγραφή κάνω με το προγραμματάκι της nvidia. και μετά για κόψε ράψε χρησιμοποιώ το vlc

το VLC έχει edit;WOW..θα χρησιμοποιήσω το premiere

είμαι με amd,άρα να υποθέσω αν βάλω και το δικό της το raptr,θα μου κάνει,άρα θα βάλω το playstv απευθείας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός camper στις τάξεις του CoD, BF. :lol: Που να δεις το βίντεο, αν δεν βαρεθείς..

Ανέβασε το βιντεάκι που έχεις στήσει το αντίσκηνο απλά καντό λίγο fast forward :P αν οι βολές είναι μακρινές είναι θεαματικές!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε το βιντεάκι που έχεις στήσει το αντίσκηνο απλά καντό λίγο fast forward :P αν οι βολές είναι μακρινές είναι θεαματικές!

Mπα, όχι τόσο μακρινές όσο αυτή που έχω στο gif. Προς το παρόν one shot έχω αυτή στα 485μ (και κάτι ψιλά), και 2 shot kill στα 700+. Θα ανέβει αφού το ζητάει ο λαός. :lol:Μόλις βρω λίγο χρόνο. 

Cpptony σε operations αντέχει το αντίσκηνο ή φεύγει μονό-hit-o από το ζεπελιν :P  :ph34r:

Μπα, αντέχω, παίζω μακριά από την μάζα, οπότε το Bohemoth (γιατί του άλλαξαν όνομα??) δεν τον νοιάζω. Σε operation παίζω πιο καλά. ;) Ειδικά στην Kaiserschlacht.

 

Btw, παρατηρήσατε ότι όταν είσαι ξαπλωτός και προχωράς, το animation της σκιάς είναι διαφορετικό απ' αυτό που κάνει ο παίκτης?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περιορισμός στα πόσα άτομα μπορείς να κάνεις spot σε μικρό χρονικό διάστημα ? Συνήθως όταν κάνω 2 άτομα spot με διαφορά απο 1 εως 5 δεύτερα το κάθε σποτ δεν με αφήνει να κάνω άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περιορισμός στα πόσα άτομα μπορείς να κάνεις spot σε μικρό χρονικό διάστημα ? Συνήθως όταν κάνω 2 άτομα spot με διαφορά απο 1 εως 5 δεύτερα το κάθε σποτ δεν με αφήνει να κάνω άλλο.

το 70% των παιχτών, ανάθεμα αν ξέρουν το Q τι κάνει. μ αρέσει που πριν από κάθε παιχνίδι έχει και squads.:P αφού ο καθένας για την πάρτη του είναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το σποτ το παρατήρησα και γω, σε σχέση με τα προηγούμενα BF ναι μεν οι παίκτες δεν πολυσποτάρουν ( δυστυχώς  :fear: ) αλλά και ο μηχανισμός ο ίδιος έχει αλλάξει νομίζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τρελαθεί, δεν γίνεται με random-άδες, τρέχω σαν τον Βέγγο να κάνω capture και όλοι οι υπόλοιποι *** τους κυριολεκτικά. Κανονίστε να κάνουμε καμιά squad γιατί δεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 70% των παιχτών, ανάθεμα αν ξέρουν το Q τι κάνει. μ αρέσει που πριν από κάθε παιχνίδι έχει και squads. :P αφού ο καθένας για την πάρτη του είναι.

 

 

Έχω τρελαθεί, δεν γίνεται με random-άδες, τρέχω σαν τον Βέγγο να κάνω capture και όλοι οι υπόλοιποι *** τους κυριολεκτικά. Κανονίστε να κάνουμε καμιά squad γιατί δεν..

 

Είναι νωρίς ακόμα, με την έννοια πως πάαααααρα πολλοί παίχτες παίρνουν το BF χωρίς να έχουν ιδέα πως παίζεται, τι είναι, πως διαφέρει από COD κτλ. Μετά το 3μηνο-4μηνο αυτοί που το πήραν ως ένα άλλο shooter έχουν τελειώσει το campaign, έχουν ανοίξει τα περισσότερα unlocks και το παρατάνε. Όσοι τους άρεσε και το συνεχίζουν έχουν πλέον μάθει «τι παίζει» και παίζουν πιο ανθρώπινα. 

 

Φυσικά πάντα θα υπάρχουν noobάδες/trolls/άσχετοι/κτλ, απλά μετά το 3μηνο το πράγμα στρώνει αρκετά.

 

Πάντως ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τι σκατά σκεφτόντουσαν (αν σκεφτόντουσαν κάτι) με αυτό το clusterfuck που λέγεται battlefield site. Τα στατιστικά άλλων δε μπορείς να τα δεις. Φίλους δε μπορείς να δεις/συγκρίνεις/κάνεις add. Clan δε μπορείς να φτιάξεις. Τα unlocks είναι τελείως κρυμμένα και δυσχρηστα. Το 1/3 των λειτουργιών είναι μέσα στο παιχνίδι, το άλλο 1/3 στο origin client και το άλλο 1/3 στο site, δηλαδή καταργήσανε το battlelog και έβαλαν στη θέση του ένα χειρότερο έκτρωμα.

 

Υποτίθεται ότι είναι team based και έχουν κάνει ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό να μη μπορείς να παίξεις σαν team. 

 

 

Υπάρχει περιορισμός στα πόσα άτομα μπορείς να κάνεις spot σε μικρό χρονικό διάστημα ? Συνήθως όταν κάνω 2 άτομα spot με διαφορά απο 1 εως 5 δεύτερα το κάθε σποτ δεν με αφήνει να κάνω άλλο.

 

Σε όλα τα BF υπήρχε αυτό για να μην σπαμάρεις το Q (έχει ένα εσωτερικό cooldown το οποίο δεν ξέρω πόσο είναι).

Μακάρι βέβαια το πρόβλημα των BF να ήταν το spot spamming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...