Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω τί άλλαξαν 2 μέρες τώρα πάνω στους servers,ΑΛΛΑ...συνέχεια έχω το θαυμαστικό και πολύ συχνά σε κόκκινη ένδειξη...και το βλέπω ότι έχω χαμηλά fps χωρίς να χω κάποιο πρόγραμμα..

Στο high έπαιζα και συνεχίζω..και τίποτα..και το έβαλα στο LOW τα πάντα και πάλι τα ίδια..

Να είναι το pc μου;

Δεν άλλαξα τίποτα..Μόνο 2 παιχνίδια έβαλα από το steam και το photoshop τίποτα άλλο.Που πάλι τίποτα δεν είναι,αφού χτες βράδυ ενώ έπαιζα μια χαρά ξαφνικά έγινε αυτό..

 

Θα δοκιμάσω με κλειστό dx12

To κανει και σε εμενα το ιδιο αλλα δεν βλεπω να εχω καποιο προβλημα.Το εβαλα και στα low για δοκιμη και παλι το εβγαζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To κανει και σε εμενα το ιδιο αλλα δεν βλεπω να εχω καποιο προβλημα.Το εβαλα και στα low για δοκιμη και παλι το εβγαζε.

συνέχεια..ακόμα και με dx11 το πετούσε πιο αραιά..

έβλεπα πριν πτώση απόδοσης,έτσι ξαφνικά..

 

το fraps και το dxtory τα έκαναν να πιάνουν dx12?Μπορώ να δω τα fps με αυτά;Γιατί το origin δεν έχει επιλογή πχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση :

Τα retail dvd-rom μπορώ να τα κάνω image για να τα περάσω σε pc που δεν έχει οπτικό μέσο ή έχει κάποιο τύπου "κλείδωμα " κλπ;

Ξέρει κάποιος;

Δεν είμαι σίγουρος αν έχουν και κλείδωμα,αλλά εφόσον το κάνεις register στο Origin, δε χρειάζεσαι το DVD να παίξεις.

Δε χρειάζεται όμως έτσι κι αλλιώς. Μπορείς να το αγοράσεις για τη συλλογή σου και να περάσεις το SN στο Origin και να το κατεβάσεις από εκεί. Δεν έχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αν έχουν και κλείδωμα,αλλά εφόσον το κάνεις register στο Origin, δε χρειάζεσαι το DVD να παίξεις.

Δε χρειάζεται όμως έτσι κι αλλιώς. Μπορείς να το αγοράσεις για τη συλλογή σου και να περάσεις το SN στο Origin και να το κατεβάσεις από εκεί. Δεν έχει διαφορά.

Το έχω αγοράσει ήδη και θέλω να το περάσω και σε δεύτερο πισι που έχει αργό ίντερνετ στο εξοχικό. Θα το δοκιμάσω και βλέπω. Thanks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω αγοράσει ήδη και θέλω να το περάσω και σε δεύτερο πισι που έχει αργό ίντερνετ στο εξοχικό. Θα το δοκιμάσω και βλέπω. Thanks

1. Πάρε αντίγραφο του φακέλλου από τον υπολογιστή που το έχεις σε ένα USB

2. Ξεκίνα την εγκατάσταση στον άλλον

3. Πάτα pause

4. Βάλε τα αρχεία από το USB στον υπολογιστή

5. Πάτα play

6. Αφού τελειώσει, κάνε κι ένα δεξί κλικ στο Origin και Repair.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόσφατα έκανα την διαδικασία στο νεο origin client(με το BF4 όμως)

κατέβασα το Origin,και έγινε η εγκατάσταση.

Είδα σε ποιον φάκελο κάνει εγκατάσταση τα παιχνίδια.

Εκει μέσα μετέφερα τον φάκελο του παιχνιδιου

αφου τελείωσε η μεταφορά,πάτησα εγκατάσταση παιχνιδιού και βρήκε μόνο του το παιχνίδι και τα συναφή χωρις install,pause και συναφή.

Ουτε repair ούτε τίποτα.

 

ΕΠΙΣΗΣ,αν θες να μεταφέρεις και τις ρυθμίσεις σου(και το Pc έχει ιδια χαρακτηριστικά) πχ αναλυση οθονης,ρυθμίσεις γραφικών,ευαισθησία ποντικιού κλπ,πάρε απο τα έγγραφα τον φακελο του παιχνιδιού και κάντο αντιγραφή στον αλλο υπολογιστή!


