Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ανεβασει το resolution scale ωστε το pc να νομιζει οτι παιζει σε 8κ. Η οθονη του 4κ ειναι.

Ναι αλλα εχει την ιδια ποιοτητα με αληθινο 8κ? Αν ανεβασω το resolution scale σε 200% θα ειναι σαν να παιζω σε 4κ η και παλι δεν θα εχει τοσο μεγαλ διαφορα στα γραφικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι OP όπλο είναι αυτό το Automatico, μόνο αυτοί με shotgun με προλαβαίνουν σε face to face, ένα τρρρ κάνεις και παίρνεις kill ακόμα και σε medium range χωρίς να σκοπεύσεις. Nerf επειγόντως Automatico και shotgun..


Ναι αλλα εχει την ιδια ποιοτητα με αληθινο 8κ? Αν ανεβασω το resolution scale σε 200% θα ειναι σαν να παιζω σε 4κ η και παλι δεν θα εχει τοσο μεγαλ διαφορα στα γραφικα?

 

Όχι, δεν έχει την ίδια ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρχίζετε με τα nerf, noobs. Μια χαρά είναι το automatico αλλά και το shotgun. :P Προσωπικά με το automatico πρέπει να ρίχνεις με ελεγχόμενα πυρά σε μεσαίες αποστάσεις για να μην πάνε οπου νάνε οι σφαίρες, . Από κοντά σε close range σαφώς με spray τον εχεις στείλει τον άλλον εύκολα. 

 

Προσωπικά παίζω medic σε μεσαίες αποστάσεις και μόνο σε χάρτες με close range - σοκάκια - αποστάσεις αλλάζω σε asault. 

Sniper δε παίζω σχεδόν καθόλου γιατί είμαι άθλιος :P λόγω αποχής 5 μηνών απο οτιδήποτε fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδικά το shotgun δεν θέλει nerf, που στα 100 μέτρα φεύγεις 1 shot..

Δεν με έχουν φάει στα 100 μέτρα αλλά σε κοντινή απόσταση είναι οκ, μη το πειράξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έχουν φάει στα 100 μέτρα αλλά σε κοντινή απόσταση είναι οκ, μη το πειράξουν. 

 

Σε close range είναι λογικό να φεύγεις 1 shot με shotgun, σε medium range όμως δεν είναι λογικό. Το automatico θέλει επίσης nerf, δεν έχει ελπίδες κανένα άλλο αυτόματο απέναντί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μια χαρά είναι το shotgun.

Δείτε εδώ:

 

Λένε "don't bring a knife to a gunfight" αλλά εδώ το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο.

Όπως γράφω και στο description, προφανώς στο σύμπαν του BF:

 

shotty δύο φορές στο torso (100 dmg) > knife δύο φορές στα μούτρα (70! dmg)

 

(Eντάξει, για τον τύπο που έκανα revive δεν έχω να πω κάτι. Αντί να αδειάσει ένα γεμιστήρα στα μούτρα του αντιπάλου την ώρα που είναι engaged με μένα, πάει και τρώει shotty στα μούτρα και πεθαίνει. Εγώ φταίω που τον έκανα πρώτα revive και δεν πήγα να μαχαιρώσω τον άλλο στην πλάτη. Μιλάμε για facepalm τρελό).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειχε την φαεινη ιδεα να βαλει αυτες τις π.......ς τυπου benemoth και να μην κανει spawn ενα αεροπλανο η βαρκα στα operations.Ομαδικοτητα μηδεν σε σημειο να ειναι ο εχθρος διπλα απο 5 ατομα και να μην τον εχει δει κανεις.Το spot εχει ξεχαστει μαλλον η μερικοι δεν το εχουν χρησιμοποιησει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μια χαρά είναι το shotgun.

Δείτε εδώ:

 

Λένε "don't bring a knife to a gunfight" αλλά εδώ το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο.

Όπως γράφω και στο description, προφανώς στο σύμπαν του BF:

 

shotty δύο φορές στο torso (100 dmg) > knife δύο φορές στα μούτρα (70! dmg)

 

(Eντάξει, για τον τύπο που έκανα revive δεν έχω να πω κάτι. Αντί να αδειάσει ένα γεμιστήρα στα μούτρα του αντιπάλου την ώρα που είναι engaged με μένα, πάει και τρώει shotty στα μούτρα και πεθαίνει. Εγώ φταίω που τον έκανα πρώτα revive και δεν πήγα να μαχαιρώσω τον άλλο στην πλάτη. Μιλάμε για facepalm τρελό).

Δεν τον έπιασες καλά με το knife, ένα hit του έκανες ενώ ο άλλος σε χτύπησε από λίγα εκατοστά με το shotgun. Δεν έχουν όλα τα μαχαίρια ίδιο damage. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο hit του κάνω, 35 το ένα, ήταν full health και έφυγε με 30. Κάνουν register και τα δύο (δεν είναι να πεις ότι το ένα ήταν «μετά θάνατον» και το είδα εγώ αλλά στην ουσία δεν έγινε).

Τρώω δύο shotgunιες (2x55 dmg) και πεθαίνω.

Με ποια λογική θες 3 knives να σκοτώσεις κάποιον (που είναι θέμα skill το να πλησιάσεις τόσο πολύ κτλ κτλ) ενώ με 2 shotties πεθαίνεις απορώ.

 

Για να το ξεκαθαρίσω:

Δε λέω πως δε θα πρεπε να πεθαίνεις με 2 shοtties εξ'επαφής.

Αλλά σου φαίνεται λογικό να θέλεις 3 μαχαιριές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερό γίνεται..βγαίνουν bugs ενω πριν δεν υπάρχουν..

παίζαμε τώρα,και ξαφνικά έβλεπα μια τεράστια δυνατή λάμψη μπροστά μου,λέω μάλλον πήγα στον παράδεισο,αν υπάρχει,μετά όμως έγινε μαύρο...λεώ δε μπορεί,τυφλώθηκα!

Μετά όμως τα έβλεπα κίτρινα...μετά μπλέ..και μετά γκρι...

 

Δεν έχω πίει τίποτα..είμαι καθαρός!

 

Δεν τυφλώθηκες, σήμερα το έπαθα κι εγώ 1η φορά.

 

Μαύρα όλα, αλλά να φαίνονται τα POIs (σημαίες, στόχοι κλπ) σε συγκεκριμένες κατευθύνσεις.

 

Χάναμε έτσι κι αλλιώς, οπότε το δοκίμασα 2-3', 6-7 φορές.

 

Κάθε φορά που γύριζα προς συγκεκριμένη κατεύθυνση (από όπου εντελώς συμπτωματικά μας θέριζαν οι οχτροί), μαύρι, ΕΡΤ style.

 

Σε οποιαδήποτε άλλη κατεύθυνση, όλα καλά.

 

Φανταστείτε έναν κώνο κάπου 70ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...