Το έχω αγοράσει ήδη και θέλω να το περάσω και σε δεύτερο πισι που έχει αργό ίντερνετ στο εξοχικό. Θα το δοκιμάσω και βλέπω. Thanks

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε μια Ελληνική clan για το Battlefield 1 που παίζουμε μόνο στο PC.

 

Μέχρι πρότεινως παίζαμε Star Wars Battlefront αλλά πλέον μετακομίσαμε όλοι στο Battlefield 1

 

Έχουμε teamspeak server για να μιλάμε καθώς και website ( www.battlefield1.gr) με forum για να επικοινωνούμε.

 

Προς το παρόν δεχόμαστε μόνο Έλληνες παίχτες.

 

Όποιος θέλει να γραφτεί μπορεί να μπει στο forum μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις στα ξαφνικα μερικες φορες εντονα fps drops για 10-15 δευτερολεπτα και μετα κομπλε?

 

cpu 4790k εχω απενεργοποιησει το boost

 

gpu 390

 

και ram 16

 

ειναι σπαστικο οταν συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε DX12?

 

Συμβαίνει, αλλά πάρα πολύ σπάνια (μια φορά σε κοντά 10-12ώρες σε εμένα).

 

Πιο συχνό, να πέφτει από τα +55 στα 30-35 στα καλά καθούμενα, χωρίς να γίνεται κάτι ιδιαίτερο εκείνη την ώρα (εκτός κι αν ανατινάζεται κανένα behemoth και δεν το παίρνω χαμπάρι...οπότε έχουμε τα καλά του 2142 με τα ιπτάμενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου το έκανε συνέχεια στο dx12 και το γύρισα στο dx11, που και πάλι είχα fps drops Μερικές φορές, έκανα unpark τα cores , και επίσης με βοήθησε πολύ ένα post που είδα στο bf1 forum το οποίο Μου έριξε το cpu ussage, εδώ είναι το λινκ απο το bf1 forum με οδηγίες γιά όσους θέλουν να δοκιμάσουν και ίσως λύση το πρόβλημα, και εδώ είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα που αναφέρουν στο forum του bf1 με αναλυτικές οδηγίες αλλά σε βίντεο ελπίζω να βοηθήσει και σε έσας. εμένα πάντος με βοήθησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "κολπάκι" υπήρχε από το BF3... Πάλι το ίδιο πρόβλημα;

Δέν τα είχα παίξει τα προηγούμενα για να ξέρω, βέβαια δεν έχω και κανέναν τουμπανο επεξεργαστή για να πεί οτι έχω μεγάλο θέμα , απλά μου έριξε λίγο την χρήση του επεξεργαστή και μου έκανε πιο σταθερά τα fps, τώρα για να κάνανε το ίδιο και στο bf3 μάλλον θα υπήρχε το ίδιο πρόβλημα, χωρίς να μπορώ να πώ σίγουρα γιατί δεν το έχω παίξει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε DX12?

 

Συμβαίνει, αλλά πάρα πολύ σπάνια (μια φορά σε κοντά 10-12ώρες σε εμένα).

 

Πιο συχνό, να πέφτει από τα +55 στα 30-35 στα καλά καθούμενα, χωρίς να γίνεται κάτι ιδιαίτερο εκείνη την ώρα (εκτός κι αν ανατινάζεται κανένα behemoth και δεν το παίρνω χαμπάρι...οπότε έχουμε τα καλά του 2142 με τα ιπτάμενα).

Ναι σε dx12 τι να πω δεν ξέρω ευτυχώς δεν συμβαίνει συνέχεια περίπου 1 φορά στα 15 ματς

 

edit: τωρα ειδα και του drelos2 τα μυνηματα θα δοκιμασω αυτο και ας ελπιζω να μην μου ξανασπασει τα νευραα

 

Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γύρισα σε dx11 και είναι οκ,δεν μου εμφανίζεται το ! συνέχεια,βέβαια και που εμφανίζεται δε ξέρω γιατί το κάνει αφού έχω 60-70 fps σε high settings..μάλλον για τα απότομα fpsdrops ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις στα ξαφνικα μερικες φορες εντονα fps drops για 10-15 δευτερολεπτα και μετα κομπλε?

Και εγώ με την 1060 (DX11), και φίλος με 390 (DX11), έχουμε κάτι πτώσεις σε άκυρες περιπτώσεις.

 

Για κάποιο περίεργο λόγο, μετά το τελευταίο update, το CPU usage μου κατέβηκε από το 99% στα 88-95%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...